Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

mamuskamaj mnie też nie bolą piersi za to jeśli chodzi o brodawki to czasem mnie swędzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten słoneczny sobotni poranek, ja również tylko na chwilkę wpadam się przywitać. Po wczorajszej wizycie wszystko ok, Smerfetka waży 2kg/ 2 tygodnie temu było 1,6kg. Także jest dobrze. Zostaje do rozwiązania ok 5 tygodni-powiedcie kiedy to zleciało???? Coraz częściej mam uczucie, że chciałabym aby mała była już z nami, żeby ją zobaczyć, przytulić, dotknąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esti1983
Agnes - ja też tak mam:) a jeszcze niedawno strasznie się bałam dzidziusia, nadal jeszcze trochę się boję, ale sądzę, że damy radę:) Fajnie tak sobie poczytać, co u Was słychać. Ja właśnie robię listę zakupów, jadę kupić jakieś jedzenie, a potem zaczynam wielkie porządki, bo już nie mogę patrzeć na ten kurz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam majóweczki! Ja dzis od rana jakos w kiepskiej kondycji.Wczoraj zadzwoniła do mnie położna okazało sie ,ze wyniki wyszły mi żle i musze w poniedziałek powtorzyć.Prawdopodobnie nerki zwolniły prace i zaczynaja sie kłopoty.W sumie jutro koncze 35 tydzień ,jak wiadomo kazdy dzien sie liczy ,wolałabym zeby to juz był 38.Mały od rana strasznie ruchliwy nie wiem czy to dobrze czy zle,do tego mam lekkie nieregularne skurcze i tepy ból w plecach jak przy okresie.Mam nadzieje ze to jeszcze nie poród ale jak sie objawy zaczna nasilac to pewno pojade to skonsultowac do szpitala.dziewczyny trzymajcie kciuki ,zeby mi przeszło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justz trzymam kciuki:) na szczęście jesteśmy na takim etapie, że nawet jakby teraz maleństwo się urodziło, będzie OK, także don't worry. 3maj się tam. kasiula, OK postaram się przypomnieć przed 13.04:) x- 2h snu? jak Ty to robisz kobieto:D dziewczyny mam kłeszczyn. czy zmieniła wam się ostatnio wydzielina?z jasnej na ciemniejszą? bardziej żółtawą?:o pogoda do bani, zimno, wietrznie i jakoś tak niefajnie. Mój brzuch bez przerwy faluje, to nie są kopniaczki, tylko posuwiste ruchy. Mój M. nie spał do późna i miał mnie już budzić, myślał, że coś jest nie tak bo mały tak kopał , że przez kołdrę zauważył. ja tam spałam snem kamiennym;] 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justz- trzymam mocno kciuki! agnes71- gratuluję dobrych wieści :) W Rewalu dziś ładna pogoda, słonko świeci, ale znów trochę wietrznie. Hmm, może grilla dziś zrobimy, już od dawna chodzi za mną kiełbaska z grilla :) Miłego weekendu 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek:) Ja dziś pospałam aż do 9.00 ,więc czuję się świetnie:) No i mysleliśmy nad drugim imieniem i wymyśliliśmy: Ryan-Rajan(ja byłabym za tym żeby pisać je po polsku). I teraz nad tym dumamy,bo ja się boję reakcji rodziny,jednak to by były dwa takie oryginalne imiona,krytyka będzie duża:( Jak to dla Was brzmi? - Nataniel Rajan... Podpowiedzcie,proszę co o tycm zestawieniu imion sądzicie? ..x.. ja mam juz taką poduchę,mam nadzieję,że okaże się przydatną,a szczególnie przy dwójce może być pomocna;) Muszę odszukać ten przepis na ciasto i pokazać mojemu:) Lorien daj znać jak ciasto wyszło:) fauletka mniam mniam,chyba o jakimś cieście dziś pomyślę:) mamuskamaj ja dziś tak jak Ty obudziłam się z bólem brodawek,ciekawe co to oznacza:o justz Ty mnie nie strasz,bo ja z tymi bólami krzyżowymi się zmagam od kilku dni,ale zwalałam na nadmiar obowiązków. Nie no bedzie dobrze,dotrwasz Ty i ja do bezpiecznego terminu;) Aaa,ubrałam sobie biustonosz sprzed ciąży,bo tak jakoś miałam wrażenie ,że piersi mi do normalnego rozmiaru wróciły i dobrze sądziłam,biustonosz pasuje idealnie,cycki nie urosły nic,cholercia,a tyle co koleżanka mi mówiła ,że strasznie duże cycki mam:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa mi się bardzo podoba to zestawienie imion, także ja jestem ZA!!! Tylko decyzja oczywiście należy do Was i nie przejmujcie się opiniami rodzinki. Ważne, że Wam się podoba i tyle. A ja dzisiaj ogólnie jakoś kiepsko. Nie dość, że właśnie bolą mnie piersi to jeszcze mam napady duszności i jest mi niedobrze. A na domiar złego boli mnie głowa. Jeszcze nigdy aż tak źle nie miałam. Justynka ja też zazdroszczę Ci tego morza, ehhh Jak ja bym teraz pochodziła sobie po plaży. No cóż mam nadzieję, że uda nam się wyrwać na wakacje nad morze, chociaż na kilka dni. Ale niestety nie wiem czy znajdziemy czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na krótko przed rozwiązaniem ciężarna doświadcza objawów zbliżającego się porodu: * objawy ogólne ból głowy, niepokój, kołatanie serca, uczucie gorąca, bóle krzyża; * objawy z przewodu pokarmowego wymioty, biegunka, wzdęcia; * objawy z narządów płciowych wzmożone upławy, uczucie nacisku w okolicy krocza; * zmniejszone odczuwanie ruchów dziecka. Znalazła cóś takiego, hehe Ja mam trochę z tych objawów, ale jeszcze nie powinnam się zamartwiać, bo po wizycie jest wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wITAJCIE :* ...X... Ja kupiłam taką poduchę do karmienia, napatrzyłam się na nią u siostry mojego Marcina. Ona sobie bardzo chwaliła i używała do każdego karmienia , kiedy była w pozycji siedzącej. Łatwo ułożyć dziecko wtedy na takiej podusi nie musisz trzymać dziecka że tak powiem w powietrzu , tylko kładziesz na tej poduszce i dostawiasz do piersi. Spokojnie wtedy masz wolne ręce. Myśle że dzieciaczkowi też jest wygodniej wtedy... Ja też dziś jadłam bułeczki z pastą jajeczną na śniadanko hehe Co do karmienia - to ja jak mi będzie dane karmić piersią to na pewno będę dokarmiać tylko na noc żeby mała dużej spała. chyba że będę mieć mało pokarmu to wiadomo co innego .... Wiec ja może na wszelki wypadek też się zaopatrzę w jedno opakowanie, po tym co mówicie ;p Mamuskamaj - mnie na szczęście na razie nic boli...ani piersi ani brodawki :) Agnes71-Same dobre wieści po wizycie gratulować :) Ja z jednej strony bym chciała też już moja Julke przytulać a z drugiej strony mam w głowie żeby się mała nie śpieszyła. I zrozum tu Kobietę hehe Justz - ja również trzymam kciuki żeby wyniki wyszły w porzadku! Co do bóli przewidujących to w SR mówili że to są bóle które ustępują np podczas chodzenia. Lub po Ciepłej kąpieli. Natomiast te już prawdziwe - kąpiel i chodzenie tylko je złagodzi. I są nie regularne! Co do wód to tak jak pisała jatuśka przysłowiowa szklanka , i mogą się sączyć te wody nawet po ich odejściu. Wiec warto już sobie założyć ta mega wkładkę bella żeby się potem nie okazało ze zalałyśmy samochód facetowi a na tyłku mamy plamę hehe Nie zawsze wszystkim się sączą ale w SR mówiła położna ze zazwyczaj. Jeśli wody nam odejdą koloru brązowo-zielonego natychmiast mamy jechać do szpitala, i nie zależne od tego co ile mamy skurcze. Jak nam już odejdą wody to mamy spojrzeć na zegarek o której godzinie, bo potem przy przyjęciu już do szpitala położna będzie się o to pytała - bo to jest ważne. Ale sobie zrobiłam małą powtórkę z pierwszych zajęć w szkole rodzenia hehe Mam nadzieje ze te dziewczyny co pytały o to - troszkę im pomogłam ;p Penelopka- Ja ostatnio mam jej więcej, ale kolor bez zmian. ;/ Stylowa- Mi się podoba ja bym zostawiła tak jak chcecie. co do pisowni to Rajan to drugie imie wiec może być pisane Ryan - zresztą rodzinie nic do tego. To wasze dziecko wiec dacie jak chcecie wy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja słyszałam, że dokarmianie dzieciątka na noc MM tak naprawdę nic nie daje. i wcale nie jest powiedziane, że będzie dłużej spać;]niby to mleko dłużej się trawi ... ale moja szwagierka po 2 tygodniach zaczęła karmić MM i nie zauważyła różnicy. budził się w nocy tak samo bez względu na to czy zjadł mleko z piersi czy dostał butle. ;]wyjdzie w praniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania wybierzcie imię takie jakie Wam się podoba i nie sugeruj się opiniami innych ludzi, bo to nie ma sensu. znajdą się zaraz mądre ciocie, babcie, które powiedzą, że za grosz gustu nie macie itd.i tylko będzie Wam przykro i będziecie się wkurzać, a tak decyzja podjęta i nikomu nic do tego. drugie imię jest krótkie więc pasuje, a czy się podoba to już kwestia tylko i wyłącznie gustu;) cmokkk🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam na chwilke jak to przy weekendzie, moja Maja ma dzisiaj imieninki wiec od rana mały cyrk u nas, po poludniu pojedzie do drugiej babci wiec będę miala chwile oddechu, może znowu wrzuce jakas pralkekurcze czas teraz nagle zaczal mi jakos szybko leciec a dzisiaj skończył mi się 36t.c i zaczal 37, czyli jak wytrzymam ten tydzień to już tylko wola Boża kiedy się wszystko zacznie Krotko Wam ospisuje bo lece robic obiad: Mamuskamaj fakt od kilku dni bola mnie znow bardziej same brodawki, a wczoraj wieczorem latalam bez stanika bo cos mnie cisnal i jak leżałam na boku to jakos tak niefortunnie przydusilam piers i wylecialo z niej kilka kropelek siary, na koszulce zrobila się mala plamka :O No i tez mam coraz czesciej mdlosci Agnes71 gratuluje dobrych wiesci 🌻 Justz trzymam kciuki! Penelopa wydzieline mam taka sama Stylowa kwestia imion to delikatna sprawa, ja mysle ze jak mieszkasz za granica i nie zamierzasz wracac do Polski to taki zestaw jest jak najbardziej OK x- przemysl sobie w jaki sposób będziesz karmic maluchy, jeśli masz wygodny fotel z duzymi miękkimi podłokietnikami lub duzo poduszek żeby się obłożyć to dasz rade bez rogala, ale jeśli nie to kup sobie taka poduche do karmienia, trzeba to robic w wygodnej pozycji bo inaczej kręgosłup odmowi posłuszeństwa, ja od polowy ciazy spie sobie na tym rogalu motherhood i jego tez potem wykorzystam do karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko dwa slowa nt dokarmiania: dziecko sie karmi albo piersia albo sztucznie, szczegolnie na poczatku jest to wazne bo taki maly uklad pokarmowy bardzi zle znosi modyfikacje i konczy sie to bolem brzuszka najczesciej. Wezcie pod uwage ze to jest noworodek a nie dorosly i ze ma tu kolosalne znaczenie co on je! Nie mozna mu wlewac do zoladka sztucznego mleka na noc bo chcecie dluzej pospac! To jest chore! Dziecko samo wyreguluje sobie cykl snu i jedzenia - nie robcie tego na sile na poczatku. Poza tym kazde dziecko jest inne ale mleko sztuczne jest tylko alterantywa do braku pokarmu i tez nie kazde dziecko wypije bedzie tolerowalo kazde mleko. Jesli nie bedziecie mialy pokarmu to pozwolcie lakarzom dostosowac mleko sztuczne dla Waszej pociechy. a poki co to myslcie pozytywnie ze bedziecie karmic piersia i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes- super wiesci z Twojej wizyty. justz-trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze i na pewno bedzie zobaczysz. penelopa- nie wiem jak to robie Kochana ale juz dzis nie zasne po tym jak dzis mialam sen ze dwa zeby mi wypadly:/ co do wydzieliny to ja Ci wlasnie pisalam wczesniej ze mam taka dziwna, wlasnie zoltawa sie zrobila i jakby takie platy chusteczki:/ w kazdym razie jest inna . justyna- ja Ci tak strasznie zazdroszcze mieszkania nad morzem, sama kiedys planuje zamieszkac nad morzem-to takie moje marzenie. stylowa- co do imienia to u mnie tez beda gadac ze Maja to nie swiete i takie tam. Bede miala to gdzies bo to moje dzieci i koniec. Zamierzam dac Mai tez drugie imie ale nie wiem jeszcze na 100%. Takze Kochana imiona to kwestia wyboru tylko rodzicow, czyli Wasza. Ja bym jednak nie spolszczala jakbym mieszkala za granica ale to Wy tylko wiecie kiedy wrocicie do kraju i czy wrocicie:) bo jak wrocicie to spolszcie:p kasiula- dzieki za info co i jak z tymi wodami i objawami:P ja to ciemnica jestem i kazda informacje prrzyjme cenna:P tigero- nie mam wlasnie takiego fotela z podlokietnikami, mam tylko taki worek Sako wygodnny ale do karmienia raczej nie. ja tez mam ta poduche motherhood ale nie widze karmienia z nia dwojki maluchow. Ja myslalam zeby kupic taka http://allegro.pl/poduszka-do-karmienia-blizniat-blizniakow-zapiecie-i1545952175.html bo ona ma to zapiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziękuję Wam za opinie co do imion,macie rację,to ma być nasza decyzja i nikomu nic do tego. Wygraliśmy i rodzina musiała zaakceptować imię Nataniel to zaakceptują też Ryan :) A tak na marginesie to Nataniel był według ewangeli św Jana jednym z apostołów,także tesciowej szybko przeszły kaprysy,haha:D mamuskamaj może masz taki gorszy dzionek po całym tygodniu bieganiny,a wystarczy ,że poodpoczywasz i jutro bedzie lepiej. Z tej Twojej listy objawów przedporodowych to ze 3 do mnie pasują,więc mam nadzieję,że to nie dużo i poród jeszcze daleko;) Kasiulaa super wskazówki,dzięki bardzo za nie:) Tigero Ty to już bliziutkiego bezpiecznego terminu,więc z jednej strony może strach,ale z drugiej to super spokój Cię ogarnie,także fajnie. Jeśli chodzi o mój powrót do Polski to ja mam jak najbardziej myśli że wrócę,najlepiej to by było teraz już,ojj tęskni się ..x.. fajna ta podusia,ja bym ja brała na Twoim miejscu i wcale nie droga. A z tymi imionami to w sumie z jakiej paki ma być święte?? łoo matko,czasem rodzina to ma wymagania fest:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa- no wlasnie to co mnie przekonuje do tej poduszki to cena bo jest ok:P imie swiete bo wierzacy jestesmy ale nam sie podoba Maja i kuniec:P bede czarna owca w rodzinie hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello majóweczki Czytam własnie wasze wpisy odnośnie czynności przepowiadające zbliżający koniec ciąży. No to ja wam powiem, ze już mnie dół krocza pobolewa, ale wiem ze to normalka. czasem mam skurcze takie krótkie - parę sekund - ale cholera skoro juz takie dotkliwe to ja chyba o kwiecień zachacze - a bardzo tego nie chcę. Narazie wypoczywam, ulgę przynosi mi naprawde leżenie na boku ale lewymmmmmmmm. Na wznak jak poleguje moja She sie buntuje i skacze, a tym zmusza mnie do ułożenia sie inaczej i cisza. No mądrala z niej niezła. Wczoraj zakupiłam kolejne rzeczy z allegro - jak przyszło mi zapłacic kurier wyszedł mi przy towarze 5 kg 90 zł. Wzyciu mu tykle nie dam. Czekam na jego odpowiedź co do mojego VETO - mam nadzieje ze się dogadamy. Przecież nie zapłace sprzedawcy wiecej niż towar kosztuje a kupiłam: wanienke, posciel, gruszkę do noska i pokrowiec na przewijak - ile to moze wazyć 5 kg...........a on mi każe zapłacić tyle ze szał mnie ogarnia. Myslę ze poprostu się pomylił. Idę was doczyczac - bo jakieś ciasto piekłyscie. mniammmmmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja troche lepiej ale dzisiaj juz nie wstaje z łóżka mimo ,że pogoda piękna!na szczescie skurcze ustąpiły ale i tak czuje jakby ucisk straszny w dole brzucha.tak jakby dzidzius chciał wyjsc na siłe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena to faktycznie gościa poniosło z tymi kosztami. Ja ostatnio zamawiałam groty do metalowego ogrodzenia z allegro i za 30 kg zapłaciłam niecałe 40 zł priorytetem. I dodam, że wszystko było już następnego dnia. Więc jak ma się te 5 kg do 30??? I taka cena masakra jakaś. Sprzedawca pewnie chce jeszcze na przesyłce zarobić. Nie daj się i walcz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskaMAJ - no zaraz jak nie popusci to napisze do allegro za naruszenie regulaminu - przecież sama jak piszesz Twój towar a mój............szok normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, ja bym się kłóciła. Ale czasami tak właśnie bywa, że sprzedawcy chcą jeszcze na przesyłkach zarabiać i szukają łosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIŚjuż spakowałam torbe do szpitala - moja duża SHE DZIELNIE SKREŚLAŁA z listy spakowane rzeczy - i wtedy ogarneło mnie coś takiego jak napisałam teraz w stopce. i nadal mnie trzyma. mam stresa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena - ja go kupiłam ostatnio, bo mój Krzychu jest uczuleniowcem i używa tylko łagodne proszki dla dzieci, albo Białego Jelenia, jak K. wypierze swoje rzeczy i nie dostanie uczulenia, to ci powiem, co myślę o tym proszku;-) Hmmm... a może to był Bobas? Jak wrócę do domu to sprawdzę...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów -mamo o bardzo dziękuje - poczytam. Bo jeśli jest dobry to po co przepłacać kupując JELP LUB INNY DROGI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×