Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

hej u nas dalej kolki i zaparcia osiwieje - albo juz osiwialam tylko, ze prez farbe nie widac sama mialam sie was zapytac jak to u was z sexem jest ja jakos nie czuje sie gotowa najpierw musze odbuc wizyte u gin (a swoja droga kiedy pierwsza wizyta po porodzie u was?) na sama mysl o wizycie na samolocie az cala cierpne ;/ a poza tym... mam jakis uraz i blokade chyba przez porod... i do tego te blizny po szyciu nadal sa takie zgrubione i czuje jakby 'nie wszystko bylo na sowim miejscu' ooo pobudka z krzykiem kolkowym lece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuźwa to widzę, że nie jestem sama z tym ciągnięciem na dole:) Ochotę owszem mamy z mężem przeogromną ale zostaje nam przytulanie i buziak na dobranoc puki co:) wizytę mam za 4 tygodnie dopiero, więc poczekam do tego czasu, bo trochę jednak wrażenie mam, że na dole nie do końca wszystko gra;/ moja mała puki co kolek ani gazów zero:) uff ale za to katar ma, a babka w aptece mówiła niby, że otrivin baby dla dzieci powyżej 2 rż, a nasivin od 3 miesiąca, podajecie coś maluszkom na katar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do gin wybieram sie za ok. 2 tyg. takie zalecenie mam na wypisie ze szpitala. to pisalam ja, z jasiem na rekach. straszny zarlok z niego.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Mały bondzo spi, dzis dala mamie duzo zrobic w domu, bo w koncu zrobilam selekcje w szafie ktora planowalam jeszcze przed porodem. nawet nie wiedzialam kiedy zasnela i obudzila sie w lezaczku :) Co do ciagniecia na dole, to ja odczuwalam dlugo chyba do 5 tygodnia po porodzie i takie jakby dretwienie nogi tej po ktorej stronie mialam ciecie i za dlugo w bezruchu nie moglam wystac :( od akcji wyciagania przez mnie szwow blizna pieknie sie goi i praktycznie juz jej nie widac :) smarowalam bephantenem i jest miesiutka i mala. Co do sexu to ja juz mialam ochote z tydzien czy 2 po porodzie jak jeszcze dupsko nie dalo tak o sobie znac, ale pozniej na sama mysl wszystko mnie bolalo. Teraz czekam na wizyte u gina, chociaz szyjke po porodzie mialam nie naruszona wiec moglabym podzialac nad drugim bobasem :D Pozdrawienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej nieobecnościale ostatnio dni mijaja mi z prędkością światła ja nie nadazam za wlasnym zyciem ostatniotakże przepraszam Was za moja nieobecność! Z najnowszych newsówwczoraj był pogrzeb teściowej, ostatnie tygodnie były koszmarne gdy m się wyprowadzil były ciagle wzloty i upadki a raczej glownie upadki, mysle ze zbiegi okoliczności z ostatnich tygodni i miesięcy które jakby na złość skumulowaly się w jedno wpłynęły na nasze małżeństwo dosc znaczaca mam nadzieje ze to wszystko w koncu wyjdzie na prosta A tymczasem Tymon ma już półtora miesiaca, dzisiaj byliśmy na pierwszym szczepieniu (szczepilam Infanrix hexa i Rotarix= 570zł), no i uwagawazy już 5900g :P apetycik mu dopisuje biedne moje cycki a no i mnie plecy bola od noszenia wiec zakupialam mu kołyskę Graco no i gruba dupcia jest teraz bujana mechanicznie i calkiem to polubil, zakladam już mu ciuszki na 3-miesieczniaka no i generalnie rosnie zdrowo i to moja najwieksza radosc. W zeszla sobote Maja załapała jakiegos wirusa i zygala i goraczka 39st niezły Meksyk był. W poniedziałek bylam z malym na bioderkach tez ok. Wlasciwie nie ma dnia żeby cos się nie dzialo, nie pamiętam kiedy mialam dzien żeby się tak po prostu zwyczajnie ponudzic, wykonczona jestem tym wszystkim ale do przodu :D W zeszłym tyg bylam u gina na wizycie popołogowej, już wszystko ladnie zagojone, odchody już od 2 tyg zniknely i zgoda na sex ale wiadomo z innych przyczyn u mnie jeszcze nie czas. Nawet mi zapisal tabletki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących ale na razie nie wykupilam. Nie mialam czasu czytac co u Was, właściwie nie odpalalam kompa stad nie wiem co u Was ale pozdrawiam Was wszystkie serdecznie z nadzieja ze uda mi się teraz jakos zagladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)) ja szybko puki mała śpi:)) zasnęła jak oglądałyśmy film o przyjaznym duszku;) chciałam powiedzieć, że to masło kakaowe palmers super jest i po 1,5 tygodnia na prawdę widzę różnicę! do tego kupiłam jeszcze pas pociążowy też polecam bo obie te rzeczy w komplecie dużo dają i skóra na brzuchu coraz lepiej wygląda! pas - gorset taki kupiłam: http://allegro.pl/tummy-belt-pas-gorset-poporodowy-rozm-s-m-l-i1638363974.html właściwie mój brzuch, gdyby nie ciemna linia wzdłuż całości, wygląda tak jak sprzed ciąży juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuskamaj, piszę bo obiecałam:) Tydzień temu urodziłam śliczną dziewczynkę Paulinkę, waga 3530, długa 55cm., 10pktów. Tak jak pisałaś opieka super, miałam świetną położną, nie byłam cięta co dla mnie było bardzo ważne. Dzięki Twoim radom byłam dobrze przygotowana na pobyt w naszym szpitalu więc jeszcze raz dziękuję. Ciekawa jestem jak Twoja córcia. Moja jest grzeczniutka narazie, naje się i śpi po 3 a nawet 4 godziny. Dziś tylko raz wstawałam do karmienia, wyspałam się, oby tak dalej. Karmię piersią i jestem szczęśliwa jak nigdy, pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiu mi się 2 razy dosłownie dzisiaj zrzygał pokarmem (bo zapach to miało nieprzyjemny), a jak mu dałam herbatki to mu się konkretnie ulało... I ten dalej głodny, ale staram się go przetrzymać. Dziewczyny, takie wymioty to chyba nie są normalne, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Penelopka my mamy taka samą pogodę i ja Mojej ubieram body z długim rękawem i skarpetki i przykrywam pielucha flanelowa albo kocem zalezy. O śpioszkach mogę zapomnieć bo ma ta nogę w gipsie i nie jestem wstanie jej założyć. Co do piosenek to ja śpiewam a ze żadnych piosenek nie znam to śpiewam małej np co dziś będziemy robić i takie głupotki zmyślam , Trelevinaaa ja zdrabniam imię Julka jak tylko sie da ulubione to Dżula Julenia hehe a ostatnio sie przyłapałam ze mowie do niej Ropuszko nie wiem czemu. Oczywiście Juleczka-Laleczka , i Juleczka-Dupeczka bo mi sie rymuje ;p co do herbatek moja na początku tez piła tylko 5ml ale po jakimś czasie sie przyzwyczaiła i teraz nawet 30ml na raz wypije lepiej jej woda wchodzi ;) Atena35 Moja siostra tez załapała alergie gdzieś około 12 roku z kurzu się wyleczyła, zostala jej alergia tylko na konie.... ;/ wiec moze i w przypadku she da sie cos zrobić Emilia_83 co do sexu to my już po 3 tygodniach zaczęliśmy...co do tego ze karmisz piersia to i tak mozesz zajsc w ciaze. Sa specjalnie tabletki anty dla kobiet karmiacych w ciazy nie pamietam nazwy. Zapytaj ginekologa. Co do naszej listy - niektóre wspomniały o parafinie ja słyszałam ze jest też ona dobra na ciemieniuszke dużo osob sobie chwalilo... Pristina ja używam soli fizjologicznej, pytałam sie lekarza czy mam cos stosować jeszcze na ten katar ale powiedzial ze sol wystarczy... Pristina- Ja tez mam nadal ta ciemna kreske na brzuchu a mała ma juz prawie 2 miesiace. Kiedy ona zniknie ??? Justyna_87 Ja mam pas i efekt pod ubraniem tez jest ale juz po 3 dniach noszenia brzuszek mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane mamuski Gotując obiadek mam chwilke aby się z wami przywitac. Mała Spi, duza SHE w gościach u siostry a mój praca praca praca. hihiihih echhhhhhh - co za rutyna. tigero no wkoncu sie odzywasz. No za szczepienie wydałas kupe kasy, szok. martika gratulacje czerwcówkoo!!!! 🌼 Justynko 87 moja rzadko ale czasem tez zwymiotuje - uznałam ze za duzo zjadła albo za szybko połykała. poprostu. Ale teraz juz wiem ze póki dziecku sie nie odbije - nie kładę jej poziomo. Noi tez nadal mam ta kreskę na brzuchu i zaczyna mnie ona wkurzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa_pomarańczka
Hej dziewczyny wiem że jestem pomarańczowa a takich nie lubicie ale ja nie chcę nikomu dogryzać mam pytanko. Rodziłam w maju cc w 3 i 4 tygodnie po porodzie współżyłam z mężem (skończył w środku) karmię piersią czy możliwe jest abym była w ciąży??? Od 3 dni mam biegunkę i temp. 36,9. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna_87 efekt jest widoczny też na skórze :) i mama i mąż mówią, że widzą, że już tak nie wisi, zresztą i ja widzę efekty:) tyle, że mówię, zakładam go i dodatkowo też smaruję się tym balsamem PALMERS który chyba penelopka poleciła:) a co do kreski na brzuchu, to niby kwestia uregulowania hormonów po ciąży i samo zniknie, ale kiedy to nie wiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Mi też się brzuszek fajnie wchłania,ale jak się nachylę to taka be skurka jeszcze troszkę wisi,ale przy staniu jest już ładnie,kreska u mnie bardzo widoczna,a pępek cały brązowy Pristina jakie działanie ma ten balsam ,co to dokładnie jest? Tigero nie martw się ,że rzadko zagladasz,najważniejsze,że dajesz znać,a kiedy się wszystko ładnie ureguluje u Ciebie to bedziesz pewnie częsciej jak wcześniej ;) Ale wydałaś kasy na te szczepionki,wow majowa pomarańczka przed miesiączką też jest temperatura zawsze podwyższona ;) Mały dziś maruda,cisnę mu herbatkę ale się broni strasznie,jednak wczoraj wypił już razem 50 ml także cieszę się bardzo. Co do zdrobnień to ja do niego mówię Natanielek,Natuś,żuczek i baczek to tak najczęściej,ale często mi wpada cos innego np.zajaczku. Za to mojego M. ostatnio przyłapałam jak powiedział do niego "Gnomku" ,hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pomarańczki
pomarańczko powinnaś uważać z tym kończeniem w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowa pomarańczka
wiem, to były wybryki jednorazowe, wyczytałam też że w trakcie połogu temp może być podwyższona. Myślę jednak, że chyba w 4 tygodnie po porodzie to raczej nie możliwe zajście jak myślicie. Przynajmnije nic nie znalazłam na temat takich przypadków. Wyczytałm tylko, że owulacja u karmiących może wystąpić już w 6 tyg po porodzie. Mam też pytanko czy jak jeszcze miałam odchody poporodowe czy to wogóle jest możliwe, czy to nie musi byc już śluz aby była owulacja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej się nie ulewa. przez 2 miechy ulało jej sie może 5 razy ale malutko b.mało tak jakby sie popluła i tyle. Ja nie czekam az jej sie odbije wogole. a jak mi sie zdarzy ze po jedzeniu wezme ja w pionie to do 2min beknie tak głośno jak nie jeden dorosły.... Moja coś nie spokojna - śpi mi na rekach.... ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje Panie U nas dzis fajny dzien, nie chce chwalic, zeby nie zapeszyc, ale naprawde wszystko funkcjonuje fajniutko.Wydaje mi sie, ze jakby zlapalismy mniej wiecej z Wiktorem rytm i jest jakis harmonogram dnia i nocy.Do tego jeszcze jak maly spi oporzadze dom, oczywiscie nie jakos gruntownie, ale naprawde jest ok.Nie ma mowy o nudzie, dzien wypelniony po brzegi. Tigero dobrze, ze sie odezwalas,cieszymy sie wszystkie, ze dajesz rade, a z czasem napewno bedzie lepiej. Pristina ten pas faktycznie niezly, moze sama zakupie. Na razie uciekam, bo maly sie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane;) Wpadam na chwilkę, bo Mała zaraz się obudzi i będzie wrzask za jedzonkiem... Czy wasze Szkraby też mają taki system, że jak się budzą na jedzenie zwłaszcza w nocy to podczas przewijania jest taki wrzask, że nawet nie chcą sekundy czekać na butlę albo cycka?? Bo mnie to strasznie irytuje... My dzisiaj pierwszą noc walczylismy z Ninką, żeby zasypiała w swoim łóżeczku lub kołysce sama bez rączek. Ma 1,5 miesiąca i doskonale wie co robi i tak wymusza, że aż mi się momentami śmiać chce... Zrobiliśmy błąd, że nosiliśmy i kołysaliśmy na raczkach do snu. walczyła 2 razy po 20 minut-płakała,marudziła, kwiliła, aż w końcu zasnęła i spała po 4 godziny :D nas czeka w przyszłym tygodniu szczepienie:( Ale cały czas się zastanawiam czy brać 5w1 czy 6w1 ?? wy jakie szczepionki wybrałyście dla swoich Maluszków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!! Ja wczoraj miałam mały wypadek. Spadłam ze schodów takich wyłożonych płytkami i tak mnie doopa boli, że masakra. Siadać nie mogę ;-( Nawet podniesienie małego sprawia mi ból. Agnes mój też się nauczył zasypiania na rękach. Nawet nie wiem kiedy? Jak zaśnie i go odkładam, to przeważnie się budzi. Też staram się aby sam zasypiał, ale jest wielki krzyk. W nocy udało mu się raz zasnąć samemu i to dzięki tym kołysankom, które któraś z Was umieściła na naszej ;-) Dzisiaj się nie będę rozpisywała, bo fatalnie siedzi się na bolącym zadku. Acha mam jeszcze pytanie. Co oznacza, że można jeść młodą fasolkę szparagową? To znaczy, żeby nie miała w sobie grochu? Bo ja dzisiaj miałam taką żółtą fasolkę na obiad. Trochę zjadłam, ale nie chciałam przesadzać, bo nie wiem co oznacza ta ,,młoda" Proszę o radę moje wszechwiedzące forumowiczki ;-) Miłej niedzielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kluska serowa*
Kochane czy któraś z was ma dziecko ze skazą białkową? Ja w obecnej chwili karmię swoją córkę piersią z uwzględnieniem diety bezmlecznej, ale długo tak nie pociągnę, dlatego rozglądam się za sztucznym. Wszystkie sklepowe modyfikowane są na bazie krowiego, więc może wy będziecie w stanie mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kluski Serowej. Moja córa ma skazę białkową , lekarz nam przepisał bebilon pepti z mniejsza ilością białka, I nam wysypka zniknęła już po 2-3 dniach całkowicie. Na tym mleczku do roku będziemy prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam super cytat i postanowiłam wam go pokazać ;) Tylko matka może oglądać z takim samym przejęciem proces wchłaniania, trawienia i pierwszą kupkę swojego dziecka, co jego świadectwo maturalne, dyplom uniwersytecki, czy też pismo powiadamiające o przyznaniu mu nagrody Nobla."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej przerwie :) U nas wszystko ok. Zuzia jest bardzo grzeczna i o dziwo dzisiaj po kąpieli i jedzonku zasnęła migiem. Aż sama byłam zdziwiona- moja księżniczka odbiła, położyłam ją do wózka i po minucie zasnęła ;) Zobaczymy o której wstanie. U nas bez zmian. Mała wstaje 2 razy w nocy, więc nie jest źle. Na razie nic ją nie boli, nie ma kolek, a kupki robi co 2 dni :) I oczywiście nadal karmię tylko i wyłącznie piersią. Martika cieszę się bardzo, że mogłam pomóc i że jesteś zadowolona z opieki. Życzę Ci powodzenia i dużo cierpliwości i oby córeczka nadal była grzeczniutka- tak jak moja :) Fajnie, że dałaś znać jak Ci poszło Emilia to faktycznie współczuję kochana. Uważaj na siebie Kluska serowa najlepiej będzie się udać do apteki. Tam też są specjalne mleka np. sojowe dla dzieci ze skazą. I są bez recepty. Oczywiście z receptą jet taniej chyba 50 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia to wspolczuje bolu dupska:)A z ta fasolka to ja mysle podobnie jak ty ze to taka mloda sama ostatnio opchalam sie i malemu nic nie bylo kasiula sc kluska serowa i inne mamusie ktore wiedza jak wyglada skaza balkowa. Zauwazylam u mojego Alexa od tygodnia ze coraz bardziej nasilila sie u niego wysypka tzn nie na ciele tylko na polikach jak przejade reka to czuje ze skorka jest taka w grudkach, chropowata, na uszkach tez:( ma takie miejsca na glowce ze krosteczki sa jedne przy drugiej.Maly malo mi spi w dzien jest marudny ale to nie kolki bo brzuszek mieciutki i nie zauwazylam zeby maly sie prezyl, bardzo mi ulewa.Czy to skaza bialkowa?Czym smarowac te krosteczki?dziewczyny chcialabym karmic piersia ale zapewne jak wyeliminuje wszystkie produkty mleczne to pokarm zaniknie.Co wy o tym myslicie? Ja tez mam to maslo kakaowe z Q10 fajne jest ladnie pachnie i widac odrazu ze sciaga skore. agnes 71 ja mojego Alexa przewijam po budzeniu przed karmieniem i raczej jest spokojnz chyba ze zmiana pieluszki dluzej trwa to wtedy robi sie nerwowy:) Rowniez mam kreseczke na brzuszku niech ona znika wkoncu no ale rzeczywiscie to hormony bo wiecie co moje nadal sa nieuregulowane wiecie jaka ja owlosiona jestem normalnie szok jak malpa. Tez jestem zdania ze podczas karmienia piersia mozesz zajsc w ciaze zywym dowodem jest moja brotowa ktora zaszla w 2 miesiacu po urodzeniu bratanicy. justyna 87 ja mam podobny problem tylko mi bardzo czesto tak bardzo uleje czy zwymiotuje :( A co ile dziewczyny karmicie swoje bobasy? tgero super ze Tymon rosnie zdrowo a z twoim M mam nadzieje ze wszystko sie zmieni na lepsze. Do gin mam zamiar isc w przyszlym tygodniu bo 6 tyg mija w piatek a zalecaja wizyte wlasnie po takim czasie. Ale na sex mam juz ochote hehe jaTuska badz dzielna z tymi kolkami przejdziecie przez nie jakos. Trelevina tak tesc mieszka z nami i szwagier bo tu pracuja ale na szczescie jezdza na weekenedy do PL to wtedy mamy chate tylko dla siebie.Ja tez spiewam ale jak /alex marudzi a on spiewa i go nosi jak nawet jest cicho tzn juz tego nie robi bo wzielam sie za wychowywanie mojego dziecka:) A jak tam z kolkami ci idzie? Aha bylam we wtorek na pierwszym bilansie maly wazyl 5245g masakra 1775 g przybral w ciagu miesiaca czy to nie za duzy?a urosl 3, 2 cm.Z bioderkami i reszta wszystko ok. stylowa a jak tam twojego skarbaka zaparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula fajny cytat:) mamuska maj gratuluje grzecznej coreczki oby tak dalej:)Moj Alex tez budzi sie 2 razy w nocy tzn nie wiem jak to nazwac bo budzi sie po 2 a potem ok 6 to w sumie juz rano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cv - wszystkie objawy które podajesz wskazują na skazę:( Moja Kruszyna też niestety ją ma... Ale prawda jest taka, że zawsze musi to zobaczyć lekarz, im szybciej Maluch, który jest chory dostanie odpowiednie mleko tym lepiej:) Także myślę, że wizyta u Dr'a cię nie ominie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes 71 To ja nie bede mogla karmic piersia przy skazie?Czym smarujesz krosteczki jutro zrobie zdjecia i przesle na naszego emaila zebyscie zobaczyly same te krostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×