Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Z chłopakami tak jest, nie Twój pierwszy i nie ostatni. Dziewczynki są bardziej ambitne, ale cóż też nie jest z nimi łatwo, bo to zawody miłosne i inne sprawy.. Dobrze, że chodzi do szkoły, zawsze coś w głowie zostanie, przynajmniej z lekcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joł,joł;] kurcze ile nowych mamusiek:P helloł. ja się dalej obijam. ale jutro masz zaliczyc wizytę prywatnie, więc wracam, aczkolwiek nie wiem czy już zostanę w domu, czy znowu do rodziców.. tu przyjemniej i nie musze siedzieć w bloku. mam mega brzuch, mały buszuje , wierci się, to już nawet nie są kopniaki, czuję normalnie go pod ręką. niesamowite. zostało 6 tygodni. czas leci, a ja mam coraz większego pietra czy sobie poradzę. mam nadzieję, że zdążę jeszcze najeść się truskawkami bo je uwielbiam, bo potem ponoć nie bardzo można:( też kupiłam ten http://www.novamed.pl/srodek-do-dezynfekcji-octenisept-do-stosowania-na-rany-blone-sluzowa-i-skore drogie, ale ponoć rewelka . bardzo polecany środek. no to tyle chyba. podczytuję Was na bieżąco. 3majcię się dziewczyny.. już niedługo;)))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oho, u nas też chcą namieszać. Nie ma co, zwracać na to uwagi :) Zgłaszam post do usunięcia. karmen_84, Zuzi_mama- witajcie nowe mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Właśnie trafiłam na ten temat. Ja również zostanę mamą w maju 2011 :) Będzie to moje pierwsze dziecko. Jeszcze nie znam płci, gdyż w 23 tygodniu byłam na USG w 3d wyszedł chłopczyk, a teraz co chodzę do lekarza to na normalnym USG wyszła już 3 razy, że dziewczynka. Jest mi obojętna płeć, ale w sumie chciałabym ją znać. :)) Trochę puchną mi nogi na koniec dnia jak za dużo chodzę, a tak to czuję się świetnie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuję jedną oczywistą zasadę, nie komentować pomarańczowych chamskich wpisów. zero reakcji. :)) lecę na obiad:)))) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa- no chociaz jedna ma razem ze mna jutro wizyte:) Smacznego obiadku witam kolejna nowa mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło, że jest trochę osób z terminem trochę bliższym do mojego, bo bałam się, że do końca maja zostanę sama jako dwupak ;) A tak w ogóle widzę, że mi się suwaczek zaciął o jeden dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak chcecie się powzruszać opisem porodu to polecam ten: http://tnij.org/k8n4 :-) Dzięki za słowa wsparcia i kopniaka;-) Już mi lepiej. Wszystko przez te okropne hormony. Ta bielizna rzeczywiście jest tańsza na Allegro. Dzięki. Witam nowe mamy 🖐️ stylowaa - niepokojące są te twoje bóle, żebyś nam się nie rozpakowała za wcześnie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty na kiedy masz? Widzę, że będzie Jaś? Cała wyprawka już zakupiona? My czekamy na wózek, bo niedawno zamówiliśmy, a tak to jeszcze zostały mi kosmetyki i rzeczy z apteki. Co polecacie do kąpieli dla noworodka? A co do herbatek, kupujecie te w granulkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 31 maja... Jeszcze przyjdzie co do czego, a będę czerwcówką... Oby nie :) Jeśli chodzi o wyprawkę to mam full ubranek dla małego, wózek, fotelik i parę dupereli typu, szczotka do włosów czy zestaw do obcinania paznokci. Jeszcze mnóstwa rzeczy nie mam, ale są wypisane na kartce A4 i sukcesywnie wykreślam to co zakupię. Mam najwięcej czasu ze wszystkich majówek, więc AŻ tak się nie spieszę. Chociaż powoli zaczynam czuć oddech porodu na plecach. Co do herbatek to się nie wypowiem, bo się nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny wróciłam z wizyty u ginekologa ;) wszystko dobrze jest i umówiłam się z nim na USG w środę ;) muszę jechać na szpital bo on nie ma u siebie w gabinecie ;/ A co do wyprawki to ja tylko ma ubranka, kołderkę do łóżeczka i rożek ;) nie mam jeszcze łóżeczka wózka i jeszcze tych pierdółek. A kosmetyki dla dzidziusia to chyba wybiorę z HIPP ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow-mamo- poplakalam sie czytajac to...nie wiesz czy juz napisala druga czesc? powiem szczerze ze mi sie tez marzy taka asertywnosc w szpitalu ale pewnie nie dam rady i sie poddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X kotka prześliczna :) Ja też kochana zakręcona jestem na maxa. Mój M. też czasami coś do mnie mówi, a ja nie koduję. Wyczytałam na necie, że podczas ciąży zmniejsza ilość komórek nerwowych i ciężarne mogą mieć problem z pamięcią. Także luzik :P Agnes sesja prześliczna, też bym taką chciała. Może jeszcze się zdecyduję. Karmen 84 witaj, fajnie że napisałaś coś o sobie :) Nie martw się o dzidzię, zobaczysz wszystko będzie dobrze :) Zuzi_mama witaj, przyłączaj się będzie nas więcej :) Na zgagę polecam zimne mleko i mogdały. Mnie pomagają. em_trz witaj A ja też już po wizycie. U mnie wszystko ok. Moja gin powiedziała, że oby tak dalej i następna wizyta za miesiąc- nie ma pośpiechu do wcześniejszego spotkania. Te skurcze o których pisałam, to oczywiście przepowiadające, także bez obaw. A stawianie się brzucha to nic innego tylko przeginanie z codziennymi obowiązkami i później wychodzi to i owo. DZisiaj też pobrała wymaz na paciorkowca, także jutro zaniosę i zobaczymy czy coś się hoduje :P A ja już mam prawie wszystko, brakuje mi tylko pudru do dupci i płynu do kąpania. A właśnie doświadczone mamuśki powiedzcie, czy oprócz oilatum trzeba jeszcze używać jakiegoś płynu do mycia ciała i główki? Bo osobiście wydaje mi się, że tak, ale tak dla pewności zapytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilkę, bo mam dużo pracy, a za 40 minut kończę... Ostatnio się nie mogę wyspać- pozycji nie mogę sobie znaleźć, mały się w nocy strasznie wierci, brzuch pobolewa... Do tego rano wymiotowałam.Dopiero jak zjadłam śniadanie, to poczułam się lepiej... Weekend był dużo lepszy, bo w sobotę pojechałam z przyjaciółką na zakupy. Zaopatrzyłam się w kilka kompletów pięknej bielizny. Byliśmy też z moim 2,5 letnim synkiem w zoo. Za to wczoraj wybraliśmy się większą grupką do Ciechocinka. Pogoda była przepiękna. Penelopa- ja tez planuję wyjazd nad morze i to w sierpniu. Trelevinaaaa- ja dość często mam ochotę na zimne piwko. Jak pomyślę, że jeszcze z rok czasu nie będę mogła sobie pozwolić (karmienie)... Tigero- też odczuwam takie napieranie na dół Stylowa- gratuluję udanych zakupów. Misio-super Weska- ja używałam na poranione brodawki Bepanthenu i Purelanu. Gdy krwawiły karmiłam przez nakładki aventu kilka dni, żeby doszły do siebie i żeby nie odczuwać takiego bólu... Znów_mama- to na pewno hormony. Wszystko będzie super! DeeYaa- ja też mam termin na 8maja:) Karmen,Zuzi_mama, Em_trz- witajcie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x - niestety nie, ja też nadal czekam na ciąg dalszy, a opis porodu Roszka czytałam już chyba ze cztery razy i za każdym razem mam łzy w oczach, cudo:-) Ta dziewczyna pisze dalej o tym, co dało jej tę siłę i tę asertywność. Pozwolę sobie zacytować: "Piszecie o asertywności, odwadze, pewności siebie. Jest w tym racja, że przymioty te są potrzebne, by w najlepszy możliwy sposób poradzić sobie z systemem. Dodałabym także poczucie humoru, pogodę ducha. Niemniej, to co uważam za absolutnie najważniejsze, za stabilny fundament, bez którego żadna z wymienionych wyżej cech nie osiągnęłaby choćby namiastki normalności, to WIEDZA. To ona dawała nam pewność wtedy, gdy każdy moment zawahania odbierałby siły, osłabiał i w końcu prowadził do poddania się ogólnie przyjętym i ogólnie akceptowanym (szkodliwym) procedurom." Zgadzam się z nią w stu procentach. A jak już się tak wzruszamy to podsyłam jeszcze linka do pięknych zdjęć z porodu domowego: http://tnij.org/k8qz Chociaż coś mi świata, że już go raz wklejałam, ale wiecie, w ciąży jestem i mogło mi się coś pomieszać:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wpadam ponownie. Poleżałam i poczułam się o niebo lepiej,ale..wzięłam się za odkurzanie bo po prostu nie mogłam tego olać:( Mój pies się leni i w całym domu wygladało jak u fryzjera po obcinaniu,obrzydlistwo,blee. No więc poodkurzałam i maleńki ból zaczał mi znów dokuczać,jednak już nie tak jak przedtem.Byłam na poczcie i.. Agnes przecudna sesja,ślicznie wyszłaś i fajniutkie pomysły mieliście na nią ..x.. cudo ta pozycja kotka-surikatki,uśmiałam się ,że hej:D Znów mamo rozczuliła mnie ta opowieść,ponawiam pytanie ..x.. ,wiesz coś o 2 części? mamuskamaj ja oprócz oilatum mam mydełko jeszcze i to tyle co do mycia bunia widzę,że też w weekend zaszalałaś,fajnie,że jeszcze co niektóre mają tyle energii;) No i się zmęczyłam czyli idę znów poleżeć:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi bratowa powiedziała, że do mycia używała tylko oliatum (wychowala 2 dzieci) i położna jej tak powiedziała, no i posypywała zgięcia talkiem. A i przed myciem jakieś pół godziny smarowała ciemieniuszkę oliwką a później zmywała wodą z główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow_mamo piękne te zdjęcia, łezka zakręciła mi się w oku normalnie. Najlepsze jest to na którym widać płaczącego mężczyznę. Normalnie brak słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)) i ja zaczęłam oglądać Cud narodzin;) właśnie skończyłam 4 odcinek, i oczywiście przy każdym zdążyłam się z 10 razy popłakać:P co te hormony robią z Nami masakra:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli używamy oilatum nie trzeba już żadnego innego mazidła do mycia. oilatum jest mocno nawilżającą, tłustą substancją i ona w zupełności wystarcza. talku też już się chyba nie używa?, a na pewno nie używamy go po uprzedniej kąpieli w oilatum. no, a na ciemiączko jak najbardziej oliwka. agnes, przepiękna sesYja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie . Julietta pytaj o ubezpieczenie. Nie mam dostępu do neta ciągle ale jak tylko odczytam to napewno odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki. Ale się dzisiaj rozpisałyście. Dopiero zaczynam nadrabiać zaległości. Mnie męczy katar niestety i ogólnie mam takie sobie samopoczucie. Do lekarza idę dopiero za tydzień w środę. Wciąż się zastanawiam czy zadzwonić z tą opuchlizną. Dzisiaj jest już niby mniejsza. X.. Kochana a Ty bierzesz jakieś leki na ta opuchliznę?? Poczytam Was i postaram się odpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe majóweczki. Ale ten maj bedzie rodny - superrrrrr. odnośnie przemywania pępka u maluszka to moja koleżanka przemywała wódką i zagoił się o wiele szybciej niż inna mama smarowała spyrolem ( co jest chyba nie za dobrze). Tak więc mój już zakupił ..hihihiih cały literek. Wariat normalnieeeeeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Witam nowe majóweczki!!! Ja również mam na jutro wizytę ciekawe co pan doktor powie? mam nadzieje że dobrze bo brzuch stawia się bardzo dlatego sporo leże ale dziś wziełam się za pranie małych ubranek i zaraz muszę się położyć. Z zakupów brakuje mi jeszcze kosmetyków i mam tylko 1 rożek muszę dokupić jeszcze jeden. Aneta przepraszam ale chciałm dopytać mój mąż był tydzień w szpitalu jak to jest ile czasu na złożenie wniosku i wogóle??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiecie co dostałam dziś skierowanie od ginekologa na badanie ogólne moczu, morfologię i WR tylko nie wiem co to jest te WR wie ktoś? Przeczytałam że to jakiś odczyn Wassermana a co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka z wypisem ze szpitala na dział świadczeń do PZU, ale wczesniej musi pobrać z zakładu (jeśli pracuje i ma PZU grupowe) potwierdzenie składek za okres w którym przebywał w szpitalu. Do tego wniosek odnośnie leczenia szpitalnego. Na załatwienie tego ma 3 lata. Na wypłate świadczenia polecam podanie konta bo szybciej wypłacają. Do m-ca maja czas ale z reguły jest to szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze pamiętam ze studiów WR czyli odczyn Wassermanna robi się żeby wykluczyć kiłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×