Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej, Tigero - gratulacje!!!!!! Znow_mama - ale śliczny opis!!!! Ja też chcę taki poród! Ja dziś byłam u lekarki, zbadała mnie i stwierdziła, że nic się nie dzieje, szyjka zamknięta, skoro nic mnie nie boli, to też ok. Potem wysłała mnie na ktg. No i położna mnie podłączyła i za jakiś czas pyta, czy wszystko w porządku, czy nic mnie nie boli. Ja że wszystko ok, brzuch mi trochę twardnieje, ale nic poza tym. Nie widziałam zapisu, więc nie wiedziałam, co się dzieje. No i się okazało, że miałam 3 skurcze, z czego jeden doszedł prawie do 90. Obie z lekarką były zdziwione, że nic nie czułam. Czy któraś tak miała, czy to ja jestem jakaś dziwna? No i lekarka mi wtedy zaczęła opowiadać, kiedy mam jechać do szpitala, bo przestała być pewna, czy przetrwam jeszcze ten tydzień. Co do terminów, to ja mam spore rozbieżności, ze wszystkich (poza jednym) usg termin mam na 8 maja, z OM na 20. Sama nie wiem, na który się szykować. W każdym razie chcę wytrwać do 6, bo wtedy wg tego późniejszego skończę 38 tydzień. Co do kosmetyków, to ja mam mydełko i krem bambino. Ja jestem beznadziejnie uczulona na kosmetyki, ale mam nadzieję, że dzidzia nie będzie. Do tego mam zamiar kupić bepanten i mam próbkę sudokremu, na początek nic więcej nie kupię, poza oliwką. Bardzo mi się podobają te oliwki johnsona w żelu, ale też słyszałam, że uczulają, więc chyba na początek kupię bambino. Dobra, trzeba robić obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esti no to ładnie z tymi skurczami:) ja tak nie miałam ,ale może rzeczywiście na dniach urodzisz tak jak termin:) A to ,że szyjka zamknięta to prawie normalne ,bardzo często dopiero przy mocnych skurczach macica wydala czop i się szyjka otwiera:)przynajmniej moja gin mi tak mówiła:) ja już się swojej wizyty doczekać nie mogę ,aż umieram z ciekawości co tam się ze mną dzieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara_23 ja nie kupilam i narazie nie bede kupowala zadnego mleka, jak bedzie potrzeba to wtedy kupie. Sama nie wiedzialabym jakie wybrac. Moja kolezanka podobnie jak kolezanka Emilii_83 tez podawala mlodemu Nan. klara_23 jak kupisz i nie zuzyjesz to jak znajde przepis to CI przesle na takie ciasto na cherbatnikach wlasnie na mleku modyfikowanym:) tylko bede musiala porzadnie poszukac, bo juz dawno nie robilam. Emilia_83 ja tez tak mysle ze jak bedzie pogoda to juz po tygodniu mozna spacerowac oczywiscie jak malenstwo zdrowe bedzie. esti1983 to moze Ty taka twardzielka jestes, ze nic nie poczulas :) dobrze ze wszystko ok. Ja kiedys uzywalam dla siebie tej oliwki w zelu i jak dla mnie to ona sie kiepsko rozprowadzala- tzn nie rownomiernie, no ale to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTUSKA kochana moja witaj :) u Ciebie to juz chyba bardzo blisko rozwiązanko, ale do lekarza zawsze warto isc, szczegolnie jesli ma Ciebie zbadac dowcipnie- sprawdzic jak szyjka, czy nie ma rozwarcia i czym sa te sluzy czy co tam wycieka wiec jak masz okazje to idz do lekarza i moze Cie uspokoi ze ok a moze powie ze rodzisz :) co do tego karmienia roznie mowia, u mnie polozne ze szkoly rodzenia mowia ze jesli chce sie karmic trzeba dziecko do piersi przystawiac, jesli czuje sie przepelnione piersi to tez, a sciagac pokarm aby poczuc ulge a nie w ilosciach niewiadomo jakich bo to moze wzmozyc laktacje, generalnie dziecko przy piersi jak najbardziej wskazane wg tych ode mnie z SR :) mi dzisiaj mala strasznie napiera na pęcherz, jak siedze to czuje jej ruchy tak jakby w pipce.. sorry za opis, ale czy Wy tez tak macie? pofarbowalam sobie wlosy, teraz moge rodzic :P bo jak dzidzia sie pojawi na swiecie to nie wiadomo czy bedzie czas sie wysrac za przeproszeniem :P a co dopiero wlosy farbowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara ja nie kupuje mleka, zadnego. Nawet nie wiedzialabym jakie kupic a poza tym po czort mi jak sie nastawiam na cyca ;) i bede robic wiele zeby sie udalo:) Esti co do tych skurczy na KTG ja nie mialam robionego, wiec nie wiem jak to u mnie jest ale jesli nic nie czulas to ostro... ale dopuscmy moze do mysli ze aparatura moze sie rypnela co? bo niemozliwe az zeby Cie nie zabolalo... no nie wiem juz sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa dzięki mam nadzieję ,że skorzystam z przepisu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane ja nadal w dwupaku. Ale już coraz bliżej 12 maja zbliża się ogromnymi krokami. Jeszcze 8 dni. Weska wiem o czym mówisz ten ból w pachwinach też miałam. Było kilka dni spokoju, ale znów powrócił. No ale trzeba to jakoś przetrzymać. Kari śliczna ta Twoja córeczka:) X kochana będzie dobrze, powiem Ci że śniłaś mi się dziś w nocy że urodziłaś przez cc, ale nie bliźnięta tylko trojaczki... nie wiem czemu tak ale jakiś pokręcony ten sen był. Nie bój się z Jasiem będzie wszystko oki. Znowu mamo jejku ale piękny opis porodu, aż łezka zakręciła się w oku. Tigero gratulacje:) Ale duży synek. Buziaczki dla Ciebie i maluszka:* Klara ja mam zakupiony bebilon. Kochane jak będziecie kopiować tabelke to proszę zmieńcie mi wiek z 23 na 24:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esti to moze bedziesz miala lekki porod, skoro nie odczuwasz skurczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wizycie, wszystkie badania, krew, mocz, próby wątrobowe wyszły ok. Hemoglobina wciąż superowa i to mnie bardzo cieszy. Także jest ok. Rozwarcia brak!!! kolejna wizyta za dwa tygodnie, ale jak to powiedziała moga Gin "chyba że Pani urodzi wcześniej" :p Miałam też robione KTG - zapis wyszedł ok :) Bunia - pytałam o te kłucia w pochwie, powiedziała, że jest to spowodowane napieraniem główki malucha, tzn że jest już dość nisko umiejscowiona. porównała to do czegoś w rodzaju nerwobólu, ale twierdzi, że jest to normalna sprawa:D Jatuśka - hej kochana, pytasz o spacery, z tego co wiem, można wyjść już po tygodniu z Maluchem. Ty chudzino 10-12 kg super!! zazdroszczę, ja niestety przekroczyłam znacznie moją ustalnoną wagę ciążową hehe. No ale cóż. Będę później miała więcej do roboty nad sobą... Klara - ja nie kupuję mleka modyfikowanego. mam nadzieję, że nie będzie mi potrzebne... ale myślę, że jak masz się lepiej z tym czuć to kup sobie jedno opakowanie i schowaj do szafki. Z tego co wiem mleko Emfamil ma bardzo dobre opinie. Esti - ja też dzisiaj na KTG miałam skurcz i nie czułam go :p ale pokrywał się z ruchami małej więc może dlatego... Trelevinaaaa - mam dokładnie tak samo z ruchami małej. czuję ją momentami tak nisko i głęboko, że w szoku jestem... a mój pęcherz jest jej ulubioną zabawką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cos mam brzuchol twardy i boli mnie w dole i ciagnie jak chodze. Polozylam sie teraz to moze przejdzie. Ale ogolnie tak jeszcze nie mialam. Cos czuje ze Moj maly nie poczeka na powrot lekarki z urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia nie strasz ,po tabelce widzę ,że masz jeszcze dopre 3 tygodnie do porodu...zaciskaj nóżki kochana:) Ja też mam prośbę ,jak ktoś tabelkę będzie poprawiał to można mi rok dodac:) czyli 23 na 24:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. . .. ....TERMIN/PŁEĆ 1. natalia256.......Natalia.......24........Toruń........ ... ............03.05/ (Laura) 2. -KasiaGJ-..........Kasia.....22.......opolskie.............. ............03.05/ (Michaś) 3. weska.............Marta.......27.....Szczecin.......... ..............05.05/C 4. klara_23............Magda.......24.........Warszawa.... .............05.05/ (Amelia) 5. Tula....................Asia.......32.........Poznań....... ...............05.05/ (Gabrysia) 6. bunia3..........................30........Toruń...... ...................08.05 7. DeeYaa..........Hania.........28......wlkp.............. ..... .......08.05/ (Anastazja) 8. esti1983...........Estera......28.......Warszawa...... ............08.05/20.05 (Julia) 9. jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05/S 10. Lorien..............Beata.......24..........Kraków... ................11.05/ (Kubuś) 11. Kankuun...........Dorota......32........UK............ ...............12.05/S 12. masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ...............12.05/ (Jasio) 13. mamuskamaj.....Arleta.......25........Lubin........... .............13.05/ (Zuzia) 14. Julietta40.......Agnieszka.....40.......woj.podlas kie...............15.05/ (Maksymilian) 15. justz..............Justyna......26..........UK........ ...................15.05/S 16. milka78.........................33........Kraków..... ..................15.05/ (Maciej) 17. k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ..............16.05/ (Maja) 18. cv.................Wioleta.......24.........Niemcy.... . ................16.05/ (Alex) 19. Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05/C 20. penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05/ (Maksymilian) 21. Stylowaa............Ania.........30....Chorzów/Island ia...............21.05/ (Nataniel) 22. bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/ (Lenka) 23. fauletka..........Wioletta................ok.Tarnowa.. .............22.05/S (Wiktor) 24. Kooralinkaa......Kornelia.......21.........Ch-ce...... ...............22.05/S 25. Agnes71..............Aga........26.......Wrocław.. .................23.05/C 26. Emilia_83...........Emilia.......28........Wielkopolsk ie............23.05/ (Adrian) 27. em_trz.............Magda........22........Żyrardów........ ...........23.05/ ? 28. Zuzi-mama.......Marzena.....20.......mazowieckie...... ..........23.05/ (Zuzia) 29. JOLA1237...........Jola.........27.........Wrocław... ................24.05/ (Mateusz) 30. majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/ (Karolinka) 31. Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a...........24.05/ (Amelia) 32. tosia204............Agata.......28.........kuj-pom.... . ..............24.05/ (Mateusz) 33. #stokrotka#........Monika.....29.......dolnośląskie. .................25.05/ (S i S) 34. Pristina86...........Natalia.....25.....Gdynia/Gdańsk ...............26.05/ (Julka) 35. ...x.....................Ania.......22........wlpk ......................26.05/ (Maja i Jaś) 36. dudyska.........Justyna.........25......łódzkie........... .............28.05/ (Blanka?) 37. Justynka_87......Justyna........24......Nad morzem.................31.05/ (Jaś) NASZE SZCZĘŚLIWE MAMUSIE NICK .......IMIĘ.......WIEK.....MIEJSCOWOŚĆ...MALEŃSTWO.. ...T.C./DATA UR....GR/CM 1) Kasiulaaa s-ce.......22......Sosnowiec.......Julia...........39/22.04- SN.......3100/52 2) kari86....Karolina...24......Brzeg Dolny/Wrocław....Nela.39/29.04-SN......3100/54 3) annjaa.....Ania......28......Gdańsk.........Natalia........ .40/01.05-CC.......3700/60 4) Aniołek81.....Mariola....29.....łódzkie.....Milena....... ..40/02.05-CC.......4000/58 5) Znów_mama....Alicja.....33........Poznań....Zosia..... .......40/03.05-SN.....3160/.. 6) Atena_35.....ANETA.....35....BIELSKO-BIAŁA...Milena......40 /03.05-SN......3000/54 7) Tigero.....Natalia.....33.......Poznań.......Tymon........4 0/04.05-SN......4100/57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może u mnie też tak było, że mi się te skurcze pokryły z ruchami małej, bo na pewno się ruszała. Ja mam wysoki próg wrażliwości na ból, u mnie leczenie kanałowe mieści się w skali "no, owszem, boli, ale żeby zaraz brać znieczulenie?", ale chyba bóle porodowe to poczuję. Lekarka powiedziała, że jak się zacznie, to wszystko mnie będzie boleć i będę wiedziała, że to już, więc się na razie nie martwię. Naciski na pęcherz, ruchy na dole czuję dobrze, tyle, że mnie to nie boli jakoś bardzo, raczej po prostu to czuję. Mleka modyfikowanego nie kupuję na razie, najwyżej ktoś podjedzie. Klara, musimy się wymienić namiarami, bo w razie czego to ja mam tu od groma rodziny i przyjaciół, i na pewno ktoś pomoże i mi, i Tobie w potrzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!! Gratulacje mamą które maja maleństwa przy sobie. Ja jeszcze 2 w 1 ale we wtorek wizyta ciekawe co mi lekarz powie też mam rozbieżność termin wg OM 18 a USG 10 mam nadzieje że ten 10 się sprawdzi po 22 mam komunię chrześnicy. Byłam dziś u lekarza w przychodni i potwierdził alergię kazał dalej łykać wapno ale stwierdził niewydolność naczyń bo za duży ciężar (za dużo przytyłam) dał żel i leki. Pozdrawiam Miłego popołudnia i szybkich rozwiązań no i ja zapisuję się następna w kolejce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwile napisac ze u mnie krew poszla, wiec pakuje torbe do konca i zwijamy sie do szpitala :) odezwe sie do Was, w sumie tylko do jednej z Was zdazylam nr telefonu spisac Milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Jestem po wizycie i w piątek idę na badania, a w sobotę lub w poniedziałek rodzę. Chociaż pewnie poproszę na sobotę.Urodzę sama, ale będzie ze mną mój lekarz i znajoma położna. Paciorkiem nie kazał mi się przejmować, bo podadzą antybiotyk, a tak na marginesie i dobrze, że nie brałam tego, który mi przepisał. Kłucie w szyjcie mam prawie cały czas, szczególnie jak się maluszek rusza. Po tych badaniach musiałam brać nospę, bo brzuch mi stwardniał, a Maksiu rusza się bez przerwy. Też zaliczyłam dzisiaj fryzjera, bo jak wspomniała Trelevinaaaa, to nie wiadomo, kiedy dane nam będzie do niego pójść.Dobrze, że mam dość długie włosy, to będę mogła je spinać. Dzisiaj tez spotkałam moją kosmetyczkę i była zdziwiona, że mam taką dobra cerę w ciąży. Tylko ciekawa jestem , co będzie dalej. DeeYaa-- trzymam kciuki. Będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa trzymam kciuki A mamusia ktore mialy dzisiaj wizyty gratuluje dobrych wiesci. Ja bylam na zakupach teraz zjadlam pizze i tak jakos mnie wzielo na sen no i chyba poloze sie poza tym brzuchol boli maly daje wycisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X a jak tam u ciebie??odezwij sie kochana Kropeczko a ty co tak milczysz martwie sie no i KasiaGJ odzywac sie baby!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joł joł babki :) jak tam, trzymamy nózie razem?? :D wlasnie sie nawpychalam gofrow z dzemem truskawkowym Julietta40 no nie zartuj ty tez juz niedlugo wstapisz w szeregi rozpakowanych?? matkoooo no to pieknie... paciorkiem racja nie przejmuj sie kazdy lekarz powtarza ze to kwestia podania antybiotyku :) Dee Yaa jaja se robisz?? jak to krew poszla, nie no wszystkie sie rozpakowuja.. no to zycze samych przyjemnych wrazen i szybkiego porodu :* agnes71 jak to nic sie nie dzieje?? brak rozwarcia? eee aa z tymi ruchami to ja juz nie wiem co o tym myslec.. no tak nisko.. dziewczyny, te ktore wspominaly ze maja luzna kupe czy nadal tak macie?? bo mnie tak juz od Wlk,Soboty ale od poniedzialku to juz wodniscie.. sorry za gowniany temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sie porobilo!Nastepna sie rozpakowuje!Powodzenia!!!! A ja dzis mam jakis taki dzien, ze wciagam wszystko jak odkurzacz.Na dodatek taki mischung, ze Wam mowie; slodkie, slone, owocowe, miesne;masakra. Objadlam sie jak swinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak porobilo sie:) teraz juz padam na pysk jestem wykampana w pizamce lece do lozka bo oczy mi sie tak kleja ze szok jutro na topik to szybko bede wchodzic sledzic wiadomosci:)czy ktoras rozpakowana??:) spokojnej nocki dziewuchy!!:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa mnie tak od poniedziałku zeszłego męczy ta luźna kupa;/ leci i leci, bombluje w brzuchu i ciągle jakies dziwne dźwięki sie z niego niosą, jutro idę na wizytę to dopytam czy to ok, że tak długo trzyma, bo można tracić mikroelementy jak za długo trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara gdyby nie to, że moja lekarka jest na urlopie, to już bym szerzej nóżki rozkładała, a tak to trochę je ściskam. Ciąża już jest donoszona, więc się nie martwię. No dzisiaj to wyjątkowo mam twardy brzuch i to podbrzusze mnie boli. Ale poleżałam i jest trochę lepiej. Dee Yaa no to powodzenia niech się dzieje ;-) Trelevinko ja od ostatniej biegunki to mam jakiś zastój kupkowy. Dzisiaj byłam i faktycznie jest luźniej niż zwykle, ale nie tak biegunkowo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pristinka to daj znac co Ci powie lekarz :) niby czytalam ze normalne jest oczyszczanie sie organizmu alesz kurrnaa chata ile moze to oczyszczanko trwac :P emilka a moze warto odwiedzic innego lekarza dla spokoju cooo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No sama nie wiem przecież to mogą być oznaki zbliżającego się porodu więc może pozostaje tylko czekać. Teraz to już sama nie wiem na co i jak reagować. Głupsza jestem niż byłam. Czuję ruchy małego więc teoretycznie nie mam powodu do niepokoju. Co do oczyszczania to teraz czytam, że tak na dzień przed porodem następuję intensywne oczyszczanie. No a ja też tydzień temu miałam to rozwolnienie, Trelevinka też masz już kupę czasu ;-) Każda jest inna. Ech ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już dzisiaj po wizycie. Mała jest ułożona bardzo nisko, ale niestety rozwarcia na razie brak. Płyn owodniowy w normie, więc Zuźka może jeszcze trochę posiedzieć w brzuszku i jak widać wcale jej się nie śpieszy na ten świat. Mimo, że skurcze łapią mnie w nocy to jeszcze się nie zapowiada na rozwiązanie :) Gin mi opowiadał historię pewnej 17-latki, która prawie przespała swój poród. Dobrze, że jej mama zauważyła że często zaczęła odwiedzać toaletę i zadzwoniła na pogotowię. Okazało się, że jeszcze z godzinkę i urodziłaby w domu (prawdopodobnie wcale nie czuła bóli ?!!!) W karetce już dziecko zaczęło wychodzić i podtrzymywali główkę. A ja myślałam, że jednak nie można przespać tej chwili, okazuje się że jest inaczej, hehe A i określiła wagę urodzeniową małej na 3600-3800. Zobaczymy czy się sprawdzi, bo dodała że na 100 % nie może powiedzieć. Ehh już nie mogę się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiecie co! Mi lekarka mówiła, że na pewno nie przegapię porodu, ale po tej dzisiejszej historii ze skurczami, to może i ja go prześpię:) chociaż to chyba niemożliwe. I ja opowiem Wam, że moja siostra cioteczna urodziła dziecko w domu w Londynie, a poród odebrał mąż, bo karetka nie zdążyła dojechać. Ech, fajnie byłoby tak ekspresowo urodzić, ale bałabym się w domu. Teraz to mi się ciągle wydaje, że mnie wszystko boli, ale to chyba jakaś autosugestia. Bo jak się zajmę czymś innym, to zapominam. Mój mąż ogląda ligę mistrzów, a ja jak mogłabym posiedzieć przy komputerze, to akurat jestem jakoś strasznie zmęczona. Chyba się wykąpię i jak będę miała siłę, to poczytam sobie coś w łóżku, bo wracając od lekarza zajrzałam do biblioteki:) Klara, i jak po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. tigero- moje najszczersze gratulacje Kochana moja:) ale Tymon to kawal chlopaka:) buziaki deeyaa- trzymaj sie tam i szybkiego porodu. U mnie teraz hardcor na patologii wlasnie mojej kolezance z pokoju wody odeszly i to po tym jak jej powiedzialam ze ma sobie torbe spakowac bo juz dzis ma jechac na porodowke bo mnie wkurza:P i patrze a tam drugiej w pokoju innym tez odeszly. panikuje sama na maksa. U mnie dzis lepiej bo moj lekarz robil mi calkowite usg i maluchy urosly i to sporo wg usg. Maja ma 2660g a Jasio 2250g. Przeplywy u Jasia jak byly niestetyy, brak fali rozkurczowej ale najwazniejsze ze rosnie. Nawet jesli usg zawyza wage to mam nadzieje ze nie beda malutkie calkiem. Kochane dzis tyle napisalyscie ze musialam dluugo nadrabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×