Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

cv nie ma za co :) ja w sumie podobnie jak Ty podeszlam, ze jak nie bede mogla dla malej uzywac tego co mam to kupie cos typu emolium czy oliatum. Powiem Wam ze mojej kolezanki synek mial lojotokowe zapalenie skory i dermatolog kazala jej na zmiane uzywac oliatum wlasnie i zwyklego mydla bambino bo podobno przez oliatum pozapychaly mu sie pory i dlatego tez to zapalenie wystapilo. Pozniej jak sie dowiedzieli to nie mozna takiego malenstwa kapac co dzien tylko co drugi, tylko ewentualnie dupcie gazikiem z woda przemywac i paszki i tego typu zakamarki. Ja w sumie podchodze do tego z dystansem bo kazde dziecko jest inne i moze moja cora nie bedzie taka wrazliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide obejrzec ostry dyzur, moze na jakis porod trafie :P pozniej obiadek bede robic - dzis serwuje zapiekanke ziemniaczana :) ktoras ma ochote ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majuska
Dzięki dziewczyny za pomoc, czytam was dalej bo moze sie dowiem jeszcze czegos ciekawego, np. o tym sprayu do pępka nie słyszalam.. :) człowiek zacofany, ale dzieki ! POZDRAWIAM!!!! I trzymam kciuki za kolejne szybciutkie porody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze ja też mam ten oilaltum do kąpieli i mam jeszcze oliwkę(ale to kupiłam do główki aby ciemieniuchę szczesywać)a poza tym to ja kupiłam kremik do twarzy ,balsam do ciałka i mydełko takiej firmy KLORANE (apteczna)z wyciągiem z nagietka dla alergików....babeczka mi w aptece poleciła i to nie jedna zobaczymy co z tego będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy raz słyszę, że maleństwa nie można kąpać codziennie????i że oilatum zatyka pory???? to jest właśnie takie chore.. powinna być jedna nauka, a nie, że co lekarz, położna to mówi co innego.. i to nie, że opinie są troszkę inne tylko diamterlanie się róznią.. potem taka młoda mama dostaje do głowy i zastanawia się kogo słuchać w takim razie? a słuchać chyba trzeba siebie samej....i swojej intuicji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra dziewczyny, ja lecę, zbieram się powoli do lekarza, jeszcze muszę odebrać wyniki z laboratorium. odezwę się po powrocie i dam znać co i jak u mnie. bye bye 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa masz racje jedna nuka powinna byc i koniec.Ja tez jestem zdania nasza intuicja nam pomorze.I kto jak kto matka bedzie sama wiedziala co dla swojego dziecka jest najlepsze.no nic bedziemy obserwowac nasze maluchy i wykazywac sie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes71 powodzenia dupcio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko tez czlowiek i lepiej sie czuje jak jest umyte.. slyszalam juz takie pierdoly zeby dziecka nie myc codziennie, ale ludzie kochani sami lepiej sie czujemy jak jestesmy czysci i wykapani wiec nie katujmy dzieci... ja do pielegnacji malucha mam cala serie z nivea baby, oilatum chcialam tez kupic ale jednak ze wzgledu na cene odpuscilam ale slyszalam same pozytywne opinie w dodatku jestem kosmetyczka i nie wiem kto wymyslil taka bzdure ze oilatum zatyka pory... Dżizazzzzzzzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak można nie umyć maluszka codziennie...:) ja tylko słyszałam ,żeby za dużo nie stosować oliwki do smarowania bo ona tylko daje uczucie nawilżenia skóry z wierzchu a tak naprawdę to w ogóle nie odżywia ...ale ile w tym prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelope kruz ja napisalam co ona mi powiedziala ze jej lekarka tak powiedziala, ja nie wiem jak to jest, bo z wczesniejszych doswiadczen z bobasami to kojarze ze kapane byly co dzien. Dokladnie tez uwazam ze najlepiej to sluchac swojej intuicji bo to normalne ze mama dla malenstwa chce jak najlepiej i krzywdy przeciez mu nie da zrobic :) poza tym uwazam ze kazda mama obserwuje uwaznie swoje malenstwo i jak tylko cols z delikatna skora malenstwa zacznie sie dziac to od razu inteweniuje :) agnes71 powodzenia u lekarza, daj znac co i jak po powrocie trelevina o zatykaniu por to napisalam bo podobno im dermatolog tak powiedziala ze u ich malego takie cos spowodowalo Poza tym my nasze maluszki bedziemy mialy na wiosne, a przeciez taki bobas tez sie poci i tak jak napisala trelevina ze kazdy czuje sie lepiej jak jest czysty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda bedzie musiala sprawdzic kosmetyki na swoim maluchu. Ile lekarzy, matek i innych specjalistow tyle opini. Jak dziecko nie bedzie na nic uczulone to ok. Mowią ze kosmetyki johnsona uczulaja,a ktoras mowila ze w szkole rodzenia tylko te polecaja. Ja tez mam niva i do tego oliatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to bylo by piekne jakby tak jedna nauka byla, a nie co lekarz to inna opinia i rada.Ale mysle, ze tak byc nie moze, bo wszyscy sie troche roznimy i nasaza skora tez.Coz do wszystkiego trzeba podchodzic z dystansem i indywidualnie. Ja do pepuszka mam taka specjalna zasypke, ktora dostalam od kolezanki z Austrii firma chyba Wellda czy jakos tak, musialabym popatrzyc.Ona byla bardzo zadowolona, a ma 2 dzieci i oba pepuszki zagoily sie bardzo szybciutko.Do kapieli kupilam plyn Johnsona, balsam Bephanten, na buzke Bambino, sudocrem w razie w i na pierwszy miesiac oliwke Johnsona.Zobaczymy jak sie co sprawdzi juz w praniu, a w razie czego aptek ci teraz dostatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fauletka o zasypce do pepka to nigdy nie slyszalam, ale moim zdaniem najlepsze sa kosmetyki sprawdzone i polecone przez najblizszych, wiec moze sie tez super sprawdzic. Emilia_83 ja mam nivea na kazda pogode. Kremu z faktorem nie zakupilam bo jak pisaly wczesniej dziewczyny takie malenstwa sie na slonko nie wystawia. Moze dokupie pozniej zeby chociaz nozki smarowac, bo sila rzeczy czasami jakis promyk slonca mala dotknie, nie uniknie sie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlaczylam sobie internet w telefonie. Ze tez wczesniej na to nie wpadlam jak w szpitalu lezalam:-) teraz jak bede na porodówce to napisze od razu do Was:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kremik do buzi tej firmy KLORANE z wyciągiem z nagietka i on ma faktor 30 jak na razie chyba wystarczy w lato zapewne jakiś wyższy trzeba będzie kupić i stosować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelope kruz tak sprawdza sie na karku, a w cieple dni jak nie zalozysz skarpetek to zawsze mozesz sprawdzic czy malenstwu nie jest chlodno wlasnie w taki sposob jak napisalas i jakby cos to zawsze mozna zalozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa a ja slyszalam ze nawet w cieniu promienie sloneczne chwytaja i najlepiej zawsze przed wyjsciem posmarowac chociaz buzke:-) oszalec idzie od tych wszystkich opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa faktycznie na karku sprawdza sie czy MALENSTWU nie jest za cieplo. A ja o skarpetkach nic nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia masz taki ten sam co podała evelina, więc ok. a ja myślałam, że nie trzeba kremu z filtrem używać...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje Nowym Mamuska. tylko maj sie zaczal i jak sie pieknie porody posypaly znow mamo - na twoim poscie to sie poryczalam normalnie!!! taka 'miętka' sie jakas zrobilam emilia ja mam dokladnie tak jak Ty. juz sama nie wiem co ja mam robic. tym bardziej, ze tutaj mam taka opieke medyczną, ze szkoda gadac probowalam sie skontaktowac z moim prywatnym polskim lekarzem nie moge go zlapac i badz czlowieku madry juz przewertowalam dzis internet w poszukiwaniu tych nieszczesnych cieknacych, saczacych sie wod i zrobilam sie tylko glupsza ;/ co osoba to opinia u mnie z dnia na dzien tylko gorzej brzuch boli jak cholera (jak przy okresie), ciagle cos cieknie, plecy bola do tego bardziej z lewej strony i chyba mi Lolunek cos uciska bo mi cholernie dretwieje lewa noga i reka do tego tyle mam dzis na glowie, ze mi nerwiczki poscily i siadlam i sie poryczalam - stwierdzilam, ze mam w d... i nic nie zrobie moj sie przestraszyl jak zadzwonil a ja w takim stanie chce mnie zaciagnac do szpitala jak wroci z pracy kolo 19 a ja jutro mam wizyte o 10 rano i nie wiem czy jechac czy darowac sobie do jutra juz sama nie wiem z jednej strony nie chche zachowac sie nieodpowiedzialnie i nie bagatelizaowac a z drugieij nie chce panikowac chyba musze sobie meliske strzelic w dawce podwujnej i baranka glowa w sciane masakra jakas taka strasznie upierdliwa sie w tej ciazy zrobilam, az sama siebie nie lubie blleee ;/ wlasnie chyba po raz 7 dzis przyjechal wlasciciel mieszkanaia ktore wynajmuje, mial mi przywiezc i wymienic piekarnik (moj dizlal ale cos nie tak bylo z drzwiczkami) no i przywiozl tylko ten nie dzila! tak mnie zalatwil, ze zostalam bez piekarnika - i dostaalm wiadomosc ze ktos przyjdzie wymienic na jeszcze inny 9.05 w pon - w moja date porodu ha ha ha chyba ze sie na porodowce ze mna umowi no a tak w ogole to ja nawet ze scanu mam dwie daty na 6 i na 9 hmmm bo z daty om to juz powinnam urodzic 1 a co do tych porad i poradnikow - to kazdy mowi co innego. dlatego ostatnio tak meczylam was durnymi pytaniami, czy karmic co godzine w pierwszych dobach czy co 2-3 czy na zadanie, czy budzic czy nie, kapac codziennie czy co 2 co lepsze kremy czy zasypki, co do pepka i jak kazdy radzi co innego a ja bez doswiadczenia przy dzieciach zadnego po prostu glupieje ;( ale trzeba sobie chyba dac na wstrzymanie i robic wszystko instynktownie ja mam z kosmetykow szampon, oliwke, mydelko i krem bambino - przy czym szampon to chyba po 1 miesiacu (?) na poczatku tylko mydelko i oliwka do pupy mam bepantem (mozna tez uzywac na obolale obodawki) i sudokrem na podraznienia i odpazenia chcialam kupic w aptece oilatum ale nie wiedzilam, ktore i mi fafmeceuta odmowil spzedazy bez wyrazniej zgody i zalecenia lekarza !!!??? wiec poki co sie wstrzymalam nie mam tylko nic dla siebie po porodzie, chcialam kupic cos typu polskie tantum rosa ale jak pytam w aptece to nie wiedza o co mi chodzi mam tylko jakis zel do hig int dla kobiet w ciazy i tyle a wlasnie mam jeszcze jedno pytanie - kiedy wyjdziecie z Maluszkami na spacer po raz pierwszy, nie taki na 15 min tylko na taka dluzsza wyprawe? zaklaajac, ze bedzie ladna pogoda oczywiscie? Bo nam jak sie tylko Alex wykluje musimy zaczac zalatwiac dokumenty typu certifikat, paszport itd by moc leiccec w sierpniu do polski i nie wiem kiedy najbezpieczniej bedzie wyjsc z Malym pytalyscie czy ja nadal taka chuda i hmmm no raczej nie...:) wlasnie sie zmierzylam w obwodzie tak jak sprawdzalysmy wczesniej na wysokosci pepka mam 99,5 wiec dumnie moge powiedziec ze dobilam do setki, a wagowo to przybylo mi w calosci okolo 10 12 kg sama nie wiem ile bo mi waga cos szwankuje ale czuje sie taka zapuchnieta, widze ze nie tylko dlonie i stopy mam opuchniete ale i twarz mam nadzieje, ze szybko wroce do formy bo sie zle czuje taka sloniowata a jak tam u Was ? ile macie juz przy samym koncu? oswiaczylam mojemu uroczyscie wczoraj, ze ma spedzac kazda wolana sekunde ze mna i z malym i cieszyc sie jego dziecinstwem bo wiecej dzieci w zyciu miec nie bede poki co nie protestuje bo wie, ze bym go zagryzla ;) no pozalilam sie jak to ostatnio mam w zwyczaju i ide posprzatac po tych nieszczesnych monterach piekarnika od 7 bolesci do pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaTuśka ja też tak jak Ty nie chce panikować, ale też nie chcę się w razie co oskarżać, że coś zaniedbałam. Tak jak pisałam tydzień temu byłam u lekarza i stwierdziła, że to nie wody. Mi dzisiaj też coś brzuch twardnieje i pojawił się znikomy ból pleców, ale bardziej przy łopatkach a nie gdzieś na dole. W sumie, to już jesteś blisko wizyty ale ciężko radzić czy powinnaś wcześniej szpital odwiedzić. Ja bym już pewnie do jutra wytrzymała, ale musisz sama podjąć decyzję. Ja póki co teraz nie mam żadnych wycieków, więc sama nie wiem co mi to wszystko powoduje w nocy. Może jak leżę to Mały inaczej mi na pęcherz naciska?? Nie przejmuj się nastrojem każda z Nas t przechodzi. Ja też już jestem zmęczona i najchętniej bym się wyryczała, ale jakoś łzy nie chcą napłynąć. Co do wagi to ja niestety doszłam do plus 15 :-( Ale pocieszam się tym, że to moja opuchlizna i woda stanowi połowę przyrostu wagi ;-) w brzuszku mam 110. Czytałam ostatnio, że pod koniec ciąży obwód brzucha może się zwiększyć, zwłaszcza jak się już brzuch obniża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki mam do was pytanko ... Czy w może kupiłyście sobie te mleko modyfikowane?Ja nie kupiłam ,ale nie wiem czy sobie nie kupić tak w razie czego ,żeby było.Chcę karmić piersią ,ale same wiecie różnie bywa:( boję się ,że będę sama z maluszkiem , pokarmu w piersiach nie będzie i mojego męża też nie a dziecko głodne będzie i co ja zrobię :( oj sama już nie wiem a Wy co o tym myślicie?Nawet jak bym chciała kupić to nie wiem które...tyle ich jest...może możecie jakieś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do spaceru, to ja tak sobie myślę, że jak jest ciepło to można wyjść tak po tygodniu na dwór, co?? No ale to wszystko będzie od pogody zależało, bo maj majem a pogoda swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara ja mleka nie kupowałam, bo w razie co to w szpitalu dają żeby dokarmić dziecko, a jak by coś to zawsze idzie to mleko dokupić. A Ty nie będziesz miała nikogo co wyskoczy szybko do sklepu? Moja koleżanka podawała synkowi mleko Nan. Ale czy ono jest dobre i czy najlepsze to już tego nie wiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia no nie będę miała:( mój M. wychodzi ok 6-7 do pracy i wraca po południu a tak to sama z maluchem będę...chyba kupie będę się czuła bezpieczniej:) jak coś to nie zużyje no tak...tylko nie wiem jakie kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×