Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

ściągawka która ja dostałam od położnej jak była: ( o wiśniach i czereśniach tez jest ) NAPOJE Pij bez obaw: wodę mineralną niegazowaną, słabą herbatę lub bawarkę, herbaty owocowe i ziołowe, kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, soki owocowo-warzywne, kompoty, jogurty naturalne, kefiry, maślanki Gdy karmisz piersią unikaj napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO I PRZETWORY MLECZNE W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ Podczas karmienia piersią jedz bez obaw banany, brzoskwinie, jabłka, maliny , jeżyny, porzeczki, agrest, soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Gdy karmisz piersią uważaj na truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) owoce suszone (konserwowane chemicznie) soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ Podczas karmienia piersią jedz bez obaw ogórki, buraki, marchewkę, ziemniaki, kapustę pekińską kukurydzę, pietruszkę, koperek, soję, szpinak, młodą fasolkę szparagową, dynię, kabaczek, cukinię, wszystkie rodzaje sałat Gdy karmisz piersią uważaj na cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka pomidory i seler - zawierają silne alergeny paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste jedz kilka razy w tygodniu JAJKA W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo 2-3 razy w tygodniu Gdy karmisz piersią uważaj na białko jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) dwa razy w tygodniu Gdy karmisz piersią unikaj surowych ryb, np. sushi konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ Podczas karmienia piersią jedz bez obaw (dwa razy dziennie) mięso białe (drób, mięso z królika) chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) mięso grillowane lub duszone Gdy karmisz piersią unikaj tłustych wędlin, mięsa smażonego, cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Gdy karmisz piersią uważaj na sery pleśniowe pikantne sery i twarożki w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ Podczas karmienia piersią używaj bez obaw - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Gdy karmisz piersią unikaj smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ możesz jeść w ograniczonych ilościach Gdy karmisz piersią uważaj na miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ Przyprawiaj bez obaw: świeżymi ziołami, koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, majerankiem, kminkiem, innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Gdy karmisz piersią uważaj na barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), majonez, ketchup sól i cukier (w dużych ilościach) Obserwuj, jak na Twoją dietę reaguje maluch - jeżeli po spożyciu jakiegoś pokarmu zauważysz u niego niepokój, objawy kolki jelitowej lub wysypkę, to pokarmu tego powinnaś unikać dopóki układ pokarmowy malca nie dojrzeje na tyle, aby go tolerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :* u mnie karmienie dziś było rewelacyjne o 20 zjadła potem nie spala do 23 zasnela i dopiero o 5 rano zjadła potem tradycyjnie za 3 h :) 9h -to nasz rekord jak na razie ;) Moja kolek nie ma , a baki sadzi jak nie jeden dorosły. Czasem płacze jak kupki nie może zrobić, ale masuje jej wtedy brzuszek okrężnymi ruchami w przeciwna stronę niż skazówki zegara. Pomaga - zalecenia lekarza :) Moja wazy już prawie 4900 ;) Wogole jest wielka jak na swoje tygodnie. Widze dzieci o miesiąc od niej młodsze a sa od niej mniejsze hehe. wogole długa jest - oczywiscie po mamusi a duza po tacie ach... DeeYaa moja ma ulozeniowa tez i dodatkowo juz od kosci. Czyli maja to samo. Moja miała szynę przez 3tygodnie ale cały czas ja miała. a teraz juz gips. W ostaecznosci bedzie operacja ale lekarz mowi ze jest ladna poprawa wiec powinno obejść sie bez. Wiadomo potem po gipsie rehabilitacje, masaże itp. Oj gips to katastrofa bo ma na całej nodze , i wiadomo wazy swoje ale Mala i tak ja dźwiga mimo ciezaru. najgorzej kapiel bo do wanny jej nie wsadze ;/ Ale polowe juz mamy za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nocka dzis byla spokojna raczej. Maly spal dllugo wieczorem i obawialam sie co to bedzie ale wykapalismy go pozniej kolo 20.30 lezal sobie do 22 i zasnal sam bez bujania i noszenia (swoja droga kolyska to cudny wynalazek :)) pobudka o 2 pozniej po 5 spal tez sporo do poludnia i teraz tez spi tylko sie przebudza z malym krzykiem co chwila bo 'cos mu sie sni' wszyscy tak mowia swoja droga to nie wiem czy takim Maluchom sie cos sni? moja wczorajsza wizyta to kompletna porazka. w gabinecie lekarskim bylam moze z 5 minut i lekarka ajakas hinduska (o la boga) stwierdzila, ze to normalne, ze dzieci maja wysypke i ze wszystkie maja i nic mu nie jest spytala tylko w czym Malgo kape i smaruje jak powiedzilam ze tym E45 kazala stosowac dalej i tyle a uwiezcie mi, ze juz wczoraj wygladalo to barrdzo brzydko i widac, ze cos jest nie tak a dzis to juz w ogole koszmar... pytalam czy to moze byc alergia, albo potowki czy skaza - a ona ze nie, ze to NORMLNE u WSZYSTKICH dzieci myslalam, ze ja tam rozerwe tym abrdziej ze nawet go dokladnie nie obejzala dzis mam wizyte w prywatnej polskiej przychodni wiec zobaczymy co tam powiedza Stylowa tu tez wychodza z zalozenia by jesc to samo co przed i w czasie ciazy. ale jak zobaczylam na oddziale poporoowym jak kobiety pochlaniaja smazone ziemniaki i i petle kielbachy tez smazonej to az mnie zemdlilo lozeczko bomba dobrze, ze podeslalas link bo ja tez na wakacje do pl musze sie zaopatrzec :) wykluczylam pewne skladniki ale staram sie nie popadac w paranoje najwiecej jem kanapek z jakimis chudymi szynkami, poledwicami itp zielona salata, ogorkiem i pomidorem (przez kilka dni sprawdzalam w malych ilosciach pomidory nic sie nie dzilao wiec jem) teraz odstawialm tylko nabial bo boje sie tej skazy i pierwsze slysze, ze do picia tylko woda ;/ ja pije conajmniej 2l soku jablkowego z Costy prosto z lodowki bo inaczej mi ne smakuje, herbatke lipton (ale te z butelek) takie pazone to herbatki laktacyjne, zielona z jablkiem, lipton - czerwone owoce, koper wloski i rumianek (tylko sztwi sie nie zaleca bo podobno hamuje laktacje) pilam inke i kawe rozp teraz juz nie bo bez mleka nie lubie na obiady zupki na rosole, nawet zjadlam kilka razy kotleta z patelni i tez nic ise nie dzialo aaa no i oczywiscie jak tylko gril to ja wcinam grilowane piersi z kurczaka w delikatnych przyprawach. tesknie za czekaolada :( ale ja bedac mala mialam silna alergie na czekolade wiec sie obawiam co do tuszy to u mnie jakos dziwnie to jest - jak tak dalej pojdzie to bede jeszcze chudsza niz przed ciaza - oby nie bo znow bede wygladac jak wieszak, tylko ten paskudny flaczek na brzuchu sie wchlonac nie chce. stosujecie jakies specjalne kremy czy cos - jest cos takiego w ogole? ale chociaz na szczescie nie mam problemow z ciuchami i z ogromnym zadowoleniem tylko frunely wszystkie ciuchy zakupione w czasie ciazy do kosza he he nie bylo tego wiele kilka topow i tunik ale humor mi sie poprawil jak moglam sie tego pozbyc a dacie wiare ze mi rozstepy wyszly dopiero po porozie !!!! na kilka dni przed porodem zobaczylam ze 3-4 male kreseczki na lewym posladku i ze 2 na prawym a po porodzie wylazlo ich wiecej i to takie fioletowe no zgroza!!! :/ przez 9 miesiacy nic a tu 2 dni przed wylazlo niby wiedzialm tez ze rozstepy pojawiaja sie tez przy gwaltownym chudnieciu ale nie sadzilam, ze mnie to zalapie ehhh Pristina co to za plan z tej ksiazki? bo ja nie wi temacie. kasiulaaa ja tez Malemu podaje smoka tylko z tego wzgledu ze ma bardzo potezny odruch ssania i w wiekszosci nie jest glodny potrzebuje tylko cyca. I ze tak brzydko napisze smoczeka dzila jak korek ;) jak sie maluch rozwrzeszczy z blizej nieokreslonej przyczyny - dosteje dyda i jest spokoj. A moj Alex wystarczy zazwyczaj, ze dostanie go na chwile da sie udobruchac i sam go wypluwa ;) obawiam sie tej skazy bardzo bo Maly ma takie objawy jak Jula a wysypka na buzi i brzyszku... atena kiedys wyczytalam ze ty Malej podajesz jakies mleko anty kolkowe - dobrze pamietam? mozesz napisac jakiej firmy to mleko? annjaa co to za kropelki - cholerka ja to jestem biedna z tym brakiem dosteu do polskich lekow... Filatelistka napisz jak mozesz wiecej o tej skazie i o diecie mam nadziej, ze mi sie nie przyda ale ktos na pewno skorzysta (rozumiem klako i sery itp ale czemu parowki i pasztety???) penelopka dzieki za sciage Olo strzela miny przez sen zaczyna sie wiercic i juz 'udaje' ze ciagnie cyca - wiec mam chwielunie bo zaraz bedzie alarm - jesc !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuska - parowki posiadaja w skladzie kazeine czyli pochodna mleka, pasztety i kielbasa zawieraja w skladzie mleko w proszku, w ogole mleko w proszku jest doslownie wszedzie (zupy w torebce, paluszki slone, tunczyk w konserwie, przerozne ciastka) Trzeba nauczyc sie czytac sklady na etykietach. Generalnie w tanszych rzeczach jest mniej tego mleka np. w biszkoptach TIP tych z reala w skladzie nie ma w ogole mleka. Ja na takeij ostrej diecie bylam przez chyba 8 miesiecy. Schudlam masakryczneie. Teraz po przybraiu paru kilogramow wazy 47 kilo. Nie jadlam tez mieszanek przypraw (kostki rosolowe) miesa wysoko bialkowego czyli wolowina i cielecina, smazonego i owocow. Uwazalam na ryby, pozniej ze wzgledu na alergie pokarmowe mojego Matisia zrezgnowalam tez z kurczaka (wysoki poziom alergenow). Skaza czesto ale nie zawsze idzie w parze z alergia. U nas dodatkowo jest atopowe zapalenie skory. Kapiele w substancjach zawierajacych parafine (oilatum itp.) ale kazde dziecko inaczej reaguje wiec trzeba szukac odpowiedniego dla siebie, masci natluszczajace (u nas najlepiej sprawdzily sie robione na recepte, koszt 1grosz). Ja na twoim miejscu zrezygnowalabym z nowalijek czyli pomidory ogorki i salata. Czesto sa pryskane a taki maluszek nie poradzi sobie z takimi rzeczami do strawienia. Co do skazy - te plamy bardzo czest dziecko swedza dlatego czesto trzeba natluszczac. Ja do tej pory nie jem wszystkeigo a dziecku ostroznie wszystko daje ale on jest uczulony na duzo rzeczy - marcew, banan, kurczak, witamina c, i w ogole, Ale dajemy rade . Aha, my zrobilismy testy z krwi jak dziecko mialo 4 miesiace , pobrali z paluszka, wyszlo ze alergia na mleko. Hmmm z grubsza to tyle Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jatuska kochana podawałam jej bebilon comfort, ale ze względu na skład tego mleka od normalnego Bebilon zmieniłam na normalny. I od tego czasu spokój, ale podaje do każdego karmienia te krople anty-kolkowe sab simplex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam kłeszczyn :D czy w nocy jak maleństwo budzi się tak często dajmy na to co 1,5-2h zmieniacie za każdym razem pieluszkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki Penelopko dzięki za listę produktów, które możemy spożywać. Fajna ściąga. Filatelistko Tobie też dziękuję za info o tej skazie. Wciąż się zastanawiam co to może być. Niby jest poprawa po tej maści oliatum soft. Nie wygląda to już dzisiaj tak źle. Może to jednak potówki, albo coś w tym stylu? Bo dzisiaj jest dużo chłodniej. Bo kurcze jakby to była skaza, to z tego co pisze Filatelistka to przerąbana sprawa. Generalnie nic nie można jeść. nawet tego co wydaje się, że nie ma w sobie mleka :-( Jak położna do mnie przyjdzie, to jeszcze jej się zapytam co dalej z tym zrobić jeśli oczywiście to nie zejdzie. Stylowa no te krostki mają czasem to białawe zakończenie i wyglądają jak normalny pryszcz. Ale są też takie jakby podskórne. Nie mają żadnego białego czubka. Ech ;-( A wczoraj po kąpieli to horror przeżyłam. Zostawiłam małego dosłownie na 2 minuty i jak wróciłam to cały był w wymiotach. Ale mówię Wam masakra. Łóżko nam zamoczył, ubranko te całe mokre. Jak go zobaczyłam to mi serce stanęło. Bo on zamiast się rozryczeć, to spał sobie w najlepsze. Więc chyba zwymiotował i odrazu zasnął. A ja zaczęłam go budzić, bo myślałam, że się tym zadławił. No mówię Wam coś okropnego ;-( Nie zdarzyło nam się to wcześniej. Owszem ulewać to mu się ulewa. Ale to było coś okropnego. Mam nadzieję, że to też nie od tej skazy. Bo czytałam, że przy skazie dziecko może wymiotować, albo często ulewać. Idę się chyba chwilkę zdrzemnąć, bo mały śpi i trzeba tą chwilkę wykorzystać. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tuska - idz do lekarza innego , bo tego nie można tak olać. co za lekarz wogole skoro sadzi ze to normalne u wszystkich dzieci, szok. co do białka to po prostu musisz je ograniczyć. To nie jest tak ze wogole nie moszesz go przyswajać. (chyba ze dziecko ma naprawde wielka alergie u mnie wystarczyło zmniejszyć ilość białka i jest ok) Ja dawałam malej takie mleko z bebilona comfort na zaparcia i kolki.(ja jej dawalam akurat bo zaparcia miała) teraz zewzgledu na ta skaze zmienilismy na bebilon pepti Penelopka- jak moja sie budzi to jej zmieniam chyba ze ma sucho. Ale jak spi to jej nie budze na zmiane chyba ze poszla kupka to wiadomo ze ja przebieram - ale raczej zadko robi kupke jak spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopko co do pieluszek, to ja czasem nie zmieniam w nocy, bo nie chcę go za bardzo rozbudzać. No ale już po maksymalnie 4 godzinach pieluszkę trzeba zmienić. Bo wiadomo, że lepiej unikać tych odparzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tak samo jak Kasiula jak słyszę, że przy mnie poszła wielka kupa, to przebieram. No i jak nie śpi, to wtedy też dla pewności zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emili_83 co do tej skazy zależy jak dziecko jest uczulone czy silnie. W naszym przypadku wystarczyło zmienić mleko z mniejsza ilością białka i jest wszystko w porzadku. wiec może być rożnie. Moja tez miała jednego dnia mnie drugiego więcej... co do tego mleka co teraz bierzemy ten bebilon pepti to lekarz nam pisze receptę i mamy 50% znizki. Stylowa- wszystko zależy od maluszka moja ma skazę i nie ulewa, i nie jest płaczliwa a to niby tez towarzyszy bo to swedzi.wiec wsio zalerzy od naszej pociechy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okej dzięki:) i jeszcze jedno pytanie może i głupie, ale jestem ciekawa. czy ciuszki ubieracie raz i od razu do prania? nie mówię o tym gdy maluszek zasika czy co innego:D ale tak normalnie po 1 dniu ... do prania dajecie czy do szafy? bo ja przebieram codziennie w świeże i piorę nawet po kilku godzinach noszenia, wy też? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia z tego opisu stawiałabym jednak na potówki. ja zauważyłam, że jak małego przystawiam do piersi, a jest bardzo ciepło, a on jest do niej przyssany i przylepiony to czasem też mu się robią takie krosteczki z białą końcówką, ale niewiele ich było niczym nie smarowałam i zeszło. na potówki dobrze działa kąpiel w krochmalu, nic to nie szkodzi, a może pomóc :)spróbujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane:) wreszcie znalazłam chwilke by napisać, ale jestem cały czas na bierząco. Czas strasznie szybko leci ledwo się wstanie a zaraz kąpiel i znów do spania. Kubuś jest grzeczny w nocy budzi się w sumie 2 razy. Ostatnio między 1 a 2 a później między 3 a 5. Kapiemy Go około 20:) W ciągu dnia też ladnie śpi, chociaż już coraz mniej, ale jak już nie śpi to leży sobie w bujaczku lub łóżeczku i próbuje już sobie gaworzyć:) Co do zmieniania ubranek też jak ściągam małemu ubranko od razu ląduje w koszu na pranie. Pampersy zmieniam mniej więcej co 4 godzinki, chyba że kupka jest to od razu zmieniam żeby się nie odparzył. Waga Wam ładnie spada mi zostało jeszcze 3 kg do wagi jaka miałam przed ciążą, mam nadzieję że spalę, bo we Wrześniu mamy ślub kościelny i trzeba jakoś wyglądać:P Zrobiiła nam się ciemieniucha, ale dajemy sobie radę, troszkę Kubie też się włoski przeżedziły ale odrosną:) No i dziś mamy małą rocznicę:) Kuba kończy miesiąc, nawet nie wiem kiedy to zleciało. X kochana co z Tobą??? mam nadzieje, że coraz lepiej. Stylowa ładne to łóżeczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego planu z książki to chodzi mi o plan PROSTE P-karmienie RO- rozrywka S-sen TE- czas dla mamy;) tak w skrócie co 3 h cyklicznie powtarzany a wieczorem po myciu dziecko idzie spać i potrafi przespać już nawet całą noc, w teorii pięknie to wygląda:P ale z praktyką zamierzam się od jutra zetknąć:) Kumpela mówi, że jej mały dobrze przyjął, u Nas może być problem przez to, że tydzień byłam w szpitalu i mała się nauczyła na cycu spać przez głupią panią od laktacji która ciągle mi kazała przystawiać nawet jak mała była najedzona (jej argument bo krzyczy i budzi inne dzieci z oddziału). Muszę pochwalić PZU! Dziś złożyłam wniosek o wypłatę ubezpieczenia z tutułu urodzenia dziecka przez neta i po godzinie już zadzwoniła Pani, że został przyjęty i za 3 dni robocze dostanę kasę na konto:) Generalnie małej mej się dzień zamienił z nocą coś czuję, od jutra muszę zacząć pracować z nią nad tym planem, żeby wszystko naprawić:) będzie trochę krzyku ale ponoć niemowlaki mają krótką pamięć więc łatwo je przeprogramować:P pewnie już było, ale dziewczyny, które z Was zdecydowały się na szczepienia te dodatkowe pneumokoki i rotawirusy ? i jak z tymi 5w 1 czy 6 w 1 szczepieniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Ja dziś jakaś bez weny jestem,taka ble,a mały jak jeszcze nigdy od rana nie spał i dopiero teraz zasnął to ciekawe ile pośpi,a mnie wzieło na ciasto i zaraz idę robić Oj,przerabane z tą skazą to opisujecie,oby jak najmniej dzieciatek musiało przez to przechodzić jaTuska może Twój tego nie ma,mam nadzieję,a z tymi lekami to dobrze wiem o czym mówisz,masakra jak licho zaopatrzone są tutaj apteki w lekarstwa. Dziś się dowiedziałam jaki jest odpowiednik tytaj tych kropelek sab simplex czy jakos tak na kolki i cała szczęśliwa jestem,że taka wiedzę posiadam:D A po przeczytaniu co kobiety w Anglii jadaja po porodzie mnie zemdliło,folgują sobie widać nawet bardziej niż tutaj :P Penelopa ja jęsli mały nie robi kupy (ale to rzadkość) to staram się przewijać tak jak Emilia pisze co 4 godziny nawet jak pieluszka wydaje sie sucha,a ciuszki zawsze lądują po użyciu w koszu Chciałam wiecej napisać ale właście wszedł mąż i dostałam ochrzan za złe parkowanie samochodem,a do tego ponoć zepsułam głośniki bo zostawiłam radio nie ściszone i niby sie zepsuły jak zostały włączone przy zapaleniu stacyjki-kurde jakby nigdy on na fol nie zostawiał radia,a parkować to sam najpierw każe w takim miejscu ,że na egzaminie zatoczka to pikus i się dziwi ze mi nie wyszło,ach odechciało się wszystkiego :( Sorki za smuty,ale komu się wyżalic jak nie Wam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pewnie jestem monotematyczna ale ja znowu o tym moim nieszczesnym kroczu :( dzis znowu spuchlo i jak zaczelam lekko sciskac zeby zobaczyc czy szwa gdzies nie zostala to poszla mi ropa z tej rany! Masakra, nie wiem dlaczego, przeciez dbam bardzo o higiene i wchodze do wanny po kazdym skorzystaniu z toalety i psikam zeby zdezynfekowac rane i jeszcze do tego bephantenem zeby sie szybciej zagoilo i juz mi rece opadaja :( w domu chodze bez bielizny zeby dupsko wietrzyc i zero gojenia :( wykonczyc sie mozna Co do maluszkow to w nocy zmieniam pieluche tylko jak zrobi kupe albo jak spompuje ja na maxa, pozniej zmieniam tak kolo 3 w nocy lub 5 w zaleznosci jak sie obudzi. Ubranka zmieniam czesto jak tylko lekko sie uleje a tak to nie zakladam jak cos czyste np na drugi dzien tylko od razu do prania. Dzis ucze moja mala zeby sama zasypiala bo tak to ja zawsze przy niej bylam zeby czula sie bezpieczniej. Narazie troche krzyku jest ale jakos po woli mysle ze sie nauczy. Dzis przespala caly dzien, normalnie w szoku bylam, a jak Wasze dzieciaczki dzis ze spaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę przyznać, że moja Mała jest bardzo spokojna. W dzień śpi po 3-4 godzinki, więc mogę coś zrobić w domu spokojnie. W nocy też nie narzekam. Przeważnie wstaję na karmienie 2 razy, więc nie jest źle. Oczywiście czasami też czuję się jakby mnie czołg przejechał, ale nie jest źle. Jak patrzę się w te piękne oczka to wszystko mi przechodzi. Widzę, że waga Wam ładnie spada. Ja muszę się przyznać, że niestety jeszcze zostało mi trochę do zrzucenia :( Mimo, że brzuszek już ładnie spadł to jeszcze została taka brzydka skóra- mam nadzieję, że szybko się jej pozbędę ;) Ja podobnie postępuję z ubrankami tzn. po noszeniu zaraz lądują w koszu na pranie. Nawet jak Mała nosi je krótko. Współczuję dzieciaczkom ze skazą białkową. Wiem co to znaczy, bo moja najmłodsza siostra też miała i mój siostrzeniec również. Mam nadzieję, że Zuzię to ominie. JaTUSKA moja siostra też chciała się dowiedzieć w Anglii czy te krostki to skaza i lekarze mówili, że nie, że to wina hormonów. Jak tylko przyjechała do Polski i poszła do pierwszego lekarza to okazało się, że jednak maluch ma skazę i tylko niepotrzebnie się męczył przez miesiąc. A stan jego skóry był już bardzo pogorszony... Zaczęły już mu się pojawiać takie ropne krostki i buzia nie wyglądała za ładnie. Ale na szczęście szybko mu przeszło- zmiana mleka na sojowe podziałała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopka - super w końcu czarno na biały co powoduje alergię i czego należy się wystrzegać w diecie my powiedziałyśmy alergii papa - dziś jest duuużo lepiej, ładnie nawet schodzi z buźki no i ciemieniuchy już prawie nie ma jupi!! ja obstawiam u mnie niestety nabiał, bo jadłam i twaróg, serki homogenizowane plus jeszcze śmietana do zupy i w tym samym czasie, więc przecholowałam ... za pierwszym razem też podejrzewałam nabiał i teraz postanowiłam że żegnam się z produktami mlecznymi, zapytam tylko pediatrę przy okazji szczepień, czy jogurty mogę, czy wszystko trzeba odstawić konsekwentnie jatuśka - pomidory są silnie alergizujące - a powodować moga alergię nie od razu a dopiero po kilku nawet dniach, bo jak mi tłumaczyła pediatra organizm pootrzebuje czasem paru dni żeby wytworzyć przeciwciała Kropelki nazywają się bobotic i są na kolki i wzdęcia u maluchów, coś jak odpowiednik tych niemieckich antykolkowych Atena używa chyba mleka bebilon comfort, ja też kilka razy dawałam małej jest b. dobre ja podobnie jak Filatelistka605 na alergie skórne polecam te maści na bazie wazeliny robione na zamówienie w aptece, od 3 tyg nie mogłam małej buźki nasmarować bo zaraz krostki były czerwone, a po tej maści rewelacja, buźka głaciutka i pięknie wygląda, żadnych zaczerwienień Emilia- krostki z białawym zakończeniem to typowe potówki, trzeba przetrzeć octanoseptem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anjaa te krostki sa rozne, sa takie z bialawa koncowka i takie podskorne bez niczego. Po kapieli znowu mial ich wiecej. Kapie go w oliatum. A na buzke daje ten octenisept i jeszcze krem oliatum. Dzisiaj dodalam mleko tylko do kawy inki. A tak to zero nabialu. Jak do poniedzialku nie podziala odrzucenie mleka i innych produktow to pojde do pediatry. Nie ma co zgadywac. Lece do spania bo maly zasnal a nie wiadomo o ktorej mi pobudke zrobi:-) to do juterka Mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witojcie🖐️ wczoraj małego wykąpaliśmy standardowo o 19stej, rolety w dół, jego kołysanki (muzyka bobasa-polecam!) cyc i próbuje uśpić brzdąca, mija pół godziny !sukces! zasnął- pobudka po 20 minutach :o zasypiał na 20 minut budził się i znowu cyc, o 22.30 nie wytrzymałam i dałam butlę 60 ml- zjadł, ale dalej coś stękał więc dałam jeszcze cyca po 23 zasnął, spał do 3 usypianka godzinę zasnął o 4, a potem obudził się o 6.30. zauważyłam, że jak próbuję przenieść go do łóżeczka z łóżka to on się budzi, więc teraz czekam dłużej aż zaśnie w łóżku 'twardym snem' i dop. go przenoszę. ehhhhhhh... a do tego mały strasznie sadzi bąki, popierduje sobie bez przerwy- to chyba dobrze? dziś za to rano, pierwszy raz osrał sobie rożek, plecy, body i śpiochy:D stylowa kiedy będziesz w PL? ciaoooooooo deeYaa, a może spróbuj najzwyklejszego w świecie mydła biały jeleń?kosztuje jakieś 1.50, a może akurat pomoże? mnie pomogło. a używałam tylko jego. no i wycierać krocze ręcznikiem papierowym, ale to pewnie wiesz. 3maj się❤️ co do tych pomidorów to annjaa ma rację są b. silnie alergizujące.ja nie jem :( ani pomidorów, ani ogórków-ale to wiadomo z jakich względów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamulki. I kolejny dzien przed nami. Niewiem czy WAM też ale mi te godziny leca za szybko. Juz sniadanko, potem obiad, kolacja.........jeżuuuuuuuuuuuuu nie znoszę się tak szybko starzeć!!! Nocka fajna. Zasneła mała ok 22,00 pobudka ok 2,30 a rano dopiero o 6,00 i wtedy podałam samą wodę. Nie spała już ale miałam wrażenie ze jej ulżyło. Po 20 min cycusiek jeden i drugi ( było jej mało) więc butka 60 ml i spiiiiiiiii. Ale wczoraj wieczorem powtórka z noszeniem na rękach. Masakra. 3h ci i ci i ciiiiiiiiiiszaaaaaaaaaaaaaaaa. Zaczęłam nawet Mozarta puszczać, Bethovena, nawet Vivaldi lecial........nic. Kołysanki wszelakie, nawet zaspiewałam sobie Kukulską o PUSZKUOKRUSZKU....hihihihiih nic. Kolek zero, kupa dobra - cholera co jest???? Ręce i ręce i hussiu husiu....... Niewiem jak działa ten program PROSTE, ale rozumiem ze po karmieniu nie ma spania tak?? Penelopo małego masz prze - hihiihih 20 min i po spaniu. buahahhahahha Tez nie jadam pomidorów i ogórasów.....jakoś mnie nie ciągnie do tego. Nie bede doradzac co do pytań tu zadanych bo już zostało wszystko napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopko no uśmiałam się z tego Twojego wpisu - jak nigdy.............hiihihihihih.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie ustaliliśmy date chrzcin. 9 lipiec sobota. A co tam - niech będzie inaczej niż zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuski czytam was na bierzaco ale czasem brakuje mi czasu na pisanie.Moj synus w nocy ladnie spi ale za to w dzien kurcze wisial by tylko na cycu albo potrzebuje mamy towarzystwa a wolnej chwili sprzatam, piore, gotuje no i na kanapie sie releksuje.:) Ja z ubrankami podobnie jak wy jak nawet czyste wszystko londuje w koszu tzn bielizna typu body, pajace, spiochy bo jak np.wracamy ze spacerku i grubsza bluza i spodnie sa czyste to zostawiam na nastepny raz. Pieluszke zmieniam po kazdym snie w nocy rowniez bo pampers taki duzy ze szok u mojego Alexa w dzien podobnie ale jesli nie spi to tak stram sie co 3h. Ja jem pomidory , ogorki malemu nic nie jest.a tak w ogole to wszystko staram sie jesc nawet bigos jadlam 2 lyzki ale jadlam.Moja polozna mi powiedziala ze mam uwazac przede wszystkim na kapuste i owoce pestkowe.Jesc je moge ale w malych ilosciach.Bo wkoncu calego gara bigosu czy kilogramow czeresni nie zjem:) Penelopko to mialas cyrk z tym usypianiem atena uuuuuuu malutka wybiera raczki zamiast lozeczka kiepska sprawa wspolczuje narazie jest malutka ale jak urosnie to raczki wam odpadna od ciezaru no chyba ze to byl jeden przypadek ze jednak mala nie przyzwyczaila sie do noszenia:)My tez juz chrzciny zaplanowane na 17.07 niedziela deeyaa ja tez stosowalam mydlo bialy jelen mialam tez tantum rosa ale po tantum wszystko mnie szczypalo. Aha w srode byla polozna u mnie i alex przybral w ciagu 8 dni 460g matko jaki on juz duzy 4890g a konczy dzisiaj 4 tygodnie jakie fajne faldki ma na raczkach i nozkach no a w zwiazku z tym musze zrobic przeglad szafy bo juz pare rzeczy za malych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×