Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciąża czy nie ciąża

Kto tak jak ja czeka teraz czy jest w ciąży?

Polecane posty

no jak chcesz to twoja decyzja i nikt nie bedzie jej zmienial za ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tą nie-ciąża
ponad miesiąc temu miałam incydent ze swoim chłopakiem (incydent czyt. seks bez zabezpieczenia) było to w dni płodne ale nie skonczył we mnie hmmm w ogóle nie skonczyl ;p pozniej mialam normalny @ tylko z 5 dniowym opóznieniem ( zwalam to na niebotyczne upały jakie miały miejsce w tym czasie) pozniej wyjechalam za granice i po powrocie okres spoznial mi sie tydzien po czym dostalam delikatnych plamien , trwaly one 3 dni w tym jednego dnie mozna powiedziec ze krwawiłam (delikatnie) . Teraz sama sie zastanawiam czy to zmina klimatu i inne czynniki zewnętrzne miały na to wpływ czy może jestem w ciąży ide jutro do lekarza , ale hmmm stresuje sie troche i potrzybowalam z kims sie podzielic moimi obawami. co mam o tym myslec ? pozdrawiam wszystkie zakłopotane Kobiety z tego postu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ja dzisiaj zrobilam test bo nie wytrzymalam i nie zgadniecie test wyszedl pozytywnie :) nawet nie wiecie jak sie ciesze z mezem ale jutro jeszcze powtorze dla pewnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje jestem taka szczesliwa nie, nie mam zadnych objawow oprocz braku @ a sluzu dzisiaj si wydawalo sie go wiecej a tak to nic po za tym. ale przy pierwszej ciaazy tez nie miala zadnych objawow :) ale pewnie za 2 tyg sie zaczna. teraz tylko sie modle zeby bylo zdrowe i zebym donosila nic wiecej sie nie liczy, bo niechce zeby sie stalo tak jak przy pierwszej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty ciaza czy... lec do apteki i rob test zeby to nie bylo nic niebezpiecznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz trzeba dbac o siebie bardzo a bierzesz luteine na podtrzymanie ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby dziasiaj mialam dostac @ a luteiny zadnej nie biore tylko folik ja obecie jestem w norwegii wiec tu nie ma tak latwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaza czy.. ja to bym juz dawno zrobila test albo do lekarza poszla mowie ci idz po test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no luteina jest i tak na recepte mi ja ginka przepisala w razie co jakby sie okres spoznial to mam ja brac a jak by byla ciaza to wtedy by dziala na podtrzymacie tej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz ciaza edzia ci mowi to co ja idz po test szybko i zrob jak wyjdzie pozytywny to do lekarza nie czekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tą nie-ciąża
a co powiedziałybyscie o mojej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nie masz sie co martwic skoro nie skonczyl w tobie to jest male prawdopodobienstwo napewno zmiana klimatu i stres wplynelo na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tą nie-ciąża
też tak myśle ale te uczycie że jestem cała spuchnięta i ciągłe domysły że może jednak są okropne . Zaciekawiła mnie jedna rzecz w wypowiedzi powyżej , czy luteina aby na pewno ma wpływ na podtrzymanie ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina nie szkodzi w ciąży, wręcz przeciwnie bardzo jej pomaga a jesli ciazy nie ma wywoluje miesiaczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczenie luteiny Luteina należy do grupy progestagenów (progesteron mikronizowany), których działanie związane jest z ułatwianiem zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, relaksacją (rozluźnieniem) komórek mięśniowych macicy, kurczeniem okolicy ujścia wewnętrznego szyjki macicy, poprawą ukrwienia macicy oraz immunosupresją (osłabienie odpowiedzi organizmu na obce komórki w ciąży rozwijający się płód jest dla matki obcy, ponieważ zawiera połowę genów pochodzących od ojca dziecka). W przypadku ciąży zagrożonej poronieniem, podawanie Luteiny (i innych progestagenów) zmniejsza ryzyko takiego poronienia. Ze względu na swoje działanie progesteron ułatwia rozwój ciąży, podtrzymuje ją aż do momentu, w którym organizm kobiety będzie sam w stanie dostarczyć odpowiednią jego ilość (synteza odbywa się najpierw w ciałku żółtym ciążowym powstającym w jajniku, a później w łożysku). Zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, w przypadku poronienia zagrażającego stosuje się progesteron podawany doustnie, dopochwowo lub domięśniowo. Dzięki temu możliwe jest uratowanie wiele ciąż, ale należy również pamiętać, że najlepszym lekarstwem (oprócz leków) jest spokój, odpoczynek i odprężenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tą nie-ciąża
o tym nie wiedzialam ;) dzieki dziewczyny ;) pozdrawiam i powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×