Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciąża czy nie ciąża

Kto tak jak ja czeka teraz czy jest w ciąży?

Polecane posty

wiesz na taki porod calkiem naturalny to bym sie pewno niezdecydowla...napewno wezme jakis zastrzyk pb. ... moj maz juz podjal za mnie decyzje ze w kregoslop :D... a powiedz po tym zastrzyku ma sie normalnie czucie? czuje sie skurcze tyle ze slabsze? bo wlasnie nie wiem jak to dziala i nie chce w czasie porodu "odleciec" i nie czuc zupelnie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wy jesteście w innych krajach, a z tego co w Polsce, to znieczulenie przy porodzie, to dalej jest zbytek :O. No i masowo jest teraz cc, zastanawiam się, czy faktycznie to aż tak często ma uzasadnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka...ja czytalam ze w pl znieczulenie tez daja ale to zalez od szpitala...a co do cc to mysle ze to poprostu wybryk przyszlych mam ktore poprostu boja sie porodu, daje kase gin i on wystawia im moze jakies zaswiadczenie ...no nie wiem jak to funkcjonuje... u nas wszystko jest dostepne zadarmo i kobieta sama decyduje w jaki sposob chce rodzic, oczywiscie w kazdej chwili (o ile nie jest zapozno) moze zmienic zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to dokładnie jest, ale mi się zdaje, że często to sami lekarze decydują o cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nie wiem jak to jest dokaldnie w pl...wiem, ze polska sluzbe zdrowia nie mozna porownac z ta co jest tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dać to zapewne w każdym szpitalu dają znieczulenie, chodzi mi o to, jakie są o tym opinie, jest nacisk żeby nie brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec tak dori ja jak dostalam znieczulenie do kregoslypa (polecam) to oczywiscie ze czujesz skurcze,ale nie takie bolesne wsumie to ulga jak cholera po tym zastrzyku... ja stracilam czucie w nogach zrobily sie jak z waty i przez 2 dni nie moglam siku zrobic bo mi sie nie chcialo a pecherz byl pelny wiec robili mi cewnikowanie (nieprzyjemne) a jak juz masz skurcze parte to wylanczaja znieczulenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj jest nawet ze kobieta 4 tyg przed i po porodzie jest pod "ochrona" i jest nietyklana tego w pl nie ma :( Tak samo porod ma odbyc sie tak by to dziecku i kobiecie zapewnic jak najlepsza opieke i zznawet znosic jej kaprysy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co migotka akurat tutaj w norwegi tak mi sie przytrafilo ze Polka pani anestezjolog dawala mi znieczulenie i sie pytalismy czy duzo kobiet bierze takie zieczulenie wiesz co nam odpowiedziala... ZE KAZDA :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia, w Polsce na pewno nie każda bierze znieczulenie i to jest ta różnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj w norwegi tez jest tak ze kobieta w ciazy to swietosc i przy porodzie mozesz jesc pic (nie tylko wode jak w polsce tylko to na co masz zywnie ochote) a wrecz nalegaja zebys soki pila bo z wody nie ma sily i mozesz rodzic jak tylko ci sie podoba po porodzie nie musisz wstawac z lozka wszystko za ciebie zrobia a wiesz jak jestes obolala i slaba po porodzie nawet jedzenie do lozka ci przyniosa jak bym mila rodzic nastepnym razem to bym sie nie wahala ani troszke i rodzila tutaj ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak zapomniałam o tym, że to jest płatne ;) W Polsce w ostatnich latach, to się zrobił biznes z porodami w szpitalach :D. Wykupowanie położnej, sal, znieczulenia, co niektóre też lekarzy rezerwują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka...wiesz chodzi mi ogolnie o opieke medyczna w pl...podam moze przyklad...moja mama jest tu ma ubep. tylko w pl. nagle spuchla jej reka zrobila sie czerwona...pojechalismy do szpitala chcieli tylko dane osobiste mojej mamy..potraktowali nas jak kazdego innego ubezp. pacjenta w 10 min po przyjsciu bylismy juz u bardzo milego lekarza zrobil wywiad zbadal reke zaraz dal skierowanie na badanie krwi, coprawda na wyniki krwi czekalismy 2 godz. ale to normalne zaraz potem z wynikami do lekarza recepta nic wiecej zrobic nie mogli(brak ubezp)... w tym samym dniu wieczorem moja mam pojechala do pl. i co? odsylali ja ze szpitala do szpitala(bo jej region zam. nie nalezy do szpitala tylko do jakies przechodni)...i co po kilku godz. czekania zobaczyli reke i dali recepte niemila naburmuszona lekarak ktora sie obudzilo bo spala...nie bylo mowy nawet o badaniu krwi czy przeswietleniu reki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia, jasne że są dobre szpitale, coraz więcej...mi się trafiło bardzo dobrze, lekarze ok, pielęgniarki też, po operacji ciągle do mnie zaglądały, wszystko miło, a nikt jak, to się pięknie mówi, ani złotówki w łapę nie dostał, warunki też przyzwoite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia, często to wszystko jest kwestią przypadku, na jakiś lekarzy się trafi, na jaki szpital...ja miałam tylko szczęścia w nieszczęściu że przy tej cp trafiłam na świetnego lekarza, takie z powołania, który też potrafił się po ludzku zachować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia...z tym jedzeniem u nas jest wlasnie tak samo :D donosza jedzonko i opiekuje sie dzidzia gdy mama nie daje rady :) Migotka ..nietyklana bo nic nie mozna jej zrobic ma "imunitet "jak posel :P..nie wolno w tym czsie ja np skazac, np jak sie skonczy umowa miesz. nie musi sie wyprowadzac...i takie tam :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka..tak tyle ze w pl lekarz jet Dl cibie mily jak ma humor albo jak jest prawdziwym lekarzem...tutja lekarz, pani w sklepie....musz byc mili !!! inaczej jest przekonanie ze nadaja sie do tego zawodu i tyle... Co do szpitali ta jasne ze sa w pl bardzo dobre szpitale i super specjalisci...sa takie ktore nie wezma grosza a sie swietnie pacjentem zajmija a sa i tacy ktorzy sa mili tylko i wylacznie jak dasz im prezent...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Da się żyć też w Polsce :D Byłam ciekawa, bo to dla mnie też wyznacznik uczciwości, czy w sobotę w szpitalu mój gin weźmie jakąś kasę ode mnie, bo przecież wszystko na szpitalnym sprzęcie w ramach jego godzin pracy tam...nie wziął kasy...też mi się tak zdawało, że nie powinien wziąć ;), jakby wziął to pewnie i tak bym dalej do niego chodziła, no ale niesmak by został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka..pewno ze da sie zyc w pl ..jak sie nie choruje :D :D lekarz lekarzowi nierowny..Moja szwgierka tez chodzila w pl do gina prywatnie(bardzo mila lekarka chetnie odpowiadala na pytania) i zawsze w sobote jak maz byl w domu ... 2 razy zdazylo sie ze lekarka akurat miala dyzur w szpitalu wiec musieli tam jechac...i okazlao sie ze kobita byla bardzo niemila ...bo juz za ta wizyte nie mogla wziasc kasy :( troche to przykre jak lekarz usmiech sie i jest mily tylko wtedy jak mu placisz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migotka inna..ale powiem ze i tak w pl nie jest zle wsumie na ile to mozliwe dbaja o kobiety w ciazy ... wiadomo ze na dyzurze w pl jest mniej pielgniarek/lekarzy niz w innych karajach europ. i nie moga tyle czasu ile by chcieli/powinni poswiecic pacjentom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie to jest przykre, że za kasę lekarz jest miły, wiadomo marketing na prywatnych wizytach jest ważny i się nie dziwię lekarzom, jak to się mówi o biznes trzeba dbać...więc też zdaje sobie sprawę, że inaczej mnie traktuje, bo teraz ma nadzieje, że będę do niego całą ciążę chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitka ja mykam zaopiekowac sie mezem bo wrocil do domciu :) do potem albo do jutra :) Natka...odezwij sie co ta u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Czytam i czytam i skończyć nie mogę tyle piszecie. Migotko ja kawę w ciązy piłam nawet do 3 dziennie ale tylko do 6m-ca ponieważ chciałam karmić piersią i się przyzwyczajałam do inki których wypijałam 6 dziennie ale to samo mleko:) To teraz ja się wypowiem:) znieczulenie jest darmowe w każdym szpitalu tylko nie każda kobieta o tym wie i kupuje jeszcze przed porodem. Co do szpitalnej opieki to nie narzekam do mnie też pielęgniarki przychodzily i jak nei chciałam na noc małego to go brały do siebie tylko przynosiły na karmienie i zabierały i jestem tego zdania że jak kobieta po porodzie naturalnym na 2 dzień nie chce wstać to jest po prostu LENIWA. Mi zrobili cc w poniedzialek o 2 w nocy a o 18 już chodziłam Pozdrawiam gorąco Dorota oby poród szybko i bezboleśnie minął;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×