Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zwrot alimentów

Czy muszę mojemu byłem oddawać alimenty na dziecko?

Polecane posty

Gość Zwrot alimentów

Ostatnio mój były zrobił kilka razy test dna. Dowiedział się tego co sama podejrzewałam. Teraz chce mnie podać do sądu o zaprzeczenie ojcostwa. Rozstaliśmy się jak mały miał kilka m-cy. Płacił mi przez ponad dwa lata bez wyroku sądowego. Czy muszę mu oddać to co mi płacił? I jeżeli musze oddać to czy mogę pozwać biologicznego ojca po 3 latach o alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci są cudowne
może Cię oskarżyć o wyłudzenie i oszustwo to jeszcze odszkodowanie możesz mu płacić i jasne że możesz biologicznego ojca pozwać o alimenty-jesli wiesz kto to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie, no porażka
a mnie świta, że może zaprzeczyć ojcostwa, ale jest jakiś bardzo krótki czas, jeśli podałaś go na ojca a on nie zaprzeczył, to po tych trzech latach sie przedawnia. Ale nie dowiesz sie, poki nie pojdziesz do adwokata, bo my tu na kafe to nie wiele pomoc mozemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zwrot alimentów
Nie ufam prawnikom, bo mój były jest trochę z branży i nie wiem czy na jakiegoś znajomego nie trafię. Czy ktoś przerabiał to w praktyce? Teraz przestał mi płacić. Czy mogę go pozwać do sądu o alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SanSan
Powództwo o zaprzeczenie ojcostwa może wytoczyć także prokurator. Prokuratora jednak nie obowiązują terminy do wytoczenia powództwa podane pod pkt 3 i 4 niniejszego pouczenia. Może on wytoczyć powództwo w każdym czasie. Właściwy do rozpoznania sprawy o zaprzeczenie ojcostwa jest sąd rejonowy miejsca zamieszkania pozwanego. Jeżeli nie jest to możliwe, sprawę wytacza się w sądzie rejonowym miejsca zamieszkania strony powodowej (wnoszącej sprawę). Do pozwu o zaprzeczenie ojcostwa dołącza się nadto jeden odpis pozwu dla prokuratora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ???
" Teraz przestał mi płacić. Czy mogę go pozwać do sądu o alimenty?" Ty to masz TUPET!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaczący
Jak on jest "trochę z branży" to masz sporą szansę, że pogoni ci nieźle kota (sorry kocie :classic_cool:) Tak. Możesz go podać o alimenty w dowolnym momencie. Mnie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat ... "Teraz przestał mi płacić. Czy mogę go pozwać do sądu o alimenty?..." Ty sobie jaja robisz ? , czy na glowe upadlas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość one dolar
toz to zwykla kurwa naciagaczka i oszustka.A na to w Polsce jest paragraf :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom zaprzeczenie ojcostwa po tak długim czasie nie jest takie proste. prokurator sie do tego nie pali zasłaniając dobrem małoletniego dziecka. Póki co jest ojciec płacący alimenty, później obowiązek - byc może - będzie musiało przejąć na siebie państwo. Był tu kiedyś opisywany taki przypadek - nic nie pomagało, nawet prasa, "ojciec" musiał płacić. Zgodnie z prawem możesz faceta pozwać o alimenty - póki co jest ojcem i być może długo jeszcze nim zostanie. Jest jednak coś takiego jak przyzwoitość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przez takie jak ty samotne
matki maja opinię kur**ew co lecę tylko na kasę. Szkoda tylko dziecka i faceta, który pewnie kochał i płacił na czyjeś dziecko myśląc, że to jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Ja też chcę płacić alimenty.... podaj numer konta. Czy w Polsce wybuchła jakaś bomba atomowa i są same mutanty???? Co do istoty sprawy to nie odzyska zapłaconych alimentów ------chore polskie prawo. Nie mniej może próbować udowodnić oszustwo z Twojej strony i zażądać odszkodowania i zadośćuczynienia i czego mu życzę z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×