Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamanatusi

Topik dla mam roczniaków i nie tylko :)

Polecane posty

tak-przy biegunce owoce sa zakazane, najlepiej nie podawac tez sokow do picia, najlepiej jakas delikatna herbatke, albo wlasnie saszetki do picia do kupienia w aptece aby dziecko sie nie odwodnilo. mi pediatra polecil hydronea sa ochydne i moja mala akurat nie chciala ich pic, ale moze twojej posmakuja, sa o smaku cytrynowym i malinowym, ja kupilam cytrynowe bo w aptece tylko takie byly ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liwia jak mała ma biegunke to lepiej jak narazie z diety wykluczyć soki owoce ja szczepiłam szczepionkami skojarzonymi koszt znowu nie taki wielki bo 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pediatra natomiast poleca szczepionki przeciw pneumokokom jezeli dziecko daje sie do zlobka gdzie jest wieksze ryzyko zachorowac. jesli dziecko nie idzie do zlobka powiedziala ze szczepic nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boshe kiedy wreszcie przestanie padac??????????nie wiem jak u was dziewczyny ale wielkopolska skąpana w deszczu i gęstych chmurach,az mnie szlag trafia,bo nie dosc ze jestem wykonczona to mając chwile oddechu zyc sie nie chce przy takiej szarudze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekam dziewczyny wykorzystac nawet ladna pogode :) u mnie dzis (w mazowieckim) 20 stopni i w miare cieplo, wiec lece z Nikola na spacerek. pozdrawiam i do zobaczenia wieczorkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amaNatusi-Liwia...harlow(uk)/Łobżenica.Natuśka.......11. 0 9.2009 Boubzilla-Ania........Birmingham (UK)........Jack (Kubus)..19.07.2009 Mamax2-Martyna...Gdańsk/elbląg........... Zuzia..........20.02.2009 i Córeczka--------ok 21.10.2010 Niuńka-Monika.......Tarnów...................Szymon.... ....22.09.2009 pour pour-Marysia...Poznań...................Olaf... ........ 10.08.2009 agawerka .............Zgorzelec................Nina............29.07. 2009 Diana.................Warszawa................Kubuś..... ......20.06.2009 Duszyczkaa24......Bydgoszcz................Wojtek........ ..02.10.2009 malinka7001........Nowa wieś................Julia ................15.11.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Julia cały czas coś nowego wymyśla ,dzisiaj wstała sama pierwszy raz w łóżeczku poszłam po picie a wracam a nasza panna stoi uśmiech od ucha do ucha. trzeba opuścić na sam dół spanie bo o na to kiedyś wypadnie .a w łóżeczku turystycznym dalej spać nie chce. Nie wiem dlaczego? u nas zimno ale nie pada. Byłam z Julią na spacerze wieczorem zamierzamy jechać zamówić projekt kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aeris
Więc wychodzi na to,że nie muszę jje szczepić na to. Poza tym moja lekarka ,jak Sara gorączkowała,jak usłyszala,że daję jej Panadol dla dzieci,to stanowczo powiedziała,że WOLAŁABY,abbym podawała Nurofen.;/ Dla mnie żadna różnica...widocznie z Nurofenem umowa podpisana.;) Strasznie mnie denerwuje takie coś.. A co do pogody..tragedia...moja ceratka przeciwdeszczowa gdzieś się zgubiła,a ta,którą mam jest do wózka,z któergo odpadło mi kółko 3 dni temu i muszę jeździć teraz z takim innym,cięższym ode mnie.Chyba nie muszę dodawać,że wyjście po schodach bez pomocy jest u mnie niemożliwe,ponieważ nie jestem w stanie podnieść tego wózka nawet jak jest pusty,a co dopiero z dzieckiem.Cóż....Będzie trzeba się do kogoś uśmiechnąć ,żeby mi tamten wózeczek naprawił.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalce spada temp.ma 37.7 ciesze sie jak cholera! mam nadzieje ze tak juz zostanie.mala nawet odzyskala sily i bawi sie troszke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Liwia,strasznie się cieszę,że z Natusią już lepiej . Biedny maluszek :( . Ja z Zuźką też ząbkowanie cieżko przechodziłam też raz z nią w szpitalu byłam . :( . Jak Zuźka ma wysoką gorączkę to lekarz przepisał czopki pyralginum . Ale ja jej daję tylko 1/3 bo to bardzo silna dawka . Witam serdecznie nowe mamusie 🌻 A u mnie dzisiaj była koleżanka z dzieckiem i jej mały miał smoczek i jak Zuzka zobaczyła to chciała zabrać smoczek i zaczęła płakać . I teraz nie wiem czy zaśnie bez smoczka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po raz drugi :) Nikolcia wykapana juz sobie smacznie spi wiec ja mam czas dla siebie. w koncu nadszedl dlugo wyczekiwany wieczor ;) Liwia- super ze Natalka ma sie lepiej :) mam nadzieje ze jej stan sie utrzyma i wszystkie"srodki" przeciwgoraczkowe juz nie beda potrzebne. Mama razy dwa- dziekujemy za przyjecie do waszego grona ;) jak sie miewasz? ciaza przebiega spokojnie? Zuzia jest na etapie oduczania od smoczka? czy po prostu chce i koniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaNikolci za radą mam na tutejszym forum postanowiłam odzwyczaić Zuzię od smoczka (miała go tylko do spania ) . i Wszystko już było ok do dzisiaj .. Zobaczyła smoczka i teraz ryk od początku :( Ciąża ok,poza tym,ze szybko się zaokrąglam :D . A do października jeszcze troszkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaokraglenia swiadcza o tym, ze dzidzia rosnie ;) wiec nie ma co sie przejmowac! ja tez rodzilam w pazdzierniku- co prawda pierwszego- ale termin mialam na koniec wrzesnia. w sumie nie wiem czy lepiej rodzic w lato czy zima. swoja droga piekny okres bycia w ciazy... milo wspominam tez czas, nawet porod nie zakloca moich wspomnien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj rośnie,rośnie :) Waży już 2040 g. :) . Ja pierwszą córcię też w zimę rodziłam w lutym i ciążę wspominam dobrze nie musiałam w najgorsze upały z brzuchem latać . Ale poród był straszny . :( . Zastanawiam się nad CC na życzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie lekarz nastraszyl bo w dzien terminu porodu jaki wychodzil na usg pokazywalo ze dzidzia bedzie wazyla 4kg i nagadal mi, ze on sobie nie wyobraza naturalnego porodu z tego wzgledu, ze jestem mala i drobna. kazal nastawiac sie i na porod naturalny i na cc. jednak jak sie okazalo dzidzia urodzila 3500 porod naturalny trwajacy jedynie nieco ponad 1 godzinke (od momentu wejscia na porodowke) ;p nie bylo tak zle, najgorzej wspominam kiedy na porodowce pierwsze 30 min musialam lezec w skurczach pod ktg wwwrrrrrr cos okropnego, pozniej dostalam tyle srodkow znieczulajacych, ze gdy juz bylam przygotowana do porodu nic nie czulam, w sumie mala wychodzila na sile bo nie mialam ani jednego skurcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem drobna i niska i mój lekarz też mówił,że dzidzia może się urodzić duża . Ale na razie nic nie mówił o CC . Ja się tylko nad CC zastanawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama razy dwa ja też myślę o oduczeniu Julci od smoczka. Ma go do spania głównie. poód był ok gdyby nie komplikacje i brak skurczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak poród naturalny . Trwał 27 godzin ! Czułam sie jakby mnie traktowali jak jakaś gówniarę . To,ze młodo urodziłam to nie znaczy,że można mnie traktować jak piatę koło u wozu . Byłam młoda,ale pełnoletnia i była mężatką !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam 19 lat . Ale zapewniamy małej dobre warunki ma wszystko czego potrzebuje,także jak ktoś mi mówi,że urodziłam jako gówniara to mnie to strasznie irytuje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodzilam w wieku 22 lat i tez duzo osob uwaza ze zwyczajnie ciaza byla nieswiadoma, ze jestem za mloda na matke, ze nie wiem czego dziecko potrzebuje i jak sie nim zajac. niestety ale w naszym kraju ludzie mysla, ze mlodzi ludzie nie potrafia myslec, i wszystko co sie dzieje jest przypadkiem. wszedzie mlode mamy spotykaja sie z krytyka. ja do tej pory tak mam :( glupie komentarze i wogule. ciekawe jaki wiek jest odpowiedni na pierwsze dziecko wedlug wiekszosci polakow....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanikły bóle parte i Julia się cofała zamiast wychodzić efekt duże przyduszenie. Później łożysko nie wyszło lekarz chciał czyścić bez znieczulenia (bo go obudziła położna) czego efektem był krwotok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie nowe dziewczyny ;) przepraszam ze wpadam i wypadam i ze pisze dzis tylko o sobie ale nie mam sily czytac za duzo i mysle ju tylko zeby sie polozyc spac.natalia byla aktywna 2h,potem znowu sie zaczerwienila,temp wzrosla do 38.5.przez caly dzien 90ml mleka i nic wiecej,nie chciala kisielku ani nic innego.daje wiec tylko wode.teraz spi od godziny.jest apatyczna.wiec nie bede spala ze strachu.dostala na sile doslownie syrop bo juz nawet tego nie chciala.a czopek wyobrazcie sobie wyszedl chwile pozniej z biegunka.no nic,ide dalej pelnic role mamy :) trzymajcie kciuki zebym dala rade przez noc.pozdrawiam.do jutra kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liwia trzymaj sie kochana, wspolczuje ci bardzo :( no tak im kobieta strasza tym niby lepiej wie czego potrzebuje dziecko i jak sie nim zajac... zal i nic wiecej... nie kazdy mlody czlowiek jest nieodpowiedzialny. duzo osob w mlodym wieku decyduje sie na decyzje "zycia" bardzo powazne i zobowiazujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liwia-- ojej :( . Biedne jesteście dziewczyny . :( . Trzymajcie się cieplutko !! Daj jutro znać co i jak . Spokojnej nocy ! Buziaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×