Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość HJHAKHJDHSJDHKSJ

ON SLAZAK JA POLKA

Polecane posty

Gość też pochodze z opolskiego
no nic, autorko nie przejmuj się :) udanego wesela pa :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr rgg gv
Tychy:)u nas już tak gwary nie uwidzisz bo dużo napływowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
[zgłoś do usunięcia] gr rgg gv Tychy u nas już tak gwary nie uwidzisz bo dużo napływowych u nas dalej gwara godaja , ale juz widac ze ona zanika a szkoda :( bo totakie typowe dla naszego regionu :) i szkoda ze sie ja niektorzy wstydza :) ale w Piekarach to jeszcze istnieje pelna para :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr rgg gv
aaa co do autorki bo troche naśmieciłam w temacie, ciesz się że z Warszawy nie jestes:P wtedy by był kosmos pewnie, myślę, że nic Ci nie będą marudzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr rgg gv
hehe, a wiesz ze nas to po akcencie poznają:X od roku mieszkam w dolnośląskim to na początku podobno zaciągalam ślaskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
a to ze z warszawy jest to fakt bylo by gorzej :D a wiesz na dolnym mowia po polsku polszczyzna czysta ty siebie nie slyszysz , a jakas odrobina gwary zawsze jest i pozostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr rgg gv
hehe u nas w sąsiednim mieście Auchan na 10-lecie puścił swoją gazetkę całą po śląsku:D oczywiście ja zawiozłam facetowi haha niech się edukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
:D:D ja mam kolezanke ona w mowie mowi polszczyzna a ja gwara :D i ona mi kiedys list napisala a jak pisze to typowa slazczyzna doczytac sie nie umialam :D:D:D co tam pisze bo w pisowni ja polskiego uzywam a nie gwary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
no nic jo leca :D zycza wom spokojnej nocy :D autorko nie przejmuj sie beda kulturalni :classic_cool: kolezanke z tych pozdrowiom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
z Tych *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr rgg gv
no śląski bez znaków charakterystycznych dla śląskiego pisanego wygląda dziwnie i trzeba czytać na glos:D ostatnio widzialam ze wypuścili elementarz sląski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gr rgg gv
ja lyć, dobrygo abendu:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
ahh to sobie musze kupic taki elementarz :D a terozki serio uciekom pa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porazkaaaaa!!!!!!!!!!!
dla mnie opole to nie slask i tyle ale to nic. Jestem slazaczka z okolic katowic i boli mnie osobiscie co tu niektorzy wygaduja. Ja jestem bardzo otwarta osoba, nienawidze rasizmu, uwielbiam poznawac nowych ludzi i nie wyobrazam sobie sytuacji gdybym miala kogos obrazic tylko dlatego ze pochodzi np z wielkopolski... I gdybym miala chlopaka z innego wojewodzctwa i ktokolwiek z mojej rodziny nazwalby go w jakis wulgarny sposob dotyczacy jego pochodzenia to oczy bym wydrapala!!! I nie gadajcie mi ze wszyscy czuja sie tu niemcami!!!! Starsi ludzie tak maja, ale tylko dlatego ze w wiekszasci SA niemcami, a nawet jak nie to mowia biegle po niemiecku i byli wychowywani jak niemcy wiec prosze o wyrozumialosc. Jakby nie bylo w historii mielismy z niemcami duzo wspolnego. Ale teraz tak nie ma!!! Nie mam zadnego znajomego ktory by sie uwazal za niemca!!!! Ja jestem slazaczka ale kocham innych ludzi, kocham poznawac inne kultury, i nigdy nie zrozumiem rasistowskiej nienawisci!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie moge podpisac pod slowami porazki. Choc niestety musze przyznac, że jak miałam do czynienia z ludźmi z Opolskiego to nie byli mili. Ja jestem taka pierdoła, że z każdym się dogadam, ale z nimi kurde nie umiałam. :) Jakby co to jestem z Gliwic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna podnosic taki temat
wszyscy zalezy od charakteru czlowieka, a nie od regionu, z ktorego pochodzi... znajdziemy warszawiakow, ktorzy nie lubia slazakow i na odwrot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on Polak, i Ty Polka
ale on hanys, a Ty gorolica :D chyba Autorko spotkalas sie z tym slowem- 'gorol"? nie mylic z góralem z gór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolskie :)))))))))))))))))))
teraz sie wkurzyłam opolskie ślązaki są najlepsze :P bardziej rodzinni i kulturalni niż reszta :P a słowo hadziaj, to jak usłyszysz to tylko dla żartu, a nie żeby obrazić i odwalcie się od opolsczyzny, bo gówno wiecie, a oceniacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opolskie :)))))))))))))))))))
teraz sie wkurzyłam opolskie ślązaki są najlepsze :P bardziej rodzinni i kulturalni niż reszta :P a słowo hadziaj, to jak usłyszysz to tylko dla żartu, a nie żeby obrazić i odwalcie się od opolsczyzny, bo gówno wiecie, a oceniacie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem z opolskiego
i to nie jest Śląsk !!!! To jest NA SIŁĘ zniemczone województwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojojojo
no własnie widać jakie są najlepsze, ho a jakie kuturalne:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HJHAKHJDHSJDHKSJ
powtarzam poraz kolejny JA NIE UOGOLNIAM I NIE MOWIE ZE WSZYSCY SA TACY. Tutaj niektorzy czlonkowie jego rodziny nazywaja mnie HADZIAJKA a nie gorolka czy jakos tak. spotkalam sie z niechecia bo nie mam niemieckich korzeni tylko polskie i dlatego wg nich jestem gorsza. wiem nie wszyscy sa tacy ale zdarzaja sie wyjatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
myslalam ze top umarl a on sie rozwija :D Czesc wom :P autorko a z koziej dupy traba jak oni cie tak traktuja , najlpeiej ich olej , jesli naprawde tak uprzykrzaja to sa ludzmi bez zasad nic nie wartych . Opolskie ludzie starzy to niemce badz wychowani jak niemcy ( jak u mnie dziadkowie na gornym slasku) ale nigdy nie bylo nieniawisci do polakow, czasem jak mowilam hadziaj czy gorol , to przezwisko polaka . Nie przejmuj sie nimi, zreszta to bedzie twoje wesele ich zapraszac nie musisz . Zreszta jak ja bylam na warmi to mowilam gwara :D i tez smiesznie bylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no ja slazaczka
i nie obrazaj sie jak tos powie ci gorlka niektorzy to z przyzwyczajenia maja np jak mowia na poznaniakow pyry , na czestochowian medalki... itd poprostu olej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HJHAKHJDHSJDHKSJ
ej no ja slazaczka- dzieki:) juz z moim facetem ustalilismy ze jesli na weselu poleca jakies obrazliwe teksty to po prostu zostanie wyproszony z imprezy:) chociaz ci ktorzy nie daza nas sympatia to po prostu nie przyjda:) dziekuje wszystkim za wpisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HJHAKHJDHSJDHKSJ
darza*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem z opola!!
o czym Ty dziewczyno gadasz?:D śląsk opolski to taka sama Polska jak mazowsze czy podlasie. Pierwsze słysze żeby dzielic ludzi w ten sposób i doszukiwać się rasizmu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem dlaczego slazacy , w terazniejszych czasch uwazaja sie za niemcow !? Znam sporo slazakow ktorzy tak jak ja , laaata temu ulozyli sobie zycie w niemczech (zaznaczam ze sam nie jestem slazak) . I nie powiem ze wszyscy , ale duzy % z tych slazakow zapytana przez obywatela niemiec o rodowite pochodzenie , (ciekawosc wywolana slyszalnym nie niemieckim akcentem) , odpowiada "pochodze ze slaska" . U niemcow wywoluje to tylko usmieszek na ustach ;) , po czym dodaja , "Aha czyli polak jestes" . Powiem Was z doswiadczenia ze slazak podajacy sie w niemczech za slazaka , i twierdzacy ze nie jest polakiem a slazakiem , ma naprawde pod gorke . Dla niemcow slask do polska , a dla polakow wniemczech slazak twierdzacy ze nie jest polakiem , ...nie jest ani polakiem , ani niemcem , taki bastard z prawdziwego zdarzenia . Dlatego chociaz znam sporo ludzi ze slaska , kontak utrzymuje tylko z czterema melzenstwami , ktorzy nie godojo tylko mowia , a ich mentalnosc jest wyzwolona z komplexow starej generacji ludzi ze slaska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiscie, ze opole to slask!
Nie rozumiem skad macie informacje, ze Opole to nie slask. To slask pelna para, gwara jeszcze mocniejsza niz na zaglebiu. Natomiast prawda jest, ze slazacy z opolskiego sa troche inni niz reszta slazakow. Moj maz pochodzi z powiatu strzeleckiego i mam kontakt z tymi ludzmi. Niestety uwazam ze wiekszosc jest ograniczona i niekulturalna. I prawda jest, ze uwazaja sie za Niemcow. Trzy razy w tygodniu chodza do kosciola i sa baaardzo pobozni, ale tak naprawde niewiele z ta poboznoscia maja wspolnego. Moglabym dlugo opowiadac o ludziach z opolskiego. Oczywiscie, sa wyjatki, ale niewielki odsetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×