Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Witam Was Kochane:) mój mały strasznie marudny cały czas by tylko na rączkach był to pewnie przez skok i te zeby bo masakrycznie sie slini:( ide dzis do dentysty brrrrrrr na sama myśl mnie trzesie no ale cóz trzeba zeby na starosc troche swoich zebów zostało:) niebowa rzeczywiscie miłoszek mało je ale wydaje mi sie ze dzieci tak maja czasem moj tez raz potrafi zjesc dziennie 900ml a raz 500 ml nie wiem od czego to zalezy ale idz upewnij sie i napisz nam ci i jak napewno wszystko bedzie ok:) aniu zakupy fajna sprawa tylko u mnie czasu na nie brak bo ten czas kiedy moja mama jest z małym to przeznaczam na pracę ale na szczescie jest allegro:)i własnie sobie kupiłam takie 2 pizamki: http://allegro.pl/koszulka-figi-komplet-7-kolorow-rozm-xl-i1281511976.html http://allegro.pl/pizama-komplet-koszulka-szorty-15-wzorow-xl-i1273519031.html momonatalki Kochana niczym sobie nie nagrabiłaś ale to nie zalezy tylko od stazu na forum badz cierpiliwa Kochana a juz nie długo dostaniesz namiary na galerie:) Leneczkowa fajnie macie ze sobie jedziecie odwazna jestes najpierw morze teraz góry ta Lenka to podrózniczka od małego myjedziemy w góry styczeńlub luty tak jak wam pisałam wczesniej. leneczkowa a jak długo na przód rezerwowałas miejsca?i ile placicie jak można wiedziec a i jeszcze pytanko z innej beczki karmisz jeszcze piersia czy juz nie bo nie wiem czy cos mi umkneło:) patusiowa dla mnie na gardło najlepszy neo-angin nie ma nic lepszego a wypróbowałam chyba wszystko bo mam nawracające zapalenia ropne migdałków a mam te migdały okropnie przerosniete dostawałam antybiotyki ale mało dawały ale na ból neo-angin najlepszy 2-3 tabl i mi zawsze przechodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Leneczkowa mama ale u mnie nie płacze .A co Ty myslisz ze moj płacze a ja sie bezczyniee patrze???? Chyba serce wczesniej by mi pekło .No co Ty .Ja tylko napisałam ze może dlatego ze go od poczatku nie nosze na rekach to dlatego nie płacze i nie am z tym problemów.Wiadomo ze jak niemozna uspokoic to trzeba przytulić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izka ja tez cie kochana podziwiam jak mój mały marudzi i czasem juz mi cierpilwosci brakuje to tak sobie mysle o tobie ze ty masz takie dwie kochane marudki:)a ja sobie z jednym czasem poradzic nie moge:) u nas dzis pada przeokropnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona super ze chrzciny sie udaly:) zazdroscze bo my musimy jeszcze czekac:( iza a twoja mala nie ma skazy bialkowej? cos mi chyba umknelo. czemu karmisz nutramigenem? dobrze ze masz mame do pomocy, w kupie;) zawsze razniej:) doris powodzenia, ja dentystow nie lubie ale jak trzeba to chodze. pizamki super, ja bym niestety zamarzla w takich w nocy:D w ogole jestem cieplolubna. a na gardlo mialam neo-angin i niestety nic nie pomogl. ale dzis juz jest lepiej i sama nie wiem czy pomogly te ziolowe rabletki co mi dala czy te plukanki ktore robilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka kurczaki faktycznie wymęczysz się z blizniakami, ja czasem z małą nie daje rady a co to dwójka dopiero. Ale za to masz dwa razy więcej radości, uśmiechów i dumy z dzieciaczków:D Natali ja Hani dawałam do picia latem wode, teraz już nie daje. Czasem okazyjnie dostanie herbatke rumiankową ale niz poza tym. Tęczowa ja myśle, że nie ma potrzeby budzić małej w nocy. Noworodki tylko muszą być karmione max co 4 godz, więc w nocy trzeba budzić. A teraz jak Mania będzie głodna to się sama obudzi:) Niebowa na naszą służbe zdrowia to naprawdę nie ma co liczyć...zamiast pomóc to pogrążą człowieka tylko. Ale ja myśle, że Miłoszek ładnie i szybko się będzie rozwijał, bo jakie dziecko by się źle rozwijało przy takiej super Mamusi ;D A, że chce na ręce to dla mnie nic złego, żaden błąd. Dzieci trzeba dużo nosić, żeby czuły się bezpiecznie i czuły, że są kochane! Nie chce tutaj krytykować aaaq ale dla mnie noszenie i przytulanie dziecko to podstawa. I na pewno nie będzie to następstem rozpieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaq a mój mały to wiekszosc czasu na rekach jak nie u mnie to u meza albo u babć:)a jak go odłoze gdzies to troche posiedzi ale jak długo siedzi to sie albo ja denerwuje albo on... wyczytałam gdzies ze dzieciom którym nie brakuje małosci sie lepiej rozwijaja i dlatego takiego przytulaska z niego zrobiłam i czasem sibie rady dac nie moge teraz spi mi na rekach a rano jak zjadł i odłozyłam go do lezaczka to nawet kawy nie mogłam sobie zrobic bo kwękał i marudził moze to prze skok ale wiem ze to moze tez przez to ze go tak rozpusciłam ale kocham go przekropnie:)i wydaje mi sie ze jak siedzi w tym lezaczku to jest taki samotny.... szurnieta jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaq, ale mi chodziło tylko o Niebową, ponieważ ona z małym ma teraz problem. Niewiadomo dlaczego jej mały sie tak zachowuje. Jeśli chodziłoby o moją Lenkę, to ja też nie przyzwyczajam i staram się za dużo nie nosić, tylko jak przenoszę z miejsca na miejsce :) Ale wiadomo, że gdybym miała podejrzenie, ze cos jej może dolega to nosiłabym ją cały czas, dopóki by mi sił nie zabrakło. Tęczowa, Lenka idzie spać o ok 20 i sama budzi się 1/2 potem 4/5 i dalej je co 3 godz. A z katarkiem rano nawet było lepiej , coś jej tam dalej delikatnie charczy ale już noska nie miała rano i weczorem zapchanego. Doris , noclegi załatwiała moja szwagierka. Płacimy tylko 25 zł. za osobę. Podobno to jakiś pensjonat 2 km od centrum. W środku późny Gierek , ale jest aneks kuchenny, więc będe mogła mleczko robić. Zobaczymy. Jak wróce dam znać, bo cena naprawde ok.Dalej karmie piersią.Jakoś kurcze nie mogę przestać. Zielona super , że chrzciny wypaliły. To chyba ja tylko zostałam z nieochrzczonym dzieckiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle dostałam te paczuszki z kaszkami i słoiczkami. Teraz w drugiej był również śliniaczek z bebiko2. Wczraj jej założyłam ten śliniaczek ( biały z niebieskim miskiem i niebieskimi wykończeniami) bo akurat mialam tylko jeden z ceratką. Ja na nią patrze wieczorem, a miała na sobie takie beżowe bodki i ten śliniak, a ona cała niebieska jest!! całe bodki niebieski i buziak troche niebieski też. ŚLiniak był wyprany oczywiści. A ona go do buzi brała i naki nawilżony wszystko pofarbował. Chyba kurczaki nie powinni dawać takiego czegoś dla dzieci. Mam nadzieje, że nie połknęła tej niebieskiej farby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona super ze chrzciny sie udały:)napisz cos wiecej co łukaszek fajnego dostał??? patusiowa ja tez ciepłolubna jestem u nas w mieszkaniu tez bardzo ciepło mały to siedzi w samych bodziakach z kr rekawem a ja musze miec cienkie pidzamy bo mój maz jak spi to sie lubi po same uszy koldra nakryc i przy okazji i mnie nakrywa a ja sie budze cała spocona i grubszej zakładac nie moge:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa jeszcze ja;) doris my musimy palic w piecu a na razie w nocy nie palimy wiec jest chlodno. a w dzien zreszta tez rzadko bo malej lepiej sie oddycha. tylko przed kapiela palimy mocno i grzejniki sa na full w duzym pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyganial kociol garnkowi:P ja na razie nie czytam malej sie chyba lepiej zasypia jak mnie nie ma w poblizu i mnie nie widzi ani nie slyszy;) choc moze za jakis czas sprobuje jej poczytac jakas bajeczke na dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha mala lezy w drugim pokoju na macie, ja mam otwarte drzwi i nagle slysze "eee eeee" , patrze a ona glowke obrocila patrzy na mnie i wola "eee":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja HAni czytam bajki. ALe nie na dobranoc, tylko tak z 2-3 razy w ciagu dnia sobie czytamy. Tylko kupiłam takie baśnie, że niektóre wyrazy mi ciężko czytać hehe. wyśle na poczte zdjęcie jak mała słucha uważnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiem wam jeszcze ze mój mały ostatnio taki kinomaniak sie zrobił ze szok:)oglada wszystko od bajek przez programy na discovery z tata po brzudule:)staramy sie mu za duzo nie pozwalac na ogladanie ale czasem jak juz sobie rady nie moge dac to ga sadzam przed tv i oglada mini mini:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa ja nie czytam ale mój maz tak jak czytam jAKAS gazete to nagłos i od wtedy słucha a i cwicze przy nim nagłos spotkanie sprzedazowe jakie przeprowadzam z kiientem i to mu sie najbardziej podoba:) własnie michał wciągnął na raz 200 ml i czekamy na odbicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KatkaZiom ja tez dostałam paczke z bebilon snliniaczek i 2 kaszki :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny a ja jeszcze zadnej paczki nie dostalam nawet tej z hippa tylko płyn do kąpieli z johnsona a weekedn znalałzam jaką broszurkę z bobovity co w szpitalu dostałam wypełniłam dziś i wysłałam i niby mają przysłać poradnik żywienia i próbki zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba od braku snu mam amnezje bo ile razy siadam przed kompem to zapominam o czym mialam pisac i o co zapytac............ dzieki doris pamietam ze mialam pytac o odbicie po karmieniu? karmiąc w nocy czekacie zeby sie odbiło? bo moim maluchom czasem długo sie nie odbija i rozbudzają sie przez to ze do pionu są brane.......... nie moge przeczytac waszych wypowiedzi bo mi reklama szamponu zasłania na dole strony.....co to za żarty................. bede z pamieci pisać :) o piciu była mowa- u mnie bliźniaki a zupełnie inne :) mała wciągnie wszystko wode, herbatki, soczki mały nic nie lubi czasem od wielkiego świeta wypije 10-20ml ale to sporadycznie.................. i tu pytanie-czy do soczków dolewacie wody czy prosto z butelki? bo ja dolewam -narazie daje takie klarowne, nie wiem czy tez tak robić z tymi przecierowymi..... z tych kuponów kupiłam herbatke&sok w takich wiekszych butlach-ciekawe czy dobre bedą.....:) moje maluchy jablkowego soku nie lubią za to przepadają za takim z bobowity- winogrono, koperek,rumianek....delikatny w smaku może dlatego o noszeniu pisałyscie na rekach.......moje maluchy nauczone sa na rekach przez to ze kolki miały i byly prawie 24 h na rączkach, bo jak mozna było je zostawić takie płaczące.....czasem to sie na moim zdrowiu odbija bo ciągle z jednym albo z drugim....no ale co tam te czasy juz nie wrocą i pewnie zatesknie za tym zeby byli tacy mali i zeby ich ponosić i potulić :) co do czytania słyszałam ze od 6 mies jak dziecko siedzi to powinno sie wprowadzac zwyczaj ze codziennie sie z dzidzią siada i czyta i obrazki ogląda....ja narazie takie miekkie piszczące ksiązeczki z kubusiem kupiłam :) reklama szamponu nadal mi zasłania wiadomości wiec koncze bo wiecej nie pamietam :))) i mała wzywa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczełam podawać Natalce herbatke jak miała kolki bo mi radzono żeby jej dawać do picia koperek ale ona wogóle nie chciała tego pić, wszystko wypluwała. Az wkońcu kiedyś wypiła całą i tak jej posmakowała że teraz wypija 3 dziennie i jeszcze by chciała. Czasami robi taką awanture ze nie mam wyjscia i musze dac herbatke. To ja uspokaja i pomaga zasnąc. Jak gdzieś wychodzimy to zawsze musze mieć cos do picia :) Pisalyście o noszeniu na rękach. Natalka przyzwyczaiła się do noszenia jak miała kolki i potem musiałam ciągle nosić bo inaczej nie zasnęła i płakała. Nie wystarczało trzymanie na rękach musiałam jeszcze krążyć po mieszkaniu. Nogi to mnie tak bolały jak po maratonie :P ale teraz jakoś jej przeszło i nie muszę już nosić, tylko czasami jak ma gorszy dzień ale to rzadko. Także nie ma się co martwić że dziecko się przyzwyczai bo przyjdzie taki dzień że wogóle nie będzie chciało być u nas na rączkach tylko po swojemu odkrywać świat :) tęczowa ja nie budzę Natalki do jedzenia. Czekam az zgłodnieje i sama się obudzi. Nigdy jej nie budziłam. leneczkowa ja też jeszcze nie ochrzciłam małej. Planujemy na 28.11 chrzciny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza ja nigdy nie odbijalam malej w nocy po jedzonku. teraz tez sporadycznie odbijam w dzien bo nie widze zeby mala meczylo jak nie odbije. a zazwyczaj sama beka jak siada po jedzeniu albo w trakcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris Pati tez strasznie duzo oglada. u nas tv chodzi caly dzien, i chcac nie chcac ona tez w niego patrzy jak ja siedze z nia i cos ogladam. ale zwykle staram sie czyms zajac jej uwage zeby tyle nie patrzyla, ale czasem jak jest jakis bardzo ciekawy program to sadzam ja na kolanach i pozwalam patrzec, i co za tym idzie ja w spokoju moge poogladac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza ja znowu zawsze biorę małego do odbicia nawet w nocy bo i tak budzi się całkowice bo go przewijam ale je tylko raz w nocy także mogę go trochę ponosić do odbicia a potem szybko zasypia także jest ok:) dziewczyny jadę zaraz do tego dentysty mam nadzieję ze bolec nie będzie chociaz ja mam takie zeby ze nawet ze znieczuleniem mnie boli... a do tego tak się denerwuje ze zołądek od godziny mnie nawala chyba to dla mnie bardziej stresujące niż poród:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do izy - ja w nocy nie biore małej do odbicia a w dzień biore po każdym jedzeniu nawet jak juz przysypia doris nie boj sie napewno nie bedzie bolalo a o zabki trzeba dbac. Ja w ciąży nie chodziłam do dentysty chociaz wiedziałam ze mam dwa zęby do zrobienia no i jak poszłam po porodzie to juz nie udało się ich uratować, musiałam wyrwać a teraz musze wstawić implanty i wywalic kupe kasy Natalka tez chetnie zerka w telewizor bo u mnie tez włączony cały dzień. Staram się jej zasłaniać ale nie zawsze sie uda a jaka jest spokojna jak sobie oglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ale niespodzianka, tyle napisałyście pod moją nieobecność :) :) :) Natali mój herbatki nie pije, zresztą on to nawet za mlekiem nie przepada niestety, Tęczowa moje zdanie jest takie że jeżeli dziecko przybiera dobrze na wadze i w dzień je normalnie to nie powinno się go budzić w nocy na jedzonko, jak zgłodnieje samo się obudzi :) niebowa ale mnie przestraszyłaś swoją wiadomością :( 280 ml to rzeczywiście malutko, daj znać jak pediatra powie co może być przyczyną takiego słabego jedzenia (może Twój lekarz odkryje coś czego nie wiedzą lekarze z którymi ja miałam kontakt) Co do noszenia na rękach to nie dziwię się wcale że go nosisz, niestety czasami nie ma innego wyjścia jak dziecko non stop płacze, mój mały mi tak dawał czadu w pierwszych tygodniach życia. zielona super że chrzciny udane :) ja miałam się brać za organizację i nie wyszło, doris piżamki super :) mój też jest kinomaniakiem i przyznam się ze czasem jak chcę chwilę spokoju to mu pozwalam (podobno te płaskie tv nie szkodzą na wzrok :) Powodzenia u dentysty. Leneczkowa po pierwsze - lenka na basenie super :) bajek nie czytam ale mój mąż pościągał z neta różne bajki i mu włączamy na dobranoc :) super sprawa :) Mamonatalki co do wglądu w naszą galerię uważam dokładnie tak jak dziewczyny :) Pozwól nam się lepiej poznać :) A i jeszcze miałam pytać czy używacie tych łyżek z hippa ;) ale już mnie ubiegłyście i widziałam na fotach chyba Patusiowej i Ani że używacie, a dla nas są one za duże i kupiłam mniejsze :) A teraz co u nas: no więc tak: jedzenie nadal marne i tylko przez sen :( z dobrych wieści to przyjechała do mnie mama i trochę pomaga, poza tym jutro zaczynamy rehabilitacje w szpitalu i już mam stresa. Muszę rano jechać do rejestracji i stać w kilometrowej kolejce ale niestety tak to wygląda jak chcesz coś za darmo. Poza tym to nie pisałam wam że w sobotę pozwoliliśmy sobie z mężem na imprezkę :) Mały spał u babci i spotkaliśmy się z dwoma znajomymi parami :) Super oderwać się tak na chwilkę :) Miłego wieczorku dziewczynki, później do was zajrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, a moja PAti juz po kapieli, tatus ja karmi i zaraz pojdzie spac:) zauwazylam ze jak jej daje z boku buzki pieluszke to ona ja wciaga na buzke i sie przytula do niej:) odpoczelam, bo najpierw byla moja chrzestna z pampersami dla malej to ja pobawila, pozniej spala a pozniej przyszedl moj tato i ja pobawil;) porzeczkowa ja nie uzywam tych lyzeczek, sa duzo za duze dla PAti na zdjeciu byla chyba jaks inna ale tez troche za duza wiec kupilam malej taka fajna plaska lyzeczke i z tej jej sie wygodnie wcina. powodzenia na rehabilitacji! katkaziom super Hania slucha , jaka skupiona:) ja chyba tez zaczne mojej corci czytac, tylko musze powertowac u mamy w domku, i poszukac jakis basni, bajek itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do patusiowa ale masz dobrze , zawsze ktośzabawi dziecko .U mnie nawet jak siostra mnie odwiedzi to nie chce bawić AKmila bo chce odpoczac od swojej dwójki hihi do KatkaZiom a dostałaś taka fajna ksiażeczke z bebilonu??? do izka wlkp ja nie czekam az sie odbije bo karmie KAmila przez sen , a biorac gona rece rozbudze go .Brałam tylko jak byl malutki , przez pierwsze 2 msc.teraz juz nie Dziewczyny nie wiem czy dobrze zrozumiałam wy rozcienczacie te soki np z bobovity po 4 msc??? czy poprostu kupujecie dla dorozłych i rozcienczacie ?? Bo ja kupuje np po 4 msc teraz po 5 i nie rozcienczam ich . Odnosnie łyżeczek z hippa mowicie o takiej wielkiej łyżce niebieskiej??? My mamy z campol beibis takagumowa bardzo faja .W kaplecie sa 3 .2 duże i jedna małado deserków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×