Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona2222

Dziewczyny jak obliczacie tydzien ciazy?

Polecane posty

Od 1 dnia ostatniej miesiaczki czy od dnia zaplodnienia? bo chcialabym obliczyc termin porodu i nie wiem ktora data mam sie kierowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MakeMeHappy
Tak, jesteś w 10tc. Zawsze liczymy ciążę od pierwszego dnia ostatniej miesiączki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiecie jaka ja akcje przezylam? Okazalo sie ze w 7 tygodniu jeszcze serducha nie widac:P i inna gin stwierdzila ze to w rzeczywistosci jest piaty. Chyba zalezy dziewczyny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MakeMeHappy
Nic nie zależy. Ciążę liczy się tak jak opisałam powyżej. W końcu skąd można wiedzieć kiedy doszło do zapłodnienia? Można jedynie przypuszczać, ale każda kobieta ma innej długości cykle i jajeczkowanie występuje w innym czasie u jednej kobiety a w innym u innej. U Ciebie po prostu doszło do zapłodnienia bardzo późno, stąd nie było słychać jeszcze echa płodu tak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy lekarz oblicza datę porodu od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, usg czasami przekręca. Ja z usg miałam termin porodu na 21.02, z miesiączki na 6 marca a urodziłam 8 marca. Dlatego z usg często wychodzi że dziecko jest 2 tyg jakby w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nic nie zależy. Ciążę liczy się tak jak opisałam powyżej." jakby u mnie tak policzyć tobym miala ciąże starszą o dwa miesiace niz mam faktycznie :P wiec jednak zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość !nie zawsze!
Termin porodu nie liczy się od dnia ostatniej miesiączki tylko tak: Data @ + 7dni - 3 miesiące. Tak liczą wszyscy lekarze. NA PEWNO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×