Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Anaid może masz racje musze zadzwonic do kolegi prawnika niech coś poszuka wkodeksie pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie rozumiem problemu. ide do ginekologa, mowie jak wyglada moja praca i wypisuje mi l4 :) siedze w domu i nie martwie sie o maluszka, ani nie stresuje praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka89, bez urazy, ale zwolnienie to dla mnie ostateczność. Chcę pracować i też bym kombinowała tak aby było dla mnie wygodnie, a żebym robiła swoje i zarabiała pieniądze. Szczególnie teraz, jak pojawi się maluszek i wydatków będzie zdecydowanie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm bedac na L4 w ciazy placa Ci 100% wynagordzenia. Wiec poroblem finansowy z głowy. Chyba ze macie umowe zlecenie, albo zastepswto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na podstawie art. 176 Kodeksu pracy nie wolno zatrudniać kobiet przy pracach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia, czyli pracach narażających na Prace przy monitorach ekranowych w przypadku kobiet w ciąży - powyżej 4 godzin na dobę. Przepisy nie uzależniają zakazu pracy przy monitorze od stopnia zaawansowania ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ciaza to nie choroba, niby to tylko i az 9 miesiecy. i jak pisza mi w kodeksie pracy ze nie moge pracowac przy kompie dluzej niz 4 godziny dziennie to nie bede na sile sie o to starac, zeby zaszkodzic sobie i nie daj boze maluszkowi. takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK. Wynagrodzenie jest, ale ja lubię swoją pracę. Poza tym, co to za frajda siedzieć non stop w domu? Jesteś młoda, zrozumiesz, jak znajdziesz pracę, w której będziesz się spełniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innym okiem świata postrzegani
martolinka, ale czy Ty zamierzasz się chociaż kształcić w okresie pobytu w domu? Czy masz to generalnie w dupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam prace w ktorej sie spelniam :) i na poczatku tez myslalam ze bede pracowac. ale doszlam do wniosu ze po co? teraz nadrabiam zaleglosci domowe, mam czas dla rodziny znajomych, wiecej czasu poswiecam studiom :) lubie swoja prace, ale za dlugo staralam sie o dziecko, zeby teraz pracowac w sposob jaki jest mi zabroniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka89, no i masz rację. Mamy wybór: albo zostajemy w pracy i pracujemy albo nie. Ja pracuję, Ty nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikogo do niczego nie zmuszam. mowie jakie jest moje zdanie po prostu :) padlo pytanie o prace przy komputerze wiec udzielam odpowiedzi. TAK JEST ZAKAZANA PRACA PRZY KOMPUTERZE DLUZEJ NIZ 4 GODZINY DZIENNIE czy nam sie to podoba czy nie. Jesli chcecie pracowac to pracujcie, ale postarajcie sie dogadac jakos ze swoimi przelozonymi o lepsze warunki pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja teraz herbatkę piję i za niecałą godzinę zmywam się do domu. I weekend, weekend!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Ja szczerze mówiąc to bym posiedziała w domu bo nie bardzo mi leży moja praca ale jak zauważyłam na wizycie to moj gin niezbyt sie garnie do wystawiania L4 w sumie to nie wiem dlaczego. w poniedziałek ide do gina odebrać wyniki badań krwi itd a później jadę do pracy:(:( i zabaczymy jek sie bede czuła jeżeli bedzie nadal tak mizernie jak teraz to poprosze lekarza aby wystawił mi L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apetyt na kwaśne winogrona
trixi25 - W takim razie trafiłaś na bardzo dobrego lekarza. Ciąża to nie choroba i jeżeli nie ma przeciwwskazań, to mamy obowiązek pracowania. Nie bierz przykładu z leserów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
owszem ciaza to nie choroba, ale nie kazdy jest w stanie pracowac jak wymiotuje co 30minut i jest slaby. kobieta w ciazy nie ma obowiazku pracowac-to tak dla sprostowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apetyt na kwaśne winogrona
A co to kobiety w ciąży są świętymi krowami? Jak lekarz nie zaleci pozostania w domu i leżenia w łózku, to nie róbcie z siebie obłożnie chorych. Wymioty, to uroki ciąży, nie są powodem zwolnienia przez cały jej okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martolinko popieram kolezanka powinna zmienic temat!!! Zgadzam sie ze ciaza to nie choroba, ale jak tu pracowac jak co chwile sie wymiotuje, jest sie w stanie ogolnego osłabienia i caly czas chce sie spac!!! Kolezanko jak kiedys bedziesz w ciazy to zobaczysz sama jak to jest w pierwszych tygodniach milutko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apetyt na kwaśne winogrona
byłam w ciąży 2 razy, a teraz jestem po raz trzeci i termin mam właśnie na początek czerwca. Jednak mam jakieś pojęcie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie sorki za ostatni poscik i skoro tak uważasz jak napisałaś to oznacza ze ciaze przechodziłaś bez większych problemów. tylko pogratulowac.. I prosze cie nie oceniaj w ten sposób kobiet które sa na L4 nie masz do tego prawa. Sorki ale ja uważam że dzidziuś i jego zdrowie jest ważniejsze od pracy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apetyt na kwaśne winogrona
Ja nie wspominam o zagrożeniu życia i zdrowia dziecka, jeżeli jest coś nie tak to idzie się na L4, po to ono właśnie jest. Ale jak coś się dzieje, a nie dlatego, że nam się nie chce pracować albo wymyślamy. Pierwsza ciąża była idealna z druga był już problem, wymioty do 4 miesiąca i to co 30 minut właśnie, więc poszłam na zwolnienie, ale nie na całe 9 miesięcy, tylko na czas złego samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z nami kobietami tak to jest. Ale jak koleżanka czuje sie lepiej w domku to niech tak zostanie Jej wybor. Ja szczerze mówiąc czuje sie nie najlepiej ale do pracy MUSZE wrócic ze względu na kaske i martwie sie przez to o zdrowie maluszka :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szit napisałam tyle i mi wcieło W skrócie. Anaid u mnie to jest planowane dziecko za 2 podejściem się udało a wizyte ma 21.10 i to będzie 8 tydzień. Martolinka ja powiem w pracy po USG chcę mieć pewność że ciąża dobrze się rozwija, zanim się nią pochwalę w szerszym gronie Co do L4 Każdy niech robi jak uważa. jedni chcą sie spełniać w pracy i być aktywni drudzy odpocząć . W śród moich znajomych to było tak że to szefowie przeważnie na L4 każą iść bo to jest oszczędność dla pracodawcy, a oni i tak swoich pracowników maj w du... Skończmy może tą dyskusje bo to odwiecznie drażliwy temat Jakie plany na weekend?? Moje chłopaki poszli do cyrku i niedługo wrócą muszę im kolację naszykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dzisiaj planuje do końca wieczoru nic nie robić. Chyba tylko popcorn i poczekam na "Noc w Muzeum" :D Lubię takie wspólne piątkowe seanse z tv. A jutro? No cóż. Jesteśmy w trakcie budowy domu, więc trzeba tam ponadzorować trochę, mąż i tak bardziej się na tym zna, więc to on trzyma bardziej pieczę nad postępami budowy, ale mam nadzieję, że i ja się na coś przydam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia masz racje, ten temat jest bez sensu... Ja na weekend planuje odwiedzić teściów:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziś...hmm... chętnie bym obejrzała cos fajnego w tv:) ale czy jest cos co warto obejrzeć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×