Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamaAnia

BIAŁYSTOK młode mamy i ciężarne - poznajmy się

Polecane posty

Gość Poniedziałkowa N
Witam. Zajrzałam a tu odpowiedź do mnie. Aniluap - ale jak ona wypije tyle mleka to już jej się po prostu nie chce nic innego. O to mi chodzi. A poza tym dziwi mnie twoje " schematowe" podejście. Z jednej strony piszesz, że nie jesteś ich zwolenniczką ale z drugiej jednak się nimi przejmujesz. Spokojnie. Może po prostu dziecko je tyle ile potrzebuje. A jesli uważasz, ze jednak powinna jeść więcej, to ogranicz jej to mleko. Aha i jeszcze jedno. Z twojej wypowiedzi wynika, że córka powinna mieć 5 posiłków ( schematy:) ). A piszesz też, że mleko pije 4 x. Widzisz, wychodzi, że po prostu za dużo tego mleka. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniedziałkowa N ----> nie dalej nie rozumiesz no ale to szczegół. To jest schemat te 3 x mleko i 2 razy posilki podalam przyklad, chodzi mi raczej o to zeby jadla stale posilki nie wazne czy raz, dwa czy trzy razy dziennie aby zjadla te warzywa i miesko czy rybe czy cokolwiek innego tak zeby wyeliminowac ten jedno mleko. Ale ona pije tyle tego mleka bo nic innego nie chce to proste. Jak chce ja troszke przeglodzic zeby zjadla cos innego niz mleko to po jakis 4-5 godzinach jest dzika awantura, łzy jak groch i nici z jedzenia bo zaciska usta i konczy sie na mleku. Np daje jej dajmy na to "obiadek" zje 3 łyzeczki i koniec wiec ok czekam, mija np 3 godziny i daje ponownie obiadek, owoce, jajecznice cokolwiek innego niz mleko i dalej nic po jakiej pol godzinie jest wycie - bo placzem tego nie mozna nazwac to raczej histeria daje mleko wytrynia 260-280 ml i juz dziecko happy. Wiec to tak strasznie prosto napisac nie dawaj tyle melka to co mam zrobic jak wyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 88
ja się tam nie znam na karmieniu dzieci JESZCZE :-) ale może nie che jeść posiłków w takie upały ? może woli mleka się napić , dobre i to jednak. znam dzieci niejadki które ani tego ani tego nie chcą , tylko słodycze by jadły :-) a matki to cuda nie widy muszą robić żeby chociaż kawałek wedliny zjadły . ostatnio słyszałam że do kinder niespodzianki nawet wędlinę wkładają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój za to z mlekiem na bakier ;] Mąż psioczy i panikuje, ja nie, bo nic na to nie poradzę. Jak będę wciskać to mi zwymiotuje. I weź i bądź mądry. Tyle, że u nas to zdecydowanie przez upały, bo jak teraz było kilka dni chłodniejszych to pił mleko. No ale od dziś znów gorąco, więc znów mleczny bunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki Widze, ze moja corcia pod wzgledem jedzenia to aniol. Je mleko z piersi, 2 x dziennie kaszke/kleik, zupke, deser. a nawet jak zje swoja porcje to mi z talerza jeszcze kasze wyżera :D i czasami miesko. ostatnio polubila szczypior! :D ssie go a potem zajefajnie jej z ust jedzie hi hi aniluap- tez znam kilka mamus, ktore maja problem z niejadkami ale w sumie Twoja to chociaz mleko pije. a kiedy zaczelas jej wprowadzac stale pokarmy i jakiego typu? i kupne czy gotowane przez Ciebie? probuj na rozne sposoby a jak nie to spytaj o rade lekarza :) bielszczanka u mnie Ilutka 3 dni pozniej sie urodzila a syn tez 2 lub 3 wiec wielkiego stresa nie mialam ale nie dziwie sie, ze doczekac sie nie mozesz malenstwa :) fajna teraz pogoda na spacery, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,mam pytanie czy wasze dzieci zgrzytają ząbkami? Bo moj syn właśnie zaczą,,i nie wiem co mam robić. Słyszałam że jak dziecko ma robaki to zgrzyta ale to przez sen..a on w nocy nic,a w dzień prawie cały czas..boje sie że szkliwo sobie z tych ząbków pozdziera...może słyszałyście coś na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec laski moje ato pojdzie na 99% na zlom bo silnik do doopy :( familijka z robakami zgrzytaniem zebow to prawda ale to zalezy ile lat ma dziecko.. niemowle raczej robakow nie bedzie mialo.... pogadaj lepiej z pediatra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słabo cos tutaj u nas od jakiegos czasu :) dziewczyny w ten piątek mam 5 rocznicę ślubu (ależ ten czas leci ) dziewczynyu jak wasze maleństwa ?? aniluap jakos niewidac w parku was:( mamaAnia a co z twoją furą sie dzieje ??ja swoja w sobote bede juz miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w sobotę do chirurga dentystycznego ;/ ale później może do kina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Familijka -----> o robakach nic nie wiem _rajka_ ----> bylam wczoraj z Zuza w parku na plantach. A moj mąż mowil ze chyba znowu was widzial w parku na placu zabaw przy teatrze lalek jakos na poczatku tygodnia chyba w pon. bo mowil ze spotkali kolege Zuzi z piaskownicy :). To on wychodzi z Zuza zawsze tak po 10 ja dopiero po 15 albo po 17 i tez zazwyczaj przechodze kolo parku przy teatrze bo zawsze tamtedy idziemy albo pod ratusz albo na planty. Takze moze ktoregos dnia sie spotkamy? Bo Ty chyba tez gdzies tam blisko mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos rocznic my w poniedzialek 20-tego mamy drugą rocznice a Zuza zaczyna 10 miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajka- gratuluje Wam serdecznie- u nas niedawno bya 1-sza ale jestesmy ze soba ponad 10 lat :) lapia a co Ci z zebem, ze az do chirurga? ja mialam usuwana 8-ke wiec nie powiem by bylo to przyjemne... NowaTu wioskuje, ja pracuje, mamaG tez zajeta, inne mamy i "ciezarowki" pracuja lub spaceruja i ciszej temu na forum ale przyjdzie zima i znowu bedzie tu goraco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia - u mnie też 8-ka ;/ zaczęła mnie boleć, przedziwne uczucie, bo nigdy mnie ząb nie bolał. To ja czym prędzej do dentysty, a ona mi na to, że to do wyrwania się tylko nadaje i to chirurgicznie. A jak byłam u niej na przeglądzie miesiąc wcześniej to nic nie powiedziała. Pinda jedna. Takie wielkie dziursko w ciągu miesiąca by się raczej nie zrobiło... Ślepa kura. Jessssu, w tym Grajewie to ani dentysty, ani ginekologa, o przychodni nie wspomnę. Nawet jak idziesz prywatnie to choojowo zrobią. Boże... za jakie grzechy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) rajka -gratuluje rocznicy: u nas miesiac temu byla trzecia, ale tez juz lata za nami podobnie jak w przypadku mamyAni:) lapia -wspczuje z powodu zeba.. nic przyjemnego..:( Mi urlop sie skonczyl, i juz jutro w nocy wyjezdzam w delegacje na tydzien. To juz ostani moj wyjazd z pracy przed porodem. Mam juz lekko dosc i jak wracam to mam zamiar isc na zwolnienie juz do konca. Coraz ciezej mi sie chodzi, zwlaszcza po schodach. Zawsze chodzilam szybki i teraz ciezko mi sie dostosowac, bo jak ide za szybko to zaczynam miec skurcze w dole brzucha, wiec chyba po prostu musze zwolnic tempo zycia..:( Wracam po 27, wiec zycze Wam udanego dlugiego weekendu:) i zapisuje sie na spacer na lipiec:) bielszczanka -a Ty jeszcze w 2paku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam tutaj jak zwykle cisza jak na cmentarzu :( czekam na porod bileszczanki i sierpniowki bo pewnie beda mialy troche pytan :) Wczoraj bylismy z mezem i ilonka w lesie, zbieralismy poziomki i jagody- pycha! Lece sie nudzic caly dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 88
hej. już jestem rozpakowana od tygodnia, moja córcia ważyła 4kg i miała 62cm:-) trochę mnie nacieli przy porodzie , i teraz szwy pioką . macie radę co na to poradzić? poród to pikuś , 2 godziny od skurczy których mną zaczęły trząść z zimna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jestem pierwsza :) słuchaj mi położna poradziła smarowa c takim czymś (miałam tylko 1 szew )poszukam opakowania i ci napisze :) i jak sie czujesz pozatym :)hehe u mnie tez pikus 30 min zero bólu zero znieczulenia a na cieli na wszelki wypadek :) hihi Jak sie czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 88
dzięki :-) czuję się dobrze , tylko te szwy przeszkadzają mi siedzieć. a tak generalnie super jest.mnie szycie bardziej wkurzało a niby było znieczulenie :-) no i ten ból brzucha jak na okres zaraz jak przewiezli na salę to taki wkurzający był , gorzej niż skurcze chyba:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze że dobrze niepogę znalesć tego preparatu jak przyjdzie em to sie zapytam gdzie położył ja jeszcze polewałam prysznicem letnia wodą szwy było bardzo miłe uczucie a jak maleństwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bielszczanka- GRATULACJE!!!!! nareszcie sie doczekalas :) ale duza dzidzia i dluga :) p.s. moze chusteczkami cos tam "rosa" przemywaj. Jak u Ciebiez pokarmem i jak nocki? pisz wszystko o Was co tylko do glowy Ci przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 88
nocki są ok , budzi się około 23 , 2-3 i 6-7 .narazie jest ok , bo mąż w domu także jest dobrze. .pokarmu mam mało .tzn. jest tylko że mała 5 minut pociągnie i wierci się że nie leci . i dokarmiam bebilonem .jak ściągne to z 70 ml jest mego mleka . no i nie wiem czy mam ściągać aż do ostatniej kropli ? ile powinien taki tygodniowy brzdąc jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bielszczanka nie pamietam ile jaki taki maluch ale jak sciagasz 70 to sadze, ze tyle wystarczy i nie ma potrzeby dokarmiac. jak bedziesz dokarmiac to twoja laktacja zaniknie (chyba ze Ci na tym zalezy) a czemu bebilon? dlatego, ze najdrozszy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche zle napisalam... laktacja bedzie CI sie zmniejszac a Ty bedziesz czesciej uzywac butelki i tak w koncu laktacja Ci sie zmniejszy ze w koncu zaniknie. Dlaczego sie poddajesz? nie wiesz, ze jak dziecko czesciej przystawia sie do piersi to wowczas wiecej mleczka sie wytwarza? a mialas juz nawal pokarmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bielszczanka - Gratulacje!!! Duża dziewuszka z Twojej córy ;] A co do karmienia piersią to małe dzieci tak mają, że szybko się denerwują. A jak ściągasz od siebie 70ml to bardzo dobrze, ja ledwo ściągałam 30 ;/ Walcz o laktację, przystawiaj córcię, o ile oczywiście chcesz walczyć ;] ja to po 3tyg nie miałam sił. A no i 70ml mleka tygodniowemu brzdącowi to starczy na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 88
bebilonem karmię bo taki m była dokarmiana w szpitalu . i po przejściach w szptalu wolałam nie ryzykować ze zmianą. w szpitalu nie miałam pokarmu za dużo żeby się najadała i dokarmiałam . teraz chyba się pojawiło więcej bo jak nie ściągnę i nie przystawię małej to bolą. dziś przystawiłam i o dziwo z jednego cyca się najadła . jeśli nie będe karmić sama to napewn przejdę na tańsze mleko . jak wysłałam męza po mleko to nie miałam pojęcia że ponad 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bielszczanka - nie kupuj mleka w aptekach, mają zawrotne ceny. Kupuj normalnie w sklepach. Różnica na puszce Bebilonu to 11zł ;] czyli opakowanie Bebiko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIELSZCZANKA GRATULUJE!!!! My juz po urlopie. Znaczy eM. Ja jutro znow wybywam na 2 dni do babci na wies, ale juz taka prawdziwa kurki, krowki itp. hehhe Bielszczanka przystawiaj mala do piersi napewno mleko sie pojawi. Jeszcze bedziesz plakac jak ci przyjdzie nawal. 70ml na raz to bardzo duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bielszczanka,dużo masz mleczka,ja przez pierwsze dni po porodzie ściągałam dosłownie po parę kropli,i z dnia na dzień było więcej aż doszłam do 200ml na jedno karmienie(to zamrażałam bo moja niunia wypijała 30ml na raz) dziewczyny które rodziły w terminie ściągały też od 50ml do 120ml i było ok. nie martw się-grunt to dobre nastawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×