Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mamaAnia

BIAŁYSTOK młode mamy i ciężarne - poznajmy się

Polecane posty

wszyscy odpoczywają:) chociaż pogoda paskudna, mój mały prawie cały dzień śpi, budzi się na jedzenie, zmianę pieluchy, chwilę "pogada" z rodzicami i dalej w kimono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My leniuchujemy z mezem i Patryska. Sieprniowa ja mialam szlafrek i wogole go nie zalozylam. Po poradzie tak sie pocilam ze ani mi sie snilo jeszcze cos na siebie nakladac. Koszule mialam swoja, ale ciagle bralam szpitalna :P U nas po staremu. Maz ma czwartek i piatek wolny wiec znow njedziemy na wioske. Oby pogoda dopisala, bo jak narazie KICHA na calej lini/ AAaaa no i witam nowa mamusie!!! Moze mieszkasz blisko dziesiatek?? Szukam towarzyszki na spacery heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ze mnie "..." nawet nie przywitalam nowej mamy :) Witaj iza :) dj nam sie troche poznac- bo nas to juz wirtualnie znasz, prawda? rajka a Ty gdzie? auto macie nowe? bo my kurka wodna bedziemy miec kase dopiero za ok 3 tyg i jezdzimy pozyczonym :( pogoda to raczej paskudna na spacery a jak juz jest ladnie to mam gosci albo w gosciach jestem... gdyby w srode nie padalo to ktoras mamusia (lub ciezarna :) pisze sie na spacer po 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety ale już od kilku lat nie mieszkam na Dziesięcinach - chociaż to moje rodzinne okolice - tu własciwie się wychowałam i mam do tego osiedla sentyment..... teraz zamieszkuję blisko parku i obu galerii - jak pogoda dopisuje to przemierzam cały park ze dwa razy - o ile synuś pozwoli na taki długi pobyt na swieżym powietrzu - na szczęście do domu blisko jak się rozkrzyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o mnie to jestem majową mamą - chociaż Bartek miał się urodzić w kwietniu, ale synus musiał podtrzymac tradycje i tak jak tata i dziadek urodził się w niedzielę 1.05, jakoś już się gogadałam ze swoim potomkiem i tak noce oboje przesypiamy, mały jest tylko na moim mleku i generalnie jest pogodnym maluchem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza no to masz jeszcze maluszka w domu. Eh wszystkie w centrum. Albo wgole gdzies na koncu swiata hehe. MamaAnia- my w srode juz wybywamy na wies wiec nie pasi mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w porównaniu do Waszych dzieciątek to mój rzeczywiście malutki, a raczej młodziutki:) bo malutki nie jest:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć dziewczyny :************** czesć iza iza :) niezagladalismy nie pisaliśmy bo my też leniuchowaliśmy jak nie na wiosce to non stop po parkach śmigamy i bujamy sie hihihi przepraszam was bardzo mocno:**************** a wiec tak sierpniowa ja też nie używałam szlafroku :)a koszule miałam taką...kupioną na kawaleryjskiej za 20 zł z kieszonkami do karmienia była trtaka.........seksi w słoniki hihihi a i niezapomnij(moim zdaniem)podkładów na łóżko Nowa ja miałam sie przeprowadzać do ciebie :) ale twoja mała już urosła widziałam na NK mamaania mam swój samochodzik :P ale nareperowany już :) i śmigamy niczym błyskawica tu ....tam..........dobrze że było komu pożyczyć ja gotowa wczesniej prosze mi dać znać ze spacerek i my sie stawimy iza_iza wstaw (jak mozesz oczywiście)zdjęcie w stupce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza-iza to Twoj synek byczek tak jak ja i moj maz a w dodatku 1.05 to data ur mego meza :D karmie mala i sru do zloba milego dnia kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielszczanka 88
hej .witaj iza:-) dziewczyny poradzcie mi co dawać na kolki czy ogólnie na brzuszek małej ? wczoraj nam 3,5 godziny nie spała z wieczora i tylko co podje , to w płacz. ulgę przynosiła suszarka którą ogrzewałam brzuszek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wagi to podam jutro - mamy wizytę u lekarza i szczepienie, 3 tygodnie temu ważył już 5 kg a urodził się 3560, przy czym spadek miał do 3200. Sama jestem ciekawa jak to teraz jest bo ponosić jest co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki! pogoda do d... :( Na spacer to nie bardzo nawet jak jest się umówić:( Dziś idę do gina i zobaczę maluszka na usg:) Ciekawa jestem jak urósł, bo wydaje mi się naprawdę duży! Rozpycha się mocno w brzuchu i upodobał sobie bardzo prawą stronę. Tak mnie ciśnie w żebra i kopie, że aż boli. Wydaje mi się że uciska na jakieś nerwy bo bardzo też boli mi kręgosłup po prawej stronie..:( Już coraz ciężej mi chodzić i od piątku jak podejdę szybciej, to łapią mnie skurcze macicy. Więc dziś poproszę o zwolnienie z czystym sumieniem. W sumie to zostało 6 tyg i czas zająć się praniem ciuszków i prasowaniem i przygotowaniem kącika dla malucha. W tym tyg chcę spakować torbę do szpitala,na wszelki wypadek..:) iza-iza - to Twój synek malusi jeszcze:) Ja już nie mogę się doczekać mojego:) Gdzie rodziłaś? Ciężko było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowaTu - miłego pobytu na wsi:) rajka -dzięki za info o tych podkładach, bo bym zapomniała. A na Kawaleryjską chyba wybiorę się w sobotę właśnie po jakąś koszulę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie taki malusi - jutro będę znała aktualną wagę... Rodziłam w PSK, sam poród nie był taki straszny, gporzej, że wcześniej leżałam kilka dni na patologii i to dopiero książkę można pisać. Na porodówkę trafiłam około 22 a mały o 2.05 już krzyczał donośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bielszczanka- ile twoja ma?? Zreguly wszystkie srodki sa dozwolone od 28dnia zycia czy tam po pierwszym miesiacu. Jesli to sa prawdziwe kolki to i ci olejek z nieba cudu nie da. Dla nas jedynie sie sprawdzaly czopki vibrucol (na recepte) Ale ich tez nie mozna przesadzic, bo moga zwieracze poadzic niemowlakowi. Jesli karmisz piersia to przed karmieniem sciagni ok 20-30ml mleka i wtedy daj cyc. W poczatkowej fazie mleka jest najwiecej laktozy, a takie male brzuszki czesto niedaja rady jej strawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bielszczanka nowa tu dobrze Ci radzi a oprocz tego koniecznie trzymal cooreczke tak dlugo w pionie az sie jej odbija wyaczcie ale nie moge wiecej pisac o padam na pysk :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja dziś pierwszy dzien na zwolnieniu:) Spałam do 11 !!!!! :):):) Już pierwsza partia ciuszków w pralce. Jak się odwiruję -będę rozwieszać. Robię listę co do szpitala spakować, co mam a co trzeba dokupić. Co powiecie o hurtowni Bambino na ul. Handlowej w Białym? Czy tam ceny dużo niższe niż w Rossmanie czy auchan? Chodzi mi o wkładki laktacyjne, chysteczki do pupy, smoczki itp.. Iza-iza - to u Ciebie szybciutko poszło z porodem! Fajnie, też bym tak chciała. Byłam wczoraj na usg. Wyniki ook, ale maluch nadal się nie odwrócił. Cały czas jest główką do góry:( A tak bardzo chcioałam sn.. Bardzo boję się cc:(:( Lekarz powiedział, że mały ma jeszcze ze 3 tyg na odwrócenie się, potem juz będzie ciężko.. Pytałam o jakieś pozycje czy "triki" żeby ułatwić małemu się przewrócić, ale lekarz powiedział, że takich nie ma i trzeba zda,ć się na naturę. Kiedy Wam dzieciaczki się odwróciły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po szczepieniu, no i mały waży 5500 - całkiem przyzwoicie, ja nie wiem kiedy mały się odwrócił - w czasie całej ciąży miałam tylko 3 usg - te co były wskazania i 4 raz w szpitalu przed porodem, leżąc na patologii. niby poród szybki, ale bóle krzyżowe w sumie od piatku miałam - z tym, że w sobotę to już wyłam po południu z bólu, na co nie reagowały panie położne na oddziale.... szkoda gadać dopiero po telefonie do lekarza prowadzącego raczyły zauważyć, że ledwie chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpniowa to se po spaniu dałas hihidobrze dobrze wypoczywaj ile sie da ja byłam kilka razy w tej hurtowni ale powiem szczerze ze zalezy jeszcze od produktu trzeba patrzeć jedna rzecz tańsza druga drozsza a i czasem mniejszy wybór :) a co do malucha niemartw sie u mnie koło 16 był głową do góry na badaniu usg i nic sie nie działo (miałąm 3 tyg do porodu) a na drugi dzien (nad ranem )sie urodził głową w dół hihi iza iza ładnie wazymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy przed samym porodem robią usg? no jak już się ma surcze. Jak sprawdzają czy dziecko dobrze ułożone, bo przecież jak dupką do dołu to jest wskazanie do cc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, jestem nowa na forum. Chciałam z kimś pogadać bo też mam małego brzdąca, który właśnie sobie śpi. Moja mała ma 7 tyg rośnie zdrowo tylko martwię się troszkę o jej skórkę bo nie jest taka gładziutka tylko chropowata. Myślałam z początku że to może trądzik ale to jest w zasadzie wszędzie i na buzi i na udach. Jeszcze trochę poczekam i poobserwuję ją. Może któraś z was miała coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie usg przed porodem to u mnie zrobili dzień wcześniej bo leżałam na patologii i obawiali się że mała będzie za duża (miałam cukrzycę ciężarnych) ale to czy dziecko jest główką do dołu to sprawdzają dotykając brzucha. Gdybym nie była wcześniej w szpitalu to nie wiem czy robiliby usg bo na samej sali porodowej to nie robili, nawet nie pytali czy miałam robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atiseni - witamy na forum:) No i gratulacje, bo widzę, że z ciebie świeżo upieczona mamusia:) Ja jeszcze czekam na mojego malca, więc nic nie mogę doradzić w sprawie skórki Twojego maleństwa, ale pełno tu bardziej doświadczonych mam, więc pewnie one coś doradzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witan nowa mame- na moje oko, uczulenie na bialko. Idz lepiej do lekarza. karmisz mm, czy cyckiem?? Niektore dzieci maja odrazu azs. A niektore wlasnie taka chrapowata skore, sucha. Sierpniowa no to dalas czadu ze spanie, noromalnie zazdroszcze. Bambino kupilam tam raz. Spioszki ktore musialam zszywac ;/ Najtansze wkladki dostaniesz rosmannowskie. Kurcze ja mam na wsi torche i podkladow i wkladek i wielkich super podpasek tena leid. Jak chcesz to ci przywioze jutro jade i wniedziele bede to zaoszczedzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpnioweczka- ja zadnego swego podkladu w psk nie uzylam wiec moge Ci oddac cala paczke :) a wkladki to bardzo polecam bella- sa rewelacyjne, ich "wlokna/wloski" nie przyklejaja sie do brodawek. jesli jeszcze nie masz podkladow dla niemowlaka to tez bardzo polecam belli :) i w aptece DOZ czesto sa promocje na produkty "dla mamy i malenstwa"- jedynie mleka tam nie radze kupowac bo w promocji ceny maja takie jak w innych sklepach bez promocji :D witam nowa mamusie- NowaTu to skarbnica wiedzy i dobrze mowi :) moze to byc skaza bialkowa- ale raczej lekarz powinien to ocenic. p.s. napisz pare slow wiecej o dzieciaczku- chociaz jak ma na imie :D iza-iza ale Twoja dzidzia wielka. moja Ilutka 8 miesiecy a chyba z 6,5 kg waży dziewuszki ja nadal zalatana jak cholera i kiepsko spie i nie bardzo kapuje co czytam (kawa jeszcze nie dziala) moze wpadne wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,melduję,że żyjemy.witam nowe Mamusie. w piątek mamy przedostatnią rehabilitację,18/07 ostatnią i finito,koniec,yupi!mała siedzi sama,sama wstaje i stoi przy łóżeczku lub naszym łóżku.zaczyna nadrabiać zaległości. ja 3tydz chora.mam już dość normalnie. no nic,lece bo małą trza karmić. miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały nie tyle wielki co długi - ja juz mu na 68 wkładam ubranka bo 62 za ciasne - zwłaszcza śpiochy - nóg nie da rady wyprostować, atiseni - to masz brzdąca prawie w wieku mojego - 2 tygodnie różnicy:) sierpniowa mama - dziewczyny dobrze mówią - w sumie wkładki laktacyjne Bella najlepsze, warto też kupić sobie podkłady dla dziecka w formie rozkladanej ja trafiłam na promocje w rossmanie po 10zł za 10szt, a tak szukam przeważnie na allegro - jak idziesz czy jedziesz gdzieś to warto mieć ze sobą. Ja też używam tego na przewijaku, bo mój Młody regularnie podsikuje przy zmienie pieluchy i ciągłe pranie tego co na przewijaku dobija. Od siebie doradziłabym kupno takich muszelek osłonowych na piersi z Aventu - na pierwsze dni karmienia super, jak dzieciątko uczy się ssać to brodawki bolą oj bolą, a to zakładasz po karmieniu, żeby nie ocierało się o materiał, powietrze dochodzi i ładnie się goi - ja wten sposób szybko pozbyłam się bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam na posterunku przy sniadanku iza_iza2011 ----> witaj atiseni -----> witaj sierpniowa mama 2011 -----> ja kupuje na Handlowej w tej hurtowni głownie body, do spania pajacyki, smoki do butelki bo ja uzywam aventu i same butelki najtaniej kupilam w cefarmie na suraskiej z karta vitalni wyszlo mi za 230ml 22zl. Body identyczne widzialam w fartlandi uwaga 12 zl drozsze. Ale np chusteczki czy wkladki nie maja tak tanich jak np w rosmanie na promocji takze trzeba wybierac niekotre rzeczy sie oplaca. Może maluch sie jeszcze odwroci chcoiaz z tygodnia na tydzien juz coraz mniejsze szanse bo za mało ma miejsca. A na kiedy Ty masz tp? U mnie przed porodem nie robili usg tylko ktg. Lekarz jezeli ma dobre ręce to macając brzuch odrazu wychwyci jak dziecko jest ulozone bo wyczuje główke. Ale w PSK chyba nie robia usg przed porodem Zapisalam Zuze do żłobka idzie od listopada albo stycznie do konca lipca podejme decyzje kiedy, miejsce zaklepane, wpisowe zaplacone. Wybralam prywatny żłobek nasze krasnoludki zobaczymy jak to bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×