Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Caroliine

ROZSZERZANIE DIETY NIEMOWLAKA

Polecane posty

Rozszerzanie diety to ważny etap w życiu malucha, poznaje nowe smaki, dlatego warto postawić na ekologiczne produkty z dobrym składem. Ja stawiam na słoiczki Hipp, mają teraz w ofercie takie słoiczki po 80 gramów więc idealnie na jedna porcję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba widziałam promkę na te słoiczki hipp w gazetce lidla, chyba kupując dwa była jakaś zniżka, taka nieduża pojemność to fajna sprawa, maluszek, który dopiero poznaje stałe jedzenie nie zje dużo, jeden słoiczek wystarczy spokojnie na 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, promka w lidlu obowiązuje, sama zrobiłam zapas marchewki i dyni 🙂 Fajnie, że one są jednoskładnikowe, bez zbędnych dodatków, wzmacniaczy smaku czy cukru. Ogólnie jakościowo produkty HiPP wypadają bardzo dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, są dostępne w lidlu? To świetna wiadomość, może podjadę jutro zrobię zapasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie dowiem się więcej coś o tych słoiczkach, od którego miesiąca można je podawać już dzieciom? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Eilllka napisał:

Też chętnie dowiem się więcej coś o tych słoiczkach, od którego miesiąca można je podawać już dzieciom? 

Na każdym słoiczku masz napisane po którym miesiacu podawać. One są dobre np. gdy gdzieś jedziesz. Osobiście uważam, że  lepiej zrobić samemu zupkę czy jakiś owocowy deserek. Nie zajmuje to dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałam takie słoiczki z Hipp w lidlu jeden składnik po 80 gramów, może kupię na próbę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2021 o 17:39, Eilllka napisał:

Właśnie widziałam takie słoiczki z Hipp w lidlu jeden składnik po 80 gramów, może kupię na próbę. 

Moim zdaniem najlepsze właśnie na rozszerzanie. Jednoskładnikowe, bez zbędnych dodatków. Zresztą, HiPP nie dosładza w ogóle swoich produktów, dla mnie to ogromny plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, powiem Ci, że zakupiłam i maluch zjadł z wielkim apetytem, fajne są te jendoskładnikowe po poznawania smaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłam kilka słoiczków w lidlu tych po 80 gramów, będziemy testować  🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Noska92 napisał:

Też kupiłam kilka słoiczków w lidlu tych po 80 gramów, będziemy testować  🙂

Daj znać jak tam reakcja maluszka na Hipp. Chociaż uważam, że to będzie  jedna dodatkowa recenzja na plus. U nas zajadamy się już musami  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2021 o 18:04, Justynka81 napisał:

Daj znać jak tam reakcja maluszka na Hipp. Chociaż uważam, że to będzie  jedna dodatkowa recenzja na plus. U nas zajadamy się już musami  

Powiem Ci, że teraz nie ma dnia kiedy słoiczek nie idzie w ruch, dziecko testuje, smakuje coś nowego, buzia się śmieje więc chyba smakuje ;D słoiczek taki 80 gramów zjadamy na jedno podejście, za chwilę będą potrzebne większe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Noska92 napisał:

Powiem Ci, że teraz nie ma dnia kiedy słoiczek nie idzie w ruch, dziecko testuje, smakuje coś nowego, buzia się śmieje więc chyba smakuje ;D słoiczek taki 80 gramów zjadamy na jedno podejście, za chwilę będą potrzebne większe. 

Najgorsze słoiczki na świecie, a skład - porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2021 o 08:08, Iwna napisał:

Najgorsze słoiczki na świecie, a skład - porażka.

A to ciekawe. Jestem bardzo przeczulona na punkcie czytania składów produktów, które je moja rodzina (nie tylko dziecko). Naprawdę zależy mi, żeby nie było zbędnych dodatków, a Hipp do swoich słoiczków nie dodaje nawet cukru. Zrobione są z produktów z upraw ekologicznych, na co mają certyfikat, więc naprawdę zastanawiające jest to, jaki skład Pani widziała 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tikamthe napisał:

A to ciekawe. Jestem bardzo przeczulona na punkcie czytania składów produktów, które je moja rodzina (nie tylko dziecko). Naprawdę zależy mi, żeby nie było zbędnych dodatków, a Hipp do swoich słoiczków nie dodaje nawet cukru. Zrobione są z produktów z upraw ekologicznych, na co mają certyfikat, więc naprawdę zastanawiające jest to, jaki skład Pani widziała 😉

A ja jestem przeczulona na na punkcie idio/tycznych reklam - spamów. Uwierzcie, że działa to jak antyreklama, nie reklama produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.04.2021 o 07:56, Iwna napisał:

A ja jestem przeczulona na na punkcie idio/tycznych reklam - spamów. Uwierzcie, że działa to jak antyreklama, nie reklama produktu.

Jak to się ma do tego, że oskarża się producenta o kiepski skład? Skoro mówi się a, warto powiedzieć b - chcę zobaczyć ten kiepski skład. Mam teraz przed sobą słoiczek o składzie: jabłka* 100%,*z rolnictwa ekologicznego. 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tikamthe napisał:

Jak to się ma do tego, że oskarża się producenta o kiepski skład? Skoro mówi się a, warto powiedzieć b - chcę zobaczyć ten kiepski skład. Mam teraz przed sobą słoiczek o składzie: jabłka* 100%,*z rolnictwa ekologicznego. 😉 

Dużo Ci płacą za jeden taki post? 20gr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2021 o 23:00, Iwna napisał:

Dużo Ci płacą za jeden taki post? 20gr?

Jaki jest problem z odpowiedzią na pytanie? Czy może czytanie ze zrozumieniem stwarza problem?:) Kończę tę dyskusję, bo jest poniżej mojego poziomu 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko dobrze reaguje na te słoiczki, smakują, kupiłam np. ostatnio pierwsza marchewkę i skład marchew* 90%, woda, *z rolnictwa ekologicznego więc jak dla mnie rewelacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2021 o 15:07, Noska92 napisał:

Moje dziecko dobrze reaguje na te słoiczki, smakują, kupiłam np. ostatnio pierwsza marchewkę i skład marchew* 90%, woda, *z rolnictwa ekologicznego więc jak dla mnie rewelacja. 

to właśnie to eko jest ważne - ostatnio mi koleżanka mówiła - w sumie naskoczyła dla na mnie, że w sumie dlaczego kupuję - że niby powinnam sama gotować bo w sklepie mogę kupić wszystko co potrzebuję. No ok racja - czasami jak mam dojście do sprawdzonych produktów to jak najbardziej. Ale. No własnie ale wyjścia - jakiekolwiek - to wolę kupić coś co ma sprawdzony skład - tak jak np Hipp -  i wiadomo że jest z upraw eko niż faszerować byle czym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dobre składy, ekologiczne warzywa czy owoce to można spokojnie kupować, nie zawsze młoda mama ma czas stać w kuchni i gotować, szczególnie jeśli pracuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie odnośnie karmienia niemowlaków. Mój synek ma obecnie prawie 8 msc, dietę rozszerzamy od 6 msc tak jak obecnie jest zalecane. Niby się oczytałam tych wszystkich poradników ale im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. Inaczej kazali karmić dzieci jeszcze kilka lat temu a inaczej obecnie i cały czas mam jakieś dziwne myśli czy ja aby na pewno dobrze to robię? Może tu się jakaś mama podziel jadłospisem swojego dziecka w podobnym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Poll napisał:

Hej, mam pytanie odnośnie karmienia niemowlaków. Mój synek ma obecnie prawie 8 msc, dietę rozszerzamy od 6 msc tak jak obecnie jest zalecane. Niby się oczytałam tych wszystkich poradników ale im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. Inaczej kazali karmić dzieci jeszcze kilka lat temu a inaczej obecnie i cały czas mam jakieś dziwne myśli czy ja aby na pewno dobrze to robię? Może tu się jakaś mama podziel jadłospisem swojego dziecka w podobnym wieku?

Czasem lepiej nie czytać, bo na jednej stronie piszą, że można podawać a na następnej, że jeszcze za wcześnie. Napisze ci co jadły moje dzieci jak miały 8 miesięcy.

Ziemniak, marchew, pietruszka, brokuł, kurczak, indyk, cielęcinka żółtko jajka. Możesz z tego zrobić zupkę na gęsto, zmiksować. Dodać trochę masła lub oliwy z oliwek.

Jabłko, banan, mango lub kupowałam gotowe deserki, niektóre mają dobry skład.

Czasem do owoców dodawałam płatki owsiane  lub kasze manne gotowaną na wodzie (dzieci kp), lub rozkruszony rozkruszony

Czasem troszkę jajecznicy, bułeczka, chleb z masełkiem. Wszystko na skosztowanie, by poznawało nowe smaki.  Ważne aby nie solić i nie dodawać cukru. Na to ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość888 napisał:

Czasem lepiej nie czytać, bo na jednej stronie piszą, że można podawać a na następnej, że jeszcze za wcześnie. Napisze ci co jadły moje dzieci jak miały 8 miesięcy.

Ziemniak, marchew, pietruszka, brokuł, kurczak, indyk, cielęcinka żółtko jajka. Możesz z tego zrobić zupkę na gęsto, zmiksować. Dodać trochę masła lub oliwy z oliwek.

Jabłko, banan, mango lub kupowałam gotowe deserki, niektóre mają dobry skład.

Czasem do owoców dodawałam płatki owsiane  lub kasze manne gotowaną na wodzie (dzieci kp), lub rozkruszony rozkruszony

Czasem troszkę jajecznicy, bułeczka, chleb z masełkiem. Wszystko na skosztowanie, by poznawało nowe smaki.  Ważne aby nie solić i nie dodawać cukru. Na to ma czas.

No właśnie nie mam problemu z tym co tylko jak. Młody raczej nie wybrzydza. Jak na razie to wygląda to tak:

ok. 8  mleko 160 ml 

coś mu zwykle daje pomiędzy owoca, chrupka, chleb, jakiś słoik z owocami mały albo pół dużego

ok. 11-11.30 mleko 160 ml

ok. 13 zupka (słoik lub moja własna zje ok. 100-140 ml)

ok. 15-15.30 mleko 160 ml

tu też coś dostanie np. dojada drugie pół słoika

ok. 18/19 mleko 160 ml

ok.21-21.30 mleko z kaszka ok. 180 ml 

No i woda z bidona ze słomką ile chce 

Ciągle się zastanawiam czy jest ok czy nie za dużo tego mleka? Kiedyś kazali zastępować mleczne posiłki a teraz że nie tylko podawać pomiędzy mlekiem i bądź tu mądry człowieku. Na składach się znam badziewia nie kupuje. Dodam że mały dobrze przybiera i morfologie ma ok. Tylko nie wiem czy musze coś zmieniać czy jest ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.04.2021 o 07:56, Iwna napisał:

A ja jestem przeczulona na na punkcie idio/tycznych reklam - spamów. Uwierzcie, że działa to jak antyreklama, nie reklama produktu.

Przecież to wiadomo, że są to reklamy 😄 Wystarczy spojrzeć na inne posty  autorki 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam ostatnio na próbę te słoiczki z Hippa i plus na pewno za pojemność "pierwsza łyżeczka" 80 gram, idealnie na początek, córka zjadła ze smakiem, fajna alternatywa jak czasu brak bo skład dobry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas też pierwsza łyżeczka poszła w ruch, posmakowała mojej córce, fajnie, że ma taki "czysty" skład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałam jeszcze tych słoiczków, ale kończymy 4 miesiąc więc właśnie planuje wprowadzać, może zacznę od Hipp pierwsza łyżeczka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto wprowadzić pierwszą łyżeczkę od hipp, bardzo nam te słoiczki pomogły w początkach rozszerzania diety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×