Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zabić-nikiel

MAM DOŚĆ ŻYCIA przez uczulenie na nikiel.....

Polecane posty

Gość zabić-nikiel
Niestety, ale złoto również może mieć domieszkę niklu.... Zawsze nosiłam złoto próby 585 -ta bransoletka którą mam na ręce też jest tej próby i inne pierścionki i kolczyki, które mam i łańcuszek też i jest ok. Raz mąż mi kupił pierścionek próby 333 bo mi się bardzo podobał i się zaczęło.... pytałam wielu jubilerów i faktycznie, niższe próby mogą zawierać domieszkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
yfjfjfjtfjf - jejku, współczuję..... to z pewnością większy problem niż mój... ooooo-o - nie miałam testów, tamta dermatolog była pewna, ze to alergia na nikiel po objawach :( Mieszkam w małym mieście i tu jest tylko jedna dermatolog. Na tę wizytę co mam w piątek czekam bardzo długo, mimo, że prywatnie... mam nadzieję, że w końcu ona coś pomoże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pstro
zobaczyłam zdjecia. mam to samo od dziecka na pociechę właśnie piszę to "od dziecka" bo w przedszkolu jako 4-latka miałam takie zmiany na zgięciach łokci i kolan. w podstawowce przeniosło się na dłonie. poł roku temu wróciło dodatkowo na zgięcia łokci. więc to juz 17 lat. jedyny plus do Ciebie że dopiero teraz to dostałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to przez stres? ;) AZS objawiający się dopiero w wieku dojrzałym może mieć podłoże psychosomatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Pstro - to mnie znów załamałaś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Pieprzowa - stres raczej nie, mam dosć spokojne, ułożone życie.... raczej stresów nie mam za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
no to chyba nie dobrze, że nie miałaś testów. tzn. być może lekarz z dużą praktyką faktycznie diagnozuje bez problemu, ale zaczęłam się zastanawiać nad testami, bo każdy z wchodzących na ten wątek widzi w nim swoją chorobę (a to egzema, a to łuszczyca, a to atopowe), dlatego chciałam się upewnić czy to ten nikiel. słuchaj pytałam o województwo, bo mogę Ci polecić dobrego alergologa, co prawda z krakowa, ale śląskie nie jest jakoś specjalnie daleko :) przyjmuje na nfz, a zanim spotkasz się z lekarzem, to pielęgniarka robi Ci badania przez ok. 1h. oddech, wywiad, uczulenie pokarmowe (podawanie alergena pod skórę) i testy skórne, czyli próbki różnych alergenów kontaktowych na plecy. sprawdza się po dwóch dniach, gdzie wyskoczył "bąbel". tzn. nie pamiętam czy te ostatnie robi się po kontakcie z lekarzem czy przed, ale w Twoim przypadku na pewno Ci to zleci. no i ta pani doktor właśnie mnie wyleczyła. nie wiem czy tam się coś u niej zmieniło, bo ja tam chodziłam 2 lata temu, ale mam nadzieję, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania jania.
Zabić-nikiel to nie jest prowokacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
ooooo-o jasne - podaj mi jakieś namiary. Ja wszystkiego jż spróbuję, bo to sie tak szybko teraz zaczęło roznosić, że już się boję.... zaczekam co mi powie w piątek a potem się umówię do tego Krakowa jak mi podasz namiary, to co prawda dwie godziny jazdy autem, ale trudno, pojadę i na koniec Polski jak to cokolwiek pomoże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niefajnie no
Przynajmniej wiesz na co masz uczulenie, ja mam reke pocharatana od niemal dwoch lat i nie mozna znalezc przyczyny :/ Jesli po odstawieniu masci skora sie pogarsza nawet jesli nie dotykasz niklu, to widocznie masz uczuclenie na cos jeszcze. Ta niefortunna przygoda z pierscionkiem mogla po prostu zapoczatkowac serie, naruszyc rownowage, "obudzic" inne alergie. Moze zrobila sie z tego grzybica... Zrob wiecej testow, kup inne masci. Uwazaj na masci sterydowe! Stosuj max. 5-7 dni, potem min. miesiac przerwy (zalezy od masci, dopytaj se lekarza/farmaceuty). Mozesz sobie nimi zupelnie skore rozwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiem Ci na szybko - sama jestem uczulona silnie na nikiel i kadm - robiłam testy ale tylko żeby zamiast 90 mieć 100% pewność. Uczulenia dostałam jakieś 10 lat temu, i od tamtej pory różnie występuje, kiedyś na brzuchu od klamry paska, od długich kolczyków "obijających się" o szyję, od pierścionków i bransoletek. Żadne zwykłe maści nie skutkują, też się potrafię zadrapać do krwi i potem też mi się sączy płyn. Teraz nie mam już na brzuchu ale na prawej dłoni praktycznie cały czas, choć nie noszę żadnych bransoletek. Niestety, ale nikiel jest też w jedzeniu (np. zielony groszek, margaryna) i dlatego nawraca. Jak myjesz naczynia, o sztućców. Mi mija zazwyczaj 2 dni po posmarowaniu maścią sterydową Elocom -wiem, że niektórym nie skutkuje, mi owszem. Ale ja nie mam całej dłoni tylko tak punktowo. No i niestety uszy też od kolczyków. Twoje uczulenie wygląda na coś innego. Ale dobrze Ci radzą - zmień dermatologa i zrób testy koniecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
JAKA PROWOKACJA ?? przecież dałam zdjecia dziś zrobione.... nie widać, że z moją ręką jest coś nie tak? Fakt, na zdjęciach nie wyglada to aż tak tragicznie, ale uwierzcie mi, jest źle... wstyd mi się gdziekolwiek podpisać, sięgnąć po resztę w kasie, zawiązać dziecku buty bo to widać jak ktoś patrzy....a najgorsze, że to boli... boli jak zginam palce, boli jak to rozdrapię... w czym miała by to być prowokacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niefajnie no
sorki, nie doytalam. Najwyrazniej nie wiesz na co masz uczulenie. Jak to mawiala moja babcia "na oko to chlop w szpitalu umarl", alergii "na oko" nie zdiagnozujesz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
pani doktor nazywa się Długoszewska to jest nr tel do rejestracji: 126441543 i poproś właśnie u wizytę u tej pani doktor. mam nadzieję, że nic się zmieniło od czasu gdy ja tam chodziłam, ale podawałam już nr dwóm znajomym od tego czasu i było ok. no właśnie myślę, że dobrego lekarza warto czasami szukać po całym kraju, a kraków to znowu nie gdańsk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania jania.
pani doktor nazywa się Długoszewska to jest nr tel do rejestracji: 126441543 to jest zwykły lekarz :o to nie pomoże :o mowie od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
dlaczego jania jania tak twierdzisz? mi pomógł, a podstawą u nich są dokładne testy - mi oprócz uczulenia na nikiel wyszło tez na roztocze i lekkie na jakiś składnik farb i lakierów -gdzieś mam to zapisane. ale przede wszystkim dobra diagnoza i dobrze dobrane maści. kilka lat uczulenia i po ranie nie ma śladu dlatego jestem ciekawa skąd Twoja opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania jania.
to rejestracja państwowa czy prywatna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
państwowa- ja nic nie płaciłam ona przyjmuje w hucie - mówisz o tej samej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania jania.
niech se idzie :o nie moja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
jania jania chciałam tylko, zebyś uargumentowała to, dlaczego twierdzisz, że to "zwykły lekarz, który nic nie pomoże". mi pomógł dlatego polecam, ale może masz z nią jakieś złe doświadczenia. warto napisać, bo autorka poważnie szuka pomocy, i Twoja opinia też może być cenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Jania - pomóc nie pomagasz.... oooo-o - dziękuję :) Po piątkowej wizycie zobaczę co mi powie dermatolog i skorzystam z Twojego namiaru :) Napewno warto próbować.... już mam naprawde dosyć... Rzeczywiście, macie rację, ja też byłam pewna, ze to alergia na nikiel, ale teraz to już nie wiem co to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania jania.
ja wiem ja to wyleczyć :) ale Ty pewnie Wiesz lepiej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Janiu droga, skąd niby wiesz, jak nawet nie wiesz co to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooo-o
powodzenia autorko :) jania jania - najlepiej z nas wszystkich to wie raczej lekarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania jania.
:o to Ty lepiej Wiesz 👄 :o idź do lekarza :o wykup maści i lekarstwa w aptece :) nie zapomnij to ważne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
oooooo-o - dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabić-nikiel
Właśnie po tych wszystkich smarowidłach miałam tragicznie suchą skórę.... twarda i sucha, sama pękała i krwawiła. Zwykłe kremy nawilżające do rąk potwornie szczypały i piekły po posmarowaniu. Dopiero w aptece polecono mi maść Oilan taką http://torebka.kafeteria.pl/index.php?mode=view&id=18195 i właśnie ona fajnie mi nawilża tą rękę i szybciej się po niej goi jak rozdrapię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszek......
pomocz rękę w misce z proszkiem do pieczenia z 3 paczuszki daj lub 2, poważnie mówię. Raz nawet w tv mówili o dziewczynce chorej na azs i jej matka robiła akcje zbierania proszku w marketach bo on jej pomagał jak dodawała do kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. ja też mam dość bo nikiel jest prwie we wszytskim, od biżuteriiiii do jedzenia i po wodą nawet kończąc. Usłyszałam od dermatolog ze jak nei bede uważać to niefdługo woda mnie zamorduje ;/ i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×