Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tllenka

Faza naprzemienna dr Dukan

Polecane posty

Nie poddawaj się i walcz dalej! I przestań nerwy zajadać ciasteczkami, bo to Ci na pewno nie pomaga! Też mam czasem ochotę pochłonąć tabliczkę czekolady (szczególnie jak mnie wkurzy mąż albo synuś), ale nie ulegam, bo kurczę twardym trzeba być!!!!!!!!!! http://dukan.blox.pl/html tu masz fajną stronę z przepisami, coś dla siebie znajdziesz-tam jest dobry przepis na bułki i sałatki, do szkoły jak znalazł. Dzisiaj zaszalałam i zrobiłam sobie lazanię z cukinii-pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważaj też na te parówki! W II fazie wieprzowina jest nadal zakazana, a w większości parówek jest tłuszcz wieprzowy-dobrze czytaj skład!!! Ja wędlin raczej nie jadam, czasem kupuję sobie pierś z indyka na przekąskę, ale raczej rzadko. Poszukaj sobie lepiej wędzonej piersi kurczaka, jest taka w całości z Morlin-dobra do podgryzania i np do jajecznicy. Mnie na głód słodkości pomaga też picie coli light.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooonnnaaa29 a moze wlasnie dlatego nie masz wynikow bo malo jesz? w tej diecie nie mozna pomijac posilkow,nie mozna chodzic glodnym bo wtedy latwiej sie skusic na cos niedozwolonego.Jesli sie nie myle Dukan pisal rowniez ze jak jemy wiecej organizm wiecej pracy ma z trawieniem itp i metabolizm rusza - jedz sniadania obiady i kolacje a na apetyt na cos slodkiego znajdz cos dietetyczego (jest tego troche,trzeba tylko przejrzec stronki z przepisami).Ja dzisiaj na proteinach i z apetytem na slodkie...zrobilam sobie pianke czekoladowa z galaretka,wyszlo takie sobie ale zawsze cos...Coraz ciezej jest mi przetrwac te 5 dni na proteinach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooonnnaaa29
Oj... chyba juz wiem dlaczego nie chudne... Problemem sa zaparcia... :( Nie pomagaja mi otreby, platki, olej parafinowy... A przeczyszczac sie caly czas nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj w dniu PW zjeść kapustę kiszoną i wypić z niej sok-mnie to zazwyczaj pomaga. Od początku diety raczej nie miałam problemów z zaparciami, ale teraz czasem mi się to zdarza i picie większej ilości wody nie daje rezultatów, a kapusta tak! A jak tam u Ciebie z ruchem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam raczej z tym klopotu ale czasami gdy jednak zdarzy mi sie zaparcie pomaga mi zjedzenie rano jogurtu naturalnego i wypicie po tym kawy,tylko uwazaj bo efekt moze cie pogonic bardzo szybko do toalety;) A co myslicie o parowkach drobiowych?mozna bez obaw jesc?nie za duzo tluszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z parówkami drobiowymi problem jest taki, że one nie są całkowicie drobiowe!!! Jak dobrze poczytacie skład, to znajdziecie tam albo podgardle albo tłuszcz wieprzowy. Czyli teoretycznie są one dla nas niedozwolone! A w praktyce jest tak, że ja je czasem zjadam i chudnę, więc chodzi pewnie o ilość-nie można sobie folgować i już, tak jak z cukrem:) Wydaje mi się też, że jak już jakieś jeść, to lepiej wybierać takie dla dzieci i w cenie powyżej 10zł za kilogram, bo mają lepsze składniki. Ja kupuję też czasami winierki cielęce, też niezłe. A jak tam dziewczyny idzie Wam utrata kilogramów? U mnie to już -7kg :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Może kobietki podałybyście stronę, gdzie można sobie ściągnąć książkę dr Dukana ściągnąć. Przez weekend przestudiuję i od poniedziałku będę mogła zacząć. Pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie -9kg:)))) Mam nadzieje ze jeszcze jakis miesiac i osiagne swoj cel, zostalo mi do zgubienia 4kg,a wam? Nie wiem z jakiej strony mozna sciagnac ksiazke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia skąd można ściągnąć książkę-poszukaj na forach, tam mi się gdzieś linki w oczy rzuciły. tllenka to w sumie jesteś już na końcówce :) Mnie zostało jeszcze jakieś 8-9kg, ale idzie to u mnie w takim tempie, że jak dalej tak pójdzie, to do końca listopada będzie po wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny BezWeg wróciła!!! Muszę się przyznać --> na wakacjach moje łakomstwo i brak silnej woli dał o sobie znać. Grzeszyłam cały tydzień łącznie z wizytą w KFC. Na tyle zgłupiałam że jak kupiłam sobie parówki, gotowałam je żeby pozbyć się tłuszczyku ( w ten sposób sama siebie oszukiwałam). I mimo że waga mówi że nie przytyłam ( ani drgnęła przez tydzień! :)) to po spodniach czuję te grzechy (;() Wróciłam i już od wczoraj na Dukanie od nowa :) Dziś miałam dzień na jedzenie więc --> na śniadanie omlet, potem ptasie mleczko dietetyczne (nie smakowało mi aż tak, wolę naleśniki) i na kolacje rosół z lanymi kluskami ( z otrąb zrobionych). Jestem pełna. W Polsce zrobiłam sobie badanie krwi. I było by pięknie bo badania wątrobowe idealne ( w tamtym roku mocno podwyższone) więc byłam happy. Niestety okazało się że Triglicerydy które miałam OK prawię 3x przekroczone. Najgorzej z cholesterolem całkowity w normie ale Dobrego za mało a Złego za dużo. I człowiek głupieje. Zastanawiam się czy to przez Dukana? Muszę zacząć dbać o siebie.. ehh.. Co do książki ja ściągałam z Rapida( w niecałe 10 min) Mogę podać ci linka jeśli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BezWeg problem z cholesterolem i trójglicerydami może wynikać z diety, Dukan zaleca ograniczenie spożywania całych jajek i przerzucenie się na same białka. Możesz spróbować jakiś herbatek na obniżenie, zaszkodzić nie powinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, lamie sie....zostaly tylko 4 kilogramy do stracenia a ja zaczelam sie lamac...wczoraj zjadlam plasterek zoltego sera,dzis tez skublam, cala miseczka budyniu z cukrem...ratunku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zbieram na slowniki
z góry dziękuję za linka Właśnie się ściąga' Mam nadzieję że wkrótce będę mogła się do Was odezwać - już na Waszej diecie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tllenka dziewczyno, Ty się nie łam!!!!!!! Już tyle osiągnęłaś i teraz tylko z górki! Fajnie się tak mówi,co nie... a w życiu to jest różnie. Dukan pisze, że małe potknięcia się zdarzają i już-następny dzień proteinowy albo więcej ruchu i po sprawie, najważniejsze to się łamać i nie przesadzać! Jeszcze nie zdarzyło mi się bardzo zgrzeszyć, chociaż czasami było tuż, tuż. Od ochoty na słodycze ratuje mnie cola light, normalny serek homo waniliowy i owocowe jogurty 0% bez cukru. Ostatnio kupiłam też sobie ciasteczka owsiane bez cukru (takie jak opłatki), zawierają co prawda mąkę pszenną, ale udaję że jej tam nie ma i skubię po parę ;) Jak mam ochotę na coś innego to zazwyczaj podjadam korniszona lub rzodkiewki i jakoś przechodzi. Waga leci w dół, więc chyba te moje grzeszki nie mają zbyt wielkiego wpływu na dietę:) Juz nie mogę się doczekać III fazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaa|||||||||
hej dziewczyny! widzę że tu nowy topik więc będzie łatwiej niż na tych rozbudowanych, tyle się naczytałam o tej diecie że też od jutra zaczynam, dodam że stosowałam juz rózne metody ale żadna mi nie podeszła , mam nadzieję że w końcu teraz będą rezultaty. mam pytanie czy drugą fazę mogę stosować bardzo długo , mam do zrzucenia masę kg , najlepiej 30 a marzy mi się jeszcze więcej, myślałam o metodzie 1/1 albo 2/2 bo raczej 5/5 to nie dam rady a więc długo to potrwa , drugie pytanie to pewnie na początku traci się wodę ale kiedy zaczęłyście widzieć po ciuszkach że kg lecą bo przyznam że to najlepsza motywacja-chciałabym widzieć tę różnicę jak najszybciej a jak było u was i trzecie pyt -może któraś też ma podobnie jak ja że w pracy nie mam możliwości podgrzania , do tej pory wiadomo najłatwiej na kanapkach ale jak przetrwać tyle godzin na diecie w pracy, co wy jecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaM26 dziekuje za wsparcie:) juz troche lepiej jest, nie zlamalam sie:) Od jutra bedzie ciezej bo same P przez 5 dni ale wytrzymam!kurcze,tak malo mi zostalo do celu!Dzis jak to w ostatni dzien z warzywami - objadlam sie:) Kurczak zapiekany z warzywami,placki z cukinii na slodko z jogurtem i buleczki z serkiem pomidorem i ogorkiem,pychota! A ta strona z przepisami jest rzeczywiscie rewelacyjna,tez z niej korzystam. Co prawda slodkosci nie wychodza mi tak jak te ze zdjec ale to moze wina niezmielonych otrebow(nie mam mlynka) albo braku miksera.. Tez zauwazylam ze nawet jesli czasami sie skusze na cos niedozwolonego waga i tak spada,tylko ostatnio zaczelam sie bac ze zaczne przesadzac z tym skuszaniem sie na zakazane produkty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj aaaaaaaaaaa ,ja rezultaty widzialam juz po paru dniach a teraz wchodze w ciuchy ktore nosilam 3 lata temu:) Zgubilam 9kg:) Do pracy mozna upiec buleczki,wziac serek albo kurczaka,jogurt naturalny albo jakas rybke,a na dniach z warzywami jest o wiele wiecej mozliwosci wiec tu klopotu juz nie mam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do tllenka
Opisz ta diete dokladniej, nie mam ksiazki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musimy się wzajemnie wspierać, bo kryzys dopada każdego...:( Tak się cieszyłam, że waga leci, no i oczywiście teraz mi stanęła! Znowu muszę się uzbroić w cierpliwość. Mam tylko nadzieję, że na początku grudnia wejdę III fazę, bo nie wyobrażam sobie Świąt... Dziś mam dzień PW, więc sobie zaszaleję: ryba w cebuli i pomidorach na obiadek i może placki z cukinii na kolację, bo narobiłaś mi smaka ;) Wczoraj miałam ogromną ochotę na słodkie i zrobiłam sobie budyń czekoladowy, wyszła bardziej czekolada do picia, ale i tak było pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze zaczne III faze przed 25 listopada - wtedy beda pierwsze urodziny mojej coreczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tllenka podrzuć przepis na placki z cukinii, bo z mojego wyszły jakieś takie mało fajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlenka napisz mi proszę co jadłaś jak zaczynałaś ja mam problem z rozpisaniem sobie co jeść w ciągu dnia byłabym wdzięczna za pomoc bo też chcę zacząć i do sylwka trochę zrzucić please rozpiszcie mi dietkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wybaczcie, ale będę w tym momencie troszkę nieprzyjemna! Chcecie się odchudzać, ale nie potraficie sobie znaleźć książki do ściągnięcia, ułożyć jadłospisu...???!!! A od czego macie internet, google i inwencję własną? Może troszkę samodzielności! To wszystko na prawdę nie jest takie trudne, wystarczy tylko trochę chęci. A przykładowych jadłospisów dla I i II fazy w necie jest mnóstwo-wystarczy poszukać. Można sobie pomagać, można się wspierać, ale odchudzać się za kogoś to się nie da!!! Takie jest moje osobiste zdanie i jeśli kogoś obraziłam, to trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AnnaM26 zgadzam sie z toba w zupelnosci!niektorym nawet nie chce sie poczytac o czym pisalysmy i prosza o streszczenie ksiazki (gdy link do sciagniecia ksiazki jest podany jak na tacy pare wypowiedzi wczesniej...) Nie chcialam byc nieprzyjemna ale nie zamierzam tracic na to czasu.Ksiazka to podstawa,tam sa wszystkie informacje potrzebne do przeprowadzenia tej diety. Pewnie ze mozna sie podzielic info na temat tego co sie je,czasami brak pomyslu na posilek zgodny z dieta,ale jadlospisu nie bede ukladac,sorki.BJ - jadlam tylko proteiny w dni proteinowe a dodawalam warzywa w dni w ktore byly dozwolone,nie oszukiwalam wcale,dopiero teraz od jakiegos czasu mi sie to zdarza:/ Placki z cukinii: zetrzec cukinie na tarce (duze oczka),dodac jajko,troszke soli,skrobie kukurydziana(zeby troche zwiazac ciasto),robilam ciasto na slodko wiec dodalam tez slodzik,a po usmazeniu polozylam na nie jogurt waniliowy.Byly pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×