Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zdecydowana wegetarianka

czy mam szanse spotkac faceta ktory tez jest wegetarianinem?

Polecane posty

Gość kropka - brawo za podejscie
a jaki z niej "ludź" jak sama uważa się za równą świni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
św. Franciszek mówił że zwierzęta i rośliny to nasi bracia mniejsi. Mniejsi, nie znaczy gorsi, widziałaś aby świnia zrobiła komuś jakieś świństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka - brawo za podejscie
tylko na filmie... aż strach jeśli wy tak na serio...mam nadzieję, że żadne z was nie jest moim sąsiadem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluszczyk kurdybanek 34
Człowiek jest na szczycie łańcucha pokarmowego, a to znaczy że jest zależny od jego poszczególnych ogniw. Musi dbać o rośliny, które są pokarmem dla świni czy krowy i musi dbać o tę krowę bo jest ona jego pokarmem. Jeśli krowy nie będzie szanowaći dbać o nią, ona zdechnie, a wtedy człowiek nie będzie mieć co jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka - brawo za podejscie
nie mowa o szanowaniu, a o stawianiu się na równi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do wegeterian: sprawdzacie etykietki w sklepach czy czasem nie ma w danym produkcie czegos ze zwierzecia czy ograniczacie sie tylko do niejedzenia miesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
mi obojętnie, czy jesteś moim sasiądem, ale chyba nie, bo u mnie wszyscy maja psy,a to oznacza, że cenią sobie kontakt ze zwierzętami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
rozumiem, że sie nie chce jeść zwłok, płodów, chodzić w czyiś skórach, futrach ale niejedzenie mleka i przetworów to ma jakieś inne podłoże niż miłość do zwierzaczków chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka - brawo za podejscie
niunn - niech sobie cenią (choc jeśli trzymają je w bolkach są debilami),ale tamta dziewczyna co innego miała na myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
o żelkach to wszyscy wiedzą, żelatyna jest też w tortach i innych wypiekach cukierniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluszczyk kurdybanek 34
ja sprawdzam, dlatego nie jeem wielu słodyczy, a czekoladę sama robię :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
nie wiem ,co miała na myśli, ja wiem , że nie mam powodu by porównywać sie ze zwierzętami, kiedy zachodzi konflikt zwierzę czy ja, wybiorę siebie, ale tak samo kiedy zachodzi konflikt ty czy ja? też wybiorę siebie, a ciebie wyeliminuję. Więc w praktyce nawet weganin oclai siebie, nie zwierzę, a porównywać sie dla filozofowania i założeń teoretycznych to nie mam chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluszczyk kurdybanek 34
w weganiźmie chodzi o odżywianie się wyłącznie warzywami i owocami, dlatego mleko, jajka i miód odpadają, chociaż miód jest roślinny bo to pyłek przecież tyle że sklejony przez pszczoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
a zboża też nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelatyna to pol biedy, co powiesz o czerwonym barwniku? np w piankach harribo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluszczyk kurdybanek 34
zboża tak. Makarony wegańskie są, bez jajek, kasze, ryż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
i w jogurtach, ten barwnik to koszenila, sproszkowane odwłoki jakiś robaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjgjgjgjggj
Nie zrozumiałaś. Chodzi mi o to,że nie powinno się zwierząt gorzej traktować niż człowieka. Że uważam za niesprawiedliwe gdy ktoś kto torturował psa dostał 2 lata a ktoś kto człowieka dożywocie.Bo jeśli chodzi o cierpienie to zwierzęta cierpią podobnie. A lubisz,gdy mężczyzna traktuje gorzej kobietę,bo jego zdaniem jest niższa więc i traktować można ją gorzej? Bo ja nie lubię. W krajach arabskich bywa że pies jest lepiej traktowany niż kobieta. O to mi chodzi.Nie o jakąs inną równość.Myślałam,że to oczywiste.. Zwierzęta,kobiety nie są gorsze i tyle.Wprowadzanie hierarchii że mężczyźnie wszystko wolno a kobiecie nie,albo wywyższanie się nad inne gatunki i pomiatanie nimi jest niezdrowe.Rasizm i tak dalej...złe wykorzystywanie swojej władzy. Ale Ty chyba po prostu szufladkujesz ludzi,że jak nie je mięsa to świr,a nie widzisz,że my też jesteśmy ludźmi i różnimy się między sobą,możemy mieć inne poglądy Ja tam dostrzegam że mięsożercy są różni . Poza tym ludzie nieraz sami zachowują się jak zwierzęta,zwłaszcza gdy instynkt bierze górę nad rozumem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
a dlaczego zboża tak, a mleko nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluszczyk kurdybanek 34
zboże to roślina (pszenica, owies, żyto itp.). ziarno możesz jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehe ładne proporcje
Bo zboże to roślina a mleko jest dojone z krowy, kozy, kobyły, owcy... czy co tam jeszcze ludzie doją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
a dlaczego nie mozna jeść nic, co pochodzi o zwierząt, np własnie tego miodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w weganizmie nie chodzi o odzywianie sie rozlinami itp tylko zeby dane jedzenie nie pochodzilo od zwierzecia (na jedno wychodzi ale jrdnak to co innego :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weganizm ma takie przeslanie, nie jedza zwierzat i nieczego od zwierzat. chodzi o to zeby nie robic im krzywdy przez to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunn
rośliny uprawne też są krzywdzone, zmutowane, wyhodowane i wykorzystywane ponad swoje siły dla potrzeb człowieka. Roślina też żyje, i też trzeba ją zabić lub wykorzystać by ją zjeść. to nie przeszkadza delikatnym weganom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluszczyk kurdybanek 34
tak, bo jajka to zarodki, mleko to pokarm przeznaczony dla cielaczka a nie dla człowieka, więc zostają rośliny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bluszczyk kurdybanek 34
Niektórym przeszkadza i próbują przejść na breatharianizm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjgjgjgjggj
ale tamta dziewczyna co innego miała na myśli - skąd to wiesz,co? Chyba tylko Ty mnie źle zrozumiałaś. Ale powiem Ci,że jak człowiek ma być wyżej,ma być lepszy od zwierzęcia,to choćby z tego powodu powinien je dobrze traktować,szanować. Bo moim zdaniem to cechuje ludzi świadomych,mądrych.Niektórzy myślą,że mają prawo do pomiatania kimś nad kim mają władzę,ale tacy ludzie źle swoją władze wykorzystują i na nią nie zasługują. Władzę powinien miec ktoś,komu ona nie zaszkodzi i nie zacznie jej nadużywać.Niestety ludzie mają tendencję często do tego nadużywania.Te wszystkie wojny....ta cała walka o władzę.Niskie instynkty nimi rządzą..jak zwierzęciem jakimś.Miarą człowieczeństwa jest panowanie nad instynktami,bo jak im ulegamy bezmyslnie to czym różnimy się od zwierząt? Sami nimi wtedy jesteśmy :P a ja mam pytanie do wegeterian: sprawdzacie etykietki w sklepach czy czasem nie ma w danym produkcie czegos ze zwierzecia czy ograniczacie sie tylko do niejedzenia miesa? - sprawdzam. I nie jem żelków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×