Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podlasie

BIELSK PODLASKI -PRZYSZŁE MAMUSIE I OBECNE

Polecane posty

Gość Monikaa200990
Kalina ja na początku po urodzeniu małego całego zasypywałam zasypką i rozcierałam po całym ciałku żeby mały się nie ocierał ubrankami czy czymś bo wiadomo to delikatna skórka jeszcze. Mój mały teraz właśnie przechodzi wirusówkę też już myślalam że lekarz wyśle nas do szpitala ale obyło się tylko na lekach. Teraz podobno jakiś wirus panuje wszędzie grypa żołądkowa :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
monika a w jakich godzinach przyjmuje u Was dr Madejski ? może warto sie wybrać , na poznanie lekarza , tak na przyszłość wiedzieć czy warto chodzić do niego? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Nie wiem dokładnie od której chyba od 8 czy 9 rano jeszcze zależy jak przyjedzie, ale im wcześniej się przyjdzie tym lepiej bo dobrze sobie zająć kolejkę. Przeważnie dużo osób jest i trzeba długo czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
A czy warto chodzić do Niego to trzeba zapytać te osoby które chodzą do Niego często i prowadzi im ciąże i wiedzą jakie ma podejście. Ja poznałam go w szpitalu i później dopiero po porodzie a wiadomo do gin się nie chodzi codziennie. Chociaż to jest chyba na takiej zasadzie że jak pacjentka dobra i normalna a nie jakaś czepiająca sie wszystkiego i niesympatyczna to i lekarz dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Co tam słychać dziewczyny? Takie piękne słoneczko za oknem. Wychodzicie trochę na spacery? Ja to już powoli powoli zbliżam się do stanu Coliny i trochę boję się sama teraz wychodzić z domu. Podobno już od przyszłego wtorku moja ciąża będzie na tyle donoszona, żeby przyjęli mnie do Arciszewskiego, więc stan mocno zaawansowany. Nogi jakby mniej bolą. Aha, okazało się że mam wszystkie elektrolity tj. potas, sód i magnez na minimum a nawet poniżej poziomu i prawdopodobnie stąd ten problem z d-dimerami i ryzykiem zakrzepów. Ale teraz łykam codziennie potas i magnez i jest jakby lepiej. W ciąży takie niedobory są częste i witaminy ciążowe nie zawsze to załatwiają. Aha, jakie witaminki łykacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
ja mam falvit mama . ostatnio jestem jakaś padnięta śpię po 12 godzin ,ale dobrze mim z tym:-) także daisy jak nie zajrzysz do nas więcej już do porodu to trzymam kciuki :-) ciekawe kiedy colina wpadnie tutaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Ja w ciąży brałam feminatal, ale później on podrożał więc w końcówce ciąży czyli ostatnie 2 miesiące piłam falwit mama, a teraz mi dali do picia właśnie falwit mama. Dziewczyny kiedy zmienić pampersy na większe?? Bo ja używam bella happy ale mały co rusz zasikuje mi śpioszki więc nie wiem czy to wina pieluszek żę są za małe czy to że są nic warte. Co wy na ten problem możecie poradzić?? Pozdrawiam :) Daisy jak byś już do porodu tu nie zajrzała to życzę szybkiego i bezbolesnego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikaa200990
Pieluszki najlepsze z Pampersa ale i najdroższe... chociaż na jedno wychodzi bo wystarczy ich na dłużej( można rzadziej zmieniać bo dużo chłoną i są suche) a i jakościowo żadne im nie dorównują. Ja używałam z pampersa później próbowaliśmy takie firmy Dada z Biedronki ale kiepskie bo bardzo szybko przeciekały nawet po pół godziny i takie jakieś twarde były jak pancerne sądze że nie za wygodne dla dziecka bo jakoś tak sztywno w nich wyglądało. Używałam też Huggies te już byly lepsze bardziej miękkie ale też nie tak dobre jak Pampers. Nie używałam tych Bella nie wiem jakie są, ale może być wina tego że są za luźne i bokiem przecieka, bo jak się załozy dobry rozmiar nawet takiej słabszej to jezeli często zmieniana to nie powinna przeciekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcica
cześć, orientujecie sie może gdzie w bielsku można kupić takie rzeczy jak materacyk do łóżeczka, czy pościelka. wiem że jeden sklep jest w bibliotece, ale może jeszcze jakiś tu mamy? u mnie 36 tydzień, czas więc gniazdko szykowazć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
marcica a gdzie będziesz rodzić? w bielsku ? cc czy naturalnie? do jakiego lekarza chodzisz? powinny być na wylocie na Hajnówkę w tym meblowym sklepie , albo zapytaj w Maluchu na Kazimierzowskiej bo to jest ta sama ponoć firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Widzę koleżanka jak ja, 36 tydzien. Mi sie pojutrze zacznie 37. I jak tam samopoczucie? Ja tam sie nastawiam ze to niedlugo nastapi bo juz mi strasznie ciazy ten brzuchal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
colina , napisz co było ci potrzebne do szpitala dla siebie . bo na stronie szpitala co innego pisze ,a co innego jest w necie jako podstawowe rzeczy do porodu i zaraz po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
marcica, ja materacyk kupiłam przez allegro razem z łóżeczkiem, wyszło sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
i znó ktoś wpada na chwilę z jednym postem żeby załatwić swoją sprawę a resztę olewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Hej dziewczyny, ja tak dzisiaj na chwilke bo jeszcze jest mały sajgon wokól nowego domownika. Wszystko się kręci wokół dziecka. Jak będę miała więcej czasu to na pewno odpowiem na wszystkie pytania. I napisze wszystko krok po kroku. Na razie tak szybko. Rodziłam w szpitalu w Bielsku sn. Poród odbierał dr. Madejski. Ale lekarz jest tylko przy skurczach partych no i czasami zagląda jak tam idzie poród i jakie rozwarcie. Także nie przejmujcie się jeżeli trafi Wam się inny lekarz. Lekarze, położne- wszystko ok. Także nie przejmujcie się. Na pewno pójdzie wszystko dobrze. Jutro postaram napisać więcej jak dzidzia będzie spała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
część colina . gratuluję synka , gratuluję że dałaś rady siłami natury .jejku jak mas fajnie już .no i udało ci się trafić do mego lekarza ,żeby mi sie jeszcze tak trafiło :-) czekamy na wypracowanko :-) trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Gratulacje colina! Zuch dziewczyna!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Hej dziewczyny. Dzięki za gratulacje. Na porodówke trafiłam rano. Przyszłam na KTG bo cała noc bolał mnie brzuch. A tu okazało się, że mam skurcze. Tylko niezbyt regularne. No i rozwarcie na 4 cm. Położyli mnie na porodówkę. Skurcze nie były zbyt bolesne, tylko te ostatnie parte z 20 min się wymęczyłam. Także co rodząca to inny poród. Cieszę się, że był ze mna mąż bo duzo mi pomagał. Nie wiem, pytajcie jak chcecie coś jeszcze wiedzieć.. Jak już urodziłam i położyli mi małą na brzuszek to zapomniałam o wszystkim. Teraz cieszę się moim maleństwem i dochodzę do formy po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
gratuluję i ja również synka. a jakie były położne ?takie wredne jak nie które mówią czy normalne? co lekarz robił przy porodzie? parte to wiem że bolą ,a te skurcze kiedy powstaje rozwarcie też bardzo boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
ile czasu rodziłaś? jakie są sale porodowe? po ilu dniach cię wypuścili? dali ci przy wyjściu jakieś ulotki jak i czym karmić syna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
A do szpitala na poród to najlepiej zabrać ze sobą wodę, aha i jakąś kanapkę. Bo już będzie po wszystkim to pewnie będziecie bardzo głodne. Ja nic nie wzięłam, ale mąż mi dowiózł. Urodziłam póznym wieczorem może dlatego nic nie dostałam do jedzenia. Po porodzie potrzebne wkłady ginekologiczne, majtki jednorazowe, 2-3 koszule z guziczkami aby umożliwiały karmienie, kapcie no i reszta potrzebnych rzeczy do szpitala. Na stronce napisane jest co. Dla dziecka nic nie jest potrzebne. Dopiero na wyjście. A co zostawić w szpitalu to powie Wam siostra oddziałowa. Husteczki, kocyk, pieluchy tetrowe, jakieś ubranko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
co trzeba mieć ze sobą do szpitala? jakieś podkłady itp? jak coś wymyślę jeszcze to jutro dopiszę resztę pytań:-) więc nie zapomnij tu wpadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
jak tam ze znieczuleniem było ci potrzebne czy nie ? którego oczywiście nie ma i tak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
kurcze ja mówie, u mnie było tak, ze jakoś nie miałam bolesnych skurczy. Ale jedna dziewczyna rodziła ze mną obok w sali to miała bolesne skurcze z krzyża to troche krzyczała... A rozwarcie to nawet nie wiem kiedy mi się zrobiło, po prostu skurczee miałam nie bolesne. Do szpitala przyjechałam o 7 a urodziłam o 20. Askaaa bedzie dobrze, zobaczysz. Boli, na pewno, ale szybko się zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
jak lekarz przychodził to cos robił ci ,pomagał itd czy tylko patrzył jak się męczysz? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Mi nie było potrzebne znieczulenie, ale trochę się nasłuchałam leżąc póżniej jak niektóre dziewczyny się męczą. Także jak będzie mozliwość to bierzcie znieczulenie. Może niedługo coś sie zmieni w tym szpitalu. Jak wszystko w porządku to wypisują ze szpitala po 2 dobach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colina
Lekarz przychodzi sprawdza rozwarcie. A ten dr Madejski to prorok. Powiedział, ze poród bede miała nie bolesny , tylko koncowka bedzie cięzka. I tak było. Wyprzec mi było cięzko bo mała ponad 4 kg :) Musze uciekac, bede zagladala tutaj. paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasie
to ja idę po swój wyrok przy następnej wizycie , będę nastawiona na lekki lub ciężki poród:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
czy oczekiwać jakiejś krwi przy skurczach czy rozwieraniu szyjki? boję się że jak w domu mnie to złapie ,to wpadnę w panikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
jak przychodzi obchód to chyba nie trzeba na sali przy innych kobietach pokazywać tego miejsca intymnego ? :-) o co pytają na obchodzie po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×