Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość podlasie

BIELSK PODLASKI -PRZYSZŁE MAMUSIE I OBECNE

Polecane posty

Gość askaaaa
znów pytanko do rodzących SN . czy wasi lekarze ( najbardziej mi chodzi o bielskowych lekarzy ) robili wam posiew z pochwy w końcówce ciąży ? Chyba to badanie na GBS się nazywa. albo gdzie w bielsku można zrobić to badanie na własny koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
Dziewczyny... mam problem z innej beczki. Dotyczy mam, które już urodziły. Otóż, jestem 5 tygodni po porodzie i ciągle mam bardzo obniżoną temperaturę. Teraz np. 35,4...Nigdy tak nie miałam. Pocę się po wykonaniu paru kroków. Ogólnie nie czuję się źle, ale ta temperatura mnie niepokoi, bo jestem bardzo podatna na infekcje. Przedwczoraj np. dopadła mnie paskudna opryszczka, w kółko mam dolegliwości ze strony pęcherza moczowego. W środę idę na pierwszą wizytę poporodową do ginekologa, ale sądzę że ginekologicznie wszystko je ok, już dawno przestałam krwawić, rana się ładnie zabliźnia... Napiszcie, czy któraś z Was tak może miała? Bo przez to osłabienie nie bardzo mogę wychodzić na spacery z małą. Z każdego przynoszę jakąś infekcję,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
daisy a do jakiego lekarza idziesz na 1 wizytę po porodzie ? u nas w bielsku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
i jeszcze mam pytanko odnośnie becikowego , jak długo po złożeniu dokumentów dostałyście kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daisy1984
w ramach porodu u Arciszewskich mam tam jeszcze wizyte poporodową, więc tam idę. A co do becikowego, to jeszcze nie składałam dokumentów, bo dopiero pobiorę w środę od lekarza jakieś zaświadczenie i pesel małej jest potrzebny, a też jeszcze nie mam, ma być w pierwszym tygodniu maja. wtedy złożę i zacznę czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do becikowego to po złożeniu dokumentów czeka się miesiąc na kasę, a drugie jeśli jesteście dodatkow ubezpieczone to nie zapomnijcie że należy wam się od firmy ubezpieczeniowej za urodzenie dziecka :) Teraz co do temperatury, daisy ty rodziłaś przez cc jak dobrze pamiętam tak? Ja po cesarce nie miałam ani podwyższonej ani obniżonej temperatury, dziś już jest 2,5 miesiąca jak urodziłam i rana ładnie się goi chodż nie wiem czy blizna nie zostanie za duża ,ale tak to wszystko ok, ja radzę tobie żebyś jeszcze poszła do lekarza rodzinnego po tej wizycie u Arciszewskich :) Życzę zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaa
kalina od firmy ubezpieczeniowej to i ja i mąż dostanie za urodzenie dziecka,bo jesteśmy dodatkowo ubezpieczeni? a może wiesz ile się czeka na kasę od firmy ubezpieczeniowej np .pzu życie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem w PZU i dostałam na konto bo ja wiem po 2-3 dniach jak dobrze pamiętam, jeśli przez pocztę to do 2 tygodni. Napisałam o tym z ubezspieczenia bo ja prawie sama zapomniałam o tym tylko mi w kadrach w przcy przypomnieli o ubezpieczeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśkaaa a do jakiego lekarza zapiszesz swoje dziecko?? Jaki dobry lekarz pediatra jest do dzieci?? Bo ja zapisałam do Tokarewskiej ale tak się zastanawiam czy to dobra decyzja była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
chyba do leko i do borowika bo sama u niego jestem .zawsze można się przepisac do innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
kalina a ile dają z pzu życie ? i czy twój mąż też dostał z okazji urodzenia dziecka przez ciebie kasę z dodatkowego ubezpieczenia? bo słyszałąm że jak oboje rodzice dodatkowo ubezpieczeni to oboje kase dostają z tego tytułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://rozmowywtoku.tvn.pl/46898,news,,1,sprawdz__jakich_formalnosci_musisz_dopelnic_po_narodzinach_dziecka_oraz_jak_starac_sie_o_alimenty_z_funduszu_alimentacyjnego,aktualnosc.html Jest tu skrót wiadomości na temat formalności jakie trzeba dopełnić po urodzeniu dziecka i są informacje na temat becikowego dla ubogich i becikowego samorządowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko dostałam z PZU ale to dla tego że mąż nie jest dodatkowo ubezpieczony, a ile to ponoć dla każdego inaczej wypłacaja, a przynajmniej mi tak powiedziała ta babka przy wypełnianiu wniosku, a każdym razie ja dostałam 1400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcica
hej, co do ubezpieczenia, jeżeli należysz do grupowego w swoim zakładzie pracy, a mąż w swoim, to sie obojgu należy. ja z PZU dostałam po 2 dniach od złożnia papierów (papieruch, który wystawia zakład + akt urodzenia oryginał, który kserują w PZU i dowód osobisty). kwota jaką się otrzymuje zależy od tego jaka polisę ma zawarty zakład pracy z ubezpieczycielem. ja z PZU dostała 1 tys. zł, mąż z Commerciala tez tysiaka. becikowe wysyłaja przeważnie 15, czy zaraz po. dziewczyny, które obsługuja becikowe, mówiły że papiery najlepiej przynieść do 15, to kasa w ciągu tygodnia powinna przyjść na konto. tez rodziłam cc, a z temperatura różnie, ale raczej w normie, oprócz momentu jak mnie dopadło zapalenie cycka :) masakra - temperatura w nocy 38-39 stopni i cholerne dreszcze. co do wrażeń ze szpitala (rodziłam w Bielsku) to ok. położne sympatyczne. ale rada dla ciężarnych - uczcie się pilnie jak przystawiac malucha do piersi, wypytujcie itd. w 5 tygodniu przestałam moje maleństwo przystawiać do piersi, tak cholernie bolało - po prostu nie nauczyliśmy się jak to poprawnie robić i tyle. od kilku dni ściągam mleko laktatorem i karmię malucha z butli. to też całkiem niezłe rozwiązanie. przynajmniej wiem ile zjada, najprawdopodobniej sie najada i jakiś taki spokojniejszy sie zrobił :) a teraz leży obok mnie, smacznie śpi, smoka ciąga, że ho ho, a następne karmienie o 16 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
hej . dziewczyny któe rodziły już w bielskowym szpitalu , napiszcie co trzeba zostawić w szpitalu przy wychodzenie ze szpitala ? konkretnie jakieś ubranka czy cokolwiek i ile sztuk ? czy tam mówia co zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Znalazłam topik przy okazji szukania info. o godzinach KTG w bielskim szpitalu. Dziś mam pierwsze KTG przedporodem. Termin do 18-go maja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę do szkoły rodzenia i ostatnio mieliśmy wycieczkę na porodówkę. Tam zoastała poruszona kwestia tego co zostawić w szpitalu. Położna powiedziała, że ciuszków mają dużo, a czego dokładnie im brakuje to powiedzą. Najczęściej są to pampersy lub chusteczki bo tego idzie najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna dzięki za info . Dobrze, że nie trzeba ciągnąc pamperów i chusteczek bo torba do szpitala była by spora. Dziewczyny a orientujecie się czy płaci się za poród rodzinny w bielskim szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orintuję to zbierana jest cegiełka na szpital za poród rodzinny. Wynosi ona 100 zł chyba że kiepsko z kasą to można dać mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn do jakiego lekarza chodzisz? Państwowo czy prywatnie? Zamierzasz rodzić w Bielsku? Ja termin mam na połowę sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
o jak fajnie nowe bielszczanki zawitały . karyn czekamy na relację z porodu . to dla swego dziecka też nie trzeba ciągnąć papmersów? każdy mówi co innego co trzeba . przecież nie będę ciągnąć całej szafy ubrań itp ,mogliby chociaż na stronie szpitala wypisać co trzeba najbardziej . a co jak nie będę miała ze sobą czegoś w szpitalu żeby móc zostawić ? zuzannna i co ciekawego mówią w szkole rodzenia ? dużo was tam jest ? do jakiego chodzicie lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
a ktg to chyba idzie sie od 7 bo potem sa kolejki . ale nie wiem czy jest konkretna godzina że już nei zrobią ktg np. po południu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna26 no własnie od znajomych słyszałam ze nie pobierają tej stówy... (rodzili 3 m-ce temu). Może zapytam dziś przy KTG. Chodzę prywatnie do Kowalczykowej. Chcem rodzić w Bielsku z mężem. aśkaaa nie trzeba mieć nic dla dziecka (przynajmniej tak było 3 lata temu) myślę, że teraz nic sie nie zmieniło. A co do zostawiania np. pampersów i chusteczek - mąż dowiezie przy wypisie. szkoda, że tak późno znalazłam ten topik... :) dzwoniłam do koleżanki KTG robią od 7 do 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
karyn a jakie badania Kowalczykowa zlecała w ciąży tobie? no i czy ona robi jakieś badanie w kierunku paciorkowca w ciąży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co 2 m-ce miałam robioną morfologię, mocz, glukoze, cytologia, WR. pACIORKOWCA nie robiłam . Część badań miałam płatne a część darmowe. (mówiła mi, że laboratorium robi jakieś problemy i pomino , że miała podpisaną umowękazali jej płacić za badania. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glukoza oczywiście raz :) nie co 2 m-ce. U Kowalczykowej najlepiej popytac o dodatkowe badania. Wcześniej robiłam sobie toxo - zapytałam ją poprostu o te badanie i dała mi skierowanie i wytłumaczyła gdzie najlepiej robić. Chwale sobie wizyty u niej. Tylko jakoś tak żadko robi USG. Ostatnie miałam w styczniu w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaaaa
to chyba standardowy pakiet naszych lekarzy odnośnie badań , bo nie jedna pisała tylko o tych badanich . dziwne bo w necie na innych forach to jakieś hbs itp badania sa robione . a będzisz rodzić naturalnie czy masz cc mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że naturalnie. Martwi mnie to, że nie robiła mi na ostatniej wizycie USG i nie wiem jak malutki się ułozył. Ciekawo czyw szpitalu by mi zrobili a może sprawdzą jakoś "ręcznie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×