Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 80Tusia

LIPIEC 2011

Polecane posty

Gość 1991-szczęśliwa
wiam wszystkie kobietki:) Ja dziś kończę już 13 tydzień....wiec 14 czas zacząć..;p a co do tych ruhów..ot tak ich nei czuc...:P najlepiej jak wieczorkiem, wyłączyć tv i wszystko co robi hałas... przyłożyć dłoń ( w zależności po której stronie się usadowiła dzidzia- ja mam po prawej)..i troszkę nacisnąć brzuszek..i tą dłonią tak wyczuwać...i od czasu do czasu wyczuję się takie przemieszczenie maleństwa... tzn ja tak robię....i przedwczoraj sie wystraszyłam bo nic a nic nie czułam...ale już wczoraj znów poczułam jeo ruchy..to bardzo delikatne ruchy- ale też nie do pomylenia z innymi ruchami astronomicznymi..więc spokój , wytrwałości i cierpliwosć..a wyczujecie...:).... a tym bardziej ze każda kobieta inaczej odczuwa, w innym czasie..więc spokojnie..:) pozdrawiam..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
"gastronomicznymi" miało być.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas na sniadanko, a slodkie za mna chodzi no i chyba mnie dopadnie. Lykacie osobno magnez po odstawieniu witamin? Zaczynam odliczac dni do kolejnego USG i znow przataja sie mysli czy wszystko jest ok - musi byc. Nie naleze do szczypiorkow, to tez musze uwazac co pochlaniam i w jakich ilosciach. Dostalyscie jakies sugestie co do przybierania na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
co do przybirania na wadze to tak samo..każdy inaczej..ale z tego co tam kiedyś czytałam..to wyczytałam ,że od początku ciąży do końca najlepiej przybrać o 12-13kg.... ale to wiadomo ze zależy od budowy ciała, od skłonności do tycia itp... moja siostra,gdy była w ciąży przytyła ponad 20kg.... piersi miała jeszcze większe ode mnie( ja mam rozmiar D).... a po ciąży po dłuższym karmieniu , jedząc nonstop słodycze.nie unikając posilków, schudła z 85kg do 54, bez zadnych rozstępów,bez zwisającej skóry...po porstu tak się pokarm kóry spożywała przekładał na pokarm w piersiach..:) a piersi z rozmairuE spadły do B... więc...to mnie tylko pociesza..:) ja jak narazie nie przyyłam jeszcze od początku ciąży, ale brzusio mam wywalony jednak..:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to przede wszystkim czekam na wizytę u dermatologa, bo już nie wiem co mam robić... nie wiem, zjem chyba do końca to opakowanie Femibionu i w ogóle nie będę ich brać, albo kupię sobie coś innego, bo już naprawdę zaczynam podejrzewać te tabletki o moje problemy ze skórą. Dla mnie to wygląda jak wysypka. :( 01 lutego mam kolejną wizytę, tak bym chciała USG, i znów zobaczyć Groszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja dziś mialam wizytę a za tydzień zobaczę wreszcie moje maleństwo :) już nie mogę sie doczekać. będę mieć pierwsze usg. ja nadal biore Feminatal N a dziś pani doktor kazała mi jeszcze dołożyć do niego magnez i witaminę B6 bo mam skurcze łydek. aaa i przytyło mi się troszkę w grudniu po świętach ważyłam 53kg a teraz już 55. Zobaczymy co będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
XanulaX ja mam często taką wysypkę jak za dużo witamin jem.i dlatego ze ogólnie wyniki miałam dobre...to te duże tabletki witami przedzieliłam na pół..i biorę je co drugi dizeń... bo też mi gdzieś tam wyskoczy coś niechcianego....a zauważyłam żę to od witamin...jak jest za dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja oprócz kwasu foliowego nie biore nic, mój lekarz nawet o tym nie wspomniał ja też nie pytałam. Zapytam jutro bo mam wizyte:) zobaczymy ile maluszek już urósł:) Co do tycia to ja jak narazie nic nie przytyłam nadal moja waga wacha sie miedzy 59 i cos a 60kg przy wzroscie 170. Moja siostra jest w 33 tyg i przytyła 11 kg mam nadzieje ze ze mna bedzie tak samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrrrrrrr
w 13tc nie można wyczuć ruchow dziecka- to jelita pracują!!!!!!!!!!! ruchy najczesciej pojawiaja się ok 18-20tc a u kobiety ktora rodziła wczesniej, moga być wcześniej, ale jakieś 2 tygodnie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny... Dzisiaj zaczal sie 14 tydzien!!! Czuje sie dobrze a nawet moge powiedziec ,ze swietnie..... Dopiero kg do przodu ,wiec to chyba nie duzo..... Sobota i niedzielka zleciala na pelnym lenistwie i relaksie z mezulkiem..... Apetyt mam dalej byle jaki... Dalej od miesa i wedlin mnie odrzuca a slodyczy nie jem wogole.... Kurcze moze to na dziewczynke ??? he heeee...... Szczesliwa jestem w szoku ,ze czujesz ruchy dziecka, tak naprawde to jest NieMozLiweeeeee!!!!!!!!Ale faktycznie jesli czujesz to wielkie grattiss!!!!Kazda z nas juz czeka na pierwszego kopniaka!!!!!!!!! Co do porodu u mnie moga byc dwie osoby przy mnie, Niestety moj maz jak narazie jest na nie,ale mam nadzieje,ze jak poczuje dzidzie to zmieni zdanie i bedzie chcial byc ze mna..... Ktos napewno bedzie....... Co do witaminek to biore tylko raz dziennie femibion 2,ogolnie witamin mi nie brakuje bo mam wszystkie wyniki bardzo dobre.. no nie liczac cisnienia he heee... No nic ..... Trzymajcie sie i milego Popoludnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki no ja jutro też na wizytę idę, i nie mogę się doczekać widoku mojej małej kruszynki... dzisiaj byłam u lekarza rodzinnego bo od ponad dwóch tyg mam męczący kaszel-wszystko mnie boli od niego a dzidzia to skacze całymi dniami w brzuszku od tego kasłania:/ na szczęście lekarz powiedział , że nie jest to żadna poważna infekcja i kazał ogrzewać szyje szalikiem... koleżanka poleciła mi syrop Stodal i kupiłam w sobotę a mój lekarz na to , że raczej nie powinnam przyjmować a ja wzięłam chyba z 4 łyżki :( co do porodu to mój M był przy pierwszym nawet miał odwagę i chwilami stał w nogach...:) nieźle co tylko wtedy to mi było wszystko obojętne z bólu -jak położna pokazywała mu główkę,... wytrzymał do końca i potem przeciął pępowinę :)) ja w dalszym ciągu uważam , że mężuś też powinien uczestniczyć w porodzie .. mi np. pomagała jego obecność-bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiec, a kiedy pierwszy raz poczułaś dzidzię w pierwszej ciąży? :) jeny ja już się nie mogę doczekać :D Muszę jakoś namówić mamę na badania, bo wykryła jej ginekolog guzka w piersi, a ona nie chce się przebadać bo mówi, że jak jej zaczną grzebać do wnuka nie doczeka.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży wyczułam ruchy dopiero w 19-20 tygodniu , teraz też jeszcze nic nie czuję a bardzo bym chciała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XanulaX koniecznie namów mamę na wizytę ...nim wcześniej podda się badaniom tym większa szansa na wyleczenie... oczywiście trzymam kciuki , żeby ten guzek to nie było nic złośliwego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że to nie jest nic poważnego, ale jednak się boję. Proszę ją tłumaczę, a ona wiecznie wynajduje sobie jakieś preteksty żeby nie iść. a moja siostra jak się dowiedziała, że mama ma guzka to powiedziała jej "o to trzeba o jakichś wnukach pomyśleć, bo możesz nie doczekać" teraz twierdzi, że to był żart, ale nawet jej nie przeprosiła, ja jej powiedziałam co na ten temat myślę i się do niej nie odzywam. a mama chodzi i płacze. :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Ś.P,babcia miala guzka i zostala jej odjeta pierść, całe szczescie że na tym się skończyło i pozniej nie było jakiś powikłań. Babcia była ze strony taty wiec ja i moja siostra nie mamy tego przekazanego w genach, ale mimo wszystko to ja i moja sis mamy włókniaki. Ja mam swojego usuniętego dwa lata temu ostatnio jak bylam na kontroli to w drugiej piersi pojawil sie jakis maly torbiel, ale lekarka mnie uspokoiła. Teraz musze znowu isc na kontrol. Więc namów mame aby sie poddała badaniu naprawdę to nic strasznego a może uratuje jej życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie nomow mame na te badania.. a Twoja siostra to ladnie glupio palnela.. moze ma po prostu slabe poczucie humoru!? u mnie beznajdziejnie, kompletnie nie dogaduje sie ze swoim chlopakiem jak tak dalej pojdzie to jeszcze przyjdzie nam sie rozstac :-/ ech mam juz wszystkiego dosc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babababum pamiętasz, jak u mnie było jeszcze nie dawno? :/ jakoś się wyciszyło i uspokoiło. może dlatego, że ja jestem spokojniejsza, a może dlatego, że M już się oswoił z tym, że będzie tata? wszystko się ułoży, potrzeba troszkę czasu. minie Ci burza hormonów, przyjdzie czas na szykowanie wyprawki i nie będziecie mieć czasu się sprzeczać.:) trzymam kciuki za WAS. Dacie radę!!!!! w ogóle nie myśli. jutro zadzwonię do szpitala ją umówię na wizytę i zaciągnę choćby siłą!!! myślicie, że to mogą być jakieś zmiany związane z menopauzą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S Ciąża, rodzicielstwo, dziecko to DUUUŻeee wyzwanie, na pewno potrzeba trochę czasu żeby się z tym wszystkim oswoić i ogarnąć... :* sama się o tym przekonałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że coś mamy ginekolog wykryła wcale nie oznacza ze to cos zlego. Mogą to być powiekszone gruczoły lub coś innego. Nie zamartwiaj się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zeszłym roku, zaciągnęłam ja na operacje ucha, później miałam wyrzuty sumienia, że tak cierpi.na szczęście wszystko dobrze się skończyło, mam nadzieję że teraz też tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzic trzeba, a czy robic zabieg to inna sprawa, czesto przyczyna torbieli sa przyjmowane hormony, ktore nalezy odstawic i oczyscic watrobe. Istnieje tez naturoterapia, no ale nie kazdy jest na nia otwarty. Jedno jest pewne nie wolno czekac, bo dlugotrwaly stres moze spowodowac chorobe. Dziewczyny sprzeczki ze swiezo upieczonymi tatusiami to norma, im tez wszystko szaleje, chcieliby sie jeszcze pobawic a tu czekaja obowiazki, do tego czesto dochodza glupie gatki kumpli. Znajdzcie w sobie najgoretsze uczucie, ktore Was laczy i na tym budujcie, a reszta sie sama ulozy. No to pofilozofowalam od rana:( Niestety ostatnio mam bezsenne noce, coraz bardziej przezywam najblizsza wizyte, meczaca jest ta ciagla niepewnosc, jak male bedzie juz wyczuwalne, pewnie bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, w sobote moj maż dostała zapalenie spojowek wyobrazcie sobie ze wczoraj dostalam takie same objawy jak on. Oczy mam spochniete, czerwone bialka, gardlo mnie boli. Dobrze ze dzis mam wizyte bo czuje sie fatalnie zaraz zmykam znowu na lozko. Nigdy bym nie przepuszczała że zapalenie moze sie tak przenosic. Co do mężów to każda ma innego. U nas dużo daje że nasi wszyscy znajomi mają już dzieci i są troszke starsi od nas więc nie ma jakiś głupich gadek między nimi. ale mój mąż chyba od początku naszej znajomości był bardzo odpowiedzialny i wiedziałam że jak zdecydujemy sie na dziecko to napewno wtedy gdy ja i on będziemy gotowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) może wpiszecie się do tabelki którą kiedyś zrobiłyśmy, według terminu porodu? :) dzwoniłam dzisiaj do Poradni onkologicznej, najbliższe wolne terminy to połowa marca, ale pojadę tam i uproszę lekarza żeby mamę przyjął. Obejrzałam właśnie film na internecie "Życie przed życiem" bardzo fajny.polecam. Kasia, może jest coś u Was w mieszkaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xanulko , gdzie znalazłaś ten film? Ja nie potrafię go znaleźć a też bym chciała go obejrzeć. Wklejam tabelkę - dopiszcie się dziewczyny ;) NICK ..............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN....PŁEĆ....SKĄD JESTEM agata_85.........25..........03.10........08.07.......... ? śląskie XanulaX...........27..........05.10.......12.07.......... ....Szczecin Asiula2323........23.........11.10.......17.07.......... ? pomorskie marta8322........27..........11.10........17.07.......... wielkopolska andzelinka09.....20.........15.10.......22.07...........? podkarpacie mak82.............28..........16.10........22.07........? ...wielkopolska katiaa85.........25.........16.10.......24.07........?... Wielkopolska babababum......21.........20.10.......27.07.....?..Wielko polska/Irlandia monisia8002......30..........24.10.......31.07..........? Sto ckholm Eliose..............22..........24.10.......31.07.......? .....Katowice 1991-szczęśliwa..20.........25.10........1.08.......?.. ....Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliose i dziewczyny, które jeszcze nie oglądały. GORĄCO POLECAM!!! ja strasznie się wzruszyłam, zwłaszcza jak Barbara opowiadała o ojcu dziecka.na prawdę super.:) ja to oglądałam na vod.onet.pl "Życie przed życiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×