Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kauczukowa

czy można się nie zgodzić na nacięcie krocza?

Polecane posty

nie czytałam wszystkich stron, bo troche się już nazbierało, ale uważam że lepiej rodzić naturalnie jeśli jest taka możłiwość cc nie zrobią Ci z powodu Twojego widzi mi się, chyba że zapłacisz kauczukowa no chyba wazniejsze jest to zebym sie dobrze czula i miala sile zajac sie maluchem jak jyz bede w domu... A uważasz że po cc to tak od razu będzie Ci super?? Jak urodziłam to leżała ze mną babka po cesarce, darła się i wyła żeby jej dali środki przeciwbólowe bo cały brzuch ją bolał, rany ciągnęły, dziecka nie mogła spokojnie narkarmić cycem bo wszystko bolało. naprawde z bólu zachowywała się jak nawiedzona... bo ok 2-3 tygodniach spotkałąm ją w szpitalu na kontroli - zupełnie inna kobieta, spokojna, opanowana, ładnie uwalowana - ale na sali naprawde wyglądała jak wrak człowieka, bardzo jej współczułam, mnie mimo nacięcia i zszycia, rana krocza bolała o wiele mniej niż ją jej rana brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour110
jasne ale musisz za to niezle wybulic. Poza tym u autorki to raczej na cesarke juz za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kauczukowa
moglam myslec wczesniej, tak sadzisz? a myslisz ze chcialam? czy wiesz dokladnie i ze szczegolami w jaki sposob zaszlam w ciaze? nie wiesz. i prawdopodobnie nie chcesz wiedzieć. wiec 'trzeba bylo myslec wczesniej' zachowaj dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekooomankaa
nieważne, wole aby mi brzuch pocieli niżeli cipkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour110
ja tez rodzilam sn. Nacinali mnie bo inaczej bym pekla. Male naciecie. Siedzialam juz kilka godzin po porodzie. Siusiu tez robilam normalnie. To nie boli tylko masz jakas blokade psychiczna, ktora musisz przelamac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLSKA TO CIEMNOGRÓD
PORODY TYLKO NATURALNE BEZ ZNIECZULEŃ BO MA BOLEĆ BO TAK CHCIAŁA NATURA SZKODA ZE FACECI U DENTYSTY TO OD WEJŚCIA O ZNIECZULENIE WOŁAJĄ PORODY TYLKO SN NIECH ROZRYWA, NAWET 20 H NIECH SIE MECZY BO TAKA NATURA JAK TAKA NATURA TO ZAMIESZKAJCIE W LEPIANKACH, BEZ KANALIZY PRĄDU I BIEŻACEJ WODY, ŻEBY BYĆ BLIŻEJ TEJ NATURY, PO CO SIE LECZYCIE NIECH NATURA ZROBI SELEKCJE NATURALNĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour110
wylacz capsa bo nie masz powodu by krzyczec:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vewgbntnmmm
Nie mogę uwierzyć, że aż tyle głupich bab na tym forum siedzi :O. Nie zgadzajcie się na nacięcie! Pęknięcia bardzo rzadko się zdarzają i ŁATWIEJ się goją! Cholera, tną po mięśniach a pęka się po najmniej ukrwionym fragmencie skóry :o. Nacięcie nie chroni przed pęknięciem... Wystarczy użyć trochę rozumu i logicznego myślenia :o Kto naopowiadał Wam głupot o dobrodziejstwach nacięcia? :O Wstydzę się za niektóre kobiety... Nacięcia wykonują rutynowo przez głupie kobiety, które pozwalają traktować się jak szmaty i nie mają własnego zdania - trzeba głośno powiedzieć, że nie wyraża się na coś zgody :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjj jjjjjjjjjj
btw- jak nie dasz sie naciac i pekniesz to i tak beda Cie zszywac. Ale to nie boli, ja mialam dwie dawki znieczulenia wiec sam fakt zszywania mnie nie bolal. ZZnacznie gorsze bylo sprawdzanie rozwarcia :S Tak czy inaczej powinnas juz dawno zaczac pracowac nad tym z polozna jesli chcialabys rodzic bez naciecia sn. Na falszywe skierowanie na cc wnioskuje Cie nie stac. No i jeszcze jedno - robiac brzuszki mozesz nie tyle wywolac porod co doprowadzic do smierci dziecka wewnatrz brzucha a tego chyba bys nie chciala :/ Ja robilam wszystko co niby przyspiesza porod, do ostatniego dnia chodzilam na uczelnie, pomagalam mezowi w ogrodzie, zajmowalam sie domem, jezdzilam na wycieczki, mnostwo jezdzilam samochodem (jako pasazer), uprawialam mnostwo seksu i wiele wiele innych a i tak urodzilam 4 dni po terminie. Dobrze ze dzidzia idealnie zdrowiutka :) A Ty zamow taksowke skoro nie ma Cie kto odebrac. tylko pamietaj zabrac wszystko co niezbedna dla dzidzi zeby Cie wypisali ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandaryyyyyyynkaaaaaa
Tak dla sprostowania to cc jest mniejszym szokiem dla dziecka. Ale osoby z ciemnogrodu męczennice dalej będą sądzić i twierdzić że naturalny poród jest dla nich mniejszym ocbciążeniem. Strach aż czytać takkie głupoty. OOOOOOO i tyle Wam powiem w tym temacie. Ja po cc dziecko już miałam ciągle przy sobie po 24H. I miałam siłę je przewinąc, nakarmić itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie piszcie, że
jak się nie da naciąć to pęknie i tak. To nie jest prawda. W szpitalu w moim miescie nie ma rutynowych nacięć krocza. Kobiety skakają na piłce itp. i dziecko zazwyczaj gładko wychodzi nie rozrywając niczyjego krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLSKA TO CIEMNOGRÓD
JAK BEDĘ CHCIAŁA TO BEDĘ KRZYCZEĆ zwłaszcza na takie TEPE DZIDY Z CIEMNOGRODU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kauczukowa
nie dyskutuj z idiotkami :P nie ma takiej opcji o której pisałas na początku tzn. nie godzisz sie na naciecie i żadasz cc. Jezeli chcesz rodzic cc to musisz miec zaswidczenie od specjalisty np. neurolg, okulista a nawet psycholog lub psychiatra :P albo tez musisz zaplacic za cesarkę ... a jezeli bedziesz rodzic sn to mozesz nie zgodzic sie na nacinanie , poród z ochroną krocza - wtedy pękniesz " naturalnie " , niektórzy twierdzą , ze jest to lepsze niz nacinacie , zreszta ktos tu pisał, ze jest to powszechne na zachodzie - to prawda , tam własnie pytają Cie o to czy chcesz byc nacięta ... poza tym ile kobiet tyle opini- jedne chwalą sobie sn , inne cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kauczukowa
a zaplacisz mi za taksowke? bo mieszkam na zadupiu oddalonym 45 km od miasta i tutaj niestety nie ma szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vewgbntnmmm Nie mogę uwierzyć, że aż tyle głupich bab na tym forum siedzi . Nie zgadzajcie się na nacięcie! Pęknięcia bardzo rzadko się zdarzają i ŁATWIEJ się goją! Cholera, tną po mięśniach a pęka się po najmniej ukrwionym fragmencie skóry . Nacięcie nie chroni przed pęknięciem... Wystarczy użyć trochę rozumu i logicznego myślenia Kto naopowiadał Wam głupot o dobrodziejstwach nacięcia? Wstydzę się za niektóre kobiety ... Nacięcia wykonują rutynowo przez głupie kobiety, które pozwalają traktować się jak szmaty i nie mają własnego zdania - trzeba głośno powiedzieć, że nie wyraża się na coś zgody Wiesz co Ci powiem, jak już byłam w fazie parcia, dziecko utknęło, miało dystorcje barkową i w dupie miałąm czy mnie natną czy pęknę sama, chciałam żeby mała w końcu się urodziła - cała i zdrowa, a i tak nie oddychała, w pierwszej minucie dostała 4 punkty, dzięki Bogu w 3 minucie 10 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandaryyyyyyynkaaaaaa
I masz rację że krzyczysz, bo do niektótych to nic nie dociera. U mnie na studiach wyraźnie podkreślali że cc dla dziecka jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi slow...
dlaczego Polska to ciemnogrod?! to wlasnie w innych, rzekomo bardziej rozwinietych krajach ODMAWIAJA ZNECZULENIA ZZO! a w polsce jest ono dostepne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to jest jak gówniary
w ciązę zachodzą i sobie życzą niewiadomo czego:D a do autorki ostatniego wpisu, lepiej miec blizne na brzuchu niz na p** do konca zycia prawda? jak kiedys bede miala meza i bede chciala sie z nim kochac a on zobaczy taka blizne po rozcieciu to napewno nie bedzie chcial... poza tym po naturalnym strasznie boli i piecze to rozciecie a po cc tylko brzuch uśmialam sie do łez normalnie...:D:D:D a jak zobaczy sznytę na brzuchu to rzuci sie na nią w ulubowaniem i zacznie pieścić, nie?? a poza tym uwazam ze to prowokacja, jakim tępakiem trzeba być zeby brzuszkami porod wywoływać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossip girl .....
ja nie miałam żadnego skierowania :> po prostu nie zgodziłam się na sn i tyle. A byłam w szpitalu państwowym :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POLSKA TO CIEMNOGRÓD
gdzie odmwiają znieczulenia? podaj dokładnie w których krajach..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi slow...
sama poszukaj, google nie gryzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjj jjjjjjjjjj
hehe, no niestety nie kazdy moze sobie pozwolic na ochrone krocza, moj ginekolog powiedzial ze nie chce mnie obrazic ale ze wzgledu na moje 'rozmiary' byloby to malo prawdopodobne :P (ledwo ponad 150 i 43 kg) wiec nawet taka 3kg dzidzia rozerwalaby mnie w strzepy :) owszem, jak sie popeka to latwiej sie goi ale kazdy dobry ginekolog powie wam, ze jesli tylko jest taka mozliwosc nalezy chronic krocze ALE jesli widac ryzyko pekniecia powinno sie krocze naciac (tak jak to robia na zchodzie, dlatego tam naciecia stanowia zaledwie kilka procent a nie kilkadziesiat jak u nas:/) poniewaz pekniecie mimo ze goi sie super grozi uszkodzeniem miesnia zwieracza, problemami z trzymaniem moczu i wieloma wieloma innymi komplikacjami. No ale jak widze niektorym szkoda pieniedzy na porzadnego lekarza i chodza do jakis ulomow ktorzy maja pacjentki gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to jest jak gówniary
w polsce jest dostępne, owszem, ale w szpitalach brakuje anestezjologów:p jest zatrudniony jeden zazwyczaj, i jak 2 kobiety rodzą w jednym czasei to tylko ta pierwsze dostanie znieczujenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kauczukowa
tak to jest jak gowniary: no musze cos zrobic zeby urodzic jak najszybciej nie mam wyjscia nie moge czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betylii
przy CC myslisz ze nie bedzie Cie bolało? sama operacja nie, ale jak znieczulenie przestanie dzialac to przestanie byc rózowo.. miałam wycinany wyrostek, rana cieta miała około10cm.. przez pierwsze dni, pielegniarki podawały mi "kaczke" bo nie wolno mi było wstawac w ogóle uzywac miesni brzucha, nawet przekręcenie sie na łózku wiazalo sie z bardzo mocnym bólem, nie mówiac o tym ze nawet podczas lezenia bez ruchu ciągle czułam mocny ból po tym cięciu..a przy cesarce ciecie jest większe i nie sadze zeby przez cały pobyt w szpitalu pielegniarki wszystko za Ciebie robiły.. poza tym bratowa po CC ma bardzo brzydką blizne.. a Ty sama mówisz ze masz 17lat, na pewno chcesz być modna i szybko wrócic do formy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandaryyyyyyynkaaaaaa
Czy Ty widziałas w ostatnich czasach bliznę po cc na brzuchu?? Jest ona robiona na wzgórku łonowym i jest prawie niewidoczna, a nawet rzeknę że wcale niewidoczna. To nie te czasy dziś nie ma blizny w postaci kiełabasy od pępka w dól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gossip girl .....
ja mam bliznę szerokości nitki a długości małego palca :P wygląda jak rozstęp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to jest jak gówniary
a co fajna impreza się szykuje w najbliższy weekend i nie możesz jej przepuścić, a z brzuchem nie bedzie ci do twarzy?? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kauczukowa
a ty bys nie chciala wrocic do formy? dziewczyno ja prz\ytylam 19kg waze rowno 76 kilo w dodatku mam tak okropne rozstępy ze zbieram pieniadze na operacje a nie na pieluchy bo to mi kupi rodzina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia 29
Rany dziewczyny, czemu w wielu z Was tyle jadu?!!!!!!!!!nie mam pojęcia skąd się to bierze, bo nie wierzę, że taka to już nasza polska natura, nikt nie ma prawa nikogo oceniać, część z Was najpierw na siebie powinna spojrzeć, no chyba, ze wszystkie jesteście takie idealne. Odpowiadam na pytanie... blizna faktycznie najpiękniejsza nie jest, ale się tym nie przejmuję. Trzymaj sie autorko postu i nawet nie mysl o cesarce, dasz radę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×