Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aja_wolę

od dziś zaczynamy!! starania na 2011!!!

Polecane posty

Gość rottana
dzastolinatoja----> nie masz co się matwic;] ciesz się z pierwszego usg przez brzuszek:) ja byłam zachwycona bo pierwszy raz tak dokładnie obejrzałam swoją córeczke:P kiderka----> dobrze że już czujesz się lepiej:) skrzatunio----> nie martw się na zapas bo twoje maleństwo też będzie się denerwować:D:D ja byłam wczoraj na kontrolnym badaniu, z szyjką na razie wszystko ok na szczęście:) ale lekarki wypuściły mnie ze szpitala z jakimś zakażeniem i dopiero wczoraj lekarz dał mi na to lek a minęły już 2 tygodnie!!! one są nie poważne;/ za tydzień mam iść na glukoze... ciekawe jak to zniose bo wiele osób niezbyt dobrze to doświadczenie opisuje:D:D a najgorsze w tym wszystkim jest to że mam zakaz kochania:( no ale nie ma co ryzykować, dla mojego słońca to zniose:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
moje sny zaczynają mnie martwić;/ już 2 raz śniło mi sie że rodziłam w 30 tygodniu... ostatnio jak mi się to śniło trafiłam do szpitala....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze usg to moje 4 czy 5 z kolei podczas ciąży :) miałam raz przez pochwę a pozostałe przez brzuch. Jutro zaczynam już 13 tydzień :) Jupiii :) Skrzatunio chętnie się dowiem co to za lekarz. Napisz coś więcej jak możesz. rottana spokojnie , wiem jak sny potrafią wpłynąć na nasza psychikę. Mi się czasem śni, ze krwawię, budzę się wtedy zlana potem i biegiem do łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
ale masz fajnie, ja do 12 tygodnia miałam zawsze usg dopochwowe i dopiero jak poszłam na ultrasonograficzne miałam pierwszy raz przez brzuszek.... widać że pewnie twój lekarz ma lepszy sprzęt... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki wróciłam z badania :)dzidzia rośnie prawidłowo, przezierność wyszła tez prawidłowo :) kamień z serca :) widzieliśmy jak małe podskakuje i macha do nas raczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hahah takie maleństwo i już się przed mamusią popisuje:D:D to dobrze że z maluszkiem wszystko ok:) i oby tak do końca zostało u nas wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
wow, normalnie wszystkie kobietki wywiało:D aż tak rzadko tu zaglądacie czy tylko czytacie i spadacie?? :D::D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ,widze że stały skład na forum :)Ja się przyznam że zaglądam tu codziennie ale nie mam czasu na pisanie,zresztą spędzam przed kompem 8 godzin dziennie w pracy i szczerze powiem że po pracy nie mogę na niego patrzeć....A tak to rutyna drzemka po pracy,kolacja przygotowanie jedzonka do pracy i spanko i tak mija dzień za dniem ... dzastolinatoja super że badanie ok to uspokaja bardzo .... rottana ja tez mam koszmary nie wiem skąd one się biorą co noc jakieś głupoty mi się śnią...Ale koleżanka też ma koszmary więc nie wiem o co chodzi z tymi snami w ciąży:( kiderka całe szczęście że ci przeszło i juz czujesz sie lepiej... W sobotę idę na USG i jak dzidzia się ładnie pokaże to będzie można zobaczyć płeć,mąż chce wiedzieć a ja nie wiem.Powiem lekarzowi że jak jest pewien na 98% to niech mówi a jak nie jest pewien to lepiej poczekać aż będzie lepiej widać,co nie ? U mojej koleżanki lekarz mówił że na 80 % dziewucha a jet chłopak ja nie chce takiego gdybania.... Przesyłam uściski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczęta, rzeczywiście nas wywiało. Jakoś tak mało się nas zrobiło. Mam nadzieję, że forum nie padnie "śmiercią naturalną". Dziastolina to super, że z dzidzią wszystko oki. Satelite to jeśli dowiesz się jaka płeć daj znać :) No i rottana cieszę się, że jest wszystko oki. Dziewczęta nie denerwujcie się tymi snami. Dużo teraz rozmyślacie o dzidzi i o przebiegu ciąży dlatego potem wam śnią się różności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hej dziewczyny. mówiłam wam że pielęgniary wypuściły mnie z infekcją w wiadomym miejscu i dostalam lek od mojego lekarza. niestety musiałam odstawić te globulki bo najadłam się strachu. zaczęlam po nich plamić na brązowo, już wczoraj chciałam jechać na szpital bo nie wiedziałam czemu tak się dzieje ale postanowiłam nie brać ich teraz na noc i dzisiaj na razie jest wszystko w porządku... teraz zastanawiam się nad zmianą ginekologa bo choć cieszy sie dobrą reputacją i jest naprawde fajny to boję się ze zrobi krzywde mojemu maluszkowi... sama nie wiem co o tym myśleć...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzeczywiście nieciekawie. Jeśli masz możliwość to zmień lekarza albo choć na konsultacje dodatkowo do innego. Ja tak zrobiłam. Nie mieszkam w Wawie tylko w okolicach i łatwiej mi było chodzić w okolicy do lekarza tym bardziej, że podróż autobusem (gdybym jednak do stolicy musiała jechać) była dla mnie koszmarem, słabo mi się robiło. A mąż nie mógł mnie zawieść bo beznadziejne godziny pracy. Więc chodziłam do pobliskiego lekarza a jak już byłam niepewna szłam na konsultacje do Wawy i w sumie byłam tam dwa razy. Poza tym czytałam, że na wszelkie problemy z pęcherzem moczowym i drogami rodnymi bardzo dobrze jest pić sok z żurawiny, suszone owoce z żurawiny lub brać suplement zawierający wyciąg z żurawiny. Więc może spróbuj tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety u mnie znów zawitała wredna @:(:(:( kiedy i ja doącze do grona brzuchatek:( ehh juz nie wiem co nmam robić teraz biore luteine w każdym cyklu od 14 dnnia dziewczyny co ja mam robić???? to już moj 8 cykl starań i bez rezultatu:( jestem załąmana:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
AniaMyszula----> przede wszystkim kochaj się ze swoim facetem dla przyjemności i nie myśl o dzidzi. psychika odgrywa tu bardzo ważną role a luteina jak najbardziej ci pomoże:) wyrówna cykle i w razie dzidzi podtrzyma ciąze:) możliwość zmiany gina jest zawsze ale tak na końcówce zmieniać lekarza... ale z drugiej strony jak ma mi zaszkodzić... a z 3 brak kasy bo co 3 tygodnie bierze 100zł to leki też niezbyt tanie mi daje..;/ za te pechowe globulki zapłaciłam 40zł!!! dziwie sie że wynaleźli mi jakaś infekcje bo ani mnie nic nie boli ani nie piecze... myśle myśle i co raz bardziej w tym wszystkim się gubie...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaMyszula- musisz kochana myśleć pozytywnie. Wiem , ze czasem ręce opadają jak się o tym wszystkim pomyśli, ale tak właśnie jest. Nie poddawać się przede wszystkim. ja starałam się o dziecko 1,5 roku i nie jedna noc przeryczałam w poduszkę wiec doskonale Cię rozumiem. Może trzeba powtórzyć badania ? Prolaktynę, testosteron, tsh, progesteron ? rottana tez przechodziłam na dniach infekcje :/ Lekarz przypisał mi globulki Pimafucin , skutków ubocznych nie zauważyłam. A może to plamienie u Ciebie to nie jest skutek stosowania globulek? Co do drogich leków, powiedz lekarzowi wprost, czy mógłby przypisać jakiś tańszy odpowiednik. Ja tak kilka razy zrobiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może mi poradzicie jakie badania zrobic i po co je sie robi bo ja wogole zielona jestem naprawde rece opadaja to prawda poniewaz moj M ma nasienie wporzadku i ja mam regularne cykle 30 dni nie wiem co robic:( a jak to bylo z wami?? nie wiem co ile sie kochac z moim M czy poczekac tydzien przed jajeczkowaniem czy codziennie czy jak nic nie wiem juz kompletnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Myszula to , ze masz regularne cykle (po luteinie lub dufastonie domyślam się) to nie oznacza , ze występuje u Ciebie owulacja. Zbadaj sobie poziomy hormonów : prolaktynę, testosteron, tsh, progesteron tylko sprawdź w necie w których dniach cyklu trzeba je wykonać ,to ważne, by wynik był wiarygodny. Wszystkie te badania robi się z krwi. Te hormony przyczyniają do owulacji czyli dojrzewania i pękania pęcherzyków Graffa w których znajdują się komórki jajowe gotowe do zapłodnienia. Dobrze tez jest zrobić usg jajników. Ja dzięki temu temu dowiedziałam się o tym nieszczęsnym PCOS przez które nie mogłam zajść w ciążę. Jeszcze tak pomyślałam , ze skoro lekarz każe Ci brać luteinę od 14 dnia cyklu to możliwe, że bierzesz ja za wcześnie bo przed owulacja i blokuje Ci ona jej wystąpienie , a okres oczywiście dostaniesz prawidłowo w terminie. A co mówi Ci lekarz ??? Zlecił Ci jakieś badania? Bo jeśli przypisuje Ci tylko luteinę na wywołanie miesiączki to trzeba szukać innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet bez brania luteiny mialam 30 dniowe caly czas traz biore od 2 miesięcy tak o ! bylam na badaniu pęcherzyków widzialam je w jajnikach byly naprawde dobrze widoczne z jednym szczegolnym duzym ktory przygotowywal sie do owulacji eh no to moze zrobie te badania a ne są drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli zrobic te 4 badania i usg ale jak pójde w 1 dzien na pobranie krwi i chcialabym wszystkie zrobic odrazu to mi zrobią ?czy to bedzie niewiarygodny wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania naprawdę tak Ci powiedziała????Dzieciaku kochany ZMIEŃ LEKARZA JAK NAJSZYBCIEJ bo przy takim bezsensownym "leczeniu" nie liczyłabym na szybkie zajście w ciążę. Brutalnie to brzmi ale pisze to tylko i wyłącznie w trosce o Ciebie. Wiem , co mówię przerobiłam już "lekarzy" i lekarzy. Co do tsh tak to jest hormon tarczycy gdy jest go za dużo mówimy o niedoczynności, jeśli za mało o nadczynności tarczycy. Oba schorzenia utrudniają zajście w ciążę i jej utrzymanie. Dwa miesiące przed zajściem w ciążę miałam tsh trochę za wysokie. W ciąży na szczęście spadło i jest w normie. Nie/nadczynność łatwo się leczy. Podstawa to diagnoza i konkretny lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania zapomniałam dodać, ze często jest tak jeśli ma się za wysokie tsh to i prolaktyna jest za wysoka a co za tym idzie cykle bezowulacyjne. Oczywiście u Ciebie może być zupełnie inaczej , być może w 100% jesteś zdrowa jak ryba ,nie jestem lekarzem pisze tylko to czego jestem pewna, podaje najczęstsze przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaMyszula my ok 3 miesiące, ja też brałam luteinę ale przy moich 30-32 dniowych cyklach lekarz zalecił od 19 dnia do 25 tylko przez tydzień i wydaje mi się że ok bo u mnie owulacja była tak 16-17 dnia i gdybym brała wcześniej mogłaby zahamować owulke i tez wydaję mi się że za wcześnie ja bierzesz bo masz podobne cykle do moich... Aniu a myślałaś o mierzeniu temperatury ona dokładnie pokazuje czy była owulacja czy nie bo czasami są pęcherzyki a nie pękają.Jak coś to mogłabyś spróbować 1 m-ca i wtedy nie potrzeba nawet lekarza i niepotrzebnego i drogiego USG jak temper. podskoczy to znaczy że była owulacja,pęcherzyk pękł i jest wszystko gites a jak temperatura utrzymuje się dłużej niż 16 dni to ciąża prawie pewna...U mnie było 18 dni podwyższonych temperatur i w sumie test robiłam tylko dla zasady bo już wiedziałam że to ciąża:)Polecam ci na prawdę nasze ciało dużo nam może powiedzieć tylko czasami nie chcemy słuchać....Jak coś to pytaj służę poradą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co ja mam brac dalej tą luteine teraz mialam 30 dni cyklu lecz ostatio 26 i nie wiedzialam co ssie stala myslalam ze to przez tą luteine tak sie zrobilo aledzisiaj normalnie dostalam w 30 dniu. moze macie racje dziewczyny juz nie wiem co myslec gdzie ja teraz dobrego lekarza znajdę? :( jak tu wszedzie w koło same ciapy juz tyle szukalam tyle mi naobiecywali ze mam ich w dupie!!!!!!!!jestem wsciekla i ryczec mi sie chce:( Ale zrobie moze test z tą temperaturą Satelite prosze napisz jak to mierzyc tak jak krowie na rowie bo jak czytam tam ztych informacji z nera to nic nie rozumiem prosze wytłumacz mi jak kobieta kobiecie i od kiedy mierzyc i jaka temperatura powinna byc bardzo prosze o pomoc skoro wam sie udalo moze mi tez wkoncu sie uda prosze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaMyszula ja zaczęłam mierzyć temper. zaraz po okresie tak ok 7,8 dnia cyklu, zawsze rano o tej samej godzinie ,to może być troszkę trudne bo trzeba wstać nawet jak miałam wolne:(Ale miałam zawsze przygotowany termometr koło łóżka i 10 sekund mierzenia i znów do spania,da radę się przyzwyczaić...Ja użyłam termometru który mierzy temp do 10 sekund taki zwykły elektroniczny,ale ważne rzeczy granica błędu była max ,1 st.Mierzysz temperaturę w pochwie tak jest najdokładniej,i zapisujesz wynik na wykresie,ja się zalogowałam na takiej stronie http://28dni.pl/ jest super,tam jest napisane co i jak ,możesz stwozyć ,y wykres i tylko codziennie wpisywać temperaturę i inne obserwacje,możesz tez podglądnąć inne wykresy jak powinny wyglądać.Ważne żeby ustalić temerarure tą sprzed owulacji u mnie była 36,3 a później skoczyła do 36,5 i 36,7 więc u mnie skok był wyraźny i na 100% oznaczał że była owulacja,a później utrzymała się nawet 37 i tak było do 3 miesiąca ciąży bo też mierzyłam żeby ewentualnie wykryć jakieś zagrożenie. Skok temperatury następuje przed,w dzień lub po owulacji więc tak do końca nie da sie ustalić dokładny dzień owulacji ale da ci pewność że owulacja była a to jest najważniejsze, skok oznacza że zaczyna się produkcja progesteronu i jak wykres będzie wygladał że jest niższa temerarura a później po skoku jest wyższa aż do miesiączki (ewentualnej )to znaczy że hormony pracują dobrze:)Czasami jest tak że kobieta nie obserwuje skoku temper.przez kilka miesięcy i to wtedy oznacza że nie ma owulacji i jest powód żeby iść do lekarza.Spróbuj Aniu trochę jest przy tym wyrzeczeń,ale watro.A i jeszcze jak temperatura spada to znaczy że przyjdzie miesiączka do 3 dni po spadku,ja tak miałam w lutym z 36,7 spadła na drugi dzień do 36,3 i wiedziałam że nie ma ciąży i będzie miesiączka i była wieczorem... Jak coś to pytaj może dziewczyny też mogą coś doradzić, jak sobie coś przypomnę to napisze,jak coś to pytaj na pewno będę ci pomagać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok a teraz informacje o nas:)Byłam dziś u lekarza i dzidzia pokazała siusiaka miedzy nogami będzie synek :):)Ma 12 cm i wszystko ok jak na ten tydzień ,co jedynie to lekarz powiedział że mam łożysko ułożone na przedniej stronie brzucha i mogę odczuwać ruchy troszkę później,bo najpierw ruch musi przejść przez łożysko ,powłokę brzucha i dopiero poczuje ja ale trudno ważne że wszystko gra z dzidzią a na ruchy cierpliwie poczekam do tego nawet 22 tyg.:) Nie wiem czy wam pisałam jak była na ostatnim usg to wypiłam słotki sok i mały tak sie wiercił że nie mogła go zmierzyc więc teraz nic nie jadlam i maluch byla tak leniwy że ani myślał się ruszać machnął raz rączką ,nóżka i tyle lekarz musiał falować mi brzuch żeby się dobrze ułożył:)Ale powiedziałam mu wcześniej o tym że mam bóle krzyża i stwierdził że mówi zmierzyć szyjkę macicy czy się nie zmniejsza i zrobił mi usg dowcipnie i tam wypatrzył płeć,a szyjka długa 42,6 cm więc te bóle to nic groźnego. A Aniu luteina to najlepiej jak weźmiesz po skoku temperatury to będziesz pewna że bierzesz ja już po owulacji ale tak jak pisałam mając takie cykle jak jka to pewnie bedzie 16-18 dnia cyklu.. Pozdrawiam i napiszcie co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
satelite dziaki za inf teraz to juz wiem co i jak tylko kupie sobie termometr czyli najlepiej elektroniczny z 2 miejscami po przecinku a drogi jest taki termometr? a nic sie nie stanie ze jak bede brala luteine po tym skoku? czyli wtedy bralam żle a ta gin mi kazała 14 dnia cyklu satelite zaufam tobie i bede brala po skoku tempki tylko nie wiem czy ja go wogóle wyłapie w tym cyklu!!!!!! i takie mam jeszcze pytanie bo ja bralam tą luteine przez 10 dni dopochwowo i zawsze rano to mam zmniejszyc ilośc?? czy ja tak sama moge o tym decydować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×