Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adgjm

Ciaza w wieku 18 lat

Polecane posty

Kochane poczytalam Was troche i gratuluje takiego zdrowego podejscia do zycia! Dacie rade a lepiej miec wczesnie dziecko niz wcale odchowacie i bedziecie mialy czas dla siebie, lepiej byc mloda mala niz podstarzala ktora z babcia mozna pomylic:) Najgorsze widomo sa kwestie finansowe ale mozna sobie poradzic, trzymam za Was kciuki a najbardziej wkurzaja mnie nieodpowiedzialnie tatusiowie, ale takie zycie! Jesli chodzi o porod to kazdy jest inny ale prawda jest taka ze to najgorszy bol jaki moze byc nieporownywalny z niczym, ale da sie przezyc i zapomniec na tyle ze potem decydujemy sie na kolejna ciaze:) Sciskam Was mocno i zyczę zdrowka i duzo sily!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porodu to nie wspominam go najgorzej trwał 5 minut najgorsze były skurcze pobudzane przez oksytocynę zwijałam się z bólu na tym łóżku ale na szczęście to też nie trwało zbyt długo. Będzie dobrze a jaka płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede miec prawdopodobnie dziewczynke :) mam nadzieje ze lekarz mial racje bo wiekszosc rzeczy rozowa :) wlanie najbardziej sie boje wywolywania porodu... juz wolalabym cesarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że po cesarce dłużej dochodzi się do siebie. My też mieliśmy kilka ubranek różowych i czasami mu zakładam w sumie takiemu dziecku wszystko pasuje. Poza tym on jest taki śliczny że prawie każdy myśli że to dziewczynka ostatnio listonosz przyszedł i powiedział o jak panna szybko rośnie pod zdjęciem na blogu mamy komentarz jejku jaka śliczna i wcale nie był ubrany na różowo;-) niedługo będziesz pewna czy syn czy córka u mnie lekarz się nie pomylił ale u znajomej miała być córka a po rozwiązaniu okazało się że to jednak syn i to trzeci w sumie to nie rozumiem tych lekarzy skoro nie są pewni to nie powinni mówić później chyba tak trudno się przestawić skoro całą ciążę myśli się że będzie córka a to jednak nie ale syn czy córka i tak jest to kochane maleństwo i najważniejsze aby było zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
Czesc:) Ja 4 dni temu skończyłam 18 lat i mam synka 4 msc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
zwariowana to może ja Ci napiszę. :) Mam nadzieję, że mogę się przyłączyc? :) Do szpitala to ja dla synka brałam rzeczy tylko na wyjście, bo u mnie w szpitalu dają ciuszki i pamperki w czasie pobytu, jedyne co to mokre chusteczki miałam swoje. Podkłady ginekologiczne też dawali, żałuję tylko, że nie kupiłam sobie siateczkowych majteczek i podkładów takich na łóżko, bo po porodzie mi chyba 4 razy pościel zmieniali. Kup sobie dużo podkładów ginekologicznych do domu i polecam jeszcze czopki glicerynowe. Naprawdę ciężko się załatwic jak szwy są świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
Dopiero przeczytałam, że pisałaś co dla maleństwa, a nie dla Was dwóch hehe :P. Ja dzwoniłam do szpitala i się dowiadywałam. Zadzwoń, bo nie wiadomo czy dają np ciuszki i pamperki czy trzeba wziąśc. :) A i do kąpieli dla małego też nie brałam oliwki i żelu, w szpitalu mieli. :) W każdym szpitalu jest inaczej. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie po porodzie było tak najpierw mi go pokazali że to chłopczyk położyli synka na mój brzuch i on zaczął szukać piersi w międzyczasie kazali mi czytać jego bransoletki tzn. nazwisko godzinę i datę porodu płeć co było dla mnie trudnością bo byłam zziajana po porodzie;-) później go zabrali żeby ubrać zważyć itp. wiadomo oczyszczali mnie, z porodówki przewieźli do sali gdzie karmiłam go z godzinę i mały usnął podali obiad dalsze oczyszczanie potem przyszedł chłopak zjazdłam i przewieźli nas na położnictwo 6 godzin nie można było wstawać samemu jak chciałam siusiu to do cewnika. U mnie na szczęście nie było problemu z wydaleniem miałam tylko niewielki szew rozpuszczalny. Rodziłam w sobotę rano wyszliśmy we wtorek po południu nie było żadnych zastrzeżeń. W czasie pobytu dziecko było cały czas ze mną na sali chodziliśmy tylko na szczepienia badania kąpiel itp. do pokoju obok. Dla małego miałam chusteczki nawilżane ubranka i skarpetki bądź rękawiczki na rączki bo dziecko rodzi się z długi paznokciami i może się zadrapać pieluchy tetrowe pampersy dla siebie weź kilka koszul nocnych warto zaznaczyć że ta w której będziesz rodziła może już się do niczego nie nadawać na szczęście moją uratowałam poza tym jeśli bedziesz miała nawał pokarmu a ja miałam to weź wkładki laktacyjne i laktator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pomyslu na pseudonim - jak rodziłaś to byłaś jeszcze niepełnoletnia i wtedy też przyznają Ci opiekę nad dzieckiem czy jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
Ogólnie to jest tak, że zakłada się sprawę w sądzie, aby ustalic opiekuna prawnego, ale że ja byłam 4 msc przed osiemnastką to w urzędzie mi powiedzieli, że nie ma sensu, bo zanim się zacznie sprawa to ja już skończę 18 lat. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
Ja karmię mm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
A ja np. nie miałam cewnika jak Polinkama, urodziłam o 23.18 , na położniczy mnie przyjęli koło 2.30, bo jeszcze leżałam na porodówce i jak byłam na położniczym to położna kazała mi iśc zrobic siku, a umyc mi się pozwolili dopiero rano, po porodzie mnie tylko obmyli. No i trochę mnie rozcieli, mam bliznę aż za pachwinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
Uczę się zaocznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
Mieszkamy z moją mamą - bo wiadomo przed osiemnastką nie mogłam się z domu wyprowadzic :p. No a z finansami ok - mój facet pracuje, nie mamy problemów z tym, odpukac. :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety musialam przerwac nauke bo mam 4 rodzenstwa i mama musiala isc do pracy bo z ojcem sie rozwiodla i nie placi alimentow. Moj narzeczony pracuje i nie nazekam :) w czasie porodu mialam naciete krocze ale z wyproznianiem nie mialam problemu. Po porodzie troche mocniej krwawilam i dwa razy zemdlalam. Raz jak szlam do toalety a drugi raz pod prysznicem. Po porodzie malego pielegniarki wziely do siebie zebym mogla odpoczac, urodzilam o 22:40 a przywiezli mi go chyba okolo 6 rano na karmienie. Ogolnie to porodu nie wspominam zle, mialam bole krzyzowe skorcze na 20% i bylam podlaczona pod kroplowke z okscytocyna (nie wiem czy dobrze napisalam :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
Ja właściwie też źle nie wspominam porodu. :) A miałam wywoływany, ale nie kroplówką, bóle krzyżowe też miałam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomyslu na pseudonim
A moim zdaniem to dobrze, że po porodzie dali Ci odpocząc. :) Ja od razu byłam z małym a tak strasznie chciałam się wyspac. :p No, ale niestety od tamtej pory dalej się nie wyspałam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie zastanawiam się czy mieszkanie z teściami to dobry wybór. Obawiam się że będa tylko same kłótnie. W moim przypadku jest tak każdy chce żebym się wprowadziła cały czas się pytają i wogóle kiedy przyjdę a kiedy ja jestem już na to gotowa to oni mówią do mojego chłopaka że lepiej jak się wprowadze jak on da im najpierw pieniądze na życie jak zawsze, żeby im starczyło. Nie rozumiem tego wcale i tak cały czas swój tam spędzam. Nie wiem jak mam to rozumieć. Czy mam się tam wprowadzać czy lepiej mieszkać osobno. Doradzcię mi trochę. Bo mnie ostatnio to tylko wszystko dołuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już niedługo 30 :)
Tak wejdę w temat ale jestem w lekkim szoku. W waszym wieku po głowie mi nie chodziło żeby się umawiać i na randki chodzić a wy już teraz dzieci rodzicie. Nie krytykuje, po prostu jest to dla mnie nie pojęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej jest urodzić wcześniej i odchować niż potem mieć problemy z zajściem w ciążę i nigdy nie mieć dzidziusia i nosić i nosić go pod serduszkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już niedługo 30 :)
No ja raczej w ciąże nie zajdę - jestem facetem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×