Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Adgjm

Ciaza w wieku 18 lat

Polecane posty

ja tez sie bede miała zdecydowac na jakś skuteczniejsza antykoncepcje po porodzie, a słyszłam coś ze jak sie karmi to sie nie zachodzi w ciaze?? ile w tym prawde? ja oczywiscie nie zamierzam nic robic bez gumki chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu się wtrącę
nie to nie prawda, ze karmienie piersią zabezpiecza przed ciążą. Większość szybkich ciąz się z tego bierze. Porozmawiaj z ginekologiem są specjalne środki dla kobiet, które karmią dzieciaczki. Co do ceny wkładki, to wiaodmo na tabletki też idzie kasa i to nie mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
migitka8765 ja bym nawet w takim przypadku jak karmienie piersią NIE RYZYKOWAŁA. Może i faktycznie coś jest na rzeczy, ale natura lubi robić w konia, dlatego ja w takie rzeczy nie wierze.. szczerze, to zaczynam się bać, że po tym wszystkim tak się bd bała wpadki że ze sexu beda nici...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno najskuteczniejszą metodą na rynku jest właśnie ta wkładka. O dziwo prezerwatywy sa chyba na 3 czy 4 miejscu. Ale jeśli nie stać kogoś to najlepiej jak najszybciej po porodzie udac się do ginekologa i poprosić o tabletkę anty jednoskładnikową ;) Można ją brać gdy karmi się piersią ponieważ karmienie piersią NIE ZABEZPIECZA przed ciążą. I oczywiście używać dodatkowo gumeczek ;) Prosty przykład. Kolega mojej mamy stosował metodę że podczas połogu kobieta jest zabezpieczona i w ten sposób ma 2 synka ;) Niestety 2 ciąża w tak krótkim czasie to OGROMNY wysiłek dla kobiecego organizmu. Sama zastanawiam się nad wkładką Mirena mimo,że nie mam partnera póki co ale nie chcę zajść w ciążę. Nadal wierzę że ktoś mnie pokocha. Spotykam się z kimś i mamy dobry kontakt. A swoją drogą 3 grudnia idę do szpitala już bo to już ten czas ;) Moje dziecko waży już 3 kg w brzuszku a to dziewczynka przecież ;) Ja ważę 69 kg , fajna liczba :P Mam 108 cm w brzuchu . i 37 tydz i 5 dz już, jak wyszło na badaniu. Będę rodzić naturalnie mimo że mam wadę -7 na każdym oku. Już spakowana ., Szybko czas minął. Mimo tego jak mnie potraktował ex wyślę mu zdjęcia dziecka . Badź co bądź to jego. Kiedyś pomyśli o swojej córce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
halo haloooo dziewczyny, gdzie jesteście? Coś nam ten temat zaczyna przymierać... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
no dziś znów lipnie... nacisk na pęcherz taki czuje że mamamia ;/ a myślałam że to jest zarezerwowane na III trymestr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) nie było mnie teraz kilka dni. ja mam się nawet dobrze. choc panuje grypa jelitowa i boję się złapać, więc teraz wszystkie mdłości czy bol brzucha sprawia ze sie bardzo denerwuje. no i jutro pierwsza wizyta u gin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
jest_super :) aaa ja mam w czw. wizyte i zob. co tam słychać u dzidźki. w sobote zaczynam 6 mies. w niedziele urodziny... oj dzieje sie dziejee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adgjm
Hej dziewczyny. Ja tez bylam dzis u gin:) zastrzezen doktor nie mial wiec chyba jest ok;) aj boziu ta moja kruszynka urosla:). A wiecie co jest najlepsze? Wszyscy na okolo tak sie ciesza ale za mnie urodzic to nie ma komu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie ja tez juz zaczynam bać się porodu... a co do dzidziusia to jest już końcówka 6 tygodnia. 16-go kolejna wizyta i już bedzie mozna je zmierzyć oraz zobaczyć pracę serca. termina na 24 lipca!:) Adgjm- na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
no po wizycie fajnie, wszystko jest ok, dziecko już waży ponad 400 g wiec dorodnie jest hehehe. No a ja przez ost. 5 tyg. przytyłam tylko 0,7 kg ;) ale dzis sie tak na jedzenie rzucilam ze az mam wyrzuty sumienia ;/ jeszcze 4 miesiące... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
Octavia nie moge sie doczekać porodu, bo ciąża to katorga jak dla mnie i już naprawde chyba wole zajmować się dzieckiem, ale mieć swoje ciało że tak powiem... dla siebie (czyli nie uważać na to co jem i nie mieć tego brzucha + wszystkich doległości). migotka8765 termin mam na 9 kwietnia, ale jeśli będzie cesarka to pewnie będzie ciut wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A cesarkę chcesz mieć na życzenie? Naprawdę podziwiam, że się nie załamałyście. Nie wyobrażam sobie wpadki.. Mam dwójkę chrześniaków i to mi starczy, jeżeli chodzi o kontakt z dzieckiem. Dla mnie byłby koniec świata. Nie wiem, czy umiałabym się tak poświęcić.. Wiadomo wpadki się zdarzają i naprawdę Wam współczuję. Chyba, że chciałyście tego dziecka. Chociaż pewnie po jakimś czasie, można się pogodzić z sytuacją i stawić czoła. Jestem na bieżąco z Waszym topikiem, powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
robie wszystko żeby ją mieć, bo czuje że ja prędzej zejde niż urodze naturalnie ;/ też sobie współczuje, bo do tej pory zdarza mi się płakać, że nie tak miało moje życie wyglądać ale cóż.... czasu się cofnąć nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adgjm
Ja mam termin na 2 lipca:) fajnie by bylo bo ja i moj chlopak mamy urodziny w lipcu i gdyby dzidzia w lipcu sie urodzila to byloby super:) a o porodzie jeszcze tyle nie mysle. Wole sie nie stresowac na zapas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
uuu do lipca kochana to czasu a czasu :) ja juz wtedy od 3 miesiecy bede 'rozpakowana' heheh :P a no i bede walczyć o figure. no i cholernie mi na tym zależy bo ciąża to uhh.. coś okropnego. a gdzie reszta dzierlatek? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adgjm
Ja to sie boje ze po ciazy bede gruba.. Pozniej trzeba dbac o linie. no a do lipca to jeszcze kawal czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
oj trzeba uważać z tym jedzeniem.. ja się dziś naopychałam bo mam urodziny, ale od jutra spowrotem zaczynam uważać!! migotka no to w sumie na dniach będziemy się razem męczyć... pomyśl, że Ty będziesz miała wcześniej z głowy.. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkiego najlepszego limonkowa ja!!! co do jedzenia do ja dużo raczej nie jem...choć można powiedzieć, że moze nawet za mało, ale jakoś nie mam apetytu. no cóż...dziś zaczyna sie 7 tydzien! mam pytanie czy któraś z Was ( limonkowa ja i Migotka) lub ktoś jeszcze inny, czy miałyście już to badnie związane z glukoza? ze trzeba wypić dużą ilość? jak się po tym czułyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
dziękuje dziewczyny :* i to nie 18 ur. tylko 19 ;) jest_super :) -- test z glukozą robi się dopiero między 24 a 28 tc więc jeszcze duuuużo czasu przed Tobą :) ja już mam skierowanie na takie badania, ale dopiero na początku stycznia je zrobie, przed kolejną wizytą. W sumie jakoś mi się nie spieszy, bo glukoza jest diabelnie słodka, a ja nie toleruje czystego cukru nawet w herbacie :P (tak, od przeszło 2 lat, nie wypiłam herbaty czy kawy z cukrem, bo inaczej bym pluła tym po ścianach hihihi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limonkowa ja
pół szklanki rozpuszczonej glukozy (kupuje sie w aptece i idzie z tym do przychodni). Podobno slodkie jak fix, a reakcje na to są różne.. jedne wymiotują, inne tylko mdli itd., ale dla mnie to będzie wyzwanie bo jak wcześniej pisałam - NIE CIERPIE cukru w czystej postaci. Słodkich napojów i słodyczy praktycznie nie jem.. ale co do tej glukozy to można zabrać ze sobą cytryne zeby troche zbić ten smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×