Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

pocahontas - fajna stronka, wystarczy usunac puste miejsca i wchodzi, na pewno skorzystam, bo w ogole nie mam ruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocahontas okropna jesteś z tym barszczem:-)))przez Ciebie zaraz będę musiała lecieć po fasolę!!!!!!!!!!!!!!!!!! a myślałam że dziś zrobie tylko sląskie z sosikiem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mot co do wózka, ja też chciałam taki z dużymi pompowanymi kołami i nie skrętny - bo jak prowadziłam taki mojej koleżanki to zawsze skręcał mi nie tam gdzie trzeba. Ja odkupiłam wózeczek od znajomej. Ma możliwość zablokowania skrętnych kół. Ma dużą gondolkę, bo chyba dość długo trzeba będzie powozić maluszka, jak przyjdzie siarczysta zima. Kumpela rodziła w połowie lipca, a miała małą gondolę i w połowie zimy musiała malucha dać do spacerówki. A tak wygląda mój wózeczek, dałam za niego 350 zł. 3 lata temu kosztował 1200: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a16d4425673964ff.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca0b9f982f151bad.html Fotelik do samochodu dostanę od siostry. Teraz rozglądam się za łóżeczkiem. Zastanawiam się nad takim z szufladą. Choć idealne byłoby takie: http://www.tosia.pl/sklep/product/p/1552/bellamy Ja na zwolnieniu jestem już od 5 tygodnia ciąży. To przez dojazdy. W piątek kończy mi się 17 tydzień. wizytę u gina ma pod koniec marca - będzie to 19 tydzień, nie wiem czy zrobi mi już USG połówkowe. Ruchów dziecka jeszcze nie wyczuwam, choć dwa razy w nocy wydawało mi się że je czuję. Ale nie wiem czy to mi się nie śniło, czy na prawdę coś wyczułam. To moja pierwsza ciąża, więc pewnie jeszcze poczekam. Nudności mi już minęły, ale za to zaczęły mi przeszkadzać różne zapachy. Wczoraj w autobusie MZK myślałam że wysiądę wcześniej bo coś mi tak przeszkadzało. Na razie przytyłam niecały kilogram, ale brzusio tak mi się powiększył, że musiałam sobie sprawić jakieś ciuszki. Wczoraj dostałam paczkę z ciuchami, które wylicytowałam na allegro: 3 pary spodni, 2 spódniczki, żakiet, sweter i 5 bluzek. To wszystko tylko za 100 zł. Jedne spodnie trochę mają ciasny pas i pewnie długo ich nie ponoszę. jedna spódniczka i żakiet muszą troszeczkę jeszcze poczekać, ale cała reszta jest o.k. Wcześniej udało mi się tez wylicytować czarny trencz na wiosnę za 30 zł. Bo ceny w sklepach to masakra. Za zwykłe getry ciążowe z cienkiej bawełny zapłaciłam 45 zł. Co do szkoły rodzenia to w moim mieście jest za darmo w szpitalu, w którym będę rodzić. Trzeba mieć tylko zaświadczenie od lekarza zezwalające na uczestnictwo. Jutro będę tam dzwonić, żeby zapytać się o terminy. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i składam spóźnione życzenia z okazji Dnia Kobiet!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ale sie rozpisalyscie:) Mialam niezla lekture i pewnie teraz cos pomine.. Zaczne od wozka : Nie prawda ze wozki 3 kolowe sie wywracaja, uzywalam takiego ponad 2 lata. Fakt tani nie byl bo kosztowal mnie 3000zl moze dlatego :) No i firama chicco raczej nie moze sobie pozwolic na taka porazke. Mi sie sprawdzil w 100% w kazdych warunkach :) Sprzedalam go z bolem ... Teraz jest juz duzo tanszy : http://allegro.pl/chicco-wozek-trio-s3-top-fotelik-auto-fix-fuego-i1468127610.html Polecam :) Teraz zamierzam kupic wlasnie taki gdzie przednie kolka sa mniejsze i tez w opiniach nikt nie pisze by byl nie stabilny . Jesli chodzi o pampersy to przy obydwoch synach uzywalam wlasnie tej firmy, kiedys zaryzykowalam kupilam inne nie pamietam juz fimy i maly sie odparzyl. Laktatory : Juz sie pewnie powtarzam ale coz , jakich laktatorow uzywalyscie ze wam nie odciagaly pokarmu ??? Ja w 1 ciazy tez odciagalam tylko recznie, ale kupilam jakis tani badziew i nie odciagal. W 2 ciazy odciagalam Aventem recznym i byl super, nigdy mi sie nie przytrafilo bym nie mogla odciagnac pokarmu :) A i nie wiezcie w te brednie i zabobony bo tylko sie rozczarowac mozna ja mialam 2 ciaze zupelnie rozne i mam 2 synow. Druga przebiegala typowo na dziewczynke rozlany brzuch, ochota tylko na slodycze, zwracalam do konca ciazy i takie tam dziewczynkowe objawy :) i wyszedl z tego 2 synus :) Do tego ci ludzie w kolko gadali to samo to bedzie dziewczynka jak nic, atu prosze juz na polwkowym okazala sie chlopcem. Pewnie cos jeszcze pominelam :( Ja dzis dostalam paczki z ciuchami ciazowymi i w koncu sa w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki małp@ uspokoiłaś mnie ,bo też wydawało mi się dziwne i niemożliwe żeby czuć dziecko tak wysoko na tym etapie ciąży, ale któraś nie pamiętam która dziewczyna tak właśnie napisala.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoras jeszce pytala o to gdzie czujemy nasze dzieciatko. Ja tez czuje bardzo nisko, wczoraj nawet troszke mnie to przerazilo bo czulam je nad samym spojeniem, wiec bardzo nisko :( Przewaznie wierci sie i wypycha po lewej stronie :) Ja lozeczko mam zwykle drewniane po moim synku i kojec prawie nowy bo jakos do mnie nie przemowil wiec sluzy nam tylko na wyjazdach lub gdy ktos przyjedzie do nas z malym dzieckim. Ale jak lubicie kojce to go polecam, kupilam go w pl na allegro : http://allegro.pl/kojec-lozeczko-turyst-plozy-wibracje-uchwyty-w-wa-i1484265219.html Moj jest bez obrazkow i w troszke innych kolorach, kupiony prawie 3 lata temu a cena nadal ta sama :) A tu macie link do laktatora : http://allegro.pl/philips-avent-laktator-via-system-pojemniki-bpa-0-i1477528304.html acha i nie wiem czy juz czytalyscie o laktacji ale nawal pokarmu pojawia sie na 3 dobe, wiec upatrzcie cos juz sobie bo moze sie okazac ze to M bedzie musial wam laktator kupic bo bedziecie jeszcze w szpitalu w tym czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dopiero pisalam ze upatruje wozka hartan vip no i tak trafilam ze akurat sie aukcja konczyla vipu xl wiec wygralam ja i kupilam za w przeliczeniu 1000zl. ciesze sie, to prezent od rodzicow. wozek lekki blekit z otoczeniem pomaranczu wokol, dodatkowo jest adapter fotelika na wozek. wiec mysle ze w dobrej cenie kupilam. mialam upatrzony sliczny w stylu marynarskim i inny granatowy, no ale juz kupilam ;) http://www.hartan.de/produkte/kinderwagen.php?modell=vip-xl nie wiem czy jest najlzejszy, ten wazy 12,9kg ale inne waza do 15kg. mamy moze 8 schodkow zeby wyniesc z piwnicy a maz bedzie w domu wiec chyba sobie damy rade. Aga-fajniutki ten Twoj wozek i ladne kolory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg24 - u mnie jeszcze nic nie czuć, dopiero 15 tydzień ale strasznie Ci zazdroszczę :) kupiłaś tylko łóżeczko czy cały zestaw - z kołderką, pościelą itd.? pocahontas - właśnie to wygospodarowanie czasu... chyba to prawda, że im więcej go mamy tym mniej jesteśmy w stanie zrobić - wiem to po sobie :) mój mąż ciągle wypytuje kiedy wreszcie idę na l4 bo on by już chciał - że nie martwiłby się tak o mnie wtedy koteczkowa - ja nie umie się sama zmobilizować do ćwiczeń - muszę to robić stadnie :) mum to come - ja właśnie wybieram się na holtera. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z sercem a w ciąży pojawiło mi się kołatanie i muszę to sprawdzić. Ładny wózek i świetna okazja :) aga15510 - właśnie o coś takiego mi chodzi, więc widzę, że się rozumiemy :) i fajnie, że ma odblaski - zawsze to bezpieczniej co do łóżeczka - gdybym już mieszkała na swoim to też bym coś takiego wybrała na bank ale na razie mam za mało miejsca więc ta opcja odpada ja już kupiłam 2 pary spodni ciążowych bo w żadnych już guzika nie dopnę no i biustonosz - od razu wzięłam taki do karmienia, choć taki babciny wzór ble ale tylko do jednego starego wchodzę - muszę jeszcze dokupić Ewelina 29 - pisząc, że kupię laktator po porodzie to właśnie "ręcami" męża i właśnie o takim typie myślę, jak link wysłałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Czytam Was z zaciekawieniem - też jestem sierpniowa :D Heh jeszcze troche minie zanim ogarnę wszystkie strony ;) Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko nowej zainteresowanej? :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do łóżeczka to wiem co bym chciała - drewniane, w kolorze wiśni (będzie mi pasowało do mebli) z wyciąganymi szczebelkami i szufladą wysuwaną :) widziałam już takie na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna- ja też jestem nowa i też "dzisiejsza" i pisze mi się tutaj fantastycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc bombastyczna, dolaczaj do grona ciezarowek!! no ten laktator ciekawy, ale na pewno to jakis najlepszy? sa tez jakies inne tej firmy, wiec nie weim w ciemno na co postawic. Mot-to kolatanie to moze byc wlasnie spowodowane zwiekszonym przeplywem krwi, teraz serduucho wiecej pompuje za 2 osoby. no ja mysle ze powinnam spytac czy oby mi nic nie zagraza,ale mysle ze nie,bo twardsza ze mnie sztuka juz od kilku lat ;) kojec fajny,ale u nas tez miejsca nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Jej Dziewczyny czytam Was.. i dochodzę do wniosku że jestem w d***e :P Tzn moja ciąża jest z lekka horrorowa tzn do połowy 4 m-ca masakryczne wymioty, osłabienia, omdlenia i takie tam, póżniej zapalenia, infekcje.. dopiero zaczynam żyć i naprawdę cieszyć się całą sytuacją.. No i właśnie jak czytam, że Wy już macie wybrane/zamówione/kupione wózki, łóżeczka itp. to myślę, że jestem w czarnej bo do tej pory nie miałam siły i czasu żeby o czymkolwiek myśleć. Mam tylko nadzieję, że się wyrobię i zdążę ze wszystkim :) Hehe ciągle wydaje mi się, że to jeszcze tyyyyyyyle czadu a to nie do końca :P I jeszcze przeprowadzkę mam na początku lipca :P Hehe atrakcji od zatrzęsienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleopatra2011
ehh ja tez jeszcze nic nie mam ale na kupno wózkw i łożeczek jest jeszcze kupa czasu, po co ma teraz stac zawalać i sie kurzyć. narzazie dbam maksymalnie o siebie, kupuje ciuchy, kosmetyki i się relaksuję:)juz nie moge się doczekac ciepłych dni aby przesiadywac na słońcu. wczoraj byłam na wizycie i wiem ze bedzie facet, mąż nie spał w nocy z radości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come - kardiolog też mi tak powiedział, ale po ekg i posłuchaniu mnie zlecił holtera i badanie tarczycy więc nie wiem czy coś podejrzewa ale nie chciał mnie denerwować czy po prostu chce się upewnić - mam nadzieję, że to drugie :) bombastyczna no to masz przejścia, ale nie martw się - ze wszystkim zdążysz. Ja za wózkiem już teraz bo pradziadek tak się cieszy, że już chce kupować. Poza tym lubię mieć wybrane, opatrzone rzeczy wcześniej a nie kupować na szybko a potem żałować - tak mam, że lubię obadać wcześniej sprawę. Ubranka mamy dostać więc na razie czekam i dopiero potem będę oceniać czego brakuje i kupować. Raz tylko kupiłam 2 body po 3,99 sztuka i pajacyk za 6.99 - takiej okazji nie mogłam przepuścić :) kleopatra - mój też by tak się cieszył :) no ale na razie musi poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Witam nowe :), śmiało możecie wpisać się do tabelek. łazanka ja wieczorem zjadłam litr lodów, które przyniósł mi mężuś, więc nie czuj się osamotniona w słodkościach. Nas post nie obowiązuje... bo jemy żeby dzidziuś żył zdrowo (przykazanie "nie zabijaj"). Wózek w zasadzie wybrany został przez męża. W grę wchodzi BABYACTIVE JET 3 w 1 albo BOLDER SD ECOLINE IMPLAST chyba że znajdziemy coś jescze w dobrej cenie. Mieszkamy na 2. piętrze choć w prawdzie jest wózkarnia w piwnicy (ale tam śmierdzi stęchlizną- fuj fuj :O) to wolę taszczyć wózek do mieszkania. Dla mnie wózeczek powinien być w miarę lekki, stabilny, niewywrotny, funkcjonalny, z możliwością składania stelażu i wpinania fotelika samochodowego w stelaż (wygoda np na zakupach), a kolor jakiś co by się za szybko nie pobrudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My na zakupy wyruszamy w przyszla niedziele :) bo we wtorek ide na polowkowe wiec moze poznam plec :) wozek mam zamiar kupic za miesiac jak trafie na okazje :) Dziewczyny ten laktator reczny z aventu jest tylko jeden :) najnowszy rozni sie tylko kolorem raczki :) jest jeszcze ten elektroniczny, ale ja zostaje przy swoim sprawdzonym :) po co wydawac tyle kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktatory...bazuję nadal na waszym doświadczeniu :)... A wspominany barszcz tyle że z kołdunami zjedliśmy wczoraj na kolację. Dziś na obiad szynka pieczona z kopytkami i sosikiem z pieczeni oraz z surówką z kiszonej kapustki, aż mi ślinka cieknie. ;) Ja od rana robię porządki wiosenne. Dziś dzień mycia okien bo takie brudne już mnie strasznie zaczęły irytować. Imiona wybrałam a mąż je zaakceptował jak na razie dla chłopca: Dominik, Robert, Karol. Dla dziewczynki: Oliwia, Lidia chociaż te dziewczyńskie w przeciwieństwie do chłopskich nie są jeszcze wybrane na 100%. My mamy dużą rodzinę i wiele fajnych imion jest już zajętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wizytę u gin mam na 18. marca ale nie wiem czy zrobi mi usg.... Cho bardzo bym chciała zobaczyć jak bardzo dzidzia już urosła. :) Ja jestem w domku od początku ciąży. Troszkę się nudzę bo mężuś wraca do domku pod wieczór (co zrobić taka praca) ale nie narzekam. Gdyby nie moja ukochana suczka i jej spacerki oraz Wy moje kumpelki, to sama bym oszalała i zadręczyła się z moimi myślami. Także dzięki, że mam Was... :D Wracam do sprzątania. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327-ten pierwszy wozek baby active b.podobny do mojego hartana. choc ten drugi tez wiele sie nie rozni,chyba ma wieksze kola? cena tez przystepna na nowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 Ja rowniez nie pracuje, tyle ze moj czas mi synus mlodszy ( 2,5 lat ) wypelnia a pomyslow ma 1000 :) Przed chwila poszedl do kuchni po reklamowke z toalety wzial papier i powiedzial ze idzie sprzatac klatke bo papugi zrobily kupe i w salonie mu strasznie smierdzi :) nie wiem skad on bierze te pomysly :) Pieski tez mam nawt 2 ale nie wychadze na spacerki tylko do ogrodka je puszczam :) A za tydzien czeka mnie odbieranie porodu bo moja sunia tak jak ja tez jest w ciazy :) Mam nadzieje ze wszystko pojdzie pomyslnie, to juz jej 2 porod :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mam problem, dwa dni temu wyczułam w prawej piersi guzek, srednicy około 1,5cm, nie bolący, jestem przerażona, strasznie sie boje co to jest, na usg umowiłam sie na 20 marca. Do tego czasu wykończę się nerwowo, nie mogę myśleć o niczym innym, strasznie się boję! Około roku temu miałam robione usg i wykazało, że mam w obu piersiach małe torbiele około 3-4mm, czy mogło się tak stać że ciąża przyspieszyła wzrost jednego z nich? Czy któraś z Was spotkała się z guzkiem w piersi w czasie ciąży? Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa przyszla mama!- nie martw sie na zapas!! moze tylko Ci sie torbiel powiekszyl, z pewnoscia tak jest!! moja mama ma pelno torbieli a urodzila nas dwojke. ja tez sie balam ze mam torbiele kiedy mnie w listopadzie nagle zaczelo ciagnac od pachy po piers. okazalo sie,ze to objaw ciazy.. pojdz spokojnie na wizyte, ale nie martw sie na zapas!! ja sie przejmowalam znamieniem bo wyroslo mi nowe i swedzialo strasznie, a lekarz powiedzial,ze niegrozne i ze to efekt ciazy. wiec spokojnie ;) na pewno bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come - dzięki za słowa otuchy, mam nadzieję że będzie tak jak mówisz, staram się myśleć pozytywnie ale przejrzałam trochę internet i piszą tam różnie na temat guzków piersi w ciązy. Boję się po prostu, że któryś z mioch malutkich torbieli przeistoczył się w guz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa przyszła mama! nie zamartwiaj się na zapas, pewnie wszystko będzie ok! Głowa go góry! Ewelina29 no to "płodny" rok macie w domku :). Koniecznie zdaj później relację co i jak z suczką i szczeniaczkami... Dziewczyny wczoraj był dzień kobiet a jutro DZIEŃ MĘŻCZYZN! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa przyszła mama - ja również uspakajam. Tyle różnych rzeczy pojawia się w ciąży, że szok a potem okazuje się, że nic groźnego, że się zdarza. Kiedyś gdzieś czytałam, że w ciąży ujawniają się jakieś nasze skrywane przez organizm słabości, choroby czy predyspozycje ale wcale nie muszą być niczym groźnym. Po prostu taka natura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu przespałam cały dzień:) Przyszedł w końcu dopler, i tak miło było posłuchac bicia serduszka, że jak zasnęłam to 6h spałam, choć w nocy tez spię normalnie:) Co do smaczków i objawów ciążowych tez twierdzę, że bzdura, dwie moje poprzednie ciąże były zupełnie różne i objawami i smaczkami a mam 2 synków także nie wiem, kto to powymyślał. Ale w tej ciąży najdłużej trzymają mnie mdłości, jeszcze nie minęły i najgorsze są wieczorem... W pierwszej ciąży tez czułam ruchy ok 20 wiec dziewczyny nie martwicie się, które nie czujecie jeszcze, potem kiedy w drugiej ciąży poczułam ok 16 tyg, to aż nie mogłam uwierzyc, że tak wcześnie, ale doświadczone mamy już wyczują, natomiast w tej ciąży kiedy łaskotania zaczeły sie po 13 tyg i z kazdym dniem coraz wyrażniej tak, ze na zabiegu w szpitalu w 14 tyg maleństwo dosłownie szalało, to mnie uspokajało choć dostałam epidural to czułam jak sie rusza, ma juz stałe pory ruszania się więc trudno tutaj o pomyłkę, także czuję od 3 tyg ruchy, więc można jednak czuć wcześniej. A przecież mama która miała już dzieci, nie pomyli ruchu jelit z ruchami maleństwa:) łóżeczko dla maleństwa kupuję turystyczne graco z podwieszanym materacem. Miałam drewniane łóżeczka przy moich synkach i choć zakładałam ochraniacze na szczebelki, to od momentu kiedy zaczynały siadac, czy wstawac zaczynały sie tez urazy,noska czy uszka, dlatego ja nigdy więcej drewnianego. A w sypialni, by nie budzic całego domu chodzeniem w nocy będę miałam małe w kołysce przy sobie. Witam nowe sierpniówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna-Witaj w gronie i nie przejmuj się, ja też niczego jeszcze nie mam bo taka jestem trochę przesądna... Też mam niefart do infekcji i różnych zdrowotnych urozmaiceń w trakcie tej ciąży, że nie wspomnę o anty-hcv, które u mnie wyszło, choć jeszcze w wakacje było ok. Ale idzie wszystko przeżyć, teraz walczę z zatokowym katarkiem,i... nie jest milusio...ale też damy radę. Buźka dla Ciebie! mama8327-wózki fantastyczne, widzisz Kochana, ponownie ratujesz mi życie. Cały dzień wertuję neta i nic mnie nie przekonało (no poza kilkoma za kasę szaloną), a tu Ty podajesz, że sprawdzone itd, a mnie się bardzo podobają. Tak więc sobie myślę, że pojedziemy całą rodzinką do sklepu, żeby tatuń i synek przetestowali pojazdy i wtedy się zdecydujemy na sprzedaż przez neta. Ewelina29-ja też jestem prozwierzęca, mam dwa koty i psa, do niedawna miałam też królika ale niestety odszedł za tęczowy most bo już przeżył swoje. Myślę, że nikt tak mądrze nie wychowa dziecka jak sucza mama i nie nauczy pokory jak koci wujek. Pozdrawiam i oby poród był udany, ja swojej suńki szczeniaczki odbierałam w windzie...:)bo jej się na spacerek zachciało. Na szczęście wszystko się zakończyło szczęśliwie. Szczęśliwa przyszła mama!-Ty się babo nie zaręczaj i nie wertuj internetu w poszukiwaniu diagnozy, jak nie jesteś lekarzem to daj spokój. Ja też miałam zgrubienie i myślałam, że to guzek okazało się, że i się gruczoł tak powiększył. Moja siostra też miała przygodę, ale okazało się, że to tłuszczak i sam zanikł po porodzie więc wyluzuj i nie denerwuj maluszka. A karmić będziesz bez względu na to co "to" się okaże. Trzymaj się i do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×