Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość malp@
Mum to come bardzo Ci dziękuję. Niestety swędzi mnie tak bardzo, że nie wytrzymam do jutra. Wczoraj brałam lactovaginal, myslałam, że mi przejdzie. Okazało się, że jest jeszcze gorzej, więc to na pewno grzybica :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam jeszcze cos takiego : Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na klotrimazol. Gdy stosujesz miejscowo inne leki przeciwgrzybicze np. nystatynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że karmisz piersią. Preparat jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze nie należy używać aplikatora. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią. Wiec chyba mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodko gratulacje. ja wczoraj postanowiłam że przestaję gotować.pierwszy raz w zyciu nie wyszły mi śląskie chociaz tak je lubię że robię najrzadziej raz na dwa tygodnie od paru lat. ostatnio to którys z obiadów który nadawał się do wyrzucenia mimo że wszystko robie tak samo. zostaję przy samych zupach. ja was czytam ustawicznie ale dalej jestem w tyle jesli chodzi o rodzaj laktatorów itp. co do wóżka to wiem jakiego nie chcę ...a te co mi się podobają to nie pamiętam modeli. chyba trzeba by to zapisywać. łóżeczko postanowiłam mieć to najprostsze drewniane (takie jak za mojego dzieciństwa były) potem turystyczne jak potomek będzie już sam stał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł!!! Jagodko, wielkie gratulacje :) Wszystkiego dobrego!!!! Clotrimazolum to 2 trymestrze można, w 1 nie można. Czopki nie wiem. No ja właśnie chciałabym x-landera ale sama się zastanawiam. Ma mieć 4 koła, pompowane, bo my dużo spacerujemy po bezdrożach ogólnie ma być wygodny i zgrabny i nie kosztować więcej jak 1500 zł ;) Te wózki co pokazywałyście to troszkę za duże gabarytowo jak mój gust, ja jeszcze rozważałam mutsy transportera i jedo fyn. Muszę sobie je na żywo pooglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malp@
Ewelina29 znalazłam w necie informację o leku http://leki-informacje.pl/220,1,pytania,clotrimazole.html Wynika z tego, że mogę go zastosować :) Dzięki dziewczyny za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy małej szalałam z wózkami, miałam ich...uwaga... 16 :D Oczywiście nie na raz, w domu był zawsze jeden ;) Tylko tak sobie zmieniałam. Najlepszy okazał się spacerowy buggster, ale aktualnie ciężko go dostać. Fajne były też graco delux, ale mają plastikowe łączki do kół i łatwo je zlamać. Maclaren okazał się przereklamowany, ciekawy model maxclaren mx3 fajny ale na żywo dość duży, fakt, że wygodny dla dziecka, bardzo lekko się prowadził. Może rozważę teraz ;) Tylko, że to 3 kołowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, clotrimazol w masci mozna stosowac, ale tylko w razie koniecznosci - jak wszystko w ciazy :) ;przed chwilką napisałam smsa do koleżanki, która jest pielęgniarką czosnek jest dużo lepszym i zdrowszym lekiem - również poza ciążą - tylko zapach z ust czosnkowy, ale działa - sprawdzone przeze mnie i przez moje koleżanki :) w sensie, na noc obrany i lekko ponacinany ząbek czosnku wkłądamy jak globulkę i tak kilka dni - wszystko przechodzi :) Ale oczywiście rozumiem swędzenie takie, że nie dajecie rady :) Co do wózka to nie wiem co robić, dookoła słyszę: czekaj, masz czas... to przyniesie pecha bla bla :) jedno wiem, nie chcę wózka na 3 kolach, wydaje się bardzo niepraktyczny :) łóżeczko kupuję od koleżanki, po jednym dziecku :) gratis dostaję pościel, materac i coś tam jeszcze :) więc nad tym już nie dumam :) Robię sobie listę wyprawkową, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dziś ugotowałam sobie i swojemu M pyszne kotleciki mielone z ziemniaczkami i buraczkami, było pyszne ale po raz kolejny okazało się że nie mogę jeść głęboko smażonego. Wszystko zwróciłam i to tak niefortunnie że teraz siedzę jak tyczka byle sie nie ruszyć tak mnie przepona boli :( mam nadzieje że mi to szybko przejdzie bo ból straszny a poza tym nie mogę nic zrobić. A u Was co słychać? Ja byłam dziś też u położnej i słuchałam bicia serduszka mojego Skarba. Cudnie. Dziewczyny mam pytanie co do tych detektorów co zakupiłyście: działają? warto kupić? zamierzam jeden sobie sprawić i chciałabym oprzeć się na Waszych opiniach aby nie kupić jakiegoś badziewia. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopler chciałam napisać a nie detektor :) nie wiem skąd mi się to wzięło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ? ząbek czosnku
dowcipnie? aha. To twoją metodą antykoncepcji był czosnek w pępku tak? I co nie zadziałał, co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm czosnku to bym nie wsadzala.. czytalam juz o tym i lekarze sa przerazeni co robia kobiety. a w ciazy to juz w ogole bym sie bala. czosnek ma silne dzialanie p/grzybicze ale nie mozna pakowac go w pochwe.to nie lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malp@-lepiej weź ten clotrimazol, może i czosnek to dobra metoda ale biorąc pod uwagę, że nie znasz źródła pochodzenia, sposobu wyhodowania i składników gleby, na której wyrósł oraz miejsca przechowywania przed sprzedażą, to raczej bym się bała. Możesz też spróbować tantum rosa, naprawdę łagodzi świąd (stosowałam) i irygacji kefirem lub jogurtem naturalnym. Ale swoją drogą musisz to zgłosić lekarzowi prowadzącemu ciążę ,takie sprawy to nie żarty. Ja, jak już Wam pisałam wcześniej, jestem już po kuracji bodajże pimafucinem i jest git, tylko teraz dieta wspomagająca i lactowaginal. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpa spokojnie możesz wziąc clotrimazolum w globulce, w drugim trymestrze jest jak najbardziej bezpieczny a i w pierwszym trymestrze tez na odziale podawany jest ciężarnym bo jest najłagodnieszy przy grzybiczych dolegliwościach, na odziale podają w globulkach nie w kremie. Jeszcze lepszym lekiem w ciąży i przy nie skutkujacym clotrimazolum , pimafucin też w globulkach. I leki w globulkach nie wywołują skurczy. Nie wiem po jakiej szkole jest ta pielęgniarka co proponuje czosnek dopochwowo ale mnie na studiach pielęgniarskich nigdy babcinych sposobów nie uczono:) więc raczej z jej własnego uznania ten czosnek Któraś dziewczyna pisała wczesniej o bólach w pachwinach, sa one normalne w ciązy, ale kiedy ból zaczyna rozlewac się na dół brzucha raczej mieć pod ręką nospę niż ryzykowac przy delikatnych skurczach pęknięcie pęcherza moczowego. Poród przedwczesny rozpoczyna się gdy w ciągu godziny wystąpią 2-3 skurcze, czyli bardzo niewiele. I dlatego trzeba reagowac szybko niedopuszczając do tego ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 - ja ogladałam te i te same z wyświetlaczem LCD, ale te drugie są troszkę droższe. Narazie obserwuję parę aukcji, zobaczymy co mi się da złowić. Ale jak mówisz że ten w zupełności starcza to może skuszę się na ten bez czekania. Ale poczekam jeszcze do jutra jak mój M wróci i sam zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślałam o tym z wyświetlaczem i prawde mówiąc ten miał być z wyświetlaczem ale tak się dzieje jak się kupuje na ebay lub alegro, ale choć nie wyświetla się pomiar, jak słuchasz to jesteś w stanie odróżnić swoją tętnicę od bicia serduszka i rytm, mi spokojnie wystarczy, chodziło mi o spokój gdy małe spi i sie nie rusza, żeby nie schizować, że coś się dzieje, a słychac bardzo wyraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę spać Kobietki bo ledwo żyję, słodkich snów dla Was i Waszych małych Robaczków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też życzę wszystkim Wam spokojnej nocy, odpoczywajcie aby maluszki miały siłę rosnąć ;) Pozdrawiam i do usłyszenia. :( Jutro niestety czeka mnie ciężki dzień, od 8 do 18 w pracy, coraz częściej czuję że moje akumulatorki są coraz słabsze i po takim dniu wracam zmachana i nie mam na nic już siły. :( Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zdecydowalam na doppler firmy Hi Bebe :) Tylko narazie aukcje koncza sie ok 40 F wiec poczekam na jakas okazje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malp@ a może idź do jakiegokolwiek ginekologa - w ciąży i z infekcją powinni cię przyjąć bez kolejki w każdej przychodni; lekarz przepisze ci leki i poczujesz ulgę. A do twojej gin pójdziesz w wyznaczonym terminie. Uważam, że clotrimazolum nie powinno zaszkodzić dzidziusiowi to jeden z łagodniejszych leków. A ten czosnek (w szczególności komentarz pomarańczówki - sorki jagodka1 ) mnie rozbawił; od razu przypomniałam sobie skecz kabaretu neonówka "rada pedagogiczna" jak to katecheta polecał dziewczynom wkładać czosnek w pępek: http://www.youtube.com/watch?v=fgZAhFur3tI obejrzyjcie sobie ja się uśmiałam do łez. Pospałam w dzień i teraz w nocy spać nie mogę... I wiecie co-jednak to mycie okien dało mi dopiero dziś w kość. 💤 dobranoc A wy pewnie przeczytacie to rano więc dzień dobry! miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małp@ ja w poprzedniej ciąży miałam non stop grzybice i lekarz pamiętam przepisywał mi nystatyne,metonidazol ,gynalgin nic o clortimazolum to nie wiem jak mam zajady to wtedy koło ust tym smaruje ale nie pochwe.Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Kobietki! Mania-moja dawna ginka (przed przeprowadzką z Lublina do W-wy), zawsze mówiła, że clotrimazolum to jest coś co każda kobieta mieć powinna jak tusz do rzęs czy puder, a już podstawa w torebce gdy się chodzi na basen. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,dziewczyny mozna Clotrimazolum i jest jeszcze pumafikort czy cos w tym stylu bo nie wiem czy przypadkiem nie przekreciłam nazw ale mozna je stosowac mimo ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania jak się ma zajady na ustach to sie nie smaruje clotrimazolum tylko wcina complex wit B:) bo zajady wynikają tylko z braku wit B w organiźmie, jak brakuje Ci wit, to clotromazolum działa tylko pobieżnie a i tak ci zachwilę pękną kąciki ust, wit B spokojnie wystarczy:) a tak na marginesie czy to nie Ty Mania obiecałas mi wysłać luteinę miesiąc temu?Bo może się mylę z nikiem... Dobrze, że lekarz przpisał mi progesteron bo inaczej zostałabym bez tabletek Mnie też sorry rozbawił komentarz pomarańczki o czosnku w pępku:) Zbieram sie na wizytę lekarską, miłego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.Mnie po śniadaniu dopadła ochota na chipsy,zjadłam połowe,popiłam sokiem z czarnej porzeczki i jestem pełna.Zaraz zabieram się za mycie okien bo słonko zaczyna wychodzić zza chmur.Planuje umyć dziś pięć reszta w przyszłym tygodniu.Strasznie mi się nie chce ale wyglądają już masakrycznie więc muszę.No i kupilam jeansy ciążowe na allegro może dziś dojdą.Boję się, że nie będą pasowały bo jeszcze nigdy nie kupowałam spodni bez zmierzenia.Zawsze w sklepie zajmuje mi to troche czasu.Zobaczymy jak dojdą.Mam nadzieję, że nie stracę pieniędzy i będą pasować.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Witam was:) Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Wzięłam wczoraj pierwszą globulkę z opakowania. Jest trochę lepiej. Wyczytałam na ulotce, że clotrimazolum w II i III trymestrze nie jest groźne dla płodu. Mojego męża posmarowałam maścią. To w sumie od niego złapałam infekcję. On oczywiście nie ma żadnych objawów. Przez ostatnie 2 miesiące nie mogliśmy się kochać, bo plamiłam. Teraz uległam i od razu taki zonk:( Wizytę u mojej ginekolog mam w środę. Niestety, mieszkam w takim miejscu, że ciężko złapać jakiegoś dobrego lekarza, więc poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) witam ponownie :) cóż czosnek czosnkiem :P nikt nic nie musi :) ale dziala :) co do tego co myślą lekarze, jeden powiedział mi, że nie powinnam używać elektrycznej szczoteczki do zębów, bo nie myje dokładanie a poza tym jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, które nie potrafią umyć zębów szczoteczką tradycyjną :)))) uśmiałam się do łez :) więc lekarze nie zawsze mają rację :) Moj gin mówiła, że w ciąży należy przeostrożnie stosować wszystkie leki bez recepty, a że clotrimazol jest bez recepty, stąd myślę, ze nalezy sie skonsultować :) ktoś pisał o tantum rosa - super lek moim zdaniem :) ja w infekcjach lubiłam Gynalgin, ale z tego co wiem w ciazy nie mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja dziś doszłam do wniosku, że ten czas strasznie szybko leci. Wam też? Ani się obejrzymy, a zaraz przyjdzie sierpień i "posypiemy" się jak domino ;) Ja wczoraj byłam na nieolanowanej wcześniej wizyciie, bo trochę się wystraszyłam. Ale z dzidzią wszystko w porządku - taka jest ruchliwa, że były problemy żeby ją pomierzyć :) Fikołki robiła i non stop się kręciła :) Cudowny widok. Tak na 75% będzie chłopak, ale to nic pewnego, bo trudno zobaczyć było przez to, że się maluch tak kręcił i zasłaniał. A miała być dziewczynka ;) Co do grzybicy, to Clotrimazol jak najbardziej jest dla kobiet w II i III trymestrze. Ja osobiście nie stosowałam, ale koleżanka która ma termin na lipiec brała z zalecenia lekarza.Nie do końca zgadzam się ze stwierdzeniem lekarza jagodki1, że leki bez recepty trzeba bardzo ostrożnie brać w ciąży. Co z No-Spą? Jest przecież bez recepty i mozna ją brać a często jest nawet wskazane w ciąży. Wiadomo, nie ma co się faszerować bez sensu, ale jeśli lekarze zalecają konkretne leki to nie ma co się bać. wiadomo, że lepiej się zawsze skonsultować z lekarzem przed wzięciem leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×