Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Hej! Szybko napisze a potem Was p;oczytam bo jadę zrobić porządki na cmentarzu. Dzieje się u mnie. Wczoraj dowiedziałam się, że na 90% będzie chłopak więc dołączam do armii ;) chciałam dziewczynkę ale i tak jestem zadowolona. Za to maż zachwycony i jeszcze chłopak się nie urodził a on mówi, że teraz chce dziewczynkę ;) cały ranek przemawiał do brzucha, aby mały wypiął pupę i go posłuchał - dzidzi na usg stało na głowie dosłownie :) teraz gorsza sprawa - wczoraj po prysznicu, kiedy się balsamowałam zauważyłam, że mam kleszcze na pograniczu piersi i nadbrzusza. Pojechaliśmy do szpitala. Dostałam antybiotyk i mam się obserwować i wszelkie zmiany typu rumień, gorączka, ból kości, stawów czy jeszcze inne łączyć z kleszczem. Przyznam , że jestem przerażona na razie tyle, do póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczeta, nowe kobity dopisujcie się. ja czuję ruchy juz bardzo mocno, a małżonek jeszcze nic bo idento jak u was gdy kładzie mi rękę na brzuchu dzidzia przestaje:-))) wy macie widzę ostanio problem ze spojeniem łonowym a ja z krzyżem- wieczorem mnie tak boli że nie mogę wytrzymać, całą noc sie przez to wiercę a rano jestem snięta. z tego powodu idę właśnie zaraz robic przemeblowanie w szafkach kuchennych wczesniej nie zwracałam na takie drobiazgi uwagi ale teraz idę poprzestawiać sprzęty najczęściej używane na górne poziomy. Mot tez odkryłam że kleszcze się obudziły-pies juz złapał po spacerze, ale nie przejmuj się będzie dobrze. mnie kleszcze nie lubią ( sprawdzone- na 10 osób wbiją się w 9 mnie darują)ja za to mam problem z komarami i meszkami chyba jestem uczulona na ich jakiś jad -puchnę niesamowicie i dostaję gorączki, mam rzeczkę niedaleko domu i co roku mam z nimi przerypane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mot jeszcze ważne że nie zbagatelizowałaś ale jeszcze raz głowa do góry bo nie każdy kleszcz przenosi choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Mot gratuluję synka. Ja też mam takie bóle z lewej strony, zwłaszcza jak wstaję. Wczoraj byłam na połówkowym 4d u innego lekarza. Okazało się, że mam za mało wód płodowych i muszę leżeć. Mam zakaz powrotu do pracy. Poza tym mały jest tak dziwnie ułożony, główkę ma odgiętą, że nie można go zmierzyć. Najgorzej to sie zachowuje mój mąż, bo mieliśmy w przyszłym tygodniu jechać do Włoch i ja teraz zdecydowałam, że nie pojadę, a on się wściekł bo twierdzi, ze wydziwiam i że z dzieckiem jest wszystko w porządku. Mam mega doła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dzieki za rady w sprawie ruchow dziecka, od wczoraj sie zmniejszyly juz ale wciaz sa intensywne. wyczytalam tez ze wlasnie w 24-28tyg dziecko ma najwiecej jeszcze miejsca i moze wtedy szalec na calego, wiec sie juz nie martwie :) a jestem dzis w 25tyg. co do kleszczy az dzwi ze juz sa! ale trzeba uwazac, ja czesto miewalam, ale wyrywalismy sami i smarowalismy maslem, teraz chyba takich praktyk juz sie nie robi,ale dobrze ze dano Ci antybiotyk! obserwuj sie, oby nic nie bylo :) co do bolow-miewam bol wieczorami taki po prawej stronie na wysokosci biodra, ale tak boli czasem ze nie moge nogi postawic za nic. moze to jakis nerwobol? bo poza tym wszystko gra. no rodzice moze przyjada na swieta, niby cos kombinuja, ja i tak siedze w kuchni, to w ogole pierwsze swieta wielkanocne jakie moge sama przygotowac,wiec chce sama zrobic to co trzeba,oczywiscie w rozsadnych ilosciach. mam juz cwikle i mazurek, jeszcze jakas babka kokosowa, lekkie ciasto z truskawkami, plus krokiety, faszerowane jajka i chyba galareta z kurczakiem, bo maz zawsze uwielbia u siostr. nie wiem co wyjdzie,ale trzeba sie wreszcie nauczyc :) pozdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małp@ wspólczuje Ci sytuacji, no i nie zazdroszcze zachowania męża, skoro lekarz nakazał leżeć to lepiej nie lekceważyć jego zaleceń, też na Twoim miejscu zrezygnowałabym z wyjazdu. Jedyne co moge Ci poradzić to idź jeszcze do swojego lekarza i niech on zbada tez poziom wód i się wypowie na temat wyjazdu. Głowa do góry.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też krzyż mega boli, aż do lewej nogi promieniuje. Jak poleże na wznak to nie ma szans żebym się podniosła. Muszę przekręcić się na bok, potem nogi w dół i dopiero tłów w górę. W którym tygodniu robiłyście 4d? ja mam termin w 24 tygodniu i boję się, że to za późno. Małp@ a na zwykłym usg nie było widać, że wód jest za mało? Nie przejmuj się mężem - to pewno ta męska obawa, że dziecko zaczyna być ważniejsze, może potrzebuje czasu aby się z tym oswoić. Z ruchami małego też tak mam, że jak mąż przykłada rękę to przestaje, ale czasem udaje mu się go złapać :) mum to come - ale jedzonka, mniam :) dzięki za pocieszenia w sprawie kleszcza, staram się nie myśleć o dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! W nas piękna pogoda oby tak było do świąt... Ninka.29, Dziadek Jacek i Małp@ ja mam to co wy z tym spojeniem. Tylko nie zaobserwowałam tej lewej strony. Jak mnie wieczorami boli na maksa to trzymam rękę dokładnie na środku cip-ki żeby np: wstać z pozycji leżącej. Podczas stosunku ani dotykania nie boli. Wczoraj byłam na 2,5 godzinnym spacerze, pół godziny gimnastykowałam się, później poszłam na małe podstawowe (lekkie) zakupki a wieczorem M wyciągnął mnie do h&m i reala. Ja już do domu nie mogłam dojść, każdy krok = ból pachwin i spojenia. Masakra :O Też czytałam, że może się to skończyć cesarką a nawet po porodzie operacją, zgroza :O. Aga_jabi Gratuluję, najważniejsze, że dzidzia cała i zdrowa :)! Mot gratuluję zdrowego synka, jak chcesz to wpisz go do tabelki :). A kleszcze w Gda są już od miesiąca moja sunia miała już 2 zakleszczone a kilka wybrałam jej z włosów. Mot wszystko na pewno będzie ok :)! Małp@ to ci męża nie zazdroszczę, już drugi raz nam piszesz o jego zagraniach. Dobrze robisz, że nie jedziesz... Mum to come ale przysmaki :D!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małp@ nie lekcewarz małowodzia!!! To jest niebezpieczne dla dzidzi, więc lekarz wie co mówi. Dziwię się, że nie wysłał Cię do szpitala na obserwację, bo w razie czego wód dopuszczają. Ale nie można tego zaniedbać, bo konsekwencje mogą być straszne. Poczytaj sobie na ten temat. Moja kuzynka, która niedawno rodziła, miała małowodzie, ale chyba późno wykryte. Dzidziuś urodził się mały, nie miał miejsca, miał problemy z płuckami, z odruchem ssania i ma artrogrypozę, tylko nie wiadomo jeszcze czy genetycznie czy to konsekwencja małowodzia. Ale do tej pory są w szpitalu i czeka ich długa i ciężka rehabilitacja. Mam nadzieję, że teraz lekarz będzie Cię często kontrolował. Jeśli nie, to idź koniecznie do innego na konsultację. Przepraszam, że tak panikuję, ale teraz cała rodzina przeżywa tę tragedię. Pozdrawiam i życzę, by był to fałszywy alarm. A mężowi poczytaj trochę na temat małowodzia, to na pewno zmięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Sama jestem w szoku, że lekarz wspomniał mi o małowodziu. Tydzień wcześniej byłam na badaniach u mojej gin i nic mi o tym nie mówiła, więc myślę, ze było ok. Kazała mi zredukować podaż płynów bo mam obrzęki i chyba przez to zmniejszyła mi się ilość wód płodowych. Sama już nie wiem co może być przyczyną:( Teraz leżę i ciągle piję wodę, może mi się poprawi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, mam pytanie, jak Wasze maleństwa na usg połówkowym miały ułożone nóżki? Moja malutka miała nóżki wyprostowane, tzn zginała i prostowała je, ułożona była miednicowo i wyprostowane nóżki sięgały aż nad główkę, słyszałam że to źle że tak prostuje nóżki do końca,że powinny być przykurczone, że może to grozić dysplazją stawów biodrowych, strasznie sie boje. Napiszcie proszę jak Wasze dzieciaczki miały ułożone nóżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Mój mały miał przykurczone i rączki i nóżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małp@- jestem w lekkim szoczku, czytając co piszesz...Ja gdy miałam obrzęki (jak jasna cholercia z podejrzeniem zatrucia ciążowego) to właśnie leżąc w szpitalu byłam pompowana kroplówkami i musiałam bardzo dużo pić, można powiedzieć, że sypiałam na sedesie, bo ciągle siusiałam. Myślę, że jednak może w Twoim przypadku jest inaczej i musi być tak jak karze Tobie Twój lekarz. Mam nadzieję, że Twój M się niedługo ogarnie...bo ja też na Twoim miejscu bym zrezygnowała. Być może zresztą, że również zrezygnuję z wyjazdu nad morze w czerwcu, jeśli moja ginka mi tak karze zrobić. Trzymaj się cieplutko i mocno, i słuchaj swojej intuicji bo ona jest naprawdę ważna!!!! Pozdrowienia dla Was wszystkich i oczywiście gratulacje zdrowych dzidziuńków!!! I tych odważnych i tych troszkę "wstydliwych"!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Muszę się pochwalić iż we wtorek byłam na połówkowym, moja Dzidzia jest zdrowiutka i oby tak dalej. Nic nie było nie pokojącego wszystko w normie. A co najważniejsze to zasile grono nielicznych dziewczynek :) :) Bardzo się cieszę, właśnie dziewczynkę chciałam. Poza tym witam nowe przyszłe mamy - jest już nas sporo. I radzę innym uważajcie na siebie jeśli macie takie zalecenia lekarza, lepiej się teraz nie wymądrzać aby kiedyś może w przyszłości tego żałować. Pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*.....PŁEĆ meeg24..........................25.........01.08.2011. ......CÓRKA agneskaa.................... ...38........ 01.08 .11.......... happy............................20.........01.08.2011 .......SYNEK katekiss.........................32.........02.08.11.. ........ mum to come...................28.........02.08.11...........CÓRKA PurPur27........................27.........02.08.11... ........ Szczęśliwa przyszła mama!..30........04.08.11............CÓRKA Klaudusia mikusiaaa.......................22.........04.08.11...... ... ..CÓRKA waneska..................... .. 26.........04.08.11...........CÓRKA 024sylwia.......................27..........04.08.11. ......... Żabuleńka......................23...........04.08.11...... ..... ninka.29........................29...........07.08.11.... .......SYNEK Mania1982.....................28...........07.08.11...... ... ..CÓRKA mamuska88 ...................23...........09.08.11...........CÓRKA Ewelina29......................29..........10.08.11...... ... ...SYNEK ryba510........................31..........11.08.11......... ....CÓRKA crazy_green_eye............24..........11.08.2011........ .. misiaczkowa..................28..........12.08. 11............CÓRKA Anastazja Peska44........................28..........12.0 8.11............ OlesiaZ.........................27..........12.08.11. ...........CÓRKA gosia84........................26...........13. 08.11............ kleopatra2011...............31...........13.08.11........ ... ..SYNEK Agabi 2011...................28............13.08.11.............C RCIA rosica86......................25............13.08.11. ........... Bożi...........................22............14.08. 11............SYNEK Leeila.........................24............14.08.11.... ... ......SYNEK hjk33.........................36.............14.08.11.... ... .....SYNEK Myszaa29....................28.............15.08.11...... ... ... Pandzia_1....................27.............15.08.11. ..........??? Angie S........................27.............16.08.11............ osti ...........................28.............16.08.11.......... .. ewikos29.....................29.............16.08.11..... ... ....2 SYNÓW Becik-83..................... 28.............16.08.11............ Pocahontas-1984...........27.............16.08.11........ ... .SYNEK Rybka1705...................24.............17.08.11...... ... ... mama_dzidka................33.............18.08.11....... ... .. vilia............................26.............18.08. 11...........SYNEK sierpniowa mama 2011.....28.............18.08.11............SYNEK Ninka .........................27..............18.08.11........... małp @.......................32...............18.08.11........... SYNEK Mama Miłoszka..............31...............19.08.11..........C RCIA aga15510 ....................31...............19.08.11. ........SYNEK dziadek jacek...............33...............19.09.11....będzie Franek! łazanka.......................32...............20.08.11. ........SYNEK jagódka1.....................28................20.08.11 ........ Beti2905.....................30...............mama Aniołka.... Izabelka_....................24................22.08.11.. ... .... Grays77......................34................22.08.11.. ... ....SYNEK Alexander koteczkowa 1984..........27................22.08.11......... monisiacz3k.................24................23.08.11 ........SYNEK **TOSIA**.....................23................23.08.11 ........ aga_jabi.....................28.................23.08.11. ... .... Wikula-33....................33................24.08.11.. ... ....CÓRKA ciotka julia..................31.................25.08.11........SY NEK anitia.........................29.................26.08.1 1.. ...... olin_ka .......................31.................26.08.11........SY NEK mama8327...................27.................28.08.11... ... ...CóReCzKa szczurkowa .................34 ...............28.08.11......... annika1983..................27.................29.08.11.. ... .... Mot ..........................29 .................29.08.11 ........ kotkowa.....................28.................30.08.11.. ... .... Aga...........................26.................30.08.11....CÓRECZKA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ostatnio miałam przerw w czytaniu i pisaniu, ale już nadrabiam:) Widzę, że gadałyście o dodatkowych kg.. Ja mam 23tc i już 9,5 kg na plusie. Wiem, że dużo, ale nic na to nie poradzę.. Może ostatnio trochę sobie pofolgowałam z późnym jedzeniem obfitych obiadokolacji, ale od wczoraj wzięłam sie za siebie. Boję się bardzo przytyć dużo, ale jak patrzę, to pewnie w okolicach +20kg będę miała na koniec..:( Też zawsze pilnowałam wagi, bo bardzo ciężko jest mi zrzucać. PRzed ciążą ważyłam 55,3kg przy 164cm wzrostu. Głównie poszło mi w brzuch i uda. Od poniedziałku zapisuję co dokładnie jem (wszystko, nawet te małe przegryzki). Chcę sprawdzić czy nie przesadzam, bo jak napada mnie wilczy apetyt to wciągam wszystko jak odkurzacz:) Dziś zapisałam się do szkoły rodzenia. Będę chodzić póki co na gimnastykę, a pod koniec maja zacznę wykłady teoretyczne. Bardzo miła pani fizjoterapeutka (oprócz niej są jeszcze 2 położne) i ogólnie bardzo pozytywne wrażenie. Zajęcia zaczynam po świętach i już nie mogę się doczekać spotkania z innymi ciężarnymi mamami:):):) A Wy chodzicie już na jakieś zajęcia dla ciężarówek?? Wczoraj byłam na wizycie u lekarza. Z maluszkiem wszystko ok -waży już 536g, więc kawał chłopa z niego Za 2 tyg idę na to USG połówkowe. Mam nadzieję, że to potwierdzi, że wszystko jest ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_____gratuluję zdrowej dziewuszki (zazdroszczę:P) szczęśliwa mama___ja mam dość trudny charakter i totalny brak cierpliwości, więc na wszelki wypadek, zarówno przy pierwszej jak i teraz absolutnie odmówiłam uczestnictwa w szkole rodzenia:P:P:P Wychodzę z założenia, że nie ma takiej wiedzy, której nie można wydobyć z literatury fachowej i internetu:D Wczoraj poszłam na krótki spacer...laski...masakra, ledwo doszłam do chałupy tak mi napinkalało spojenie... I chyba łapię jakąś chandrę, więc na wszelki wypadek jadę pocieszyć się niewielkimi zakupami ciuchowymi, od dłuższego czasu pierwszy raz DLA SIEBIE:classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mot - 4D można robić do 28 tc. Ja połówkowe mialam w poniedziałek ( 22 tc ) natomiast 4D chce zrobić w 26 lub 27 tc. Jeżeli chodzi o spojenie łonowe to również mi dokucza, najbardziej jak wstanę z łóżka. Moja ginka mi mówiła że ten ból trzeba rozchodzić. Bóle krzyża też mam i już niewiem jak mam spać w nocy. Jak leże na boku to biodra mnie bolą, na plecach - krzyż. Niepokoi mnie jedynie ból prawego jajnika od paru dni. Moje maleństwo również szaleje w brzuszku, najbardziej wieczorem. Jak mąż przykłada rękę do brzucha to się uspokaja. Jutro znowu czeka mnie upuszczenie krwi ( nie cierpię tego ale niestety badania trzeba zrobić ) . Po świętach wizyta u ginki i mam nadzieję że tym razem dzidziuś pokaże swoją płeć. Wstępnie mówiła że to dziewczynka ale myślałam że na połókowym to się potwierdzi a tu moje maleństwo zacisnęło nóżkl i nic nie było widać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula- ja mam tak samo. Maluch szaleje i bryka najbardziej wieczorem. A jak zawołam męża, żeby przyłożył rękę, to z reguły brzdąc się uspokaja i przestaje się ruszać. Mówię wtedy, że chyba czuje respekt do taty..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej Mamuśki! A jakie macie pomysły na imiona dla swoich pociech? Może się mylę, ale chyba tylko mojego Franka kojarzę:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla chłopca odrazu wybraliśmy imię Piotruś natomiast dla dziewczynki wybieraliśmy dość długo i nadal nie jesteśmy zdecydowani czy Alicja czy Julcia. sierpniowa mama - chyba faktycznie dzidzia czuje respekt do taty a ja bym chciała żeby poczuł te wspaniałe ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wątek imion już wcześniej był zaczynany i jakoś ucichło :) jak u mnie okaże się dziewczynka to będzie Wiktoria a jak chłopiec to Mateusz, Wiktor albo Piotruś :) no ale do sierpnia może się jeszcze zmienić mój mąż dostał wczoraj pierwszego kopniaka w policzek :), ale był szczęśliwy :))) bo do tej pory też było tak, że jak go wołałam to dzidzia przestawała kopać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekkk25
Cześć wszystkim. Jestem nowa na forum. Jestem w 24 tc. Wcześniej zastanawiałam się co to za ból mi towarzyszy podczas chodzenia, teraz tak czytam i najprawdopodobniej jest to właśnie wspomniany ból spojenia łonowego. Ostatnio mnie już troszkę mniej boli ale w nocy podczas przewracania się z boku na bok boli. Nic miejmy nadzieję, że minie. U mnie bedzie chłopczyk, dowiedziałam się na sto procent w 20 tc, wcześniej podejrzewali dziewczynkę :) Zastanawiam się tylko jak wytrzymać te trudne pozostałe 3 miesiące, kiedy napewno upały beda nieziemskie, całe lato to mnie najbardziej przeraża :/ Termin mam na 14 sierpnia. Jest to mój pierwszy dzidziuś :) Oczywiście standardowo boję się porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Agulekkk25!! Gratulacje synusia:) Ja też się obawiam nieco tych gorących miesięcy.. Ale miejmy nadzieję, że lato w tym roku nie będzie tak strasznie upalne.. Jakby co to ja w piwnicy mam wiatrak i jak będzie gorąco, to mam zamiar ostatnie tygodnie przesiedzieć w domu naprzeciw wiatraka popijając wodę i soki z lodem:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, co wiecie o urlopie macierzynskim?? Standardowo jest 20 tyg + dodatkowe 2 tygodnie (w latach 2010-2011). Ale już w latach 2012-2014 przyznaje się to tych 20tyg. dodatkowe 4 tygodnie. To jak będzie u nas?? Przysługuje nam 22 czy 24 tyg urlopu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×