Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

misiaczkowa :) to duza laseczka ale co zrobic skoro jestescie głodne;D ja teraz mam znowu kilka takich"głodnych dni" co jakis czas tak mam,widocznie dzidzia potrzebuje:) lek.mówiąc o innym spos.porodu miał cc na mysli?? Ja juz dawno nie miałam usg,od mometu połowkowego nie miałam tylko na kazdej wizycie gin.przez usg sprawdza tetno płodu i nic a nic nie ogladamy a ja juz bym chciała zobaczyc raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa na tą glukozę weź ze sobą sok z cytryny. Ja miałam i glukoza smakowała mi na zbyt słodką lemoniadę. A potem dostałam do popicia zwykłej wody. Życzliwa pomarańczko dziękujemy. Znalazłam ostatnio na internecie artykuł o najmłodszym wcześniaku 9 ciąża niecałe 22 tygodni) i dziecko przeżyło.Tu znajdziecie zdjęcia: http://fakty.interia.pl/galerie/nauka/najmlodszy-wczesniak/zdjecie/duze,377092,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane Mamuśki i ich brzuszki. życzliwa pomarańczka - dzięki za wsparcie. Życzę ci wspaniałego macierzyństwa i dużo zdrówka dla Ciebie i rodzinki. Misiaczkowa - kochana przeżyjesz jeszcze raz tą glukozę, to mały Pan Pikuś dla Ciebie. A z dietą to już będzie ciężej, ja wiem po sobie ze wszystkiego sobie odmówię ale pieczywa białego i ziemniaków to już masakra. Trzymam kciuki, tylko nie głodź się. meeg24 - rozumiem cie z tym Usg, to takie podglądanie dzidziusia jest dla nas mamusiek coś wspaniałego i szkoda, że tak rzadko można. Rybka1705 - używane wózeczki też są dobre, cena o wiele niższa. A teraz to mamy tyle wydatków. Ważne żebyś Ty była zadowolona. Mot - to super, ze kołatania serca już znikły i teraz masz mniej stresów, lep;iej dla Ciebie i Maleństwa. Co do wyprawki to ja na razie kupuje ubranka - ale buszuje po ciucholandach, bo nawet z metkami tam kupiłam kilka, mam tez kołyskę, wózeczek 3w1, wanienkę i pościel wypełnienie po córeczce. Postanowiłam już teraz wszystko kupować, żeby w upałach nie chodzić po sklepach. A później prasowanie, układanie, itp - sama rozkosz. Wg mnie to tylko tak sie zdaje, ze do sierpnia dużo czasu, ale przecież w naszym pięknym stanie później nie będziemy biegać cały dzień po sklepach, bo siły zabraknie i brzuszki się zbuntują. Co do lodów to ja mogłabym jeść 5 razy dziennie - jak dziecko. monisiacz3k - jak się czujesz, daj znać. Koteczkowa 1984 - co do miejsca w domku to powinno być tak, żeja dziecko sie pojawia to tez w magiczny sposób mieszkanka powinny się powiekaszać, żeby wszystko sie mieściło, jakąś wróżkę trzeba złapać i niech czaruje hehehehe. Ale sie rozpisałam. hehe Buziaki dla wszystkiech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Witam was dziewczęta. Dawno mnie tu nie było. Ostatnio przeleżałam prawie 2 tygodnie w szpitalu. Okazało się, że szyjka mi się skróciła do 20mm i musiałam mieć założony pessar. Ale za nim mi go założyli to czekałam prawie tydzień na wyniki posiewu. Miałam zakażenie bakteryjne i dostałam antybiotyk. Teraz leżę grzecznie w domu i czekam na kolejna wizytę u ginki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984 ..z tymi zakupami to własnie tak byc powinno,zeby nie zostawiac na ostatnia chwile bo przeciez pózniej wszystko na raz to dla nas bedzie udreka a tak na spokojnie zakupy mozna zrobic i miec spokój. Ja chyba pójde jutro do gin.bo pobolewa mnie to podbrzusze i dla pewnosci wole isc,a pessar mozna załozyc bez tego wymazu z pochwy??bo wynik w pon.a mysle ze moze jutro jak sie wybiore to przy okazji bysmy go załozyly. Dzis facet zabrał mi czesc od pralki bo ja naprawił i po kilku dniach padla a myslalam ze wrzóce raz jeszcze ubranka by były bialuskie:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z was pracuje ? Ja mam wrócić do pracy od Poniedziłku kończy mi się urlop na syna . Jejku ja nie wiem jak sobie poradze a to w dodatku Piekarnia spaliny itd . Chociaż czuje się pół na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa - teraz dużo rodzi się dzieci, które są duże a poza tym te miary z usg często bywają mylne. Najważniejsze, że córeczka zdrowa :) aga15510 - właśnie takie informacje działają na mnie uspakajająco, że dzidzi już ma szansę przeżyć pocahontas - właśnie to wcale nie tak dużo czasu jak się wydaje. Jestem na zwolnieniu już w domu półtora miesiąca a odczuwam to jak tydzień. Dzień za dniem tak szybko lecą. Zwolniłam tempo i już nigdzie się nie śpieszę, tak że wczoraj o mało a na godz 18 nie zdążyłabym zrobić obiadu hihi ja w sumie kupiłam chyba 4 ubranka, resztę dostałam i do 3 miesiąca na pewno nie muszę nic kupować, a potem to chyba znowu dostanę kolejną partię więc mam luz. Tylko zostanie mi cały zestaw kosmetyczno-pielęgnacyjny typu oliwki, grzebyki, termometry itd plus rzeczy potrzebne mi do szpitala monisia - jak samopoczucie? małp@ - no to miałaś przejścia, teraz dbaj o was i na pewno wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś w nocy miałam małą "jazdę" - bolała mnie cała miednica, biodra, spojenie łonowe i wszystko w tej okolicy co tylko się da :( i miałąm taki nacisk brzuszka na cały dół przez co średnio się wsypałam. Ojj taki los ciężarówek :( teraz trochę lepiej ale i tak czuje się obolała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka87 ..moze to juz odpowiedni momęt na L4?? chocby ze wzgledu na wysokosc ciazy. Mot..te bóle bardzo mnie własnie niepokoją bo nie wiem co sie dzieje,czy to spojenie czy cos innego;/ w tedy mam ochote obłozyc sie lodem bo az mnie pali i do tego zazwyczaj mam okropne klucia.Czy tobie one towazysza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki laski za pocieszenie :) Najgorzej bez tych ziemniaczków właśnie ;) Dam radę, fakt u mnie w rodzinie jest cukrzyca, mam nadzieję, że mnie to ominie. Nic ciekawego :( Przyszła moja furka :D Kurcze w szoku jestem, spodziewałam się rys na stalażu, większych śladów użytkowania a jest naprawdę zadbany i fajny wózeczek. Za śmieszne pieniążki zresztą, duża gondola, ładny wygląd, ogólnie laski jestem mega zadowolona! Mąż jeszcze nie widział, ale pewnie też będzie mu się podobał :) Muszę tylko przeprać budę, odświeżyć ogólnie materiał wózka. Wózek jest używany, za to za rok kupimy spacerówkę nową ;) Małpa-dobrze, że już dzieciątko jest bezpieczne. Faktycznie długo cię nie było. A leki jakieś bierzesz, czy tylko krążek i leżenie? Sylwka, ja bym pracowała, ale teraz jak jest na mnie zastępstwo to sobie mogę ;) Rozważ dobrze, czy warunki nie są zbyt szkodliwe. Mot, właśnie też zauważyłam, że dzieci teraz rodzą się większe. I fakt trzeba brać pod uwagę błąd pomiaru :) Może dzieciątko się tak ułożyło, gdzieś uciskało na nerwy? Megg-tak coś syczał o cc, ale od razu go wyprowdziłam z błędu, bo ja chcę sn, powiedział zobaczymy jak będzie z tym cukrem, wielkością dziecka, jeszcze za wcześnie na jakieś decyzje, ale istnieje taka możliwość :o No cóż wolę się przygotować psychicznie i na taki rozwiązanie. Mąż w końcu maluje pokój Gabrysi, piękny żółciutki kolor nam wyszedł :) I od wczoraj mamy psiurka, znajdkę, wieloras ;) Ma około 1 roku, może mniej, strasznie przyjazny, do tego ułożony, nie wiemy, czy się zgubił, czy ktoś go wywalił. Mam nadzieję, że nie znajdzie się jego właściciel, bo moja Lidka już go nazwała Piorun, ogólnie szał na punkcie pieska. A wy macie zwierzaki? Ciekawa jestem, jak będzie się zachowywał przy maluszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku dziewczyny, miłam dziś glukozę,masakra jakaś!!! sama glukoza nie jest zła, z cytryną ujdzie wypić, potem musiałam czekać 2 godziny ale ledwo wytrzymałam, mdlałam, zimne poty i w końcu kłuto mnie 10 min przed czasem. boję sie o wynik, który odbieram dopiero w czwartek. czy tez tak reagowałyście czy tylko ja taki dziwny przypadek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pójdę do pracy zobaczę jak będę się tam czuła . Chociaż przy 1 ciąży na L4 poszłam przed końcem terminu porodu. Tak się dobrze czuje teraz. A 2 dni po pracy mam na Usg więc lekarz stwierdzi czy mogę pracować . Mam też małego mięśnika na macicy wiec to mnie martwi troszkę ale słyszałam że to naturalne i mogą się same wchłonąć . Ale ciąże no muszę powiedzieć bez żadnych bóli :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już miałam glukozę tylko mój gin zazyczył sobie ....skróconą czyli po 1h. nie miałam tez na nią skierowania a bez jak się okazuje robia tylko 50 tkę no to zrobiłam taką ale nie wiem czy to dobrze. najgorsze jest jednak to że mi ........SMAKOWAŁA!!!! to jest nienormalne skad u mnie takie zapotrzebowanie na cukier? a wyniki juz sprawdzałam i sa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa ..Ja tez kupiłam uzywany i myslalam ze beda slady urzywania a tu ba!! super furacz:) wiec udało nam sie za grosze.:) tez tylko bude delikatnie przeczyszcze bo przykuzona,gondola duuza i najwazniejsze ze aluminiowy stelaz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jezeli chodzi o zwierzaki to ja mam malego wilczórka ma 8 tyg:) wiec bedzie nauczony z dziecmi a miałam cuudownego wilczarza Holenderskiego który pilnował mojej Emilci spiacej na tarasie,jak tylko sie poruszyła wbiegal do domu i skamlał byla poczciwa psinka,ale niestety musielismy go uspic;( dzieci podobno lepiej sie rozwijaja z psiakami a jak bedzie z tym małym łobuzem to zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa__🌻u mnie w domu są 2 psy:D i jeśli ma się dom, względnie duże mieszkanie i czas dla zwierzaków to to jest niesamowita sprawa. Psy uwielbiają małego i cierpliwie znoszą jego "tortury":P, chociaż uczymy skubańca od początku, że nie wolno robić im krzywdy, no i jasna nigdy nie zostawiamy go samego z drabami, bo to jednak zwierzęta i nigdy do końca nie wiadomo co im do łbów wpadnie:D Ale o zbawiennym wpływie przebywania dziecka ze zwierzętami na jego rozwój emocjonalny nie będę się rozpisywać, bo to rzecz oczywista. Konkludując...:D gratuluję nowego domownika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą glukozą to jest tak, 50 g da się wypić, też mi nawet smakowało, ale 75 to masakra, cały dzień mnie poniewierało, przez tydzień nie tknęła niczego słodkiego. Dobrze, że mam ją zrobić za 4 tygodnie ;) U rodziców w domu zawsze był pies, więc ja przyzwyczajona jestem, ale teraz on jest całkiem nasz i to takie inne uczucie ;) W każdym razie zadomawia się psinka, jest naprawdę wesoły, taki jeszcze szczeniakowaty, gryzie badyle ciągle, widać, że zęby ma jeszcze młode. AAaa i dzisiaj w nocy słyszałam, jak moja córcia zgrzytała zębami, to pewnie robaki co? Znaczy się teraz wszyscy musimy się odrobaczyć? Nie wiem, czy w ciąży można jakieś leki takie brać. I teraz wiadomo skąd ten brak apetytu i jazda na słodkie u mej pierworodnej :o megg-wiesz co, naprawdę się udało. Wózek 3w1, wszystko ma co trzeba, też muszę go odświeżyć, i chyba kupię nową folię przeciwdeszczową, bo ta jest taka zmatowiała. I taki żarcik na koniec, wystawiłam wypasiony komentarz sprzedającemu, a w odwecie otrzymałam taki: "polecam" ;) No i cóż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny.Ja po wczorajszym upadku na szczęście:) tylko poobijana z malutkim wszystko ok byłam u lekarza i jest wszystko dobrze kazał się tylko oszczędzać i uważać na siebie.Dziękuje Wam za podtrzymanie mnie na duchu:) kurcze ale wiecie co do tej pory nie pamiętam żebym kiedykolwiek upadła,albo zemdlała a teraz w ciąży jak na złość:/ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim.Ja mega szczęśliwa bo moja córcia wróciła już do domciu a tęsknota była wielka.Teraz czekam tylko na to echo serca w czwartek tak bym chciał, żeby ta plamka zniknęła, no i w piątek zrobie chyba tą glukoze bo nie ma co dalej zwlekać,termin wizyty się zbliża.Pozdrawiam was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł!!!!!! ja tylko macham wszystki i pokazuję,że żyję:) nadal pracuję- było pytanie, kto pracuje. Wiem wiem, nienormalna jestem, ale zalezy mi żby mieć gdzie wrócić, no i oceny chce wystawić a nie żeby ktoś za mnie to zrobił. Jutro i pojutrze egzaminuje popołudniami maturzystów, każda dodatkowa kasa się przyda:) pozdrawiam i czytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, u mnie duzo pracy,juz padam na twarz,ale wszystko do przodu... mala duzo kopie-przed chwila dala mi mocnego kuksanca :) ale tak mocnego,ze az jeknelam! pozdrowka dla all!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja dziś mam mega ciężki dzień. O 4 rano skurcz łydki, nie zdążyłam wyprostować nogi, więc kołdra w zęby i krzyk na cały dom, mąż mało zawału niedostał. Boli nadal i potrwa to pewnie jeszcze ze dwa dni. Poza tym od dwóch godzin brzuch boli jak ... cały dól, musialam się położyc, pierwszy raz od początku ciąży musialam się polozyc w dzien:-( Więc ogolnie wszytsko do niczego. A mialy byc dzisiaj pierogi, beda jutro albo pojutrze, musze dojsc do siebie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki! Żyję! Dopiero skończyliśmy malowanie całego domku i M podłączył neta więc się odzywam bo nareszcie mogę. Dziękuję że o mnie pamiętacie i martwicie się o mnie. Witam nowe sierpnióweczki i gratuluję udanych zakupów. My też mamy już wyprawkę (okazyjnie na Allegro za 100zł ponad 40 ciuszków). Do tego mam trochę po Ziemku. Pieluchy tetrowe i flanelowe też. Musimu dopupić czapeczki i skarpetki, jeden kocyk i rożek. No i kosmetyki. Oczywiście o wózku nie wspomnę ale na razie serdecznie Was pozdrawiam i od dziś będę już regularnie. A, byłam u endokrynologa i podniosła mi niestety dawkę z 50 na 100-ę. Buziaki!!!!! Dziękuję za ślicznego kwiatuszka:)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg - kłucia tak pojawiają się, ale krótkie choć dość intensywne i raczej tak w strefie około-jajnikowej misiaczkowa - nie wiem czy nerwy, nie sądzę. Odczuwam te bóle tak na wysokości linii, gdzie zaczynają się włosy łonowe, miejsca, gdzie robi się cięcie na cesarkę. Teraz pomyślałam, że może przez to, że ja w tym miejscu już mam cięcie po laserotomi i zrosty ale w sumie to ucisk od tego miejsca w dół i na boki. Wczoraj przeszło popołudniu ale wieczorem znowu trochę i rano znowu trochę. Dobrze, że choć czuję często ruchy dziecka to mnie uspakaja. Pies to super sprawa. Ja też mam. Zawsze miałam psa. monisiacz3k - ciesze się, że wszystko ok. To właśnie tak w ciąży - ja nigdy nie miałam kleszcza a musiał przyplątać się akurat w ciąży - wtedy kiedy najmniej jest to korzystne i pożądane hjk33 - no to pewno uściskom nie było końca :) olin_ka - Ty to tytan pracy jesteś. Podziwiam. Ale to w dużej mierze kwestia mobilizacji. Gdybym miała możliwość zdobycia większej kasy dzięki temu, że pracuję też bym trzymała się jak najdłużej, ale skoro na l4 dostaje tyle samo a szef jest osobą, która daje popalić psychicznie i tylko stresuje człowieka to nie będę ryzykować i wolę zadbać o malca mum to come - te kopniaki to jak faceci - z nimi źle a beż nich jeszcze gorzej :) koteczkowa - oj współczuje łydki, wiem co to za cholerstwo. Bierzesz jakiś dodatkowy magnez? Bo ja tak, dodatkowo poza tym co w składzie z witaminami choć właśnie mi się skończył. Pierogi nie zając, poczekają a Ty wypoczywaj pocahontas - prześliczne, ładniejsze niż moje muszę przyznać łazanko - a dlaczego podniosłą dawkę? dzieje się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczeta dwa techniczne pytania: 1) czy kupujecie tę gąbkę do wanienki? bo zdania sa podzielone- jedne że to zbędny zakup, bakterie, ciężko wycisnąć itp, zwolenniczki twierdzą że łatwiej kąpać zwłaszcza na początku 2) jakie nożyczki do paznokci dla dzidziusia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotko_julio- ja nie miałam tej gąbki i tym razem też nie będę kupowała. Co do nożyczek to ja kupiłam obcinacz do paznokci, nie potrafiłam nożyczkami, więc ze swojej strony polecam obcinacz do pazurków, taki dla dzieci. łazanko-super, że skończyliście remont :) U nas jeszcze malowanie pokoju dla maleństwa, dzisiaj drugi raz mąż pomaluje i będzie gotowe, jakieś naklejki rzucę i finisz :) megg-możliwe, że blizna ciągnie, jeszcze troszeczkę i będzie po wszystkim :) Ja mam dzisiaj dziecię w domu, nie poszła do przedszkola, bo byłam z nią u alergologa, wpisał wstępne rozpoznanie AZS, oczywiście skierowanie na testy. Z tym, że na szczęście ona ma cyklicznie uczulenia a nie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mot-mam w ciąży niedoczynność tarczycy i dlatego stale mam kontrolowany poziom hormonów , teraz jeden spadł i dlatego dr zwiększyła mi dawkę przepisanego mi hormonu. Mam też zalecony wyjazd nad morze ale zobaczymy co na to moja ginka. Ciotko Julio- Gąbce do kąpieli stanowcze NIE. Mój M jako Naczelny Kąpielowy, z doświadczeniem w wyłącznym kąpaniu synka stwierdza, że: szybko traci temperaturę, trudno na niej ułożyć dzidziusia gdy jest wyższy poziom wody, z kolei przy za niskim poziomie wody gąbka jest po prostu zimna, bez względu na temperaturę wody, zbierają się bakterie, trudno dosuszyć przed następną kąpielą. Na gąbce i tak pod główkę trzeba coś podłożyć, a ponadto z gąbki trzeba dzidziunia podnieść żeby go dokładnie umyć (plecki, główka i pupiszon). Ale oczywiście mogą być tacy, którzy myślą inaczej. Gąbki poza tym są bardzo tanie i myślę, że możesz sobie sama tanim kosztem wyrobić własne zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hymm ja się panicznie boję takich maleństw ubrane jeszcze jeszcze ale namydlone boję się że mi sie majtnie a ja nie utrzymam. wszyscy moi znajomi kładli tetrę na dno żeby się dziecko nie ślizgało, ale teraz to nie wiem. mojego mam zamiar zaangazować czytajcie:wyrobic mu specjalizacje "Kąpiel" ale on ma dośc często delegacje więc i ja musze się przemóc.oprócz specjalizacji kąpiel zrzuce na niego tez obcinanie paznokci bo przy moich talentach manualnych.....a takim maleństwom obcina sie paznokcie na prosto czy zaokragla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×