Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

smallgirl ja w ksiazce "dlaczego warto karmic piersia" wyczytalam i tak stosowalam. W lodowce 4do5dni. A po wyjeciu z lodowki do godziny. A gdy stoi tylko w pokoju to 12 h swiezo sciagniete. TNKS - najgorsza to ta niewiadoma i czekanie czekanie. Qrcze nie wiem czy dalabym rade na takiej ostrej diecie. Nie umiem nawet empatii okazac bo maly zadnych nie ma krostek.A Ja w dodatku straszny łakomczuch. I wlasnie pije inke z normalnym mlekiem i do tego zjadłam ciastko parzone. A na obiadek mam kurczaczka na parze, marchewke, brokułek i papryczka i ziemniaczki i ryz wszystko na parze. Te obiadki chociaz mam zdrowe. No jem pieczywo. Ale.... Pani Dr mowi ze to nic od jedzenia mojego te jego piardy i parcie, to ciezkostrawne mleko mm ktore niestety musimy dobierac i dobierac. Sie maly tez nacierpi ❤️ Mam nadzieje ze wyniki sie pojawia szybko i beda bardzo klarowne i uniknie malenstwo cierpienia i Ty skorzystasz z dobrodziejstw kulinarnych w koncu ;) Skoro jemu juz leci 7 tydzien zycia to pewnie juz wiecej widzi. Zdecydowalam sie na zakup karuzeli fisherprice, bo mam nadzieje ze w koncu przejda te parcia i bedzie umial lezec sobie beztrosko w lozeczku a nie ryczek gdy tylko sie tam znajdzie. Bedzie widzial mam nadzieje fajne bajerki na suficie i slyszal super melodyjki. Tak mi sie marzy jego spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tymkowa
Tymkowa nie wiem czy te parcia i pierdki Twojego brzdąca to od mm:/ Ja swoją małą karmię tylko piersią, utrzymuje dietę, a i tak jest tak samo jak u Ciebie. Prze, prze i sie wierci. Kupki robi dosyć rzadkie, więc nie ma zaparć, ale te pierdki ją męczą strasznie, zwłaszcza rano. Dzisiaj pediatra poleciła mi kupić taką rureczkę do odgazowywania:/Nie wiem czy odważę się jej użyć, ale jak trzeba będzie jej ulżyć to chyba nie będzie wyjścia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddech malucha
Dziewczyny mam pytanie jak oddychają Wasze maluchy? Zwłaszcza jak drzemią lub czuwają? Bo mój strasznie szybko wtedy oddycha. Jak śpi głęboko to normalnie miarowo i spokojnie, a jak drzemie to tak szybko oddycha i wzdycha jakby cos mu się śniło:/ Czy to normalne? Bo już się martwie:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleko sojowe wprowadziłam 3 dni temu po odstawieniu mleka krowiego i używam go tylko do kawy tzn inki, a objawy alergii mamy od ponad 2 tygodni, teraz nowe krostki się nie pojawiają, wiem, że jak się pojawią to mleko sojowe też będę musiala odstawić, póki co dawkuje sobie je bo to troszke przyjemności... Tymkowa ja jestem żarłowkiem :) wcześnieja jadłam wszystko i małej nic nie było a potem nagle jednego dnia ją obsypało i tak ją trzyma : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam ta rureczke, Ale Dr mowi zebym nie uzywala sama bo uszkodze jelitko. Wole wiec czopek wsadzic albo troszke termometru. Bo Pani DR to na kazdej wizycie mu wsadza ta rurke i zawsze wychodzi umorusana w kupie. Wiec w sumie wielka niewiadoma ze objawy parcia, stekania. Moj wiary puszcza, podaje gripe water i fajnie wychodza jak sie tylko delikatnie napnie. Ale gdy proboje kupke zrobic to taki purpurowy sie robi i ona nie wychodzi. Juz go nawadniam zeby nawilzyc ta koopke zeby wylazla. A on w dodatku nie chce pic tych herbat ani wodym to mu w strzykawce je podaje. Biedne nasze maluchy,....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do TNKS
Hmm, w sumie ciężka sprawa. Pewnie nie ma co gdybać i trzeba poczekać na wyniki. Trzymam kciuki żeby nie był to żadna alergia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Do TNKS" dziękuje Ci bardzo! Trzymaj mocno, bo jak się okaże że to skaza to chyba będę musiała przestać karmić... Najgorsze jest to, że ja w ciąży miałam cukrzyce i teraz też nie powinnam jeść wszystkiego i się kontrolowac ( mała na szczęście cukrzycy nie ma) ale przy tej allergii jedyne co mi pozostaje do jedzenia to makaron, kasze i ten rosól, a makaron i kasze i marchewka mi bardzi cukier podnosiły... Takie blędne koło... Musiałabym nic nie jeść... Dlatego wierze że się okaże że to nie skaza... Co do pierdków ja polecam herbatke z kopru włoskiego - u nas działa rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smallgirl ja wyczytałam że świeżo ściągnięte może stać 12 godz, w lodówce do 5 dni, w zamrażalniku lodówki ( do -18 stopni) do 2 tyg, w zamrazalce (od - 18 do - 100stopni) nawet pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta herbatka to Hippa? bo ja mam na brzuszek taka z humany tam jest koper m.in wiec tez powinna dzialac . wlasnie zrobilam masazyk ma przewijaku, prawa reka od 12 do 6 , a lewa od 6 do 6 -pelny okrag. taki w szpitalu mi pokazaly. i nozki przyginalam no i .... gdziee ty kooopko jestes ;((( wlasnie cycus jedzony i ppiardki chociaz swobodne przy karmieniu. wasze tez purkja przy cycusiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa tak ja mam z hippa i działa rewelacyjnie - polecam! Co do pierdków przy cycusiu to mojej czasem się nie tylko pierdek wymsknie ale i kuupsko :) ostatnio znalazłam wygodną pozycje na kupkę kłade się na plecach (no to taki półsiad ) i zginam nogi w kolanach i małą sadzam sobie na brzuchu i opieram o uda, trzymam jej szłapki i wtedy ona wygrywa melodyjki pupcią :) a ile przy tym wyśle mamie uśmiechów :) popierdzi tak, zrobi kupke i jest przeszczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe fajowo ;)) alez cieszy taka zabawa Ah mnie jeszcze meczy to ropiejace i lzawiaze oczko. niedrozny kanalik, od samego pocxatku nas meczy. mam masowac az wycisnie sie cala ropka...jejciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddech malucha
Dziewczyny proszę odpiszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oddech malucha - nie powiem ze to normalne ale moj tez miarowo nie oddycha. szybko tez i potem w glebokim snie wolni. i wdodatku slychac jakby mial charcha jakiegos a to ciagle sapka niemowleca. nawilzam mu frida spray i wtedy nie skychac. ale po nocy jakies male babole sa w nosku wiec frida wciagam jak odkurzaczem. on to chyba lubi bo sie smieje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Kacperek jak śpi to oddycha spokojnie, raczej niem am takiego szybkiego oddechu podczas snuu. Ale czasami też oddaje jakieś odglosy przez sen, widocznie coś mu się śni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja usnęła na moich kolankach i tak sobie spi a mnie już kość ogonowa boli :( hehe tymkowa podziwiam Cie ze kladziesz małe spać na brzuchu, ja bym musiała non stop przy niej siedzieć i się na nią patrzeć. za dużo się naczytałam chyba o śmierci łóżeczkowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oddech malucha - przepraszam że Cię przeoczylam :) Moja mała też nie oddycha miarowo a co gorsza czasem zapomina w ogóle oddychać - np jak się dorwie do cycka... Ciągnie, ciągnie i nagle puszcza piersi i łapie powietrze jak człowiek łapie dech po wypłynięciu z wody na powierzchnie :) Nie sądze aby było w tym coś niepokojącego, ale jeśli się martwisz to zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa masuj oczko, żeby udrożnić kanalik. Moja starsza córcia miała przetykane kanaliki. A rodziłaś sn czy cc? Bo podobno dzieci rodzone przez cc częściej mają problem z kanalikami łzowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga śmierć łóżeczkowa nie ma wiele wspólnego ze spaniem na brzuszku... Czytałam gdzieś że 70% przypadków ma miejsce gdy dziecko śpi na pleckach, a to w jakiej pozycji śpi chyba nie wpływa bezpośrednio na śł. Nasz mała od początku sypia na brzuszku... Raz dziennie ma drzemkę w tej pozycji i jest jej tak dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddech malucha
Dzięki wielkie za odpowiedzi:)Jestem spokojniejsza. TNKS moj maluch ma tak samo jak dorwie się głodny do cyca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocachontas no sn bylo. no pozoastaje mi tylkomasowac. a antybiotyk w kropekach nie pomogl. przemywam jeszcze sola fizj i czarna herbata. moze sie naprawi ;) ❤️ sproboje mu nie podac dzis obiadku mm tylko ja wypije hektolitry herbaty laktacyjnej i bede przystawiac do momentu jak ta koopka wyjdzie. a potem z czystym jelitkiem rozpoczniemy obserwacje na nowym mleczku/. oby moje sutki daly rade ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa organizm maluszka może się nawet 2 tyg czyścić z tego co zjadł, także chyba będziesz musiała poczekać na efekty... A próbowałaś pomasować brzusio w ciepłej kąpieli? Mojej pomogło ostatnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymkowa jeśli masz problemy z sutkami to kup sobie nakładki! Ja cały czas karmie przez nakładki z aventa - polecam! Są też baby ono o połowe tańsze, ale mojej małej nie podeszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS wlasnie maz mnie juz wyposazyl w szpitalu w te nakladki avent. i ja to nie umiem ich nalozyc. Bo mam rozmiar jakis maly, to sie okazuje ze za male, sutek nie wchodzi do tego wypustka, a mam tez wiekszy rozmiar i jest za duzy bo nie opina sutka w ogole. A gdy nalozylam ten wiekszy to one sie w ogole nie chca przykleic do skory odpadaja i maly trzyma w buzi sam silikon. Siakos niewygodne mi sa. Chyba potrzebuje lepsza instrukcje obsługi ;) :) Smaruje nagmiennie purelanem i jest lepiej gdy mam pogryzione. Oho, maly dalej chrapie na brzuszku obok mnie na sofie. A ja zjadłam obiadek. _aga_ jesli mala Dzwiga główke a napewno to robi to mądrze przekreci ja na druga strone lezac na brzuszku. Pozatym my, matki juz nigdy nie bedziemy mialy tak twardego snu jak kiedys ;) ja nawet cichego bączka spod kołderki słysze;) A jak wasza koopka? wyszla? TNKS w sumie jak sie kąpiemy to szybiucko zawsze. Suszarką ciepłą posusze masujac jak bedzie obudzony. Kiedys tak podziałało ze gdy niosłam go do przewiniecia golaska to mnie obsrał ;)))) Nosiła Cię 9 miesięcy pod sercem. Nie spała gdy miałeś gorączkę,chodziła z Tobą do lekarzy, gdy byłeś chory. (...) Jestem pewien, że gdyby trzeba było oddałaby za Ciebie życie." Zastanów się zanim powiesz 'moja stara'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oddech malucha
TNKS - tak, rodziłam sn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oddech to na bank nie masz się czym martwic! Podczas skurczy płucka dzieciątka się podobno przygotowują do oddychania i są lepiej przygotowane niż po cc ( dlatego nie chciałam cc między innymi - jednak nie dało rady ) Tymkowa to może spróbuj babyono kosztują jakieś 7 zl są zupelnie inne... Mi te. Z aventu też nie są "obcisłe" na sutku :) mam luzik ;) a co do odklejania to ja też mam z tym problem;) ale radze sobie - piers musi być calkiem sucha a nakladke zwilzam , przyklejam i trzymam aż mala zassie porządnie Na obolale sutki nialam krem bevita czy jakoś tak - REWELACJA ! Ide pupe przebrac bo kupsko narrobila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy ktos tez ma problem z kolkami i gazami?zastanawiam sie kiedy to minie.codziennie jest to samo.w dzien krzyczy wierci sie.a najgorzej jest o 20.zasypia tylko na moich rekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smallgirl u nas minęło po espumisanie , teraz tylko 2 dni była masakra po szczepieniu na rota ( DR uprzedzał że tak będzie ) a po za tym kolki u nas minęły! Dziewczyny musze się pochwalić! Moja mała zrobiła właśnie piękną jajecznice!!! Bez śluzu, grudek, żółciutką :D chyba moja dieta efekty przynosi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×