Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

jeśli chodzi o ilości to ja dzisiaj np zrobiłam małemu 120 ml mm i dokarmiłam piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha gdybys kupowala bebilon to tam jest tylko jeden przepis 7 miarek na 210 ml, ale to latwo policzyc wychodzi 1 miarka na kazde 30 ml wody, wiec spokojnie mozna robic mniejsze porcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh aga_jabi na co Ci nikt nie odpowiedzial? Dawaj odpowiem chocbym miala zmyslac :) a mi nikt nie odpowiedzial na mój post o mleku sojowym :p ale radze sobie :D Dzięki za rady ws mleka :) mam już mleczko przegotowane :) i na 100 % dziś malej dam - dam w ciagu dnia samego mm a wieczorkiem pomieszam z moim i zrobie kaszke :) zrobie jej mala butelke w ciagu dnia żeby tylko zobaczyc czy będzie chciala pic... Mowisz że ha dobry? A czemu się przerzucilas na bebilon? Czemu z ha zrezygnowalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos historii na temat karmienia piersią to ja pobije każdą :D jeden z pracowników z firmy m rozmawial jako doswiadczony ojciec 4 dzieci z moim m i dawal rady :D między innymi o karmieniu piersia :D i opowiadal jak to jego zona (nazwijmy ja Kryska) karmila jedno dziecko 3,5 roku a drugie 4 ( pozostale 2 ma z inna baba :p ) ale to jest nic - kryska miala kolezanke ktora miala dziecko w podobnym wieku i karmila i dziecko kolezanki :D to jest dopiero szczyt szczytow :D :D :D wygralam konkurs na najbardziej obrzydliwą historyjkę? :D i to prawdziwą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie tnks nic takiego nie pisałam :D napisałam tylko, że to ja się skarżyłam i tu i tu wiesz co ha jest drogi i gorzej z dostępnością niż bebilonu za bebilon puchę 800 g zapłaciłam 47 zł a hipp ma opakowania 500 g i w sklepach są też coś ok 40 zl stwierdzilismy, ze sporbujemy i jak bedzie ok to dajemy zwykle mleko, w sumie to ha daje sie gdy jest podejrzenie alergii lub zeby maluch sie przyzwyczail do mleczka modyfikowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
historią pobiłaś :D jejjjjuuuuu ja nie rozumiem, te kobiety chyba mają po prostu w tym jakąś przyjemność, ale dla mnie to już jest zboczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mówiłaś? Jak się skarżyłaś bo nie pamiętam :p No ja ha kupiłam za 36 i zapytam mt po ile u nich i jak coś to mi znajomi przywiozą :) za pare dni znow będę miala bepanthen i sprite zero hehehehehhe :D :D :D A co do karmienia to mnie szczerze brzydzą te baby z wymionami na wierzchu :P wkurwia mnie to strasznie jak się z tym obnoszą!!! Ta z 3 latkiem z historii wczesniej wymuszala na wszystkich żeby oglądali jakie to cudowne :o a mnie się rzygac chcialo :o co mnie jej wymiona? Chcę publicznie karmic niech karmi ale czy musi non stop gadać "ale popatrza, no popatrz jak cudownie je" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie pamiętam :) ja to jak jeszcze niuniuś był malutki to się strasznie krępowałam w miejscu publicznym nakarmić, ale raz czy dwa musiałam w sklepie musiałam też na chrzcinach, ale to chodziłam w kąt, no i wiadomo jak u kogoś byliśmy, ale zawsze było gdzie się schować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja nie mowie o karmieniu w miejscach publicznych choć mi się nigdy nie zdarzylo ( zawsze wychodze do 2 pokoju albo ide do auta :) ) tylko o takim obnazaniu się! O zmuszaniu innych do bycia obserwatorami albo co gorsza uczestnikami :o przysiegam że mnie to brzydzi i wplywu na to nie mam :o po za moim m tylko tesciowa kretynka mi weszla do pokoju jak karmilam na chrzcinach! Idiotka!!! A tak nie pozwalam żeby za mną łazili. I się przygladali! choć takich oglądaczy mam mase w otoczeniu :o wścibskie idiotki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS ja słyszałam,że lepiej na początek pomieszać mm z swoim mleczkiem żeby maleństwo stopniowo przechodziło na mm ,samo mm od razu może być szokiem dla brzuszka dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę musiala pomieszać, bo mała nie chciała mm :o próbowałam teraz jej dać - wypluła :o spróbuje wieczorem pomieszac ze swoim i zrobic na nim kaszke - nie powinna tak tego czuc - zobaczymy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokładnie można mieszać mi pediatra kazała właśnie dlatego dawać początkowo ha żeby tego szoku nie było a później możesz pomieszać ha ze zwykłym mm fakt takie obnażanie się z karmieniem jest niesmaczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od razu podanie mm bez pomieszania skończyło się całonocnym płaczem spowodowanym bólem brzuszka ale jak juz pisałam bombek miał wtedy 9 dni a teraz to już brzuszki są przyzwyczajone do nowości więc myśle że nie będzie problemu tylko czy samo mm zasmakuje? Ja mam taki problem że młody nie weźmie butki do dzioba, kubek niekapek też służy do zabawy a nie do picia a jeśli coś z niego wyleci to trzeba wypluć. Mały terrorysta uważa tylko 1 napój do picia-mleczko mamy. I chyba jednak dłużej przyjdzie mi karmić ni zamierzałam. Mój brat był taki sam nie dał sobie łyżeczki do buzi wsadzić. Mama karmiła go do 2 roku życia tylko piersią bo on wolał nie jeść wogóle niż zjeść kaszke czy zupke. Ale dobrze się rozwijał, przybierał na wadze książkowo i ani razu nie był chory więc to długie karmienie nie jest do końca takie złe.Czytałam też że w Europie i w Stanach tylko tak krótko się karmi dzieci piersią. W niektórych krajach średnia długość karmienia to 4 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS tak właśnie myślałam że nie posmakuje te cyckowe dzieci to takie wybredne są że hej (posta pisałam pół godz i nie doczytałam że już zrobiłaś próbe z mm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie smakuje jej :o będę wprowadzac stopniowo - dam dzisiaj 1 miarke do "kolacji" jutro dam 2 i tak będę zwiekszac... Jak już w kolacji tj w kaszce z owocami będzie mm zjadliwe to zaczne sniadanie mieszac ;) Efka ja uwazam że kazdy powinien karmic jak chcę - indywidualna sprawa :) nigdy nie krytykowalam ani jednej ani drugiej strony :) jeśli ktos chcę to może nawet do 18 karmic :) i jeśli na prawde tego chcę to ja trzymam kciuki tylko nie mozna obciążać tym innych... Tyle się mowi o prawie matek do publicznego karmienia i ok, ale co z prawami pozostalych obywateli? Czy ja jedzac obiad w restauracji musze oglądać "skarpete" innej baby? Mamy 21 wiek! W kazdym cywilizowanym miejscu są wyznaczone do tego pomieszczenia... Wkurza mnie taki wciaganie w to innych... Mój biedny m się kiedys prawie porzygal jak znajoma wywalila wymiono i go meczyla że to takie slodkie :o chcę niech karmi ale niech nie wymaga że my się bedziemy tym zachwycac :o i mowie to ja - kobita ktora 8 msc karmila piersia i wlasnie ma depresje że już konczy ten sport heheheh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MT ja postanowiłam się ważyć tylko w soboty i choć wczoraj mnie ciągnęło do wagi to sie powstrzymałam.A co do wody w termosie na noc to ja też tak robię i muszę jeszcze rano schłodzić trochę,bo jest za ciepła.Spróbuj TNKS termos na pewno utrzyma temperature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie posmakowalo :o mam nadzieje że w kaszce przejdzie :o kiedys przez przypadek zamiast zwyklej manny wsypalam z nestle mleczna manne 2 lychy i wypila może i dziś przejdzie jakoś:o aaaa aga zwiekszam gluten :) daje 2 kopiaste łychy do kaszki a do tego chlebek itp. Także stopniowo go wprowadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooo matko ale napisalyscie duzo:) dziadek🌻 to masz dzisiaj luzik... pewnie nie wiesz co z z czasem zrobic hehe;) ja jak jeszcze karmilam to w miejscu publicznym np placu zabaw zakrywalam sie pielucha czy kocykiem i karmilam jak jestem na diecie to mam to samo, im mniej moge jesc tym bardziej mysle co bym tu zjadla i taki kat mi sie wlacza. Ok paru dni nie jem po prostu kolacji, zobaczymy co z tego bedzie mt- a Ty nie masz polskiego konta co by mozna bylo przelac kaske do Ciebie a Ty bys dobra kobieto paczuszke do polski wyslała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na noc tez termosu uzywalam ale pwoeim szczerze ze musialam ok 23 wode robic zeby do rana byla ciepla. Teraz miedzy 6-7 malgos jak sie budzi to juz robimy na dole w kuchni ale to w 99% przypadkow m schodzi jej robic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszlabym na dwor ale niedawno byla taka mrzawa i nei wiem co mam ze soba zrobic ale chyba zaryzykuje bo dosc mam tego siedzenia w 4scianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No my na spacer zaraz po obiedzie zmykamy bo i tak na bilans idziemy ;) caly ranek sprzątam ;) nawet posciele pozmienialam i pod sofą poodkurzałam,kochane moje dziecie ;) oby jej tak zostało,prosze!!!!! ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj juz na spacerze 5 dzien nie byl, bo jeszcze przeziebiony a pada i wieje, wiec lepiej nie kurcze tnks wiesz ja w sumie tez zaczelam wprowadzac mm w kaszkach, bo nie robilam ich od poczatku na swoim, tylko na mm wlasnie, wiec moze dlatego sie juz przyzwyczail, teraz robie mu budynie na mm co do glutenu to ja w sumie tez zwiekszylam :) daje mu w zupce, w kaszce i czasem skorke, tylko on jakos sobie ostatnio z ta skorka nie radzi, rozmemla, przykleja mu sie do podniebienia i musze mu wyciagac ostatnio tez mi sie cholercia waflem zakrztusil, az wszystko co zjadl wczesniej zwrocil tak mysle, ze jeszcze z miesiac i zaczne juz normalnie dawac glutenowe kaszki,tnks a jak myslisz moge polaczyc kasze jaglana z owsiana? czyli pol na pol glutenowej i bezglutenowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze polaczyc mozna bez problemu o rany weszlam na fejsa przed chwila i normalnie taka dyskusja sie rozwinela po tym wpisie pomaranczki ze szooku doznalam, nie myslalam ze jest az taki problem z pisaniem i ze laski mogą czuć sie olane. Dziwna sprawa, ja tam mam to gdzies, jak nikt nie odpowieda to pytam az do skutku. Kiedys jak zaczelam sie udzielac na forum tez malo pisalam wiec nei dziwilam sie ze rzadko ktos odpisze czy zauwazy mnie w ogole, nigdy by mi do glowy nie przyszlo zeby sie skarzyc i narzekac... as80 no to masz spokoj na pare dni ze sprzataniem:) Ja ostatnio tez ogarnelam chalupe ale mam jeszcze polowe prasowania i posciel, co prawda czysta zmiana lezy wyjeta z szafy obok lozka juz od wczoraj ale dopiero dzis wezme sie za zmiane. mala spi a ja zamiast dokonczyc prasownie do siedze na necie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ aga-jabi nie ciebie miałam na mysli:-D ale nie wywołujmy wilka z lasu po prostu przyjmijmy zasade "koniec jezyka za przewodnika" i upominac się prosze o odp. :-D :-D doczytam was dokłanie wieczorem bo raz ze mam wizyte bin ladena ( teraz spi) a dwa ze jest pogoda cudna a ja mam kupę roboty na polu. dziewczyny ale po co tak długo (pare lat) karmic piersią? przeciez ten pokarm z czasem nie jest tak tresciwy, poza tym w przypadku chłopców hormony żenskie matka przekazuje. no ale jak sie niektóre uprą.... jeden lekarz chciał zniechęcic matkę do karmienia bo dziecko do dwóch lat dobijało żadne argumenty nie działały chciał odwołac się do jej poczucia estetyki i mówi : bo pani niedługo te cycki wokół szyji sobie owinie:-D ale i tak nie podziałało. ps. ja dopiero parę dni temu kapnęłam się o co chodziło z tymi atakami na naszą Jagódkę.pamiętacie? otóż jest na forum jagoda 659 czy jakos tak z tego co kojarzę raczej jest nie lubiana bardzo. rzucił mi sie wpis ze ona urodziła w sierpniu. ktos to skojarzył ze jagoda ze sierpien nie doczytał nicka i się wpieprzał do nas myląc osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga-jabi - moja pila hipp1 a pozniej hipp2 i tak do dzisiaj i w smaku sa takie same. tnks - hipp 2 zwykly ma u nas 900g i kosztowal 7.45 a wczoraj w rossmannie widzialam 9,95. to chyba podwyzka byla. a ten hipp2 HA to 9,95 ale nie wiem jaki duzy. Lady - to wychodzi na to ze te aktywne na FB tez czytaja co tu piszemy. zbieram propozycje na obiad, plissss!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga_ujabi ja mieszam kaszki codziennie odkąd je podaje i nic się nie dzieje Lady co tam za dyskusja? :D Z reszta - skoro są dziewczyny, które czują się zanidbywane i nie chcą tu pisać to przecież nikt ich nie zmusza nie? Niech sobie piszą na fb a my będziemy pisać tutaj i tyle :) tylko niech się nie wkręcają w pomarańczki i nam tutaj bałaganu nie robią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady - nie mam polskiego konta tnks - troche cie wkurze ale w zeszlym tyg. kupila sprite zero wiesz za ile? promocja byla i wyszlo za litr 0,35ct. ale wlasnie tylko na te zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj na obiad robię wołowinke w zielonym pieprzu i warzywka na patelnie ;). Do tego sosik czosnkowy :D Dziewczyny te które czują się urazone - przepraszamy :) dajcie już spokoj!!! Nie chcecie tu pisac to nie piszcie ale też nie czepiajcie się że inne pisza :) milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt nie rób jaj :o za 0,35? To jest niesprawiedliwe!!! Ale nawet jakby po 1 e było to i tak taniej niż tu bo ja za mniej niż 7 zl nie kupie :o ale masakra :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×