Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Foteliki samochodowe 9-36 kg: warto? 2010-04-14 W Polsce dostępne są uniwersalne foteliki samochodowe 9-36 kg, które osiągnęły bardzo dobrą ocenę 4 gwiazdek w testach ADAC. Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe w przedziale od 9 do 36 kg posiadają tzw. osłonkę tułowia", która zastępuje 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Mowa tutaj o najnowszych modelach niemieckich firm Cybex oraz Kiddy: Kiddy Comfort Pro Cybex Pallas Foteliki samochodowe Cybex Pallas oraz Kiddy Comfort Pro zapoczątkowały nową jakość w przedziale 9-36 kg. Do tej pory wszystkie foteliki samochodowe 9-36 kg posiadały pasy bezpieczeństwa, a najwyższą oceną jaką udało im się osiągnąć były 3 gwiazdki. Dzięki innowacyjnemu systemowi "osłonki tułowia", który zastępuje dotychczas stosowane pasy, foteliki samochodowe zapewniają dziecku większe bezpieczeństwo ( znacznie mniejsze obciążenia działające na kark i szyję dziecka podczas wypadku). Kupując foteliki samochodowe Kiddy Comfort Pro lub Cybex Pallas mamy pewność, że dziecko będzie będzie przewożone w najbezpieczniejszym foteliku samochodowych w przedziale 9-36 kg. Oprócz bezpieczeństwa bardzo ważny jest także komfort podróżowania. Właśnie w tym aspekcie zaobserwować można różnicę, pomiędzy fotelikami samochodowymi 9-18 kg i 9-36 kg. Foteliki samochodowe 9-36 kg nie posiadają wcale bądź tylko w niewielkim stopniu, możliwości pochylenia oparcia. Niektóre modele np. Recaro Young Sport ( lub STM Starlight SP ) czy Cybex Pallas umożliwiają ustawienie pozycji do spania w bardzo łatwy sposób ( jednym ruchem ręki ). Natomiast w innych modelach np. Kiddy Comfort Pro lub Britax Evolva 123 należy najpierw odczepić fotelik samochodowy. Wszystkie foteliki samochodowe 9-18 kg posiadają płynną i sprawną możliwość ustawienia pozycji spoczynkowej. Wymienione poniżej foteliki samochodowe 9-18 kg: Romer ( Roemer ) King Plus Maxi Cosi Tobi Ramatti Venus Ramatti Formula Chicco Key 1 niezależnie od ceny posiadają kilkustopniową możliwość ustawienia pozycji spoczynkowej. Zawsze możemy taką pozycję regulować podczas jazdy, bez konieczności zatrzymywania się bądz wypinania niejednokrodnie śpiącego już dziecka z fotelika. Jak wykazano powyżej, najnowsze foteliki samochodowe 9-36 kg są już równie bezpieczne jak najlepsze foteliki samochodowe 9-18 kg. Jedyną różnicą jest komfort podróżowania. Zazwyczaj foteliki samochodowe 9-36 kg posiadają mniejszą pozycje spoczynkową. Jeżeli dziecko często śpi w foteliku podczas jazdy, a rodzice często podróżują, to lepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch fotelików (9-18 kg oraz 15-36 kg). Natomiast jeżeli kupujemy fotelik samochodowy do drugiego samochodu lub nasze dziecko podczas podróży woli podziwiać widoki, to zakup jednego i bezpiecznego fotelika 9-36 kg będzie dobrym wyjściem. Zapewnimy maluchowi taki sam poziom bezpieczeństwa, a jeden fotelik będzie nam służył przez 10-11 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rozwialo chyba moje watpliwosci, my nie podrozujemy duzo, wiec chyba jednak recaro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawes dzięki a długo już jezdzicie tym wózkiem?kółka się trzymają?MT ja też Ci strasznie zazdroszcze tej Hiszpani!Udanego dalszego wypoczynku i szczęśliwej drogi powrotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domyślnie Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka ? - Poradnik ZANIM PRZECZYTASZ CAŁOŚĆ: Nawet najbezpieczniejszy fotelik samochodowy na świecie źle zamontowany może stać się przyczyną tragedii dlatego też proszę zawsze stosować się do instrukcji oraz zaleceń producenta. Wg statystyk 9/10 fotelików jest źle zamontowanych co z kolei jest najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków... duża część naszego społeczeństwa prezentuje podobne poglądy: Przecież mam dobry, bezpieczny samochód, po co mi jeszcze bezpieczny fotelik ? Przecież mam dobry i tani fotelik z hipermarketu - po co cała ta afera ? Po co wydawać pieniądze ? Mam super auto, mam najdroższy fotelik, ale w drodze do sklepu nie zapinam go pasami bo to za dużo zachodu, a przecież i tak nic się nie stanie... Mam bezpieczny fotelik, bezpieczne auto - zawsze wożę zapięty fotelik, ale niestety nieprawidłowo... niestety takie są realia... jeżeli masz wątpliwości proponuję obejrzenie krótkiego wątku: BEZPIECZNIE FOTELIKI SAMOCHODOWE - co grozi Twojemu dziecku ? Aby wybrać BEZPIECZNY fotelik samochodowy dla swojej pociechy musimy dokładnie poznać kategorie wagowe, na które dzielą się foteliki samochodowe... Biorąc pod uwagę: - wiek malucha - świadomość możliwych zdarzeń drogowych (nikt nie bierze pod uwagę wypadku drogowego z udziałem swojej pociechy - jest to raczej temat tabu i każdy żyje w nadziei, że akurat jego to nie dotyczy niestety rzeczywistość czasami brutalnie definiuje błędne rozumowanie) - oraz niestety swój budżet (na szczęście dobre foteliki nie są aż tak drogie...) Przechodzimy do kategorii: Obecnie na rynku fotelików samochodowych mamy 5 najbardziej popularnych kategorii wagowych: Podkreślam przy wyborze fotelika w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę wagę dziecka, a następnie wiek ( np dziecko w wieku 2 lat ważące 15 kg nie powinno jeździć w foteliku 15-36 ze względu na nie rozwiniętą miednicę ) Najbezpieczniejsze grupy fotelików samochodowych: 1. Foteliki samochodowe Grupa 0+ - Waga 0-13, Wiek 0-12/15m Tutaj uczulam absolutnie wszystkich - ta grupa jest najważniejsza i nie warto jej pomijać, ani wybierać alternatywy jaką jest grupa 0-18 (chyba, że nie mamy wyboru) - jak wszyscy zdajemy sobie sprawę budowa niemowlaka jest niesamowicie delikatna dlatego też bardzo ważnym jest stabilny, bezpieczny fotelik , który w razie kolizji zapewni dziecku maksimum bezpieczeństwa. Absolutnie w tej grupie wymogiem jest fotelik, w którym niemowlak będzie podróżował tyłem do kierunku jazdy. Reasumując powyższe w kategorii 0-13 jazda tyłem do kierunku jazdy jest fundamentalną zasada przewozu niemowlaka i nie wchodzą tu w grę żadne kombinacje w stylu: montaż fotelika klasycznego tyłem do kierunku jazdy itp... (zdarzają się wyjątki, ale o tym wspomnę w kategorii 0-18) Dodatkowo jak wszyscy wiemy producenci wózków wyposażają je w Gondole dzięki, którym możemy w łatwy i praktyczny sposób przewozić swoją pociechę - jak sprawa wygląda w tym przypadku ? Otóż, żadna Gondola nie zapewni naszemu dziecku tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak dobrze dobrany (bezpieczny) fotelik samochodowy. Gondola ma jedną zaletę - daję możliwość odbycia dłuższej podróży naszemu maluchowi gdyż zapewnia wygodną pozycje leżącą, ale niestety nie zapewnia bezpieczeństwa w stopniu nawet zbliżonym do bezpiecznego fotelika samochodowego. 2. Foteliki samochodowe Grupa 1 - Waga 9-18, Wiek 9m-4L Ta grupa analogicznie staje się najlepszym wyborem zaraz po grupie 0-13. Tutaj nasza pociecha zaczyna podróżować przodem do kierunku jazdy. Absolutnie jestem zwolennikiem tej grupy i jest ona najbezpieczniejsza dla tego przedziału gdyż jest również "szyta na miarę" naszego dziecka zapewniając mu możliwe najwyższy poziom bezpieczeństwa. Oczywiście jest też grupa o większym zakresie wagowym waga 9-36 (opis w dalszej części), ale nie zapewni ona tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak 9-18 z oczywistych przyczyn. Jeżeli dla kogoś nie jest to oczywiste to wystarczy zapytać dlaczego na rynku nie ma fotelików w kategorii wagowej 0-36 ? 3. Foteliki samochodowe Grupa 2-3 - Waga 15-36, Wiek 4L-12L Grupa 15-36 jest najlepszym wyborem po grupie 9-18. Generalnie tak samo jak w grupie 9-18 jest ona "szyta na miarę" naszego dziecka zapewniając mu możliwe najwyższy poziom bezpieczeństwa grupa 15-36 zamyka najlepszą - 3 stopniową skalę bezpiecznych fotelików. (0-13, 9-18, 15-36). Grupy "pośrednie" (0-18, 9-36) 4. Foteliki samochodowe Grupa 0+ &1 - Waga 0-18, Wiek 0-4L Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o grupie 0-18 "pośredniej" pozwalającej dziecku przez dłuższy okres korzystać z jednego fotelika, a rodzicom oszczędzić trochę pieniędzy. Zasada jest prosta żaden fotelik z grupy 0-18 nie zapewnia tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak foteliki z grup 0-13, 9-18, 15-36 i to jest fakt wskazują na to testy bezpieczeństwa. Oczywiście trwa wyścig zbrojeń i wiodący producenci prześcigają się budowie coraz to bezpieczniejszych fotelików z tej grupy obecnie mamy na rynku kilka modeli, które całkiem nieźle wypadły w testach (oczywiście nie dorastają one do pięt pod względem bezpieczeństwa fotelikom z grup 0-13, 9-18-, 15-36). Największą wadą tych foteli jest fakt, że 99% z nich jest ukierunkowana przodem do kierunku jazdy jak już wspominałem fundamentalną zasadą przewozu niemowlaków ze względu na ich budowę oraz anatomię ciała jest jazda w foteliku tyłem do kierunku jazdy. Jeżeli ktoś już zdecyduje się na taki fotelik to proponuję wybrać ten, który pozwala na montaż w obu kierunkach obecnie znam tylko jeden taki fotelik. Absolutną zbrodnią jest montaż fotelika klasycznego tyłem do kierunku jazdy w przypadku gdy nie jest on do tego przystosowany. 5. Foteliki samochodowe Grupa 1-2-3 - Waga 9-36, Wiek 9m-12L Grupa 9-36 "pośrednia" podobnie jak grupa 0-18 pozwala dziecku przez dłuższy okres korzystać z jednego fotelika, a rodzicom oszczędzić trochę pieniędzy. Zasada jest ta sama żaden fotelik z grupy 9-36 nie zapewnia tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak foteliki z grup 0-13, 9-18, 15-36 i to jest fakt wskazują na to testy bezpieczeństwa. W przypadku tej grupy również trwa wyścig zbrojeń i producenci dostarczają na rynek coraz to bezpieczniejsze foteliki z tej grupy. Znaczącym jest fakt, że dziecko w tym przedziale może już swobodnie podróżować przodem do kierunku jazdy. Testy bezpieczeństwa tej grupy fotelików pokazują, że da się zrobić bezpieczny fotelik w tym przedziale wagowym co prawda nie są one tak bezpieczne jak najlepsze foteliki samochodowe z przedziału 15-36, ale obecnie mamy na rynku kilka modeli, które wypadły bardzo dobrze w testach. Znając już grupy spróbujmy zobrazować praktykę: 1. Najbezpieczniejsze rozwiązanie: - Bezpieczny fotelik samochodowy 0-13 - Bezpieczny fotelik samochodowy 9-18 - Bezpieczny fotelik samochodowy 15-36 Oczywiście w tym przypadku dorastające dziecko będzie potrzebowało, aż trzech fotelików sumaryczny koszt jednak nie powinien przekroczyć 3000zł za wszystkie foteliki biorąc pod uwagę zakup bezpiecznych modeli. Analizując to rozwiązanie proponuję spojrzeć na to w ten sposób: za 3000zł zapewniam mojemu dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa przez najbliższe 12 lat (0-12) lub jak kto woli przez najbliższe 0-36kg :) . Jeżeli 3000zł podzielimy przez 12 lat to otrzymamy 250zł rocznie za bezpieczeństwo naszej pociechy. Biorąc pod uwagę fakt, że bezpieczeństwo jest bezcenne to kwota 250zł wydaje się być symboliczną. 2. Rozwiązanie z dobrym stosunkiem ceny do poziomu bezpieczeństwa - Bezpieczny fotelik samochodowy 0-13 - Bezpieczny fotelik samochodowy z grupy pośredniej 9-36 Ta sytuacja jest niezłym wyjściem w przypadku gdy nie stać nas na zakup 3 fotelików. Najważniejszym atutem tego rozwiązania jest fakt, że niemowlak ma zapewnione maksymalne bezpieczeństwo i podróżuje tyłem do kierunku jazdy. Jeżeli zdecydujemy się na wybór dobrego fotelika z klasy 9-36 to zamkniemy temat bezpieczeństwa naszej pociechy w dwóch fotelikach nie przekraczając budżetu 2000zł. Na przestrzeni 0-12 lat koszt bezpieczeństwa naszego dziecka wyniesie 166zł rocznie to chyba niedużo ? 3. Rozwiązanie w sumie ciężko nawet opisać to rozwiązanie gdyż jeżeli nie jest ono konieczne to wydaje się być bez sensu gdyż cenowo zostaniemy na tym samy pułapie, a poziom bezpieczeństwa znacząco nam spadnie. - Względnie bezpieczny fotelik samochodowy z grupy pośredniej 0-18 - Bezpieczny fotelik samochodowy z grupy pośredniej 9-36 Czyżby ta opcja była podobna do powyższej ? Również mamy dwa foteliki, również nie przekroczymy budżetu 2000zł. Również na przestrzeni 0-12 lat koszt bezpieczeństwa naszego dziecka wyniesie 166zł rocznie. No to o co chodzi ? No właśnie po co wybierać grupę 0-18 skoro drastycznie obniża ona poziom bezpieczeństwa naszej pociechy oraz co najgorsze nasz maluch raczej nie będzie podróżował tyłem do kierunku jazdy jak w przypadku fotelików z grupy 0-13 co z kolei powoduje powstanie zagrożenia poważnych konsekwencji podczas kolizji. Czy warto ? każdy chyba zna odpowiedź. Wyniki testów i rankingów zapraszam: foteliki samochodowe ranking oraz foteliki samochodowe testy adac oraz jeżeli ma ktoś ochotę przeanalizować większy wachlarz fotelików ( ponad 14 firm ) : foteliki samochodowe XXL - koniecznie też artykuły Pana Kurpiewskiego z serwisu fotelik.info ! Pozdrawiam Serdecznie i życzę bezpiecznych podróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Hjk a tak jakis Cię dziś uprzedzilam :p a rowerka nawet jeszcze nie przywiozlam bo i tak non stop leje :o Hehe no musze przyznac że krówka wygląda zaje...iście ;) Aga_jabi my jezdzimy bardzo duzo - Kali w sobote zrobila z tatą 200 km w nd drugie tyle a wczoraj ok 150 także nie ma opcji żeby nie miala bazpiecznego i wygodnego fotelika... I musi się rozkladac bo Kali spi w aucie. No i na mazury mysle nie zajechala by w pozycji siedzacej non stop :o Mt z tego co kojarze ma maxi cosi chyba Tobi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnks no my chyba jednak kupimy 9-18 bo tak czytam czytam czytam i jednak nie chce chyba 9-36 rozwazamy tobi, priori lub king plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga mt i vilia mają tobi i chwalą a ja mam romera i też jestem zadowolona ;) king nie jest na bazie - tym się rozni od safefixa ;) Jak będziesz cchciala jednak 9-36 to najlepiej Piotrusia przymierzyć żeby się nie okazalo że się w nim zgubi ;) To samo proponuje hjk w kwestii wozka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33 niedlugo mam ten wózek, jakos miesiąc chyba, kółka się trzymają, a wypróbowałam ją ekstremalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia Antoś też coś się obraził na kaszkę, mm w ogóle nie chce jeść ( ale ja cały czas karmię) a za to jogurcik wcina aż mu się uszy trzęsą. Myślę ze posmakował nowych smaków i już mu się kaszki znudziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) TNKS, moja praca...no cóż. Zakład pracy ma w nosie kodeks pracy i prawa pracownika. Najlepszy teks usłyszałam w ub tygodniu - moja szefowa rzuciła "Ja zakazuję brania urlopów na żądanie" - po tym jak dowiedziała się, ze moja koleżanka wzięła takowy dzień urlopu ;) Farsa, groteska itp.Śmiech przez łzy :o HJK, to pewnie lada dzień będą pierwsze zębiska u Was :) U nas już wszystkie książeczki (te z grubej tektury) poobgryzane. Łóżeczko obgryzione ;) Taka małą myszka z Bartolinka ;) MT-urlop....ja też chcę :) Nawet w zimnej Polsce :D Wypoczywaj i nabieraj sił :) aga, u nas dziś już kaszka weszła lepiej, ale M musiał czytać przy kolacji książeczki, pokazywać obrazki itp. Wtedy jadł :o Jeszcze tylko jutro i dzień wolnego :) Aga znów jednoczymy się w pracy w długi weekend czy Ty tym razem urlopujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, z nowości - mały od dwóch dni raczkuje na całego. Jak nie chcę go gdzieś przenieść czy podtrzymać go żeby na nóżkach przeszedł to na czworaka zasuwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybór padł na TOBi, tylko ie wzielismy bo zostaly same wystawowe, wiec szukam w necie king plus nie pasuje do mojego auta vilia nie wiem, o ktora age chodzi, ale jesli o mnie chodzi to ja w piatek pracuje, wiec bede sie z Toba jednoczyc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! przesyłam pozdrowienia :) mała puszcza mi się coraz czesciej muszę ją non stop znow pilnowac i niemam czsu :( a poza tym wróciłam do pracy a tam takie nudy ze dzis to myslalam ze wyjde z siebie. vilia wspolczuje zakładu pracy mam nadzieje chociaz ze lubisz to co robisz, jak mały przezywa te twoje długie dni, poza tym gratuluje raczkujacego dziecka. MT -78 zazdroszczę urlopu i takiej pogody... baw się dobrze Kochana i czekamy w niedziele na wiesci jak było. a reszcie mamusiek pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Vilia masakra :o zmieniaj prace albo zwolnij pracodawców ;) Co do kaszek to moja dalej jest na nie :o z butli rano wypije mm z kaszka a łyżeczką nie zje :o Aga-jabi no to gratuluje wyboru ;) na pewno Piterek będzie zadowolony ;) A propos kaszki... Zrobilam dziś kolejna probe i dalej nie chce... Zrobilam kaszke na wodzie, zmieszalam z bananem i byl wielki ryk :o echhh masakra ! W ogóle zaczyna mi mala wymyslac z jedzeniem :o najchetniej to byjadla w kolka parowki i banany :o reszta jest be :o no i obiadki z hippa wciaz zjada... Pocahontas jak się czujesz? Jak z m? Ja z moim "srednio" wciąż... Kurde dziewczyny nawet sobie nie wyobrazalam że może tak być :o raz na jakis jest mega awantura ( przyznaje że z reguylu ja ja organizuje po tym jak on coś zawali) a potem się godzimy, jest jeden dzien ok a potem jest nijak... Brakuje nam czasu dla siebie... Praca, praca, praca... Szkola... Nie mamy już kompletnie czasu dla siebie - już nie mowie o tym żeby gdzies wyjsc, ale żeby wieczorem w łóżku pogadac o pierdolach... A nasz schemat dnia jest taki "napiety"... Wieczorem padamy jak kawki i nawet nie ma jak pogadav chwile... Smutno mi coraz bardziej... Coraz bardziej swiadoma jestem tego jak bardzo jest źle... Może powinnismy isc na terapie jakas czy coś? Albo kupic sobie rekawice bokserskie? :p Ok już nie smuce :o Milego weekendu!!! Ps. Dla pocieszenia pracusiow - ja mam jedyny wolny weekend od szkoly i... Caly pracuje :o wlacznie z niedziela :o ha! A co?! Kto mi zabroni? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS najlepsze dla was rozwiazanie to byłoby trochę zwolnienia tempa z tą praca ustalcie sobie kilka dni ze wychodzicie o 16 i ani minuty dłuzej i reszte dnia spedzacie razem miło a napewno coś się ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Tnks z M juz dobrze,nie moge przeciez sie z nim klocic jak jego babcia.zmarla. To nam dalo.do myslenia,jak szybko zycie mija i jakie jest kruche. A rozladowanie fizycznie energi pomaga-wiec kupuj rekawice lub idz pobiegac. A.juz grabie nie pomagaja?? Villa gratulune raczkujacego bobasa,to teraz sie zacznie jazda. Stesknilam sie za wami. Jakos dzisiejsze bierzmowanie przezylam, 2h w kosciele. Ufff ale jutrzejszego dnia sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga 🌼 gdyby tak się dało... Nawet jeśli się zaprzemy teraz ( akurat się znow godzimy) to za tydzien będzie jak zawsze, bo są obowiazki, "ciśnienie", masa "projektow" rozpoczetych i treba to "gonic"... A czasy są jakie są... Trzeba zapierniczac 3 X wiecej żeby nie "utonąc"... Już się kolejny raz umawiamy na 1 dzien w miesiacu tylko dla nas... Ale i tak wiem że nic z tego nie będzie :( zdolowana jestem tym coraz bardziej... Ale dzięki za słowko w nie dziecięcym temacie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas bardzo mi przykro ze babcia Wam odeszła! bądź jutro silna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyślcie o tym bo niedługo się obudzicie i zostaną Wam tylko te rozpoczete projekty a sami dla siebie będziecie obcy, tylko wtedy na godzenie sie moze byc juz za pozno. Firma kasa jest wazna ale rodzina dla Was powinna byc najwazniejsza i nie mow mi ze nie jest mozliwe zorganizowanie 2 popołudni wolnych tylko dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga mówisz dokładnie to samo co ja mówie mojemu m... Ja się zgadzam w 100% , mój m mowi że mam racje a potem proza zycia go tak pochłania, że nic z tego nie wychodzi :( Pocahontas trzymaj się dziwlnie kobitko!!! Mocno Cię tulam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
życie... zrób mu kiedys niespodzianke, zosganizuj sama jakies wyjscie do restauracji powiedz ze juz wszystko zaplacone bedzie musial mi poswiecic te pare h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!Vilia widze że mały znowu nie dał rano odpalić komputera i wiesz mam nadzieje że te zęby wkońcu wyjdą,bo jest mega marudny.Wczoraj już nie szło wytrzymać a miałam jeszcze nauke z córką więc zapakowałam go do wózka,przykrylam folią bo lał deszcz i jezdził tak z moim m w tym deszczu pół godziny.Wkońcu m wrócił,bo stwierdził,że sąsiedzi pomyślą,że mu odbiło w deszczu z dzieckiem chodzić.Dziś też już od rana mi tu ryczy.TNKS to spróbujcie choć wspólnych wieczorów.My z m koło 21.30 gdy już dzieci śpia idziemy sobie z piwkiem na balkon i gadamy,nieraz nawet do północy gdy na dworze cieplutko.Gadamy o rzeczach ważnych i pierdołach,bo jego też ciągle nie ma,bo ciągle coś do roboty więc tak nadrabiamy.Szkoda małżeństwa,lepiej coś zmienić.Wszystkie pozdrawiam słonecznie,bo za oknem nareszcie słonko,tylko na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnks kup musli hippa, jest pyszne mi smakuje :D i Pitrowi tez :), moze i Kali polubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja mam fotelik Maxi cosi Pearl Ale Co musze powiedziec to najbardziej jestem zadowolona z wozka, Maclaren spisuje sie idealnie jest lekki i zwinny. A dal rade Po dosc kamienistych gorach. My z M to nieraz w kuchni przy stole tak do polnocy przegadamy. O bzdurach i byle czym ale ja lubie tak wlasnie posiedziec Dziewczyny ja to odespie chyba dopiero Jak wroce do domu. Bo jak dzieci spia to my ze znajomymi siedzimy do 2 w nocy Gramy w Monopol i popijamy trunki. A rano pobudka o 7. Pozdrawiam goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga_jabi dzięki za linka :* Co do m to my tak właśnie zawsze robiliśmy, zawsze wieczory byly nasze... A teraz? Nie ma czasu , mala idzie spac to mamy mase rzeczy do zrobienia... Nawet jak uda nam się isc razem do wanny poklachac to zaraz się okazuje że mala się obudzila i trzeba wyjsc, idziemy do wyra po calym dniu to zasypiamy :o no nic... Może teraz się uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS, rozumiem CIę baaaardzo...My odkąd się urodził mały też nie mamy czasu dla siebie. WIeczorem jak mały zaśnie to obowiązki, nadganianie z inną pracą... O 22ej padam wykończona i nawet nie gadamy za bardzo ze sobą. A o chwili dla siebie w ciągu dnia dawno zapomniałam - nie ma nawet z kim Bartka zostawić. O kinie czy restauracji nie mamy co myśleć :o A co do pracy...Lubię to co robię ale chyba nie w takiej formie (z takim pracodawcą) i w takim stresie. Gdyby tylko zwolnić pracodawcę to byłoby super :D HJK, oby to marudzenie szybko u Was przeszło, bo to może wykończyć. U nas dziś też dzień marudzenia. Ale nie wim czy to od zębów - teraz by chyba musiały dwójki iść. Dziś nawet poiszedł bez kolacji spać :o A rano się nie pokazuję, bo ostatnio mały wstaje o 6:30 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, my też mamy Tobi i jesteśmy zadowoleni. Zamawialiśmy na allegro - były tańsze. Do tego nawet była taka zabawka z Maxi Cosi dopinana do fotelika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×