Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Witam :) dawno nie pisałam.....własnie wróciłam z USG,moja dzidzia ma 59mm:)i z badania Usg wychodzi że jurto zaczynam 13 tydz a z miesiączki 12 tydz i 3 dni:)Oj juz bym chciała znać płeć:)Co do wyprawki to mi baruje tylko wózka,ciuszków(bo nie wiem jaki kolor)i wanienki.Samopoczucie tez mi dopisuje juz przeszłam przez ten koszmar wymioty itd.Pozdrawiam was ciężaróweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olin_ka ...W sumie to tylko sobie ogladałam bo lubie poogladac ale bez jakiejs nadzieji zalicytowałam i sie udalo:)oczywiscie nasłuchałam sie ze to za wczesnie i.t.p ale cóz:) ja nie zaluje bo juz kazda rzecz mam upatrzoną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg24 ja Ci się wcale nie dziwie :) Ja mam już upatrzony model wózka i też się rozglądam za dobrą okazją używanego na allegro, jak tylko się trafi to na pewno kupie. Można zapytać jaki kupiłaś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megg-a myślałam, że byłam hardcorem, jak kupiłam wózek w 5 miesiącu ciąży ;) A jaki wózeczek kupiłaś? Chodzi mi o nazwę, kolor :) Ciekawość :) Ja dzisiaj padam na ryjek, od wczoraj zresztą :o Wyszły straszne rzeczy z naszym remontem i mamy impas jakich mało :o A wszystko przez debilnych urzędasów 😠 Nawet w akcie desperacji poszłam się pytać dyrekcji, bo kobita oblatana w przepisach, wie zdaje się wszystko, ale tym razem nie mogła pomóc, normalnie pełna desperacja :o Ktoś się zna na prawie budowlanym kontra plan zagospodarowania przestrzennego? Poprawiłam sobie humor dzisiaj, bo kupiłam dwie pary naprawę świetnych spodni ciążowych, trafiłam w lumpie na jedne takie czarne legginsy, materiałówki i świetne dżinsy, za dwie pary 47 zł :D I to H&M Mama! Rewelka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tylko spiaca jestem, no i poza ciaglym siusianiem zadnych objawow, ale jestem i tak dobrej mysli i czuje ze tym razem juz bedzie dobrze. Usg dopiero za 3 tyg, juz nie moge sie doczekac, bo na tych ostatnich to widac bylo tylko zarys dzieciatka, a teraz mam nadzieje ze juz cos wiecej zobacze :) U mnie sie zaczal teraz 9 ty tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOON a jaki konkretny model to nie pisało,ale podobny do quinny,kolor czerwony a spacerówka czarna:)a bo to taki mały szal zakupowy powoli mi sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja już po usg moja pociecha ma już prawie 4 cm:-)))) i tak fajnie sobie machała kończynami:-))) słuchajcie przepytałam dr na genetyczne ( nie to w 12 tyg co się bada przyzierność) wysyła w 20 tyg, czyli 5 miesiąc trochę długo do czekania. zazdroszczę ponownym mamusiom wiadomo że każde dziecko sie inaczej zachowuje ale już przynajmniej macie rozeznanie w sprzętach dla mnie to czarna magia:-))) zapamietałam tylko urywek jakiegoś programu o łóżeczkach że warto najprostsze drewniane ale nie za wąskie bo dziecku szybko bedzie za ciasno no i z regulacją co by go potem obniżyć zeby dziecko nie wypadło. ale reszta masakra ! tyle modeli wózków wszystkiego że nie wiem kiedy to ogarnę. w moich regionach jest tradycja że to dziadkowie wózek kupują ale i tak ja się muszę przecież rozeznać jaki chcę. a i jeszcze jedno: czytacie gazety dla przyszłych mam? bo sporo tego nie wiem co zacząć kupować. macie jakieś sprawdzone typy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja jeszcze kompletnie nic sobie jeszcze nieupatrzyłam z wyprawki, to chyba dla mnie za wcześnie. Ale pamiętam jak w pierwszej ciąży wózek kupiłam w 5 miesiącu a całą reszte miałam do 7 miesiąca skompletowaną, wypraną w specjalnym proszku i poukładaną. A teraz jakoś spokojniej do wszystkiego podchodze. Nawet po sklepach dla maluszków nie chodze, poczekam do 20 tyg. U mnie juz 10 tyg i 4 dni. Strasznego śpiocha łapie o godz 15stej. Dzień w dzień. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciocia julia ja czytam 'm jak mama" on jest dla kobiet w ciąży, bo większość jest napisana dla mamusiek z małymi dziećmi. Niemartw się, ja w pierwszej ciąży jak poszłam do sklepu to babeczka musiała mi tłumaczyć czym różni się kaftanik od śpioszków, pajacyka itd. Ale to sama przyjemność zagłębiać się w tym temacie. Pamiętam, że najcennijszą rzeczą z wszystkich akcesoriów był dla mnie podgrzewacz do butelek. Zycia sobie bez niego niewyobrażałam i jeszcze poduszka do karmienia = wspaniała sprawa, a przydaje się również w ciąży jak brzuszek jest większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poczytuje internetowe nowinki dla przyszlych mam. nie kupuje jeszcze nic, mysle ze wiosna bede chodzic i szperac, na razie dbam, zeby byc zdrowa i sie nie zarazic. jak dzis zobaczylam program ile bakterii jest w miejscach publicznych, to az mnie przerazenie wzielo i ciesze sie,ze wciaz trzymam sie zasady mycia rak po rpzyjsciu do domu! zastanawiam sie nad jakims dobrym kremem na brzuch, a nie mam pojecia co jest dobrego, polecacie cos? kupilabym cos, bo brzuszek zaczyna powolutku rosnac i trzeba sie rpzygotowac na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poduszka do karmienia? nawet nie widziałam że cos takiego istnieje. ale jest też google więc już wiem jak wygląda:-)))) ja też jeszcze nie chodzę po sklepach ale wkrótce zacznę bo nic raczej na małego/ małą nie dostanę- w rodzinie najbliższej małych dzieci nie ma a u koleżanek raczej też nie (zn są ale już dawno rzeczy po noworodkach pusciły w obieg)nie chcę wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę trzeba to jakoś zaplanować w czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, ja miałam łóżeczko-kołyskę z szufladą, niby ok, ale nie było zbyt wygodne. Upatrzyłam sobie na allegro takie: http://allegro.pl/jake-lozeczko-140x70-dwufunkcyjne-firmy-vento-i1409725565.html i do 6-7 roku życia łóżeczko ma się z głowy ;) albo takie: http://allegro.pl/lozeczko-tapczanik-kuba-140x70-cm-3-kolory-i1411847434.html (tylko jakąś barierkę trzeba by było dosztukować potem). wózek coraz bardziej korci mnie ten, bo jest dużo lżejszy od x-landera: http://www.swiatwozkow.pl/product_info.php?products_id=510 mum to come, też mam fioła na punkcie mycia rąk, w pracy to non stop, pracuję z dziećmi, a one paluchy wkładają w różne miejsca :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- ja miałam dla Mikiego takie łóżeczko 140x70 z funkcią tapczanika jak te które pokazałaś, ale w rzeczywistości to w wieku 4lat było za małe.Akurat moje dzieci są duże i jak myslałam,że łóżeczko do 6lat wytrzyma tak potem się okazało,że 3,5latka już bylo ciasno. Dlatego sprzedałam i dla Franka kupiłam to standardowe 130x60 co by nie zabierać niepotrzebnie przestrzeni, a w tej chwili jako niespełna 2 latek i tak śpi na łóżku piętrowym z Mikim wiec przy nim też to duże łózeczko by nie miało sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja widze ze troszke sie pospieszyłam ale to tylko dla tego ze jak wspominałąm duuuuzo wczesniej we wrzesniu mam weselicho i potem naraz pieniazki wyłozyc na wyprawke nie jest łatwe,powolutku kupuje,łuzeczko kupie w tym tygodniu bo mam juz wybrane,teraz tylko pokolei ubranka bo wanienke ,kolderki,posciele i.t.p mam po mojej małej ksiezniczce:) Ale chyba kazda mama ma duzo radosci z robienia zakupów????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mówiąc to ja nie mam odwagi kupować rzeczy dla dziecka. Może koło 6-7 miesiąca dopiero? Nie jestem przesądna, ale jakoś boję się zapeszyć. Poza tym wole znać płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg- ja nie to zęby z powodu przesądów ale po prostu jeszcze tego nie czuje, zeby kupować te sprzety, nieśmiało popodglądałam trochę wózki na allegro ale tylko zeby się zorientować. Jedyną rzecz jaką zakupiłam to 1 body:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim.Ja byłam sobie dziś na badaniu krwi i moczu,zrobili za darmo ale za wassermana skasowali 20zł.Widze kobiety, że zaczyna się szał zakupów.Ja kupiłam ten fotelik samochodowy o ktorym mówiłam,w piątek go odbieram.Mąż dziwil się dlaczego nie po urodzeniu się dziecka ale tłumacze mu ,że przecież jakoś musi przywież dziecko ze szpitala,więc bez fotelik ani rusz.Co do łóżeczka to mam zwykłe drewniane z drewex, po córce prawie w idealnym stanie,sprawdziło się więc zostanie.Wózek też kupie przed porodem a taką zwykłą laskę już mam po córce też prawie jak nowa.Pozdrawiam i odezwe się w piątek jak wróce z prenatalnego,mam nadzieje że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kuiłąm choc doskonale wiem ze to za wczesnie...powoli moge kupowac bo mam naprawde wiele wydatków,i nie wyrobie z kasa czekajac z wszystkim na ostatnia chwile;/mam nadzieje ze "przesady" to tyko przesąd choc czasem w nie wierze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jakos nie mam na razie potrzeby kupowania choc nic nie mamy jeszcze, jakos wole poogladac i kupic jak juz bede pewna czego chce. meeg24-piszesz,ze masz we wrzesniu weselisko, jak planuejsz sie wybrac po sierpniowym porodzie, no i co z dzieckiem? my mamy wesele w rodzinie w pazdzierniku, i jestem troche sceptyczna czy pojedziemy, choc b.bym chciala. nie wiem jednak czy z 2miesiecznym dzieckiem to realne i madre wybierac sie w dluga trase..? co myslicie? juz i tak mi 3 wesela w czerwcu przepadaja bo nie pojade z wielkim brzuchem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wesele u najlepszych znajomych pod koniec września i jak wszystko będzie ok to idę na sto % ( fakt, że nie muszę daleko jechać). tylko nie wiem czy się w coś wcisnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny strasznie to zabrzmi, ale jak urodziłam Ole to dwa tygodnie po porodzie poszłam na bal magisterski :) Praktycznie większość 2 i 3 trymestru leżałam więc nie mogłam sobie odpuścić. Pamiętam, że ubawiłam się doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też idę na wesele w maju i nie wyobrażam sobie nie jechać, choć to 200 kilometrów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też idę na wesele w maju i nie wyobrażam sobie nie jechać, choć to 200 kilometrów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to jeszcze maj, wiec da sie zrozumiec, no i 200km. a u nas byloby kurcze 3 razy z rzedu po 1000km co tydzien.. a glupio nie isc na jakies wesele a wybrac inne.. wiadomo. wiec chyba najlepiej w ogole nie ryzykowac i nie jechac na zadne, a prezent wysle przelewem :) bo czuje ze taka podroza za duzo ryzykuje.. ale w pazdz juz chce jechac! tzn musze ;) i dzidzia musi sie przygotowac na wojaze :)) gorzej jak bedzie chora czy cus.. no ale skoro mowicie ze po porodzie mozna sie tak dobrze czuc w krotkim czasie, to jestem za!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie kochane! może wy mi pomożecie, zawsze w grupie lepiej się myśli... w maju biorę ślub, więc będę już w zaawansowanej ciąży i mam problem...nie wiecie gdzie znajdę jakieś ładne sukienki do ślubu dla ciężarnych? nie musi to być typowa suknia ślubna (i tak bierzemy ślub cywilny). Będę wam wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam was mocno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja w drugiej ciazy bylam na weselu M siostry, wiec bylo obowiazkowe :) Powiem szczeze jak dla mnie to poltora m-ca przed porodem to niezbyt dobry okres na tak huczna impreze, przesiedzielimy do 12stej maly mnie ciagle kopal, wszystko mnie draznilo glosna mozyka i podpici goscie ktozy na sile wysylali nas na parkiet :( ach szkoda gadac mi sie nie podobalo :( Gdy tylko z tamtad wyszlismy to maly od razu sie uspokoil ... A co do dalekiej podruzy to my w polowie maja lub pod koniec jedziemy do pl i czeka mnie 16 godzin na promie i 1300 km do przejechania ... Mam nadzieje ze nic sie nie wydazy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlesiaZ - taraz masz okazje cos fajnego kupic i nie drogo bo sa przeceny sukienek balowych. Poszukaj w sklepach z odzieza ciazowa . Moze znajdziesz jakas stosowna na taka okazje jak slub :) bo typowo slubne sa drogie ... Lub ku sobie uzywana, popatrz na allegro, moze cos fajnego znajdziesz :) Ja tez jestem po cywilnym i kupilam suknie balowa w koloze ecru, wlasnie z allegro dokupilam do niej rekawiczki i wygladalam super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×