Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

U nie w powiatowym mieście kosztuję 200 zł. Lekarz ma certyfikat FMF - jest to międzynarodowy certyfikat, potwierdza on rzetelność badań i poziom wiedzy lekarza. Lekarz taki co pewien czas poddawany jest audytowi, który ma za zadanie sprawdzić jakość wykonywanych badań. Na tej stronie jest lista lekarzy posiadających taki certyfikat: https://courses.fetalmedicine.com/lists/web Z tego co wiem w innym miejscowościach koleżanki płaciły od 100 zł. w górę. Ja miałam ostatni okres 12.11 i jest to teraz najlepszy czas na zrobienie tego badania. Zgłoś się jak najszybciej do lekarza, on na podstawie zwykłego USG określi wiek ciąży. We wcześniejszych postach dziewczyny opisywały to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 mój gin mówiąc,że nie jestem w GRUPIE RYZYKA HIV miał na myśli to że nie pracuje w służbie zdrowia, nie miałam transfuzji krwi, nie miałam wykonywanych zastrzyków ani szczepień igłami i strzykawkami wielokrotnego użytku, ani kontaktów seksualnych pozamałżeńskich, ani przypadkowych partnerów seksualnych przedmałżeńskich (tylko jednego mojego męża) ani nie zażywam/łam narkotyków! Więc dziewczyno przeciwność wyżej wymienionych spraw w dzisiejszych czasach jest grupą ryzyka. Nie potrzebnie na nas najeżdżasz! Jeśli chciałabyś wiedzieć to od początku ciąży byłam u 4 różnych ginekologów i tylko jeden z nich prosił (nie kazał) zrobić test na hiv! Stąd moje pyt! A test nie boje się zrobić bo jak pisałam wcześniej nie mam niczego na sumieniu! ! ! Dowiedziałam się że u mnie te bad robią w czwartki po południu więc jutro idę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewikos to serdeczne gratulacje!!! Bliźniaki to niezłe wyzwanie :D Mi się w tej ciąży przestała przetłuszczać cera (pierwsze podejrzenia, że jestem w ciąży miałam właśnie z tego powodu) i włosy. Paznokcie też mam w lepszym stanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KateKiss u mnie brzuszka nadal nie widać :(. Ale to prawda ludzie są bez kultury jak byłam u gin na nfz to w poczekalni były ciężarne z dużymi brzuszkami i one miały pierwszeństwo a mimo to inne baby wymuszały na nich to że nie ciężarne tylko te "śpieszące się" powinny być pierwsze! Okropność! Jak mnie gin wywołał to musiał babom tłumaczyć że ja też jestem w ciąży ale jeszcze nie widać!!!! Tak to u nas jest... KateKiss 3maj się i zdrowiej! hjk33 gratuluje i zazdroszczę zdrowiutkiej dzidzi, oby z moją też tak było. ewikos29 gratuluję bliźniaków. Zbieraj siły na później hi hi hi ;). I zostań na forum. łazanka ja używam płynu do hig intymnej ziaja macierzanka ochrona przeciwgrzybicza (jestem zadowolona), wkładki cienkie oddychające i bawełniane gadki i odpukać infekcji nie mam. A seks jest... pocahontas-1984 paznokcie i włosy mam tak mocne jak nigdy wcześniej. Ale włosy myję codziennie (u mnie to normalne). kjdklsjdlkjsdljkdlkj ja za usg genetyczne w dużym mieście płacę 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga15510-mam cały czas upławy, więc nie wyobrażam sobie żeby nie stosować wkładek, poza tym często je zmieniam w ciągu dnia. Ja USG robiłam w Pruszkowie k/ W-wy, cena 200 zł. Pan dr z certyfikatem, sprzęt nie ma miesiąca, jest najnowszy z możliwych, co z resztę widać na zdjęciach i filmie bo dzidziuś wyraźny tak jakbym na niego patrzyła. Gratulacje dla mamusi Bliźniątek!!! Co do kultury w stosunku do ciężarnych, to niestety jestem jak najgorszego zdania i coraz bardziej się to zdanie we nie pogłębia. Ponad dwa miesiące temu jadąc pociągiem zrobiłam awanturę trzem panom bo siedzieli, a na wprost nich z wielgaśnym brzuchem ledwo stała dziewczyna. Nie wytrzymałam, ale zawsze byłam bezpośrednia. Dopiero później okazało się, że też będę miała dzidziusia, więc pewnie moje wybuchowe hormonki już dały o sobie znać. Pozdrawiam. Trzymajcie się dziewczyny, jeszcze wiele przed nami doświadczeń w kontaktach z prostakami " niedowidzącymi" ciężarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu nie chodzi o najeżdzanie, przepraszam, jesli w takim tonie to zrozumiałaś, ale dobrze wiesz, że możesz świadczyć tylko za siebie, ile kobiet po latach dowiedziało sie,o jakimś jednorazowym skoku w bok mężczyzny, a dawałaby rękę sobie uciąć, o takiej grupie ryzyka mówię, ile kobiet chodzi do fryzjera, kosmetyczki, robi percing, myślą, że nie są w grupie ryzyka? o takiej niewiedzy mówiłam. Jestem pielęgniarką i jeszcze 15 lat temu nam wmawiano, że tylko wtych grupach ryzyka, a teraz wzrost zachorowń notuje sie u hetero w stałych związkach o czymś to świadczy własnie o niewiedzy jakie są grupy ryzka tylko tyle, więc nie gniewaj sie:) nie miałam ochoty Cię w ciązy denerwować, sama unikam uszczypliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie wyobrażam sobie nie nosić wkładek w ciązy, w kazdej ciązy nosiłam, bo zwiększa się przecież ilość wydzieliny pochwowej w ciązy, kobieta tez się poci, wkładke się zmienia a jak cały dzień kobieta w jednych majteczkach, które wiadomo się ubrudzą to wtedy istnieje ryzyko infekcji. Mówia by nie nosić wkładek grubych typu always. Zreszta od 6 tyg tej ciąży plamiłam, co kilka dni ciągle śluz brązowy i tak prawie 3 tyg, zaczełam brać luteinę, za 2 tyg odstawiam ale przy niej też zauwazyłam zmianę w wyglądzie wydzieliny. Czuję sie jakoś pewniej z wkładką. Jest biała i zawsze na niej widac nieprawidłowości, na kolorowych majteczkach możliwe, że bym przeoczyła. Ja mam usg genetyczne w poniedziałek, to będzie już moje 3 usg w uk, ale to tylko ze względu plamień i założą mi 22 lutego szew okrężny na szyjkę bo juz się skraca, choć ma teraz zmierzyli mi na usg 35,7mm. W poprzednich obu ciążach w Polsce tez miałam szew więc nawet sie nie zastanawiali i zabukowali mi szpital, także za tydzień mnie to czeka. Tutaj za usg genetyczne sie nie płaci, zreszta za nic sie nie płaci w ciąży, kazdy lek jest dla ciężarnej bezpłatny i specjaliści aż do ukończenia 12 miesiąca życia dziecka, więc po porodzie wykorzystam tu dentystę. Choć to moja 3 ciąża, to i tak martwię sie wszystkim okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytuje was, ale u mnie nowosci nie ma. tez nosze wkladki higieniczne jakos zostalo mi od momentu walki z grzybem ;) a tak faktycznie latwiej o kontrole. ogladam ostatnio filmiki na youtube jak zajmowac sie noworodkiem, jak fajnie dzieci reaguja, a dzis ogladalam jak 3miesieczne maluchy juz pluskaly sie w basenie! to niesamowite jak im latwo przychodzi zanurkowac i nie zaplacza, a mnie zmusic nie mozna do zanurzenia glowy ;) my tez bedziemy chodzic z naszym na basen, to musi byc super sprawa. gratulacje blizniat! podwojne szczescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984- miałaś Kobietko rację, dostałam to na p...pimafucin. Pani doktor stwierdziła, że jak infekcja się powtórzy to zrobi wymaz bo chce uniknąć paciorkowca, a jest podobno jeden dosyć częsty u ciężarnych. Co do wyników hormonów, to moja ginka zgłupiała. Ma duże doświadczenie, jest konsultantem w kilku szpitalach ale stwierdziła, że takich wyników nie widziała nigdy. Ma mnie umówić z jakąś swoją koleżanką od hormonów ale nie endokrynologiem, jutro ma dzwonić. Dziewczynki nie jestem w stanie Wam powtórzyć nazwy specjalności tego lekarza, nawet gdybym pamiętała to połamałabym sobie język. Poza tym mam bardzo wypchniętą macicę, dlatego u mnie widać brzunio. Do tego macica mi bardzo uciska pęcherz więc mam się przyzwyczaić do częstego siusiu...:) Taka widać uroda mojej drugiej ciąży... Pozdrawiam dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ja tez mialam miec usg w poniedziales, specjalnie chcieli mi w walentynki wyznaczyc, a ja nie bardzo moglam w poniedzialek, bo akurat wszyscy na urlopie, wiec to usg bede miala dopiero w czwartek. To tez bedzie moje 3 usg, ale to tylko dlatego ze wczesniej w innej klinice mi robili. Jesli chodzi o paznokcie to mi tez rosna strasznie, sa mocne i td, podobnie wlosy, staly sie grubsze i mocniejsze. Jesli chodzi o hiv, to calkowicie popieram Grays. Nie mam ze tak powiem nic na sumieniu,ale kto wie. Wiec jak juz wczesniej powiedzialam, wole miec to badanie wykonane zeby w razie czego juz od razu zabezpieczyc dziecko, bo ponoc jakos mozna. Nie znam sie na tym, wiec nie wiem dokladnie o co chodzi ale jak bylam w pierwszej ciazy, moja polozna cos o tym wspominala. U mnie brzuszek juz widac, rano jako tako a na wieczor mi wywala ;) a jesli chodzi o spanie to ja zawsze spalam na boku, wiec raczej nie powinnam miec problemow jak juz brzuszek bardziej urosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z badania USG prenatalnego. Lekarz najpierw badał mnie przez brzuch, potem dopochwowo, potem znów przez brzuch, aż maleństwo tak się rozbrykało że musieliśmy na chwilę przestać. Musiałam pochodzić po gabinecie, aby się trochę uspokoiło i wtedy dokończyliśmy badanie. Dzidzia jest zdrowa wszystkie badane parametry są o.k. Gdybym chciała to badanie zrobić w pełni powinnam do soboty zrobić jeszcze badanie USG na tzw. Kryptorze, ale lekarz mówi że z takimi wynikami nie jest to konieczne.Zapytałam go o płeć i według jakiegoś tam parametru jest to raczej chłopiec, ale lekarz mi powiedział że nie mam brać tego wyniku sobie głęboko do serca, bo prawdopodobieństwo właściwej oceny jest niewielkie. Płeć określi dopiero po 20 tygodniu ciąży. Dostałam płytkę z nagraniem z USG. Jak mój mąż się zdziwił, że to już mały człowieczek. Stwierdził że brzuszek ma po nim ( mąż jest piwoszem i brzucholec ma ogromny). Super tak pooglądać maleństwo. Moje badanie trwało ponad 40 minut. Dzidzia skakała, pływała, machała rączkami i nóżkami. Super przeżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta :) Łazanka, ja też już mam brzuszek. Macica wypycha jelita i brzuchol rośnie. Mój jest już pokaźny, ale nie narzekam. ja też miałam dziś USG genetyczne :) Byłam z moim M. Miło tak popodglądać swoje maleństwo. Wszystkie parametry są w normie - na tą chwilę nie mam co się martwić. To mój 12 tydz. 5 dz. Lekarz nie chciał powiedzieć płci - stwierdził, ze za wcześnie. Dopiero za kilka tygodni - ok. 16 tygodnia mi powie. No i maluch kopytko (stópkę) ma chyba po tatusiu - 1 cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka = widocznie ten lek jest stosowany przez wielu lekarzy. Mi pomógł bardzo szybko. Ginka powiedziała abym nie zmieniała proszku do prania, płynu do płukania ani zelu pod prysznic, bo to może wywołać reakcje alergiczne lub infekcje. Kiedyś tak miałam po zmianie firmy podpasek. Po 2 dniach biegłam do lekarza. Nawet niewiedziałam, że jestem taka wrażliwa. A normalnie nie mam żadnej alergii no chyba,że na brak kultury - to aż puchne ze złości hehehe . A wynikami hormonów nie denerwuj się, na pewno wszystko bedzie dobrze, może badanie zostało w laboratorium zle opisane czy coś skoro doświadczona lekarka nie wiedziała co i jak. Trzymam kciuki. Ja zawsze staram się mysleć pozytywnie, choć nie zawsze mi się udaje. U mnie w mieście znalazłam bezpłatne badania HIV i pewnie sie wybiore. Musze kupić jakiś fajny krem przeciw rozstępom, ale jest ich tyle,że niemam pojęcia który, na razie smaruje sie balsamem d... choć pora już zmienić na jakiś specjalny. Macie coś godnego polecenia? Miłego wieczorku i spokojnej nocy wszystkim życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas-1984, ja stosuję Mustelę na rozstępy. Co prawda nie była tania (a i tak zamawiałam przez Allegro - wyszły 2 op. w cenie jednego), ale ponoć skuteczna. Kilka niezależnych od siebie osób mi ją poleciły. Chciałam kupić jakiś tani krem przeciw rozstępom, ale na większości było napisane, że można stosować od 4 miesiąca ciąży. Co w nich jest takiego, że nie można od początku? Po Musteli zaobserwowałam, że mnie mniej swędzi brzuch. Skóra jest w miarę elastyczna. Trochę bałam się rozstępów, bo brzuszek szybko rośnie. To moja pierwsza ciąża, więc nie wiem czy mam tendencję do rozstępów czy nie, ale wolę dmuchać na zimne ;) Przydałoby się jeszcze bez skrępowania wskoczyć kiedyś w kostium kąpielowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poki co stosuje od jakis 2 tygodni 2razy dziennie Vichy. nie wiem czy jest dobre czy nie, trudno mi okreslic. to pierwszy krem ktory zastosowalam na sobie. ale poki co nie zauwazam zadnych negatywnych efektow. wchlania sie dobrze, stosunkowo szybko.i rowniez nie swedzi skora po nim. czy zastosuje kolejne opakowanie-nie wiem, chcialam wyprobowac jeszcze probki olejow i jednej emulsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja rozstępy mam na piersiach(ale od spodu), pupie i delikatne na udach - w pierwszej ciąży stosowałam flisan i oliwke dla dzieci ale rozstępy i tak się pojawiły, choć już po prawie 6 latach bardzo wyblakły. Niechcem mieć ich więcej, brzuszek mam bez rozstępów. Ta mustella jest okropnie droga, ale może warta swojej ceny. Myślałam nad serią AA . Jakby nie było az tyle tych kremów to problemu bym nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja całą poprzednią ciążę korzystałam z mustelli, robiłam masarze, prysznic naprzemiennie raz zimną raz ciepłą wodą ..a i tak zrobiły mi się rozstępy dosłownie wszędzie, gdzie się tylko dało. Tylko straciłam kupę kasy, bo to drogie jak pieron :( Ja nie polecam. A słyszałam wiele opinii kobiet, które stosowały najzwyklejsze kremy dla ciężarnych, czy oliwkę i nie mają rozstępów. Myślę ze to kwestia genetyki i predyspozycji. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agabi 2011- To jest dokladnie tak jak mowisz ja mam za soba 2 ciaze moja siostra 3 i nie stosowalysmy nawet oliwki a rozstepow nie mamy w ogole . Mam nadzieje ze teraz w 3 ciazy nadal ich miec nie bede bo teraz cos ten brzuszek juz jest widoczny a to koniec 14 tyg :) Mi kiedys lekarz powiedzial ze jak ma sie tendencje do rozstepow to najdrozsze kremy nie pomoga ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozstępy to chyba faktycznie sprawa genetyki i predyspozycji. Ja w pierwszej ciazy przytyłam 19 kilo i pewnie dlatego zrobiły mi się rozstępy. Teraz mam nadzieje, że aż tyle nie przytyje więc bardzo uwazam co jem i nawet na spacery zaczełam chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myślę, że genetyki i chyba w zalezności jak szybko przybieramy na wadze, w pierwszej ciąży przytyłam 21 kg a w drugiej 26 i rozstepów nie mam wcale, za to schudłam ponad 30, więc nawet brzuch powinien wisieć a po pół roku już płasciutka jakbym nigdy nie rodziła ale mama to samo rodziła mnie i siostre i nic rozstępów nie ma. Nie używałam w ciążach żadnych kremów na nogi i brzuch, siostra męża uzywała mustelę przytyła w ciązy tylko 8 kg a cała na pupie nawet w czerwonych kreseczkach tak jej wyszły rozstępy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
Dziewczyny jakie miałyście Nt na badaniu genetycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
Aga ja miałam 1.8 mm robiłam prywatnie a jak poszłam państwowo to gin powiedziała ,że powinnobyć 1.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam NT 1,09, norma zdaje się jest do 2,5. Ja też mam skłonność do rozstępów. Mam je głownie na pupie i udach (tak z boku niestety), na biodrach. Na brzuchu nie mam. Też się smarowałam i nic to nie dawało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mój lekarz powiedział podczas mierzenia, że powinno być dobre, ale dopiero jak program przeliczy wszystkie wartości powie mi, czy jest ona prawidłowa. Po badaniu USG wprowadził wszystkie dane do komputera i jakiś specjalny program przeliczył mi wszystkie parametry i wyliczył że jest o.k. Dostałam nawet specjalny wykres, który na podstawie długości dzidziusia i (CRL) i NT wskazuje czy wynik jest prawidłowy. Przy CRL 70,7 mojego maleństwa prawidłowe NT wynosi od ok. 1,3 - 2,6. Moj wynik uplasował się prawie posrodku, i wegług gina to doskonały wynik. Ja wierzę mojemu lekarzowi bo ma certyfikat FMF. Pisałam o nim wcześniej. A jak " duże" jest Twoje maleństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie NT wyszło 1,7. Lekarz mówił, że powyżej 2,5 można zacząć się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to tak koło 3 lekarze zaczynają nosem kręcić. CRL miałam 69 więc też w pełnej normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba510 a co Ci powiedział lekarz na tym badaniu prywatnym? My tu możemy gdybać, ale czy był zaniepokojony? Mój wszystko dokładnie omawiał, części nie zrozumiałam tak byłam podekscytowana widokiem dzidzi. Powiedział też że mogę zrobic dodatkowo badania na Kryptorze i Test PAAPA, ale z takimi wynikami nie naciska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×