Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

🖐️ laseczki! Przyszlam sie przywitac i lece posprzatać chałupę. U nas znowu piekne slonce :D:D Bede pozniej ciaooo👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł!!!! Katienka, z dużych wózków to zdecydowanie większość poleca Roany albo Bartatiny, nie mają skrętnych kół, ale pojadą wszędzie ;) Emmaljunga również godna polecenia, brzydkie są ale nie ma nich mocnych i mają skrętne koła. Spacerówek miałam dużo, z lepszych to buggster, ale to tak od 1 roczku, bo nie rozkłada się całkiem na płasko. Graco są też fajne, dość trwałe. No i oczywiście Maclaren, ale raczej te większe spacerówki, nie Volvo, bo się nie rozkłada. Uważaj na MX3, bo jest wielka ;) Dla wysokich w sam raz, koła ma mega, super lekko jeździ, tylko że jest raczej większa. Miałam ją miesiąc i nie narzekałam, potem znalazłam buggstera i sprzedałam ;) http://allegro.pl/maclaren-techno-xlr-super-spacerowka-i2203818119.html http://allegro.pl/spacerowe-maclaren-82642 trwałe są przede wszystkim Ktoś wklejał spacerówkę za 115 zł, raczej odradzam są mało wygodne i zapewne rozlecą się na drobne kawałki po miesiącu, wywalona kasa. Serio. Dołóż z 200 zł i kup coś takiego lepiej: http://allegro.pl/graco-mirage-plus-z-oslona-i-tacka-folia-gratis-i2186506494.html Luny jeszcze nie używam, bo jest przodem do świata, a ta moja gwiazda zbyt wrażliwa jeszcze, żeby ją tak na bodźce wystawić :o Ogólnie wózek zapowiada się ciekawe,ma dużo udogodnień, tak bliżej wakacji skosztuję wojaży z nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotko zmogło mnie jakieś przeziębienie :o pierwszy raz od stu lat i zdycham :p Co do posyłania 6 latków do szkoły to zależy... Znam dziecko które do przedszkola poszło w wieku ponad 2 lat a nie 3 tak więc mając 5 lat było w zerówce - rodzice stanęli przed wyborem - albo jako 6 letnie bobo idzie do szkoły, albo powtarza zerówke. Kilka spotkań z psychologami, testy jakieś i stwierdzili że lepiej będzie jak pójdzie do szkoly, bo jak zostanie w zerowce to będzie się nudzic i zrazi się do nauki... Dziś jest w 5 klasie i jest prymusem :o co chwila wygrywa jakies konkursy, turnieje etc i nie czuję żeby ktoś jej odebrał dziecienstwo... Natomiast jeśli dzieci "ida" normalnie do przedszkola to jestem za tym żeby zerowke robily w przedszkolach... Niestety my tzn nasze maluchy już będą mialy obowiazkowa zerowke w szkole :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotko zmogło mnie jakieś przeziębienie :o pierwszy raz od stu lat i zdycham :p Co do posyłania 6 latków do szkoły to zależy... Znam dziecko które do przedszkola poszło w wieku ponad 2 lat a nie 3 tak więc mając 5 lat było w zerówce - rodzice stanęli przed wyborem - albo jako 6 letnie bobo idzie do szkoły, albo powtarza zerówke. Kilka spotkań z psychologami, testy jakieś i stwierdzili że lepiej będzie jak pójdzie do szkoly, bo jak zostanie w zerowce to będzie się nudzic i zrazi się do nauki... Dziś jest w 5 klasie i jest prymusem :o co chwila wygrywa jakies konkursy, turnieje etc i nie czuję żeby ktoś jej odebrał dziecienstwo... Natomiast jeśli dzieci "ida" normalnie do przedszkola to jestem za tym żeby zerowke robily w przedszkolach... Niestety my tzn nasze maluchy już będą mialy obowiazkowa zerowke w szkole :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotko zmogło mnie jakieś przeziębienie :o pierwszy raz od stu lat i zdycham :p Co do posyłania 6 latków do szkoły to zależy... Znam dziecko które do przedszkola poszło w wieku ponad 2 lat a nie 3 tak więc mając 5 lat było w zerówce - rodzice stanęli przed wyborem - albo jako 6 letnie bobo idzie do szkoły, albo powtarza zerówke. Kilka spotkań z psychologami, testy jakieś i stwierdzili że lepiej będzie jak pójdzie do szkoly, bo jak zostanie w zerowce to będzie się nudzic i zrazi się do nauki... Dziś jest w 5 klasie i jest prymusem :o co chwila wygrywa jakies konkursy, turnieje etc i nie czuję żeby ktoś jej odebrał dziecienstwo... Natomiast jeśli dzieci "ida" normalnie do przedszkola to jestem za tym żeby zerowke robily w przedszkolach... Niestety my tzn nasze maluchy już będą mialy obowiazkowa zerowke w szkole :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, Misiaczkowa, ale ja właśnie pisałam, że jestem całkiem zadowolona z Pliko Pramette:-) To nie ja pytałam. Ale i tak dzięki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy:):):)
dzien doberek:) lady_Ania109- śliczne imie - Gosia:) bo to i moje równiez imię..a myslałąm ze juz nie dają na imie dzieciom Małgorzata...:)... Ogólnie tez nie jestem za tym by 6 latki szły do 1 klasy...wiadomo ze i tak szły od zawsze jak było wibitnie zdolne i było dostosowane społęcznie do tego by pójść wczesniej do szkoly..bo nie tylko zdolności naukowe w to wchodzą...ale co za tym idzie strasznie obniżony próg wymagań teraz jest i bedzie jeszcze nizszy dla 6latków..wyobrażacie sobie ze w 1kl mają obowiązek liczenia do 10?..w tym równania różne tez nie powinny przekraczać 10ciu..wg programu..ostatnio włąsnie ten temat poruszony miałam na zajęciach..zbliżamy się chyba do brytyjczków....:)...bo po co się uczyć zbyt wiele;...echhhh.... jest tak cieplutko...jedziemy włąśnie nad jezirko Głębokie z wózeczkiem...moze jak sie ciepłe msc znajdzie to kocyk rozłoży się na słoneczku...:)... Miłęgo dniaa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick:.............wiek(tyg):.....waga:....długość:.. płeć:...waga urodz: miejsce zam. mum to come...........27.......6900........66cm.....Dz........2390< br /> Mania1982..............5 m.......8900........68cm......Dz. ... ....3670 Dolnośląskie Mama8327...............29......8kg.......68cm.......Dz.. ... ...2200 Gdańsk mikusiaaa...............21.......6800.......71cm.......Dz ... .....3200 Malkatunka... ...5m/22 tyg...7500........68cm......Dz. ... ....3220 hjk33....................16.......6500........67cm......C h.. .......3450 lady_Ania109...........15........7000.......70cm......Dz. ... ....2450 Lublin Mot ......................29 ......7700........?cm .... Ch.........3200 Pocahontas1984.......19.......7600.......XXcm......Ch.... ...3700 Gorzów Wlk, lubuskie Dziadek Jacek.........25.......8300.........71cm......CH........3450 - woj..śląskie łazanka .................15.......7600.........74........Ch........4 7 90 Bożi......................24.......8800.......78cm...... .Ch ........3840 waneska ................19 ......7100 .......65cm......Dz.........3480 woj.mazowieckie Bombastyczna.........14.......6500........XXcm......Dz... ... ..3700 vilia......................21.......8500.........70cm.... ..C h.......3890 woj.łódzkie As-80....................27......7200.........70cm ......Dz........3180 woj. Łódzkie grays 77................14.......7300.........66cm......Ch........ .34 00 koteczkowa 1984.....21.......6800........68 cm......Dz.........3000 szymka..................22 ......8550........68cm......Ch.........4050 Monisiacz3k............26.......8290..........74cm......C h......3200 woj.podlaskie Misiaczkowa...........14.......6700..........66cm......Dz ........3580 wikula-33...............21......8700.........XXcm.......D z..........3900 Gdańsk ciotka julia.............13.......6000........64cm.......Ch........ 2700 smallgirl.................20.......8120.........67cm..... .Dz ... .....3890 woj.łódzkie MT-78...................21.......7200.........XXcm....... Dz. ......2860 Aga_Jabi................23 ......7860........66cm.......Ch.........3600 - woj. mazowieckie TNKS.....................26 ......7080.........70cm..... .Dz........3650 -woj śląskie __aga__................29.......8900.........73,5cm.......Dz........3640 -woj. mazowieckie Aga15510..............27 ......7870..........68cm.......Ch........3780 - woj. pomorskie tymkowa...............20 ......8000.........XXcm.......Ch........4080 - woj.. Pomorskie sierpniowa mama 2011...19....6600........XXcm.......Ch.......3350 Lila1976................11.......5985.........62cm....... Ch. .......3200 Olinka...................XX.......6760..........XXcm..... .Ch ........4070 Erisss....................24........7200.........70cm.... ...Dz.........2535 mamuska88.............25........6390.........xxcm........ Dz.........2160 Rybka1705.............21.........7800.......XX.........CH ...........3700-WLKP, Leszno amber1...............24 ......7600.........74cm.......Dz........4070 - woj.dolnośląskie Zoja2011.............26..........6370.........64.......Dz ...........3330- woj.mazowieckie mama_dzidka........26...........7800........64........Dz .......... 3860............woj. małopolskie Hej Dziewczyny. dzis zmierzyłam swoją małą i jestem w szoku :) mała we wzroscie wyszła poza miarki centylowe :)) nie dziwie sie teraz że musiałam dzis wyjmować body na 9-12 bo te 6-9 są juz za obcisłe na nią. Zycze wam udanego weekendu. poczytam was pozniej paaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o 6 latkach posyłanych do pierwszej klasy - kiedyś byłam na nie odkąd jestem w Anglii jestem na wielkie TAK. jak bym tu została to moja mała poszła by do szkoły w wieku 3 lat :( akurat roczniki licza sie od 1wrzesnia do 31 sierpnia a my z koncówki sierpnia i akurat by wyszło ze jako 3latka poszła by do szkoly na poczatek jest to 4h ale zawsze. Kiedy i dlaczego zmieniłam zdanie? Mieszkałam z polakami którymi corka tu poszła do szkoly w wieku 4 lat a w polsce przyjaciolka ma syna 2 miesiące starszego od tej dziewczynki. Postawić ich dzis razem są nieporownywalni, Weronika jest bardzo dojrzała jak na swoj wiek, otwarta do ludzi bawi sie ze wszystkimi a chłopak co dopiero poslany do szkoly dzikus dopiero co nabiera tych umiejetnosci. jak sie spotkalismy myslelismy ze bedą sie bawic ale nie! Weronika nie miała co z nim robić hehe była jak kilka lat od niego starsza w rozwoju. Dlatego jestem za! mówie Wam nie uwierzycie jak nie zobaczycie tego na własne oczy. kiedys tez tlumaczyłam odbieraniem dziecinstwa ale tu pierwsze 2 lata dzieci chodza faktycznie do szkoly ucza sie literek wyrazow piosenek wierszyków ale to wszystko przez zabawe niema zadnego przymusu i jakby dziecko nie zrobiło zawsze jest chwalone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga myśle że wszystko ma swoje + i - wiadomo... Co do gabarytów Nastki to Kalina ją goni dalej :p na długość ją mierzyliśmy przedwczoraj to miała tak 73 cm, ale waga dalej daleko w tyle :p 7150 :) a na filmiku nie widać żeby Nastka była o te ponad 1,5 kg większa... Aaaa i wielkie dzięki za przepis na chińską zupkę :D pyszna!!! M zeżarł już 3 miski :D Ale tu dziś pusto :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happy - poziom Brytyjczyków? Kolejny mit po służbie zdrowia. Moja córka chodzi do szkoły juz drugi rok. Wiem, jak wygląda program. Dodawanie i odejmowanie, liczą do stu, piszą krótkie wypracowania. Rownież pracowałam w angielskiej szkole. Z ośmiolatkami. Wypracowania są juz długie. Działania wszystkie, łącznie z mnożeniem, dzieleniem i początkami tabliczki mnożenia. Program jednak jest zróżnicowany, dostosowany poziomem do możliwości ucznia. Pracują w małych grupach. Nie ma to jak oceniać mit. Aga, Twoje dziecko zaczęłoby szkołę po skończeniu 4 lat. Jestem pewna. Moja córka jest z sierpnia i tak zaczęła. Mój syn urodził się we wrześniu, więc pójdzie w wieku 5 lat. Tutaj rocznik jest nie od stycznia do grudnia, ale od września do końca sierpnia. I tu Szkola nie zabiera dzieciństwa. Nikt nie siedzi godzinami w twardych ławkach. Dużo uczą się przez zabawę. Jasne, że wiele zależy od szkoły, ale przecież w Polsce też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady, dawaj te 20 metrów, od TNKS wezmę 30 m2 i tak mi się zrobi 100m2 :D Jak na razie musimy żyć na 53 metrach. Nie jest źle (wiem, że ludzie z kilkuosobowymi rodzinami w kawalerkach żyją) - mamy 3 pokoje, nie jest źle. Chociaż brakuje przestrzeni, nie powiem ;) Ale dziś u nas pięknie było :) I zakupiliśmy małemu kurteczkę wiosenną, bo tą którą ma (po moim bratanku) niestety na siłę mu wciskam :o Zatem dziś kupiliśmy za nieduże pieniądze. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piękny dzień... Ja też poproszę kilka metrów, tak na jeszcze jeden pokój. I też mam skosy ;) Ale ja bez skosów mam 46 m2 i 3 piętro bez windy :( Antosiowi wychodzą kolejne 3 ząbki, jest nieznośny. Ciągle by siedział przy cycu. Już 2 noce mam nieprzespane, młody śpi ze mną, bo jak się budzi i nie ma cyca w ustach to jest zaraz płacz. W ciągu dnia podobnie. A miałam go odstawiać. Chyba wezmę jeszcze kilka dni nowego urlopu i do pracy wrócę dopiero po świętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga, ja mam 4 piętro bez windy - w czteropiętrowcu, więc te 50 metrów od dziewczyn na dachu umieszczę ;) i będę miała dwupoziomowe mieszkanie :D A co :) Jak szaleć to szaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga, a kiedy miałąś wrócić? Ja wracam kilka dni przed świętami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ już wiem dlaczego czasem tęskno mi do bloków:-D porządki pozimowe fajne nie są. mogłabym isc na długi spacer z dzieckiem i patrzec jak inni sie męczą a nie grabic zamiatac itp:-D no ale w maju jak wszystko zakwitnie u mnie to zmienię zdanie.... TNKS nie maiałaś kiedy chorować???? ale dzis lepiej? dziewczęta ja jestem Za przedszkolem, tam dziecko spokojnie wyrobi sobie kontakty społeczne. inna sparwa jak idzie dopiero do zerówki, no to moze byc dzikus. ale nie mniej jednak I klasa w wieku 6 lat to dalej dla mnie odbieranie dziecinstwa. moze to i na zachodzie sie sprawdza ale mnie bardzo wkurwia to na siłę dostosowawywanie polskiego systemu do krajów unijnych. Tu jest Polska szkoły nie są dostosowane . fakt nie wiem jak to jest w I klasie teraz, ale kiedys w pracy miałam przyjemnosć "po reformie" odrabiac z dziecmi klasa 4-5 np lekcje. MASAKRA kiedys w podręcznikach była tzw definicja i przykłady. teraz podręczniki skonstruowano tak że Ja ( nie mówiąc o grupie odbiorców) żeby rozwiązac cwiczenie musiałam cofac się kilka rozdziałów i tak nie znalazłam takiego wyjasnienia zeby odp na pytanie. ( ja odp znałam ale dziecko powinno ją znależć z podstawowego tekstu a tam nic takiego nie było) uff zamotałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katienka nie znam sie dokladnie na tutajeszej szkole ale w szpitalu mi powiedzieli ze pojdzie jako 3latka wiec tego sie trzymam, nigdy nie sprawdzalam czy to prawda czy nie. katienka tak prosto mowiac ktora szkola jest wedlug ciebie lepsza? ja tez poprosze pare m2 bo mam ich całe 0 :) ale działeczka juz jest więc przyszłym roku zaczynamy z budową. TNKS jak sie tak znasz i znajdziesz jakis cudowny projekt domu z poddaszem uzytkowym duza kuchnia to zapodaj linka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Villia nie narzekaj :p 50 metrów to nie jest mało!!! Mieszkałam w takim mieszkaniu ;) mam znajomych 3 osobowa rodzina w 23 m kwadratowych... To jest na prawde małe mieszkanie :o sami się śmieją, że jak siadają na kiblu to muszą mieć drzwi do łazienki otwarte bo inaczej im się nogi nie mieszczą ;) mają pokój, łazienke do której nawet pralka nie wejdzie i aneks kuchenny przy drzwiach wejściowych do domu... I tak żyją ;) a najbardziej mnie kiedyś tacy super znajomi rozwalili tekstem... Chwalą się że wykupili mieszkanie (super, taki start w wspólne życie) wiec mówie - super!!! Gratulacje! Chwalcie się - ile metrów? Na co oni na raz "z balkonem"? Heheeheh z balkonem mają 28 m 2 mieskzają ale w 2 i wiecznie ich nie ma ;) my z m mieszknie mieliśmy fajowe ! Prawie 80 m 3 olbrzymie pokoje z ktorych w standardzie było 5 :p ale sąsiedzi masakra - już kiedyś pisałam ;) dziś uważam że połowa tego domu by nam wystarczyła! Katienka szkoły tutaj w większości nie są przystosowane na przyjęcie 6 latków i u nas siedziałyby te dzieci w twardych ławkach... Dlatego pod tym względem jestem jednak za przedszkolem dla 6 latek i 6 latków rzecz jasne ;) żadnej dyskryminacji :D Viliia jak mlekopoje? Pełne? Ps. Kurde aga moja mała też nam dała dziś znów popalić :o pół nocy nie spaliśmy :o od 5 ze mną w łóżku "kimala"... Nie wiem co jej, ale ze spaniem jest kiepsko :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga, 4 lata, tylko dla nich dziecko ma 3 do dnia, w którym nie skończy 4, może to stad nieporozumienie. Nie wiem, która szkoła lepsza. Nie miałam nigdy dzieci w polskiej szkole, a od mojego uczęszczania bardzo wiele się zmieniło. To, co mi się tu podoba, to dostosowanie programu do możliwości ucznia, co znaczy, że jednostki najsłabsze nie siedzą ogłupiałe i nikt na nich nie stawia krzyżyka. Jednocześnie ci o większych możliwościach intelektualnych nie nudzą się ze słabszymi. Po prostu jest kilka grup i każda ma ćwiczenia o innym stopniu trudności. Fajnie też i atrakcyjnie realizuje się program, ciekawe tematy, dużo inicjatywy i samodzielnego myślenia dla dzieci. Podoba mi się też brak nacisku na kształcenie wyższe. Tutaj byle sprzątaczka nie musi mieć studiów skończonych, dzięki czemu nie ma tu analfabetów z tytułem magistra, w przeciwieństwie do Polski (choć analfabeci oczywiście są, jak wszędzie). Może to zresztą stad wziął się mit o niskim poziomie edukacji angielskiej, bo nie wszyscy są magistrami. A prawda jest taka, że szkolnictwo wyższe jest tu na naprawdę wysokim poziomie. Natomiast ZDECYDOWANIE zgodzę się z ciotką, że szkoły polskie są nieprzystosowane, a reforma idiotyczna, nieprzygotowana, z czapy i krzywdząca dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS, moja siostrzenica będzie ofiarą tej kretyńskiej reformy, więc zgadzam się z Tobą całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS, staram się nie narzekać :) Doceniam to co mam (nawet z hipoteką ;) Przez 5 lat wynajmowaliśmy z mężem kawalerkę (30 m2), więc teraz czuję się królową w moim pałacu :P Ale nie ukrywam, ze brakuje jeszcze choć jednego pokoju lub metrów w tych co są ;) TNKS, mlekopoje od wczoraj znów strajkują... :o Ściągam po 140 ml :o A Twoje pękają? Mam nadzieję, ze masz morze mleka :) Ja już nie wiem co robić, żeby było go dużo.... Masz jakiś pomysł? Nasz dziś w dzień dał nam popalić. Zabrałam go na zakupy do marketu i chyba odreagowywał :o Strasznie dużo ludzi było i siedział taki wystraszony :o Ale chciałam go zabrać, żeby przymierzyć tą kurteczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotko a Tobie nikt nigdy nie powiedział, że leżącego się nie kopie? He?! Mieliśmy jutro do zoo jechać bo taka fajowa pogoda :o ale ja się nie nadaję :o wyszłam dziś co prawda z małą w wózku na dwór ale tylko po to a żeby psie placki pozbierać :p ja zbierałam a młoda sprawdzała w tym czasie czy bernardyn ma wszystkie zęby :o owczarzyca rzecz jasna zazdrosna i bernasia goniła od wózka a sama robiła kólka do okoła :p wózek do prania :p Aga ja się nie znam ;) jestem po prostu użytkownikiem domku i wiem że dzisiaj z perspektywy czasu i bycia mama pewne rzeczy bym zmieniła... Mi się marzy właśnie parterowy z poddaszem, koniecznie podpiwniczony :p obok mnie taki "postawili" jak znajde projekt w necie to Ci podam linka - na dole 2 łazienki, kuchnia, 3 sypialnie + salon i jakies pom gospodarcze a u góry jakoś 60 m strychu :D to by mi odpowiadało ;) można by życie w parterze zorganizować :D Sama nie wiem czy Wam bardziej zazdroszcze tej budowy czy współczuje :D z jednej stony pamiętam jak nas wszystko cieszyło, jak się "podniecaliśmy" kazdym etapem budowy i wkurzalismy na pogode (cale lato lało...) A z 2 strony na markety budowlane już nie mogliśmy patrzeć :o za płytkami zjezdzilismy cały śląsk, wszędzie to samo, nie dość że nam się nie podobały to jeszcze życzyli sobie po 300 zl za metr :o farby jak wybieralismy to też było smiesznie, bo ja wiedzialam dokladnie jaki chcę kolor a w probnikach wyglada wszystko inaczej niż w rzeczywistosci :D wiec kupilismy z 30 puszek farby, szlam i "kreski" pedzlem robilam w roznych miejscach i jak nawiedzona mowilam że może tu by ten odcien pasowal ale tu już nie :p a mamy caly dol w jednym kolorze - 2 odcieniach ( bo wszystko jest otwarte) wreszcie z ticurrilli pokazli mi probnik, kilka tysiecy kolorow i odcieni, wyjelam kilka karteczek z probkami, chwila zastanowienia i mowie "ten i ten" :D m się smial że on nie widzi roznicy ani między "tym a tym" ani między jeszcze 40 z probnika :D ja widze!!! Sufity mamy jasniejsze ;) hehehh To bym fajny etap :) wybieranie kolorow, plytek, paneli etc... Lamp nie lubilam szukac :p do dziś nie mamy wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia miałam wracać 3 kwietnia. Zgadzam się z Wami dziewczyny, gdyby ta reforma była dobrze przygotowana, gdyby polskie szkoły były przygotowane. Ale robiona na szybko, bez dania możliwościom gminom przygotowania warunków dla dzieciaków. TNKS mój zawsze od 5 ze mną w łóżku kimał, bo tak się budził i już go nie odnosiłam po karmieniu. Ale przedwczoraj pobudka o 22, wczoraj przed północą. I płacz. I cała noc z cycem w ustach, średnio co godzinę pobudka i płacz gdy było inaczej. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katienka nasze dzieciaki też niestety się "załapią" na tą reforme i dam sobie łeb obciąć że na przestrzeni lat nie wiele się zmieni bo nie ma na to kasy! Dziewczyna z 5 klasy o której dziś pisala do dnia dzisiejszego ma lekcje wf-u razem z chłopcami !!! Mimo że to dojrzewjące dziewczynki! Mało tego zajęcia odbywają się zimą na szkolnym korytarzu, bo szkola to duży zespół szkół i zbyt wiele klas żeby się zmiescic w 3 salach gimnastycznych :o przerwy w klasach od 1 do 3 wygladaly tak że dzieci siedzialy w ławkach i mialy jesc sniadania, nawet nie mogly wyjsc na korytarz bo "szaleja" i na przerwie są nie do upilnowania... Wiec z mojego Punktu widzenia zmienia się u nas na gorsze! Ja chodzilam do tej samej podstawowki i za moich czasow mielismy wf na sali a na przerwach latem wyganiali nas na podworko a zima na korytarz a sale wietrzono :o Villia ja wypilam dziś 3 litry plynow ( katar i kaszel temu sprzyjaja) przystawialam mala od kilku dni często do cyckow żeby je "pobudzic" - efekt - 80 ml :o fuck!!! Nie mam już też pomyslu :o chyba wiele się już nie zmieni na lepsze, ale póki coś jest to będę walczyc z laktatorem :D Aga mala zasnela mi o 20, o 21:30 się obudzila, placz, karuzelka, bajka, placz, viburcol, cycek, przytulanie i o 23 zasnela :o ale tylko po to by o 1 się obudzic znow - tym razem poszedl m, posiedzial, poukladal ja w wyrku bo ciagle się ukladala w poprzek i się wsciekala, zasnela i o 5 już byla masakra.... Dziewczyny!!! Lejdis na tvnie :D kocham ten film!!! "Ty pasztetowy pajacu" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie najbardziej teraz nie podoba gimnazjum- kiedys to był ciąg szkoły podstawowej wszyscy sie znali i było ok. teraz czesto gimnazjum gdzie indziej niz szk. podst nowi ludzie+ głupi wiek, a pozycje trzeba sobie jakos zdobyc:-((( TNKS co do budowania domów to ja mam mieszane uczucia- z jednej strony zajebiscie wybierasz sobie projekt marzen ( w danej chwili marzen :-D) jeszcze super jak masz wybór okolicy i heja! z drugiej strony jak sobie pomysle o szukaniu fachowców - jednych od stanu gotowego, innych od dachu, jeszcze kolejnych od tynków + wybieranie materiałów- porównywanie oglądanie itd to mi słabo:-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, te pobudki i płacze to pewnie ząbki! Mój miał dwie takie noce: jedną po prostu "przegadał", drugą - przepłakał. Pięć ząbków mu szło. I tak jest twardziel, wyobrażam sobie, jak musiało boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki ładny długi post napisałam i... Zeżrło :o Tak to jest jak się pisze z telefonu :o wystarczy że na chwile zgubie zasięg :o W kazdym razie pisalam że zgadzam się z ciotką co do gimnazjum :o A do Katienki że mojej malej żeby "ida" (podobno) już z 3 miesiace :p i że mam nadzieje że jej słowa będą prorocze i że zebole się pojawia i "cyrk" się skonczy :D i napisalam jeszcze że musze znow to powiedziec - Bruno - jak mi się to imię podoba!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ TNKS mojej małej też zeby idą ze 3 miesiące:D I teraz mamy to samo w nocy:( Zanim mała zaśnie na dobre (czyli tak na 2 godziny:o ) to budzi się co chwilkę, płacze. Później w nocy wstaje do niej kilkakrotnie, bo się płacze, wierci sie i jęczy :o I tak już ponad tydzień a zębów jak nie było tak nie ma - nawet pół:o Jeszcze trochę to skończę w psychiatryku :o Co do szkoły to ja nie posłałbym dziecka wcześniej jeśli miałabym taki wybór - no ale tak jak pisałyście nasze maluchy już przymusowo pójda wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TNKS - mnie też się podoba:-) Nawet dzisiaj bardziej niż zwykle, hmmm...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×