Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość małp@
Ja też chciałabym się cieszyć tak jak wy. Jestem po dwóch poronieniach i każdego dnia zastanawiam się czy moje nowo poczęte maleństwo żyje. W poniedziałek jadę na pierwszą wizytę do lekarza. To będzie 7tc. Chciałabym, żeby wszystko było w porządku. Tak bardzo się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie biorę ten femibion, choć w pierwszej ciąży nie brałam na tym etapie. Udało mi się kupić za 30 zł :D Za to potem druga "część" tego leku kosztuje ponad 60 zł, to jakieś inne wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zerknę na all. Kupuję w naszej aptece i w każdy poniedziałek i czwartek na leki bez recepty jest 20% zniżki, wtedy się opłaca kupować :) A potem mam zamiar brać zwykły Feminatal. Wiecie co, naprawdę mnie wybrzuszyło!Mieszczę się w spodnie, ale widać taką wypukłość. Fakt, że przez to rzucanie palenia przytyłam, ale aż tyle nie jem, w większości staram się jeść owoce, pić wodę (polecam Muszyniankę). Teraz kończę 7 tydzień, zaczynam 8 to jakoś szybko, nie zdążę dyrekcji powiedzieć, sama zobaczy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ginka powiedziała że nie ma badań które udowodniły że witaminy w I trymestrze pomagają lub szkodzą więc ona proponuje tylko kwas foliowy wiec to biorę. A co do brzuszka to ja musiałam wymienić już na większe bo brzuszek nieźle odstaje - na szczęście miałam stare spodnie które nosiłam 20kg temu. Czy Was też pobolewa w pasie i pachwinach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę zasnąć :o Właśnie, co do tych bóli, to raz że w pachwinach a dwa, że w kroczu :o Dość szybko się pojawiły te bóle. Co do witamin, to mi w sumie obojętne, mogę brać, kazał łykać to łykam, kwasik jest, witaminki jakieś tam są, może coś z korzyścią będzie dla mnie, anemii nie będzie ;) Myślę, że na rozwój dziecka to pewnie ma jakiś wpływ, zwłaszcza że moja dieta jest uboga w warzywa, zwłaszcza zimą, jakoś nie mam przekonania do pędzonych warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie ból w kroczu też mam i ten wstrętny katar z domieszką krwi ehhh Dzisiaj Dziewczyny na 20 jadę do ginki po L4 i mam nadzieję że uda mi się ją namówić na podglądanie, święta bym miała spokojniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kataru nie mogę się pozbyć od tygodnia i też jest pomieszany z krwią, ale w poprzedniej ciąży też tak miałam, raz że takie katary a dwa, że krew mi ciągle z nosa leciała, naczynia krwionośne są osłabione, łykam witaminkę C, psikam wodą morską i nic nie pomaga, a więcej nic już chyba nie można? I mam ciągłe uczucie przesuszenia śluzówki, grzejniki poskręcałam, wietrzę i na nic :o Rety, już jutro wigilia! Szok! A tu prezenty jeszcze nie popakowane :o, Choinka nie ubrana :p W proszku wsio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to normalne dziewczyny że wcale nie czuje się w ciąży gdyby nie okres którego nie mam i testy pozytywne pomyślała bym sobie że to wszystko przez te święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Tomka
czesc . przed chwilka sie dowiedziałam. jestem w lekkim szoku. to 1000000% wpadka. lekaqrz jeszcze nie potwierdził ale test chyba nie kłamie. co ja teraz zrobie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szęśliwa przyszła mama
Cześć dziewczyny, ja dopiero wstałam i właśnie jem śniadanko, strasznie długo śpie odkąd jestem w ciąży, po prostu najlepiej to bym nie wychodziła w ogóle z łózka, ale cóż trzeba się brać do roboty, dzisiaj musze wysprzątać cały dom, zrobić galaretkę z kurczaka i gołąbki resztę na jutro zostawiam. A nikogo do pomocy nie mam, mąż do wieczora w pracy, wszystko na mojej głowie :( Na szczęście choinkę mam już ubraną. To spadam dziewczyny do roboty, zacznę chyba od łazienek :( Ale mi się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szęśliwa przyszła mama!
mamo Tomka, testy nie kłamią, jak pokazał 2 kreski to na pewno się nie pomylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Tomka
wiem ze powinnam się cieszyc, przecież nie tak łatwo było zajść w pierwsza ciąże. i ze niektórzy tak pragną dzieci. Ale to taki szok, mogłam po wigili zrobic ten test. \taeraz jestem zdołowana. MUSZE się oswoic z tą myslą.I co z pracą, zabiją mnie w pracy. Teraz tylko mysle co jakdłam co piłam, i nie jest dobrze. kwas foliowy nie brała. PIŁAM alkohol , i 3 takie mocne na recepte leki, bardzo silne . o boze. Tomaszek spi ma dokładnie rok. Oby to był ciąża pojedyncza. A JAKBY były bliźniaki???? ale najważniejsze aby zdrowe. I MOGŁABY BYĆ dziewczynka. Imiona zostana po 1 ciąży. Natalia lub Marcinek. ide robic obiad. i w dodatku najfajniejsze ciepłe miesiące bede chodzic z wielkim brzuchem. koncówka najgorsza a na dworzu tak fajnie ciepło. ogólnie jestem załamana, przepraszam ze was dołuje. Ja nie wiem co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo Tomka, masz teraz dbać o siebie i się cieszyć! W pracy Cię nie zabiją, spokojnie jakoś to przeżyją. A Ty się tak nie denerwuj bo to szkodzi dla maluszka, wszystko się ułoży i będzie wszystko dobrze. Nie martw się, że piłaś alkohol, wiele z nas zanim dowiedziało się o ciąży piło alkohol mi zresztą też się to zdarzyło i tak jak Ty brałam antybiotyk dość silny ale z dzidziusiem jest wszystko ok, myśl pozytywnie i bierz szybciutko kwas foliowy. I nie przepraszaj że nas dołujesz, jesteśmy tu po to żeby się wspierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
Cześć kobitki, coś jakoś ostatnio nie miałam weny na pisanie. W ogóle spanie to ostatnia moja pasja, szczególnie do 12. W niedzielę rano i potem w nocy mialam takie skurcze, że koszmar. Dzwoniłam do mojego gin i kazał mi brać nospe 3 razy dziennie, ale mam wrażenie, że jestem jak uśpiona. W ogóle więcej kręci mi się w glowie. nie wiem jak z tą nospą, ale chyba lekarz wie co robi. Czytalam, że takie skurcze mogą nawet doprowadzić do poronienia. Dziś jednak nieco się ruszylam i pierogi z kapustą i grzybami sama robię. Co do mdlości to nadal się pojawiają, choć nie już takie mocne. Na razie odrzuca mnie od mięsa. A zaczęlam ciasto kokosowe jeść, którego normalnie niecierpię. Nie mogę sie wyspać w nocy, na boki nie mogę leżeć, bo czuję jakbym miała balonik w brzuchu i mnie ciągnie. No nic muszę iść na herbatke z cytrynką, bo znowu smrodzik mięsny czuję:/ We wtorek idę do lekarza, zobaczymy czy termin sie nie zmieni, bo wg moich obliczeń to jestem 7tc i 4 dzien. Na badaniu we wtorek ma określić dokladniejszy termin na podstawie wielkości dzidziusia:)) Sciskam ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Tomka nie doluj sie i mysl pozytywnie, musisz wierzyc, ze wszystko bedzie dobrze, a wtedy na pewno wszystko sie ulozy. Jak juz wczesniej pisalam dobre samopoczucie sprzyja dobremu rozwojowi Twojego maluszka. Ciesz sie, ze pod serduszkiem nosisz swoje malenstwo. Ostatnie dwa dni spedzilam na sprzataniu mieszkanka. Az sie dziwie, ze nagle dostalam tyle energii. Zostalo gotowanie. Dziewczyny czujecie swedzenie brzuszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Mikolaja ciesz sie! Trzecie dziecko, to trzecie szczescie. Sama wiesz, ile dzieci przynosza nam radosci. Mam nadzieje, ze kiedy minie ten pierwszy trymestr, zmieni sie Twoj nastroj i jeszcze bedziesz sie cieszyc swoja ciaza. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, mam dziś gorszy dzień, jestem senna i wszystko mnie denerwuje... denerwuje może przez to, że odrazu jak się dowiedziałam rzuciłam palenie i ciężko mi trochę ale nie ruszam fajek, wiadomo. Czy któraś z was słyszała może o witaminach firmy SOLGAR? Podobno są naturalne, rzadko spotykane ale dobre.. Wiecie,doszłam do wniosku, że odrazu po świętach pójdę prywatnie do lekarza, którego poleciła mi przyjaciółka i który odrazu zrobi mi usg. Nie mam dużo pieniędzy,ale cały czas myślę o mojej fasolce, denerwuję się i chcę już wiedzieć coś więcej od lekarza...Pozdrawiam was i życzę wesołych, spokojnych, radosnych świąt! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
propo swędzenia brzucha- ja czuję..myślałam że to od proszku do prania lub psa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Tomka, będzie dobrze :D Gratuluję :D Brzuszek swędzi bo rośnie :) Mnie tak nisko swędzi, ale za to wysoko mam wybrzuszenie ;) Dzisiaj padłam o 17 i wstałam o 20 :o Normalnie odleciałam :o Dobijają mnie mdłości :o Skurcze, jak są za silne to owszem są bardzo niebezpieczne. Ja miewam ale rzadko i tak 1-2, macica się rozciąga, więc póki nie ma ich za dużo to się nie przejmuję. **************************** Nie będę jutro pisała, więc już dziś chciałabym Wam złożyć życzenia, przede wszystkim życzę każdej z Nas zdrowego i pięknego dziecka, radości z oczekiwania na pojawienie się na świecie naszych maleństw, samych uśmiechów, zera problemów, pięknych chwil z rodziną i pełnego magii świątecznego nastroju 🌼 Jest tak dzień w środku zimy Pachnący barszczem , choinką Wesołych świąt sobie życzymy Karmiąc się szczęścia drobinką. Nadzieja wchodzi w nasze progi Miłość otwiera ramiona Dzień wszystkim nam drogi Radość smutek pokona. Pierwsza gwiazdka zaświeci Życzliwość z uśmiechem się splata W świat kolęda poleci Wiara do serca wkracza. Przystańmy więc na chwilę Nadzieja niech przetrwa rok cały Uśmiech króluje codziennie, A wiara niech kruszy skały! Wesołych i zdrowych Świąt dla Was, dla Waszych dzieci i rodzin!!! ************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladyagaaa
Cześć Dziewczyny. Mam termin wyznaczony na 14 sierpnia 2011. Dzisiaj byłam na pierwszym USG. To poczatek 7 tygodni :) Już widziałam bijące serduszko !!!! To było niesamowite uczucie!!! Też nie odczuwam żadnych przykrych dolegliwości. Czuję się świetnie, gdyby nie brak miesiączki i liczne testy, równiez nie poznałabym tego, że nosze w sobie maluszka :) W których jestescie tygodniach ? Ja mam skończony 6 i jestem na poczatku 7 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Udało się wczoraj zrobić usg :) Maleństwo ma 11,8mm, jest to 7tc2d i tp wg usg to 9.08.2011 Życze Wam kochane Rodzinnych, Spokojnych i Zdrowych Świąt oraz dobrego apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Tomka
hej. Kobietki. Dziękuje za dobre słowa. mamo Mikołaja tobie też gratuluje i życze zdrowej dziewczynki, Ja do lekarza ide 7 stycznia. A termin porodu z kalkulatorów internetowych to 24 sierpnia. Chcialbym urodzic jak najszybciej by miec coś z ciepła i wakcji. \pierwsze dziecko urodziłąm 11 dni przed terminem 6 grudnia rok temu. Ja wyjezdzam wiec odwiedze was dopiero styczniu. Wtedy tez nadrobie topik i bede z wami. Ja biore zwykłe witaminy i pije teraz dużo magnezu, bo skurcze z pierwszej ciązy były okropne i chce ich uniknąć. Trzymajcie sie ciepło, wesołych świąt. dziś mnie mąż pyta czy rzeczy po Tomu wynieśc do piwnicy. Ja mu odpowiedziałam ze po co skoro juz w sierpniu beda potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Tomka
jeszcze odnośnie NOSPY. Nospa powoduje u mnie potworne zawroty głowy, ja staram sie jej unikac nigdy nie biore jej na czczo - bo raz zwymiotowałam. Ja bardziej polecam buscopan - dokładnie nie wiem jak to się pisze. To jest nowy lek lepszy od nospy- nie kreci mi sie po nim w głowie. Nospa i buscopan sa lekami z tej samej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wpadłam na chwilkę żeby złożyć Wam życzenia... Kiedy jasna gwiazdka błyśnie Niech Ci serce radość ściśnie Niech choinka jasno świeci Niech nadziei płomień wznieci Niech kolęda zabrzmi w koło Niech świat śmieje się wesoło Będzie miło i serdecznie A Wasze szczęście niech trwa wiecznie. pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz jaśniejących pierwszą gwiazdką, co daje nadzieję na następny rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Pierwszy dzień świąt był dla mnie ciężki bo po Wigili byłam taka,zmęczona i śpiąca. Z tego zmęczenia leciała mi krew z nosa. Za to w drugi dzień świąt siły były ale i tak postanowiliśmy odpocząć w domu. Ja też miałam lekkie mdłości ale niestety przechodziły jak jadłam. A dlatego niestety bo teraz problem z wc yhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×