Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość malaktunka
Jejku dziewczyny tak czytam wlasnie keidy na spacerki pierwsze wychodzicie z dzieciaczkami i troche sie zdziwilam. Bo moja mala urodzila sie w srode a w niedziele juz byla na dworze troszke, a w poniedzialek to juz byl normalny spacer. Bylo cieplo i polozna mi tak radzila, ale wy wszystkie piszecie ze raczej dluzej kazali wam czekac i juz zglupialam jak jest dobzre. Mala na szczescie zdrowiutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Długo nie pisałam ale dopiro wczoraj wróciłam z moją córeczką ze szpitala. Martynka urodziła się 24.08. o 22.35 waga 3900 wzrost 54 cm. Musiałyśmy być trochę dłużej w szpitalu ponieważ mała była leczona antybiotykiem ze względu na wysokie CRP . Jeżeli chodzi o poród to trwał zaledwie godzinę, bolało jak cholera ale cieszę się ze tak krótko. Miałam, zielone wody i za cholere nie wiem, dlaczego. Mam tylko jedno zmartwienie - malutka ma wysokie TSH i FT4 któe musimy jeszcze sprawdzić za 2 tygodnie. Tak się boję zeby niemiała niedoczynności tarczycy tak jak ja. Ponoć te wyniki mogą sie zmienić ale ja już cała drże. Przecież leczyłam niedoczynnośc w ciąży to skąd takie wyniki u córeczki. Po mału popadam w depresje :( Czekam również na ewentualny telefon z W-wy ponieważ mała miała robione badania przesiewowe. Także kolejne 2-3 tygodnie bede miala strasznie nerwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry :) My w koncu poszlismy na spacerek dzisiaj! Zebieralismy sie kilka dni, ale dopiero dzisiaj sie nam udalo :) Fajnie było - małą ubrałam tak jak siebie, do tego czapka i kocyk cienki na pół złożony - bo wieje. Nie spociła się, jak wróciłyśmy miała ciepłe ciałko. Malutka ma strasznie suchą skórę, ale to chyba dlatego, że odstawiłam oliwkę, bo nie mogłam znieść jej zapachu. Dzisiaj mąż ma kupić Hippa, skoro polecacie, może nie będzie tak śmierdzieć, a jak będzie, to będę smarować oliwą z oliwek, bo smarowanie kremem nawilżającym nic nie daje. Co do cyca - moja je cały czas - ale cóż, urodziłam duże dziecko, będzie dużo jadło. Twardo się trzymam tego, że karmię wyłącznie piersią/. buziaki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dotąd czułam się dobrze od samego porodu mineło 3 tyg . Traz nagle dopadło mnie jakieś przygnębienie ,jestem taka bez życia ,zmęczona ,nic mi się nie chce i zanosi mi się na płacz czy to normalka ? Takie wahania nastrojów ? Pytam u mnie już końcówka połogu jesli karmię piersią kiedy pierwsza miesiączka czy to zależy od tego gdy przestane karmić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
Wikula-33 faktycznie szybko Ci poszło:) napewno z maleństwem wszystko będzie dobrze 3mam kciuki. Jak ja Wam zazdroszczę tych spacerków:) Jak myślicie ile po terminie lekarz moze skierować mnie do szpitala i czy jak chodze prywatnie to lekarz wystawia takie skierowania???No i czy lekarz powinien mi zlecić robienie często ktg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miesiaczka ma byc jak sie przestanie karmic piersia. bierzecie jakas antykoncepcje? ja wciaz sie zastaanwiam czy wykupic cerazette..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bmbastyczna
Hej Kochane! Żyję, mam się dobrze, tylko sajgon ze sprzątaniem mieszkania bo w sobotę wreszcie przenosimy się na własne śmieci :D A i Mała ostatnio nie ma dla mnie litości.. chyba z brzuszkiem coś bo jak wypełni pieluszkę to już jest spokojniejsza. Gratuluję kolejnym rozpakowanym :D:D:D Nula Bidulko widzę, ze Ty jeszcze się męczysz. Jak wieczorem znajdę chwilkę to nadrobię ostatnie strony. Piszecie o Oilatum -cudowny neonatolog, który opiekował się nami w szpitalu mówił o Oilatum, że poszło w komerchę i zeszło na psy. Już pisałam Wam o cudownych właściwościach uczulających nasączanych Pampersów. Ja niestety też musiałam i jeszcze używam emolientów, bo jak wychodziłam ze szpitala to Niunia miała tak masakrycznie suchą i łuszczącą skórę, że aż ranki się jej robiły. Mi lekarz polecił Balneum i jeszcze coś tam.. chyba Oilan. Kupiłam Balneum (45zł) i SUPER! Po 2 dniach już było o niebo lepiej! A i dostałam sporą próbkę kremu Balneum i też cudo! Maleńka już jest jak nowa :) A Kochane i nie przesadzajcie z kosmetykami - lepiej mniej niż za dużo. A oliwka tylko do ukończenia 1wszego m-ąca!!! Idę się kimnąć bo padnę zaraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała się przebudziła (moja też okropna Głodomorrrra) i z cycem na wierzchu oczywiście nadrobiłam zaległości :) Oooo rany.. kupki, siuśki.. hehe niezły czad :D Ktoś, kto nie jest na tym etapie co my może nieźle się uśmiać :D Mi kazali wit. K+D podawać codziennie (po kapsułce) do końca 3 m-ca a później do roku samą witaminę D. Moja Żarłoczyni to nawet witaminy wysysa jak rarytas :P Dziewczyny chrzciłyście już swoje Pociechy? Ja myślę gdzieś za 2 tyg, ale chcemy z M cichaczem zgarnąć chrzestnych i nikomu więcej nic nie mówić. Mamy znajomego super księdza i w tygodniu wieczoram udzieli Maleńkiej sakramentu :) Nie mamy teraz ani warunków, ani funduszy, ani głowy do oeganizacji imprez. Olin_ka - trzymaj się Kobietko ❤️ Jak ja Cię rozumiem - szkoła w której pracowałam od czwartku przestaje istnieć i jestem w tej samej sytuacji.. nawet gorszej, bo ja poza tym nic nie mam. A z tą prywatną językową też mi nie wyszło bo na macierzyńskim nie można mieć ZADNYCH dochodów :o inaczej musiałabym wszystko zwracać.. wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr A co dalej.. strach się bać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisiacz3k my byliśmy już dzisiaj na spacerze, 6.dzień, byliśmy pół godziny położna kazała nam już nawet wczoraj widzę, że każdy mówi coś innego ubraliśmy go w body na to ciepły pajacyk i czapeczka, okryliśmy kocykiem wiało, ale mam nadzieję, że nie zmarzł, karczek był cały czas ciepły tymkowa gratulacje, widzisz doczekałaś się dziewczyny czekające trzymajcie się i powodzenia co do kąpieli my wczoraj wykąpaliśmy w samym oilatum soft i mały miał strasznie suchą i połuszczoną skórę rano, więc jednak dołożę do niej jeszcze oliwkę, chociaż położna nie kazała mój też by w kółko jadł, karmię piersią, ale mam na wszelki wypadek puchę mleka jakby trzeba było dokarmić nie wyobrażam sobie karmić na spacerze bo jak karmię jedną to z drugiej się tak leje, że nie nadążam łapać...Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy któraś z was po
porodzie dostala hemoroidów? Ja jestem w szoku bo dwa dni po porodzie wyszedł mi hemoroid, bolało tak, ze nie mogłam siedziec dzisiaj jest już lepiej - 10 dni po porodzie, brałam czopki posterisan, przemywam korą dębu trochę pomogło ale zastanawiam się czy kogos to jeszcze spotkało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od wczoraj uzywam plynu nivea do kapieli, a oliwka smaruje glowke zeby potem wyczesac troche te ciemieniuszke-ponoc mzoe sie do roku utrzynywac! moja ma jej sporo,cieakwe kiedy zejdzie.. z mala kipesko sypiam,albo boli brzuszek,albo nie moze kupy zrobic.. co 2h karmie w nocy wiec rano odsypiam,amsakra.. jest tesciowa,pomaga.przynajmniej w kuchni nie siedze. mala poza tym super, kochana i sliczna. nie wyobrazam sobie zycia bez takiego malego skarbka! my mamy chrzest jak mala bedzie miala 3mce skonczone, niestety tak nam pasuje. kolacje robimy w domu,bo chrzest po mszy wieczornej.wiec odpada lokal ;) pozdrowka dla all :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garfcia
Cześć wszystkim! Długo mnie tutaj nie było, ale brak czasu... Mała super, narazie nic ją nie boli, tylko je, robi kupy i śpi :). My do kąpieli i po kąpieli używamy kosmetyków formy johnson, lawendowej serii. Po kąpieli używamy tylko balsamu i jest super, maleńka ma nawilżona skórkę, różowiutką nie ma żadnych uczuleń ani wyprysków. Pępuszka niczym nie przemywałyśmy, bo w szpitalu kazali zostawić w spokoju. Odpadło po 6 dobach, jak odpadło to troszkę krewki leciało, ale już się całkiem zagoiło. A na spacer położna ze szpitala pozwoliła nam pójść w ten dzień co wyszłyśmy, było tak bardzo ciepło, że nie było żadnego probllemu. Mała we wtorek skończyła 2 tygodnie i póki co jest cudownie, mam nadzieję że tak zostanie. Miałabym tyle do napisania, ale teraz jakoś wszytsko wypadło mi z głowy :(, bede pisać jak mi się przypomni. Gratuluję mamusiom rozpakowanym i 3mam kciuki z nierozpakowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula33 - my też niestety musimy powtórzyć hormony tarczycy - też mam niedoczynność, ale nie wkręcaj sobie za bardzo! Ja staram się być dobrej myśli! Nie myśl o badaniach przesiewowych, bo naprawdę zadzwonią :) Głowa do góry. Twoja córcia ważyła tyle co moja - 3900, tyle że moja miała 60cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódka - dzięki za wsparcie, dobrze że jest ktoś kto ma taką samą sytuacje jak ja. A powiedz mi czy jest taka możliwość że po powtórzeniu tych hormonów wszystko bedzie ok? mi pediatra mówił ze możliwe że te hormony córka ma jakby odemnie i może to się zmienić ale niewiem czy dobrze ją zrozumiałam bo byłam w takim szoku ze moja córcia ma zle wyniki. Co tobie mówili na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula, spokojnie. Mi właśnie pediatra powiedziała, że teraz nie ma sensu badać, bo moje hormony mają wpływ na wyniki. Powiedziała, że jak malutka będzie miała 6 tyg to zrobimy badania krwi na tarczyce - sensowna babka, wszystko pozostałe tak po ludzku mi tłumaczyła, bez ciumkania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko, do tych, które rodziły SN - miałyście cewnik zakładany (ja dwa razy podczas porodu) i cały czas pobolewa mnie cewka - zastanawiam się jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttymkowa
witajcie;) my rowniez od dzis w domu. ten szpital taki przygnebiajacy byl ze mialam dwudniowego baby bluesa i mialam malego gdzies..wylam z bolu oraz z mojego nieodpowiedzialnego podejscia do malego. Moj biedny M nocowal tam ze mna i trzymal nad wszystkim reke. Gdy sie rozkrecil pokarm i zmrozylam na 2h oczy to od razu znormalnialam. Jestem zlana siebie ze zmeczeneie wzielo gore...teraz staram sie to wynagrodzic synkowi. Proboje odtworzyc co pisalyscie o stosowaniu kremow, ale gdy przychodzic co do czego znalezc tego nie moge.. wiec.. Emolium do kąpieli, Baleum do smarownia pupki przy przewijaniu? Octanisept nabylam na kikutka w atomizerze i teraz pyt...mam napsikac na pepuszek i zostawic az wyschnie, czy napsikac na patryczek i obmywac, co wydaje mi sie mniej skuteczne.. I wlasnie mija bedzie 3 doba niebawem i jamam nawak juz chyba, BO podczas prysznica mleko mi kapalo. Moj nie nadaza pic mleka..i do jakiego momentu moge odpuscic sobie odciagnie pokarmu zeby nie bylo zatorow? one obecnie sa leciutko twardawe i ciezkie, czy warto juz teraz odciagnac? czy powinnam to robic pare razy w nocy? pokasane mam brodawki tez b o poczatkowo byla nauka przyssawania. Teraz gdy umiemy to zwijam sie z bolu jak ssa, ale musze to przetrwac. Smaruje purelanem i bepanthenem na zmiane. Czy spac w nocy bez stanika? Bo ponoc trzeba wietrzyv piersi...ale czy to nie bedzie niewygodne ..z ich masą.. bede wdzieczna z odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez ten szok poporodowy wcielo mi gdzies haslo..ale juz oki. Prosze o rady odnosnie sprawy wyzej... A i jeszcze zapytam. Jak ubieracie do spania malucha? Bo mam wrazenie ze mojemu zimno.... nosek i raczki zimne...ale wiem ze to o wszystkim nie swiadczy, dotykamc wiec karczku i tamjest tak....delikatnie cieplawo... wiec..mysle ze marznie...ale chyba dalby o tym znac placzac..?,,przykryty jest kocykiem i kolderka...i dotykam co pol godz i tak samo jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie udało mi się zostać sierpnioweczka. A jestem juz tak zmęczona, ze jak tak dalej pójdzie to nie urodze, co nie będę miala po prostu sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
tymkowa super ze już jestescie w domu:) aga15510 czyli jednak razem we wrześniu urodzimy...ja dziś idę do mojej Dr zobaczymy co mi powie i co doradzi...ciekawe czy też będe musiała niedługo iść do szpitala czy też będzie kazała mi czekać...to czekanie też strasznie mnie wykańcza...martwie się ze coś będzie nie tak i sobie wkręcam filmy...ehhh:( Tobie coś lekarze mówili jak długo jeszcze Cię będą męczyć???Jak szyjka Twoja i co z tym rozwarciem???Nadal zero skurczy??? pozdrawiam i życzę dużo sił wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagodka postaram się myśleć pozytywnie, we wtorek idę na pierwszą wizytę do pediatry i wszystkiego sie wypytam. Dziś idziemy na nasz pierwszy spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa - najlepszym lekarstwem na nawal jest czeste przystawianie malenstwa, odciaganie tak wczesnie moze rozregulowac laktacje, a co do mleka pod prysznicem - norma, ciepla woda pobudza laktacje, ja nie mam nawalu, a cieknie pod prysznicem i jak wychodze musze recznik trzymac, zeby sie cala mlekiem nie zalac, nie martw sie :) ja nie spie bez stanika, bo mysle, ze piersi sa za ciezie i nie chce miec za pol roku do pasa ;) wietrze sobie przed i po kapieli na kilka minut, czasem, przejde sie w majtkach po mieszkaniu, zeby powiewu powietrza dostaly ;) aha i stanik zmieniam codziennie - mysle, ze to uchroni mnie od klopotow :)poza tym Emolium i Balneum to my pisalysmy o kosmetykach do kapieli w przypadku suchej skorki u malucha - w sensie o emulsjach, o kremach niewiele wiem ;) do smarowania pupki to jak uwazasz - pewnie kazda tutaj ma swoje zdanie - mysle, ze musisz potestowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
tak piszecie o tych wizytach u pediatry wiec jak to jest kiedy pierwszy raz powinno się iść na wizytę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga15510__🌻 no to urodzisz za chwilę;) bo jak mnie dopadły podobne myśli i spostrzeżenia, że nie mam sily, że nie dam rady, urodziłam w ciągu kolejnych 12 godzin:D Wiem, że jesteś wykończona, ale DASZ RADĘ!!!🌻 Olinka__🌻 miałam pytać, ale mózg mi nie działa:O Jak Twoje chłopaki zareagowały na Phellipe? Tymkowa__🌻 najważniejsze, że BB cię opuszcza! Z pielęgnacją pępka to świra można dostać, bo ilu lekarzy, tyle opinii:O Wczoraj np. mój pediatra kategorycznie zabronił używania spirytusu (powiedział, że to sadyzm rodem ze średniowiecza) Wyłącznie octenisept, żadnego dotykania patyczkami, po to ma atomizer, żeby go używać;) I nie paprać tam niczym, samo odpadnie. A jak już odpadnie to jeszcze przez kilka dni trzeba to obficie psikać aż dno pepka ładnie całe zajdzie skórą. Ja po kąpieli (ale też rano miejsca drażliwe, zgięcia kolan, łokci, pachy, kark) smaruję oliwką Linomag, jest od pierwszych dni życia. W ogóle nie ma zapachu...idealna jest. Z odciąganiem mleka to zależy. Ja teraz w ogóle nie odciągałam, jakoś przezyłam nawał, choć fakt, bolało jak cholera, natomiast ładnie sie unormowało i teraz już pokarmu jest tyle, ile sobie Młodzieniec życzy...choć on pewnie zjadłby 2 razy tyle:O:O:O Ani za dużo, a raczej za mało:D Ale nie wolno dopuścić do zbyt długich przerw w karmieniu (jakby co to wybudzać) a jak mały jest niejadek to trzeba odciągać. Zaczerwienienie piersi to już oznaka początków zapalenia, a tego za wszelką cenę trzeba unikać! Stara indiańska metoda to schłodzone w lodówce liście białej kapusty. Brzmi znachorsko, ale działa jak balsam na obolały bar mleczny:P A jeśli chodzi o spanie w staniku...do bani się śpi w tym chomącie, ale jak śpię, bo inaczej musiałabym ręcznikiem się owijać, tak mi sprzęt przecieka w nocy:O A my wczoraj zaliczyliśmy wizytację u doktorka:D Mały zdrowy jak koń, przybrał prawie 1kg (w dwa tygodnie!!!) lekarz był w szoku trochę:D:D:D Generalnie jest zdecydowanym przeciwnikiem traktowania kobiet jak chodzącej mleczarni i smoczka w jednym, więc odradzał dawanie piersi dziecku co chwilę, karmienie na żądanie nazwał wymysłem starych bab i facetów, którzy w życiu cycka nie widzieli:D No cóż...co lekarz to opinia:P A le ubawił mnie trochę;) Miłego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kapie caly czas dlatego nie wyobrażam sobie karmic w miejscu publicznym bo jak karmię jedną to z drugiej prysznic położna kazała mi najpierw opróżniać jedną do końca a później zaczynać z drugiej, ale ja nie umiem poznać kiedy ona jest pusta, jest miękka ok, ale jak miękka ma być bo kapie cały czas a już chyba dwa razy się złapałam na tym, że mały wlaśnie chyba ssał pustą, lecz pewności nie mam ja mam pediatre dopiero w czwartym tygodniu małego, takie u mnie terminy i odrazu zapisaliśmy się na pierwsze szczepienie, jeszcze tylko do ortopedy mój ma suchą skórkę miejscami mimo kąpieli w oilatum i smarowania oliwką, w dzień smaruję go linomagiem z witaminami, zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga - trzymamy!!!! dawaj znać jak tylko będziesz w stanie!!!! nareszcie się nad Tobą zlitowali - POWODZENIA chciałam popisać, ale Maleńka mi się wybudziła i wiejemy się wietrzyć na dwór :) do niebawem 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) Ja dzisiaj po wizycie w przychodni mały przybiera dobrze na wadze więc te zawirowania związane z karmieniem przynoszą pozytywny skutek bo tak się martwiłam dzisiaj w nocy np zjadł 90 ml mleczka i za godzinkę upominała się o więcej i wypił jeszcze 50 ml (gdzie on to mieści) jakieś rozwolnienia ma ale to za każdym razem zauważam jak podaje mleczko z wit K więc może musi się przyzwyczaić:/ a i po tej dużej dawce mleczka w nocy spał 6 h nie przebudzałam bo zawsze przebudzam raz chciałam dać spokój ale i tak miałam wyrzuty sumienia że może głodny heh. Najgorsze jest jeszcze to że malutki ma 11 dni i nadal jest żółtawy więc jutro musimy iść znowu do przychodni na badanie bilirubiny i jak wynik bd wyższy niż 12 to na weekend do szpitala:( modle się żeby jednak był niższy jak bd niższy to kazali przez weekend podgrzewać swoje mleko schładzać i takie podawać.Zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja gratulacje tymkowa :) aga, powodzenia!!!!! pytanko: schodzi wam juz powoli ciemieniuszka,jesli ja dzieci maja? ja wczoraj po naoliwieniu przeczesalam glowke i troche brudnego z tych krostek zostalo na grzebieniu,wiec chyba juz zaczyna powoli schodzic,ale bardzo powoli.. wnuczke na spacer wywozi babcia, ja sie ucze. kiepsko sypiamy, kiedys spala 3h,teraz 2h, potem marudzi,boli brzuszek,puszcza gazy i po kazdje nocy mam serdecznie dosc. nadrabiam sen rano. juz nie wiem co stosowac zeby jej przeszlo.moja deite tez wciaz reguluje. a jak wasze pociechy znosza niedogodnosci trawienne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×