Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

Gość jedno jest pewne
Telewizja radziecka kręci film o dobroci Stalina. Jedno z ujęć; Do Stalina podchodzi małe dziecko i mówi: - Wujku, daj cukierka. - Won ty s.....u! - Krzyczy Stalin W tym momencie kamera kieruje obiektyw na planszę z napisem: A mógł zabić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiniaswa
była swiadkowa STRASZNE:( AZ LZA SIE W OKU ZAKRECILA:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
do byłej swiadkowej Mysle ze to nie wina swiadków Jehowy tylko osób indywidualnych , bo tak samo jest w kadym kosciele . Sa swiadkowie Jehowy i pseudo swiadkowie - sa ktolicy i pseudo katolicy . Za błedy i wykroczenia oraz drwienie z Boga nie mozemy obarczac całego koscioła lub organizacji . Z tego co wiem , to swiadkowie uwazaja sie za " naród wybrany " , chca by ich dzieci pobierały sie "Panu " czyli zgodnie z Pismem sw . stad Twoje wykluczenie , co zas do starszego to mysle ze to jego sumienie i on bedzie rozliczany przed Bogiem ( pomsta nalezy do Boga ) Uwazam ze kwestia wykluczenia jest jak najbardziej na miejscu - osoba taka przemysla swoje błedy , naprawia , okazuje skruche , czyste sumienie . to co z pozoru dobre okazuje sie czasem zguba na całe życie . Jesli ktos kieruje sie zasadami bozymi to potrafi zrozumiec ze wpływ złego towarzystwa bywa zgubny . Tak samo ja jak i Ty nie chcemy by dzieci w takim towarzystwie były . Szkoda ze odsunełas sie od boga . wiem ze masz ogromny żal do straszego ale czy cały lud , cała organizacja jest temu winna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeetc
Ej kto zalozyl ta sekte? Jakis pedal,pedofil,jakos tak to bylo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
Ostatnio dostałam ksiazke od swiadków Jehowy " Pytania młodych ludzi " , moja 17 letnia jest nia zauroczona . Jestw niej mnóstwo praktycznych porad i wskazówek jak podobac sie Bogu . córka jest bardzo negatywnie nastawiona do obecnego swiata a wrecz jest nim przerazona . nie rozumie jak mozna w tak młodym wieku pic alkohol , brac narkotyki czy " uprawiac seks " , tym bardziej ze młodzi nazywaja to trendy . dla niektórych to normalne , dla innych bedzie nawana zacofana - ja jako matka jak najbardziej zgadzam sie z jej stanowiskiem i podziwiam ja ! ona sama mówi , że pomimo XXI wieku zasady Boże sie nie zmieniły . jestem tego samego zdania i chce abysmy jak najdłuzej i zawsze trwały wg tych zasad , by nie zasmucac Pana . Stad mój wniosek , ze barzdzo trudno a wrecz jest to niemozliwe by swiadkowie Jehowy rozwalali rodzine skoro wierza ze twórca rodziny jest Bóg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapuscianaglowooo
monika2829 jestes swiadkiem a nawet nie chcesz sie przyznac,prawda was boli i atakujecie,ale oczywiscie z takim spokojem jak zawsze,z maska na mordzie,jestescie falszywi,zaklamani,nie znam drugiej tak wyrafinowanej sekty jak wasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
12:46 [zgłoś do usunięcia] kapuscianaglowooo monika2829 jestes swiadkiem a nawet nie chcesz sie przyznac,prawda was boli i atakujecie,ale oczywiscie z takim spokojem jak zawsze,z maska na mordzie,jestescie falszywi,zaklamani,nie znam drugiej tak wyrafinowanej sekty jak wasza jestem człowiekiem wierzacym w Boga i przestrzegajacym jego zasad , nie naleze do zadnego koscioła i nie musze sie przed Toba tłumaczyc bo sprawa wiary jest sprawa osobista czasami to za trudne do uwierzenia ze tacy ludzie istnieja , normalni !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
Mysle z eswiadkowie wcale nie uczestnicza w takich pustych i nasaczonych nienawiscia dyskusjach maja duzo wazniejsze sprawy niz zawracanie sobie głowy smieciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
monika2829 :o:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
miłego dnia i duzo przemyslen ::::::::::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj monika jakas ty naiwna
alez oczywiscie,sa skupieni na kolejnych rodzinach ktore zamierzaja rozwalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj monika jakas ty naiwna
biedna monia,juz zdazyli ci mozg zryc:( jakie to przykre 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
12:54 [zgłoś do usunięcia] oj monika jakas ty naiwna alez oczywiscie,sa skupieni na kolejnych rodzinach ktore zamierzaja rozwalic 12:55 [zgłoś do usunięcia] oj monika jakas ty naiwna biedna monia,juz zdazyli ci mozg zryc jakie to przykre oj biedna jestes biedna .. świat juz cie zjadł na podwieczorek ... kochan pisze co wiem , nie znasz - nie pisz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż żarliwość Świadków Jehowy w dziele ewangelizacji nie podlega dyskusji, poważne wątpliwości budzi treść głoszonego przez nich przesłania. W swoich publikacjach sami przyznają, że ich ewangelia diametralnie się różni od tej, którą od wieków głoszą Kościoły chrześcijańskie. Ewangelia jest ewangelią o Chrystusie Niestety Świadkowie Jehowy odrzucają prawdę o Boskości Zbawiciela i nie wierzą w Jego dwie natury. Głoszą zatem inną ewangelię. Jeśli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag opisanych w tym zwoju, a jeśli ktoś odejmie coś ze słów zwoju tego proroctwa, Bóg pozbawi go udziału w drzewie życia. (Objawienie 22: 18,19). Niestety Towarzystwo Strażnica najwyraźniej uznało, że ich te słowa nie dotyczą i że ma prawo poprawiać pisma greckie dodając w wybranych przez siebie miejscach imię Boże. Z tego powodu Przekład Nowego świata nie jest uznawany przez naukowców za poważny przekład gdyż nie można tłumaczyć czegoś, czego w oryginale nie ma. W kilku przypadkach usunęli również z tekstu wersety np. Mk 9,44; Mk 15,28; J 8,1-11. Zmienili odniesienie niektórych wersetów z osoby Jezusa na Boga Ojca np. Tyt 2,13; Rz. 10,13; Hbr 1,8; Dz.Ap. 7,60; Kol 2,2. Usunęli słowo „drzewo a wstawili słowo „pal np. Dz.Ap. 5,30; Gal 3,13. To samo zrobili ze słowem „krzyż, wstawiono zamiast niego dwa słowa „pal męki np. Mt 27;40. Usunęli określenie „łamanie chleba Dz.Ap. 2,42, a wstawili termin „spożywanie posiłków. Dostosowali również dla potrzeb swojej nauki określenie „po domach na „od domu do domu Dz.Ap.5,42; Dz.Ap.20,20. To tylko niektóre zmiany, jakich dokonali śJ w swojej Biblii, dostosowując ją do potrzeb swojej nauki. Czy śJ zapomnieli, że Biblia to Słowo Boże niezmienione od wieków. Drobna zmiana litery zmieniała znaczenie imienia i sposób postrzegania osoby noszącej to imię. Żona Abrahama już nie nazywała się „kłótliwa tylko „księżniczka. Saraj Kłótliwa Sara - Księżniczka Podobnie jest z imieniem Boga. Ja(h)we Jestem Stwórcą (od czasownika hawah) Jehowa Jestem Burzycielem (od czasownika hovah) długo by pisać jacy to oni sa bajkopisarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robertwrocek
monika2829 Mowisz ze nie jestes swiadkiem ,a probujesz uswiadamiac kobiete ktora nim byla i wie o wiele wiele wiecej na ten temat od ciebie? Dziwne troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(1) Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, (2) do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego /Pana/. 1 list do koryntian z tego wynika ze każdy ma wołać imię Jezus a oni tego nie robią a ciekawe co ten brat starszy robił o północy w klubie z 2 paniami czyżby nauczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie w Biblii pisze, że nie wolno palić papierosów? Gdzie w Biblii pisze, że transfuzja jest niedozwolona? Gdzie w Biblii pisze kto jest „niewolnikiem wiernym i rozumnym? Gdzie w Biblii znajdziesz wzmiankę o Ciele Kierowniczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
robert wrocek a wiesz dlaczego ? bo ona sama nie rozumie dlaczego został wykluczona i pomimo zalu do jednej osoby obwinia cała organizacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
imie Jehowa od tentagramu JHWH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominamy nauki, jakie głosił Russell: - Odrzucał, że Jezus Chrystus jest Bogiem Wszechmogącym jedynym Synem Boga Ojca, - Odrzucał osobowość i Bóstwo Ducha Świętego, - Odrzucał nieśmiertelność duszy ludzkiej, - Odrzucał prawdę o wiecznych mękach w Jeziorze Ognistym i propagował anihilacjonizm (przekonanie, że karą dla bezbożnych jest wymazanie ich z istnienia - unicestwiene). - Odrzucał naukę, że jeśli w tym życiu człowiek się nie nawróci do Boga i nie uwierzy w Jezusa Chrystusa, będzie potępiony. W zamian za to głosił, że każdy, kto teraz nie uwierzy, będzie miał kolejną ku temu okazję po zmartwychwstaniu, podczas tysiącletniego sądu. powiązania rusela z masonami http://www.tiqva.pl/bezdroa-bdu/162-czy-ctrussell-by-masonem- http://www.exjws.net/museum/masonry.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
merkaba pisze : a ciekawe co ten brat starszy robił o północy w klubie z 2 paniami czyżby nauczał merkaba czyzbys zapomniał o pedofilstiw , homoseksualizmie i dzieciach ksiezy ? zanim cos napiszesz zajrzyj do swojego koscioła bo sie osmieszasz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2829
merkaba jedno pytanie , ale odpowiez własnymi slowami ( jesli potrafisz ) bo ciagle wklejasz : skad w Tobie tyle nienawisci do swiadków Jehowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tetragram jest Jahwe a nie jehowa Drobna zmiana litery zmieniała znaczenie imienia i sposób postrzegania osoby noszącej to imię. Żona Abrahama już nie nazywała się „kłótliwa tylko „księżniczka. Saraj Kłótliwa Sara - Księżniczka Podobnie jest z imieniem Boga. Ja(h)we Jestem Stwórcą (od czasownika hawah) Jehowa Jestem Burzycielem (od czasownika hovah) słownik hebrajski i sie przekonasz sama ze imie to oznacza szatana http://www.eliyah.com/cgi-bin/strongs.cgi?file=hebrewlexicon&isindex=hovah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertWrocek
Wiesz co przestan,nie rozsmieszaj mnie,kobieta przez lata miala z nimi do czynienia,tkwila w tym bagnie i chyba wie co pisze.A za kogo ty sie uwazasz,to ja nie wiem:o Chcesz kogos pouczac,to szkol swoje dzieci jesli je masz.Dla mnie slowa katolikow ktorzy rzucaja blotem w kierunku swiadkow sa malowazne,ale jesli wypowiada sie osoba ktora byla swiadkiem i ma pojecie o tym co tam sie dzieje,to wybacz ale twoje opinie sa nie na miejscu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do merkaby o duszy niesmierte
Pochodzenie: „Filozofowie wczesnego chrześcijaństwa przyswoili sobie greckie pojęcie nieśmiertelności d i przypisywali jej właściwość stworzenia przez Boga, który wlewa ją w ciało w momencie poczęcia (Britannica edycja polska, tom 10, strona 68). Co mówi Biblia? „Dusza, która grzeszy, ta umrze (Ezechiela 18:4, Biblia gdańska). O stworzeniu pierwszej duszy ludzkiej czytamy w Biblii: „Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą (Rodzaju 2:7). Hebrajskie słowo nfesz, tłumaczone na „dusza, dosłownie znaczy „oddychający. Kiedy Bóg stworzył pierwszego człowieka, Adama, nie dał mu nieśmiertelnej duszy, lecz siłę życiową, podtrzymywaną przez oddech. A zatem „dusza w sensie biblijnym to cała żywa istota. Gdy dusza traci siłę życiową pochodzącą od Boga, wówczas umiera (Rodzaju 3:19; Ezechiela 18:20).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 2829
i co z tego ze przez tyle lat była swiadkiem ? zauwaz ze nie wypowiada sie zle o organizacji tylko o jednym przykładzie który przysłonił jej Boga ! ta zasłona stał sie człowiek - starszy który powinien byc wzorem - ona za ta osobe stawia cała organizacje ! to tak jakbys za ksiedza-pedofila ( w katolicyzmie ) stawiał wszystkich katolików ! bzdura !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 2829
merkaba pisze Tobie ze nie " hovah " tylko od tentagramu JHWH co znaczy Jahwe spolszczona na Jehowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RobertWrocek
Monika czy ty czytalas uwaznie? "Do końca życia będę się rozliczać z religią, która opiewa potęgę miłości, a rozbija rodziny, przyjaźnie i piętnuje człowieczeństwo." To jest jej zdanie na temat sj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika 2829
Robert czy ty nie widzisz w tych słowach nienawisci do jednego człowieka i żalu za wykluczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja myślę żeeeee
że pani która była świadkiem J.nie wypowiadała by tak ostrych słów tylko dlatego,że zawiódł ją ktoś,kto powinien dla wszystkich być wzorem.Zna bardzo dobrze te sektę.Została wyrzucona tylko dlatego,ze pokochała,a jej wybranek nie był sj.No i gdzie ta miłość do bliźniego? No gdzie? Dzieci sj sa niby wychowywane w rodzinie pełnej miłości tak? To dlaczego dziewczyna wychowywana w takiej rodzinie popełnia samobójstwo? Często się słyszy o tym że sj popełniają samobójstwa,albo leczą się psychicznie.To wszystko przez to pranie mózgu jakie sj fundują ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×