Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

1.Stary Testament został napisany w jęz. hebrajskim tzw. pismem spółgłoskowym (nie było samogłosek). Imię Boże zostało zapisane w formie JHWH. 2.Około III/II wieku przed Chr. powstaje tłumaczenie ST na język grecki. Było ono przeznaczone dla Żydów żyjących poza granicami swej ojczyzny, którzy zapomnieli jęz. hebrajskiego. Język grecki był w tym okresie językiem najbardziej rozpowszechnionym. Tłumaczenie to nazwano Septuagintą. 3.Problemem, na jaki natrafili tłumacze, było oddanie w jęz. greckim imienia Bożego. Język grecki nie zawiera bowiem w swoim alfabecie litery odpowiadającej spółgłosce "h", a w imieniu Bożym występuje ona dwukrotnie. Wśród dotychczas odnalezionych, najstarszych fragmentów Septuaginty (sprzed naszej ery) istnieją 3 wersje oddawania imienia Bożego w tym tłumaczeniu: a.W greckim tekście Septuaginty Imię Boże pozostawiono nie przetłumaczone i pisano je po hebrajsku (np. papirus Fouad 266 z I wieku przed Chr.) b.W greckim tekście Septuaginty Imię Boże zostało oddane przez Kyrios (gr. Pan). Przykładem jest papirus Rylands 458 pochodzący z II wieku przed Chr. c.W greckim tekście Septuaginty Imię Boże zostało zastąpione greckimi literami IAO. Tak w papirusie 4QLXXLev b z I wieku przed Chr. 4.W I wieku po Chr. powstaje chrześcijaństwo. Między ok. 50 a 90 rokiem zostaje spisany Nowy Testament w języku greckim, gdyż ten język nadal jest językiem panującym. Oryginał się nie zachował, ale najstarsze odnalezione kopie NT pochodzą już z ok. 200 roku. 5.W Nowym Testamencie zdecydowana większość cytatów ze Starego Testamentu pochodzi z greckiego tekstu (Septuaginta), a nie z oryginalnego tekstu hebrajskiego. Wśród tych cytatów było sporo takich, które zawierały imię Boże. Z której wersji Septuaginty cytowano? Z wersji 3a, 3b czy 3c? Dotychczas odnaleziono: 0 (słownie: zero) fragmentów Nowego Testamentu z imieniem Bożym zapisanym po hebrajsku (tak jak w Septuagincie w pkt 3a) ponad 20000 fragmentów Nowego Testamentu, gdzie w cytatach ze Starego Testamentu zamiast imienia Bożego występuje forma "Pan" (tak jak w Septuagincie w pkt. 3 b) 0 (słownie: zero) fragmentów Nowego Testamentu z formą IAO (tak jak w Septuagincie w pkt. 3c) Odpowiedź jest jednoznaczna. Cytowano z Septuaginty, z wersją "Pan". Jeśli więc pierwsi chrześcijanie cytowali z tej wersji Starego Testamentu, to także ta wersja Starego Testamentu była w powszechnym użyciu. W niektórych Bibliach chrześcijańskich w ST występuje imię Boże w postaci Jahwe ponieważ tłumacze oddają imię Boże w takiej formie, w jakiej występowała ona w oryginalnym tekście hebrajskim, czytanym przez Żydów, a nie w formie, w jakiej czytali ją pierwsi chrześcijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi obrazy? ja nie mam nie potrzebuje... czytaj ze zrozumieniem otworz umysl na to co sie pisze do Ciebie.. .to nie bedziesz musiala zadawac po stokroc tych samych pytan ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego ukrywacie przed swoimi wyznawcami fakt, że istnieje kopia Septuaginty z II w. przed Chr., która zamiast imienia Bożego zawiera formę"Pan" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
cytat: "nie chce pokazywac i wytykac błedów katolików - inaczej kleru katolickiego który kłamie i wprowadza w bład pozostałych " to nie wytykaj, inaczej ja zacznę wytykać błędy w interpretowaniu pisma przez świadków. A będzie tego, będzie. I żeby nie było, nauki swiadków znam aż za dobrze. Nie uznajesz Jezusa za Boga, więc nie czepiaj się katolików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zadawaj mi pytan nie zwiazanych z tematem.... to co mnie dotyczy to moja sprawa nie musisz mnie analizowac ani podchodzic do mnie jak do zainteresowanej bo wcale nia nie jestem a wrecz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość setny
myślę ze powinnaś na dziś zakończyć ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
Wy nawet krzyża nie uznajecie. W większości wyznań, czy to ewangelickich czy ewangelikalnych krzyż jest uznany za symbol śmierci i zmatrwychwstania Jezusa. Dla was jest niczym, nawet nie symbolem tylko palem (co zresztą nie jest to prawdą historyczną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
nie wiedziałam że tutaj trzeba wyznaczać jakieś terminy :O ja pierdole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
dobro pogadam sobie ze smutną :P smutna wiedzialaś o tym o czym napisałam? :P smutna: wiesz że w świadkowie przesuwali znaki przystankowe w Piśmie tak aby ich zmienić pierwotne znaczenie i dopasować je do swoich nauk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowie o temacie o ktorym my rozmawialysmy, chociaz po czesci to tez bylo tematem rozmowy... skoro nie wiesz nic o tym to chyba najwyzszy czas sie zaznajomic z tym tematem.... nie ma ani slowa o tym jaka forma imienia Bożego zostala w niej użyta.... setny do kogo pijesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
nie, ja należałam do sekty Moona wpis zapewne świadka :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieska tak wiem ze taka jest ich metoda... ze calkiem inaczej stosuja interpunkcje aby zmienic sens zdania... aby bylo bo ichniemu;/ niestety a to nam mowia ze to slowo ludzkie bo ludzie w to ingerowali... a to u nich zamiast boga jest 1 osoba rzadzaca sekta;//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jakie emocje? wcale nie zwialam ale nie moge poswiecic 100% czasu aby prowadzic pogawedki ktore i tak do niczego nie prowadza bo i tak nie czytasz co pisze;/ no halo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
dobra, jak "do smutna" znajdzie czas, może odpowie mi kto dokonał tłumaczenia Pisma w przekładzie Nowego Świata. Nazwiska autorów i ich kwalifikacje, bo żaden św mi nie odpowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
tja, chciałbyś znac mój życiorys :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieska kazdy tu wie a Ciebie kto prosil o zdanie... nie musisz innym ublizac... nawet jesli takby bylo to powinna tylko dziekowac ze juz nie musi byc w tej sekcie! zenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sama jestem ciekawa:) to musial byc niezly analfabeta;) moze "do smutnej" bedzie wiedziala i nam odpowie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
smutna nie wierz pomarańczom :D pewnie nerwowy świadek się odezwał, cichutenkoo to Ty? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"do smutnej" chwilowo zmykam ale jeszcze tu wroce:) jesli cos masz to pisz:) wieska a skad wiesz "tyle" albo conieco o jehowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
skąd wiem? bo dużo czytałam zresztą wiele św chciał mnie przerobić na swoją modłę wiec musiałam się dokształcić. :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczerniłam się :D tak, tak pomarańczo, wszystko co piszesz to prawda :D co mnie obchodzi co wypisujesz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpiłam się, uwiodłam starszego brata dlatego mnie wywalili :D :D jak sobie coś przypomnę to dopiszę :P "do smutna" liczę że odpowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w tajemnicy Ci jeszcze napiszę że to ja chciałam rozbić małżeństwo autora topa, a co! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapetszołłł
tu napisze a wiec: O co chodzi z tą Jehową czemu tyle ludzi przeszło na tą wiare co oni w zamian dostają, czy moge liczyc na darmowy seks z kobietami Jehowy, skąd oni mają kase na te spotkania i gdzie oni zabierają normalnych ludzi aby ich odizolować od rodziny, jak przebiega "pranie mózgu". Wiem sporo pytań ale udzielcie konkretnych i szybkich odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porypanitaryty
do smutnej alez ty dzielnie i wytrwale bronisz tego sekciarstwa,cos musi w tym byc.....Glowe dam sobie uciac ze jestes SJ😡,boi sie przyznac hahaha,żoool hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeropitupitu
wieśkaaa BRAWO BRAWO I JESZCZE RAZ BRAWO ZA WSZYSTKIE POSTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty słyszał o ojcu pio
Odprawiana przez Ojca Pio o czwartej lub piątej rano Msza Święta wpłynęła na rozkład autobusów i godziny otwarcia hoteli w San Giovanni Rotondo. Jego sakramentalna posługa przyciągała tysiące wiernych. Ludzie już od 2.30 oczekiwali w kościele. Święty kapucyn zemdlałby, gdyby zobaczył stada salezjańskich pielgrzymek peregrynujących do Częstochowy z piosenkami na ustach w rodzaju: „Pokochaj Jezusa on czuje bluesa Brak wiary lub po prostu wiedzy o tym, czym jest Msza doprowadziła dzisiaj do sprotestantyzowania rytu Najświętszej Ofiary, do wprowadzenia gitar, dziecinnych piosenek, opowiadania humoresek z ambony itd. Twórcy Mszy „posoborowej mówili, że dotychczasowy ryt jest sztywny i niezrozumiały. Zanim jednak te zarzuty pojawiły się na forum reformatorów liturgicznych, o. Pio wyjaśniał, że mszał potrzebny jest tylko kapłanowi, a dla wiernych najlepszą formą udziału w Świętej Ofierze jest zjednoczenie z Bolesną Matką u stóp Krzyża, we współczuciu i miłości. o. Pio bardzo dbał, aby wśród wiernych podczas Mszy był porządek i spokój. Jeżeli ktoś stał, nawet z uwagi na brak miejsca w ławkach, o. Pio stanowczo nakazywał uklęknięcie, aby godnie uczestniczył w Mszy Świętej. Czy możemy sobie wyobrazić, co zrobiłby, gdyby przyszło mu patrzeć jak dzisiaj po beztroskiej liturgii, w atmosferze brzdąkaniny młodzieżowych piosenek religijnych wierni przyjmują Komunie Święta na rękę!? Kolejny stygmat pojawiłby się na jego sercu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wywiad z egzorcysta
O. Amorth: Byłem w Medziugorju przynajmniej 30 razy i osobiście doświadczyłem tej bogatej duchowości, którą się tam oddycha i widzi na każdym kroku w obfitych darach spływających z Nieba. - O jakich darach Ojciec mówi? O. Amorth: Niezliczone tysiące osób przybywają do Medziugorja z całego świata, spowiadają się i odzyskują pokój w Panu, podejmują życie modlitwy, nawracają się na Katolicyzm, są uwalniani od opętań szatańskich. A zatem, skoro Ewangelia mówi że drzewo poznaje się po owocach, jak można twierdzić że Medziugorje jest dziełem Złego? - Sceptycy wysuwają zarzut korzyści materialnych. O. Amorth: Jest to niedorzeczność. Żaden z wizjonerów nie wzbogacił się nigdy materialnie dzięki objawieniom. Jeśli ktoś ma dowody na to, że jest inaczej, niech je przedstawi, w przeciwnym razie niech zamilknie. - Między zwolennikami Medziugorje mówi się o milczącej akceptacji Objawień przez Sługę Bożego Jana Pawła II... O. Amorth: Wprost przeciwnie: nie była ona milcząca! Mogę jednoznacznie stwierdzić, i to bez obawy o wykazanie mi błędu, że Papież nie tylko wierzył w to że Maryja objawia się w Medziugorju, ale że chciał nawet udać się tam w pielgrzymce, podczas swojej podróży apostolskiej do byłej Jugosławii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×