Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Ja sie melduje!! Dzis caly dzien z mezulkiem szykowalismy obiad tzn po 11:00 zaczelismy hehe bo maz byl na nocce wiec sobie pospalismy troszke ...;p Co do zakupu wozeczka to jeszcze czas... hehe ja bede z PL sciagac chyba wiec w czerwcu lipcu juz bede miala jesli nie wozek to napewno lozeczko turystyczne....;) Dziewczyny juz wczesniej pytalam was ale zadna nic nie odpisala jak to jest u was ze sluzem teraz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;)))))
Cale 9 miechow cie meczylo?zartujeszz.ja po 9 miesiacach chyba padne;d boze mam nadzieje ze niedlugo bedzie koniec. a co pichcilyscie smacznego na obiadzik? o wlasnie co myslicie o lozeczku turystycznym?mi jakos tak wpadlo w oko.jest jakies takie deilkatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu ja tylko i wylacznie preferuje lozeczko turystyczne nie ma mowy o drewnianym...Moja bratowa dla mojego chrzesniaka miala turystyczne i byla bardzo zadowolona:) Malemu tam bylo bardzo wygodnie nie bylo problemu ze spaniem....Tym bardziej pozniej skladasz i zajmuje ci bardzo malo miejsca a lozeczko drewniane jednak jest problem Turystyczne ale oczywiscie podwieszane 2 poziomowe... My na obiadek robilismy blacharza do tego gulasz jak do plackow po wegiersku i surowke z bialej kapusty...mniam pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia:))))
jakbys miala fotke takiego lozeczk jak ty chcesz podaj link.nie mowie o jakims konkretnym ale jakis przyklad:) wszytsko rozumiem ale co to blacharz?a apropo plackow wegierskich przed ciaza moje ulubione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu dam Ci ale przykladowe bo janjeszcze nie mam wybranego mam duzo linkow ale nie podobaja mi sie tak bardzo Co do blacharza robisz tak jak na placki ziemniaczane (ja wole blacharz niz placki) podsmazasz jakies skwareczki np z boczku mieszasz je z ziemniakami i wylewasz na blache na gore kladziesz plasterki boczku i zapiekasz w piekarniku http://allegro.pl/lozeczka-turystyczne-max-opcja-gratis-sun-baby-i1332980206.html http://allegro.pl/kojec-lozeczko-turystyczne-babyono-z-przewijaki-i1391182704.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale ja jeszcze w osmym i dziewiatym miesiacu przynajmniej raz w tygodniu odwiedzalam toalete, dlatego teraz mam takie obawy. Lozeczko turystyczne polecam jak najbardziej. Po pierwsze gdzies jechalismy, zawsze moglismy je zlozyc (spokojnie weszlo do auta) a nastepnie przewiezc. Po drugie dziecko nigdzie sie nie uderzylo, wszedzie miekko i wygodnie. Po trzecie kiedy kupilismy corce nowe lozko, turystyczne schowalismy i naprawde nie zajmuje duzo miejsca, moze czekac na swoja kolej. Dziwczyny ja zawsze uwielbialam placki ziemniaczane, ale z tego wzgledu, ze moj maz jest Litwinem, dowiedzialam sie o pysznej litewskiej potrawie, ktora nazywa sie kugelis (nie wiem jak sie to pisze). W kazdym badz razie wszystko przygotowuje sie jak na placki ziemniaczane, tylko dodaje sie jeszcze kawalki kurczaka (wczesniej ugotowanego), oczywiscie mozna dodac inne mieso, np. mielone, ale ja za nim nie przepadam. Wszystko wyklada sie na blache i piecze w piekarniku. Jakies 10 min. przed koncem na gore mozna zetrzec ser zolty. Gdy wszystko jest gotowe wtedy przygotowuje sos: skwarki+cebulka+smietana. Mniam, uwielbiam to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiuniaUK to ja robilam takie placuszki ale z maki jajka i wlasnie kurczaka pychotka .....Ale ten Twoj przepis sprobuje napewno Jak masz meza litwina to napewno robisz ludka z kurczaka w majonezie z cebulka ?? Mniam to jest dopiero pychota!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu znowu zapomnialam Ci napisac co ze sluzem. Tak wiec ja nie zauwazylam zadnych niepokojacych zmian. U mnie czasem pojawi sie niewielka plamka sluzu i jest jakby bialawy. Ale gdzies przeczytalam, ze sluz u kobiet w ciazy, to bardzo indywidualna sprawa. U jednych jest rzadki i bialawy, natomiast u innych jest go znacznie wiecej, jest bialawy, nieprzezroczysty i moze miec konsystencje budyniu. A jak to wyglada u Ciebie? Tak tak tak Gosiu juz na samym poczatku skosztowalam udek z kurczaka w majonezie, sa naprawde pyszne :-) Natomiast musze zrobic placuszki o ktorych piszesz, choc teraz bedzie to dla mnie problem ze wzgledu na kurczaka. Zeby przygotowac kurczaka czy inne potrawy miesne, musze zuc gume, bo inaczej wyladowalabym w toalecie. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiuniaUK tak tak kochana ja kosztowalam juz nie raz kurczaka w majonezie i dla mnie rewelacja ;) A robiony na grilu to juz wogole hehe pychotka.....;P U mnie z tym sluzem to jest roznie powiem Ci raz mam go duzo jest nawet na bieliznie a raz znow tylko przy podcieraniu raz jest on gesty raz troszke rzadszy ale zawsze jest bialy!!! Mysle ze jest Ok no ale nic nie wiadomo ginem nie jestem....:)) Dziewczyny wiem ze to glupie pytanie aleee..... Jesli coraz mniej czuje objawy ciazowe cycuszki juz mnie prawie nie bola boli tylko dosc czesto brzuszek a nie mam plamienia to czy z dzidzia napewno jest ok ?? Czy jesli np dochodzi do obumarcia plodu zawsze pojawia sie plamienie?? Kasiunia jak tylko znajde ten przepisik to zaraz wam go wrzuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiuniaUK podaj nam jakies litewskie przepisy ...;P A dzis co kochane pichcicie na obiadeK ???? Ja dzis mam dlugo wyczekiwany kapusniaczek i prażuchy moze odrazu wyjasnie co to jest(a wiec ziemniaki gotowane do nich dodaje sie make i miesza sie robi sie z tego taka papka polewa sie tluszczykiem i skwareczkami mniam) Macie moze jakies diety dla ciezarnych??? A mam pytanko pijecie świeże soki? (samemu robione) Niby takie najzdrowsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka halooo hallooo gdzie Ty sie kochana zagubilas?????? Napisz nam jak po USG ??? Jaka dzidzia duza ktory tydzien wyliczyli...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Jestem w 8 tygodniu 3 ciąży(mam dwóch chłopców 12 i 8 lat), termin mam na 25 sierpnia, jestem z Grays-50 km od Londynu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do śluzu, naturalnym w ciąży jest śluz mleczny i kremowy, może być go dużo , własciwie różnie, cyklicznie miałam go raz więcej raz mnie, w poprzednich dwóch ciążach nie miałam plamień, ale teraz w 3 ciąży w 7 tyg pojawił się brązowy przez jeden dzień, jestem pielęgniarką z wykształcenia i wiem, że nie musi oznaczać to nić grożnego tylko jakieś stare krawienienie, moja krew nie zarodka, i znalazła ujście dopiero w 7 tyg, w dodatku po stosunku, więc ze strachem jednak zupełna rezygnacja teraz ze współżycia, a scan mam w poniedziałek o 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie bierzecie witaminy i czy od poczatku ciąży, ja biorę od 5 tyg pregnancecare original, czy któraś z was to bierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 Ja biore Polskie witaminki biore je od samego poczatku w sumie jak test pokazal bardzo niewidoczna 2 kreske !!! Nazywaja sie Feminatal Zapraszam do wpisania sie do naszej tabelki! A i jesli sa juz plamienia proponuje zaczac brac luteine 50 ja ją teraz biore mimo tego ze nie mam plamien i wydaje mi sie ze zrobilam dobrze biorac ją!!! Ja w poprzedniej ciazy mialam 1 dniowe a raczej chwilowe delikatne plamienie w 6 tygodniu ciazy pozniej dlugo nie plamilam i pozniej znowu w jeden dzien plamienie delikatne ale juz duzej bo chyba przez pol dnia tydzien lub 2 spokoj i co znow ale juz krwawienie wiec pojechalam 2 dni z rzedu do szpitala a na 4 dzien dowiedzialam sie ze ciaza obumarla! Placz pisk ahhhh straszne poprostu straszne obwinialam wszystkich do okola a siebie najbardziej meza tez!! Takze ja bym nie lekcewazyla zadnego plamienia nawet jednej kropelki krwi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki, mam do was pytanie i liczę na pomoc :( otóż wykryto u mnie cukrzycę ciążową na teście GTT,norma pon podaniu płynu to 146.jak wygląda leczenie tutaj tego?czy z tego powodu też można mieć CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to plamienie to nie była krew, tylko jasno brązowy śluz,GP nazwał to brązowym brudzeniem, mam w poniedziałek o 16 skan, tutaj już rozmawiałam z GP i powiedział, że na pewno nie dadzą mi syntetycznego progesterony, więc zamówiłam na wszelki wypadel Duphaston z Polski, mam być u mnie za tydzień, tak w razie w...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam kwas,razem z Pharmatonem Maturelle polskim, teraz przerzuciłam się na polski Vitaminer Prenatal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 a nie moze ktos z Polski przyslac Ci Luteine?? Mi tesciowa wyslala bo ja mialam ale malo w domu !! Balam sie ze bede musiala ja przerwac ale jednak paczka doszla w dzien kiedy bralalam ostatnia tabletke ze starego opakowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
no to lozeczka sa bardzoooo fajne i praktyczne;) boze ja mam nadzieje ze te mdlosci niedlugo mina.mam teraz ogromne problemy ze snem;/ te potrawy zapowiadaja sie bardzo smacznie.tak ja niestetsy malo ostatnio gotuje bo zaraz latam to toalety. co do swiezych sokow jestem za leniwa jak mi sie chce pic a pije teraz duzo musze juz teraz sie napic a nie jeszcze cos robic;p ja gdzies czytalam ze luteiny nie moze brac jak nie ma plamien bo to moze zaszkodzic dziecku. ja biore kwas foliowy plus normalna multiwitaminke,myslicie ze to jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia to nie prawda ze luteiny nie mozna brac jak nie ma plamien !!! Ja specjalnie dzwonilam do gina w PL bo nie bylam pewna jak jej tylko powiedzialam ze ja to ja i ze robila mi zabieg po ciazy obumarlej tak odrazu powiedziala ze mam brac luteina nikomu nie zaszkodzi i nawet tak pisze na ulotce ze jesli jest ciaza luteina tylko moze pomoc a jesli ma cos byc nie tak to szybciej wywola krwawienie!! Ja jednak jestem po rozmowie z ginem i biore spokojnie mozna ja brac do 13 stego czy 13stego tygodnia ciazy nie dluzej!! Ja odstawie jak lekarz bedzie mi kazal jak nie to bede dalej ja brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia;))))
no skoro tak mowisz. kazdy chce jak najlepiej dla swojej niuni. uwazasz ze kazdy powinnien ja brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie!! Kasiu apsolutnie! Ja nie jestem lekarzem ale wiem ze kazda jedna z moich znajomych przy plamieniach brala luteine i ciaza byla zakonczona powodzeniem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i własnie dowiedziałam się, że duphastonu też nie mogę załatwić, lekarzerodzinni nie chcą przepisywać ginekologicznych leków innym członkom rodziny a ginekologa swojego nie mam już w Polsce bo jestem od 3 lat tutaj. Po luteinie słyszałam występuję więcej nieprzyjemnych objawów ciążowych i nie wszyscy ją dobrze znoszą, zaś sam duphaston działa bardziej jak placebo, przepisuje się go 80 % ciężarnym w Polsce, zaś w Anglii jest kontrowersyjny z racji hirsutyzmu jaki może się pojawić u dziewczynek(cechy męskie), widoczne dopiero wielu latach, lub w trakcie dojrzewania, w USA duphaston jest lekiem zakazanym od ok 10 lat , ale to różne są szkoły, w Polsce wolno brać nospa od poczatku ciąży natomiast w Anglii nie wolno, luteina zaś ma takie samo działanie jak duphaston, przy czym wiele razy u dziwczyn które nie plamiły, plamienia pojawiły się własnie przy syntetykach. Ale wolałabym mieć jednak coś w apteczce, bo ryzyko jest stosunkowe mało w porównaniu z konsekwencją w postaci utraty dziecka a niesty nie mam możliwości załatwić sobie z Polski tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpoprzedniach ciążach nie brałam ani luteinu ani duphastonu, a problemy zaczeły się kiedy już powinno odstawiać się te leki czyli po 12 tyg ciąży...ale wiadomo, jestem już starsza(34 lata) i wiedza kurcze nie jest tu najlepsza bo człowiek schizuje, boi sie bardziej choć zmartwienia naturalne są w ciąży. Ale byłam w Polsce latem i żałuję, że się nie zaopatrzyłam, lepiej dmuchać na zimne, choć przyznam, że od kilku lat dopiero wprowadzono to podawanie nagminne luteiny i duphasonu. Brałam antykoncepcyjne przez 5 lat przed zajściem w 3 ciążę, i choć Jsmin jest nasłabszy tutaj i najmniej daje powikłań i zawirowań hormonalnych to jednak organizm jest słabszy o wspomać trzeba.Cóż będę się modlić tylko to mi zostaje bez możliwości załatwienia tego leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj mi tesciowa zalatwila bez problemu tzn lekarz rodzinny nie mogl na nia tego wystawic ale wystawil na moja karte mimo ze ja juz tam nie chodze do tej przychodni!! a w Anglii lekarze wszystkiego zabraniaja co jest na podtrzymanie ciazy!! Taka jest prawda ale nich poczatek ciazy do 3 miesiaca to nie ciaza !! Lekow na potrzymanie i rozkurczowych nie wolno a caly luty na antybiotykach moglam byc to jest koszmar!! Ja tam biore ja narazie wystraszylam sie bo wlasnie tak jak ty w dzien spodziewanej @ mialam brudny sluz 2 razy przy podcieraniu i dlatego zadzwonilam do gin w PL! Mi powiedziala zebym brala luteine bo ona nie zaszkodzi a jedynie pomoze!! Dlatego tez zaluje i to bardzo ze w tamtej ciazy jej nie bralam mimo ze mialam ja na wyciagniecie reki ale bylam glupia balam sie ze moze jednak nie mozna! I co staracilam moja perelke a tak moze by zyla i mialaby juz 4 miesiace!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napewno jak ktos z Twojej rodziny pojdzie do gin prywatnie to wystawi bez problemu jesli tylko powiedza dlaczego ja potrzebuja!! I mysle ze jesli bedzie OK lekarz to nawet nie wezmie kasy !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już rozmawiałam z rodziną i nie załatwią bo nie są za tym bym brała jakiekolwiek leki bez konsultacji z lekarzem, na własną rękę, tak się dzieje, gdy ludzie są pewnej daty, zobaczę jak wyjdzie scan, tutaj owszem nie dają leków, ale jak się uprę to każę wystawić receptę na moją odpowiedzialność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zastanawiam sie co z anitka czy u niej wszystko gra ....Bo miala scan w piatek i u nas sie nie pojawila:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×