Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

ankasoon no własnie sie zastanawiam czy znaja stare sposoby i czy je uznaja;D Ale dziewczyny nie przejmujcie sie sie tak bardzo tymi health visitatorami, bo one chodza po na prawde różnych domach i wierzcie mi polskie domy są jednymi z lepszych, a to ze sobie zapisza cos w kajeciku, to niech sobie pisza, wkoncu to ich praca i cos musza napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewzyny chciałabym sie spytać, czy brała któraś antybiotyk w ciazy albo miała znieczulenie u stomatologa???? Leczenie kanalowe, prześwietlenie??? Kto coś wie na ten temat??? Piszcie proszę babeczki(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Julka ja brałam antybiotym i to 2 razy:(przez bakretie w moczu,a do dentysty jutro sie wybieram na pierwsza wizyte.Ale podobno dają znieczulenie przynajmniej w pl ale nie wiem jak tutaj.Zmykam na śniadanko.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez jutro idę do dentysty, mam taka bardzo fajna Polkę(-; i bardzo, bardzo dobra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia, a jaki antybiotyk bralas? Pamiętasz może nazwę to byś mi napisała i w jakiej dawce, ile miligramow????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja miałam znieczulenia u dentysty, ale prześwietleń mi nie robili chociaż powinnam je mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam niedawno u dentysty i znieczulenie daja normalnie.a z przeswietleniem kazali czekac az sie dzidzia urodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka niestety nazwy nie pamiętam,ale jeden to bracałam 4 razy na dobe czyli co 6 godz a drugi co 8.A prześwietleń nie robią,to też slyszałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesciary z Was. Stomoatolog w przychodni gdzie lecze zeby nie chce w ogole sie za moje uzebienie brac dopoki nie urodze bo ona chce miec najpierw rentgena zeba a potem leczyc dopiero, nie wiem czy tak tutaj sie robi ? Pozostaje mi tylko czekac. Szkoda bo wiem ze np w Polsce dziewczyny normalnie lecza zeby w ciazy. A ja sie boje ze jak za dlugo bede zwlekac to bede miec bardzo duzo ubytkow. Zawsze bardzo dbalam o zeby ale po 1 ciazy nie moglam dojsc do ladu z uzebieniem, nie chce powtorki z tego tematu... A propos pytania moja kolezanka usuwala niedawno 2 osemki i dali jej znieczulenie ogolne ( nie w ciazy ) ale pozniej dostala stan zapalny i do tej pory jedzie na 2 antybiotykach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dentysta normalnie leczy moje zęby, nawet będę miała robioną koronę a jestem w końcówce 22 tc, aapacz22- to bardzo dziwne, że twój stomatolog nie chce ci leczyć zęba, no ale może rzczywićie rentgen jest niezbędny i dlatego zwleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już rozmawiałam z moja panią stomatolog i pewnie bez prześwietlenie sie nie obedzie)-: są 2 rodzaje przeswietlen rtg i rvg, prześwietlenie rtg jest bezpieczne w ciazy , oczywiście robi sie jak jest konieczne z tym olowianym fartuchem na brzuch, którego tutaj nie uznają, ale Polacy używają bo zabezpiecza brzuszek przed promieniowaniem, a prześwietlenie cyfrowe jest szkodliwe w ciazy. Jutro napisze jak było, a póki co to tak mnie ten zabek boli ze szok,centrach mówią ze jeśli jest coś nie tak trzeba robić prześwietlenie i już bo nie zawsze można zostawić do po urodzeniu dzidziusia)-: No ja raczej z takim bólem to 5 miesięcy nie wytrzymam, a sprawdzalam zabki latem i wszystko było ok)-: a tam, jak nie urok to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już rozmawiałam z moja panią stomatolog i pewnie bez prześwietlenie sie nie obedzie)-: są 2 rodzaje przeswietlen rtg i rvg, prześwietlenie rtg jest bezpieczne w ciazy , oczywiście robi sie jak jest konieczne z tym olowianym fartuchem na brzuch, którego tutaj nie uznają, ale Polacy używają bo zabezpiecza brzuszek przed promieniowaniem, a prześwietlenie cyfrowe jest szkodliwe w ciazy. Jutro napisze jak było, a póki co to tak mnie ten zabek boli ze szok,centrach mówią ze jeśli jest coś nie tak trzeba robić prześwietlenie i już bo nie zawsze można zostawić do po urodzeniu dzidziusia)-: No ja raczej z takim bólem to 5 miesięcy nie wytrzymam, a sprawdzalam zabki latem i wszystko było ok)-: a tam, jak nie urok to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od dentysty nie miałam antybiotyku, ale jesli powiesz ze jestes w ciazy to lekarz powinien dopasowac lek, tak samo znieczulenie. Jak poszłam do mojego dentysty, to powiedział ze mam dla mnie przygotowane znieczulenie, wiec nie wiem czy maja cos innego dla kobiet w ciazy. Jednak u mnie tez sie nie obedzie bez przeswietlenia i lekarz powiedział zeby przyjsc jak urodze. Oczywiscie reszte ubytków, które mógł porobił. A z tym prześwietleniem to uważaj, bo od wielu lat wiadomo, że prześwietlenie szkodzi, a kiedyś nie było cyfrowych, wiec nie wiem, które szkodzi. U mnie w Polsce zawsze zakładali fartuch i pytali czy nie jestem w ciązy, czyli ten fartuch najwyrazniej nie wiele pomaga. Tak na prawde nie wiem na co dokładnie szkodzi przeswietlenie, ale mojaj mama cos mówiła, że chłopcy moga byc bezpłodni, ale to nie sprawdzona informacja. Ale pewnie jak Cie boli ten zab, to moze faktycznie trzeba go zrobic i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aapacz być może masz taki ubytek że bez zdjęcia sie nie obejdzie,dlatego dentystka zwleka. Ja dzisiaj ide wieć zobaczymy,a mam co robić:(tyle czekałam na wizyte ale teraz nadrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja juz po wizycie u dentysty.Myślałam że będzie gorzej,a jest tylko jeden ząb do zrobienia.Zrobili mi zdjęcie bo mnie boli ząb,ale lekarz powiedział że normalnie w ciązt nie robią a przez to że mnie boli to nie mają wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :):):):):):):):):):):):):):):)
kobietki znieczulenie kobiecie w ciąży stomatolog musi dać bez ADRENALINY. Mój gin tak powiedział. i to prawda. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gdzies czytalam ze w ciazy znieczulenie jest inne, i stosuja je dopiero po 14 tyg ciazy... A przeswietlen zeczywiscie sie w ciazy nie robi, chociaz ja przy 1 dziecku w pl mialam nie wiedzac jeszcze w ciazy jestem i antybiotyk rowniez, dzieki Bogu nie wplynelo to zle na mojego synka :) Powiedzcie mi taka rzecz te dziewczyny ktore juz leczyly panstwowo zabki w uk, czy za darmo jest plomba laserowa ? Jaka wam plombe zakladali w uk ?? Mnie to bardzo interesuje poniewaz nigdy nie leczylam tutaj zebow a w maju bede w pl i nie wiem teraz czy warto poczekac i w pl isc prywatnie czy tutaj mi wylecza za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciazy to jest tak: generalnie jezeli zab nie boli, a wymaga przeswietlenia aby go wyleczyc to sie zwleka, jezeli zab boli to zwlekac nie mozna i robi sie wszystko tak jak powinno czyli i jak trzeba to przeswietla i znieczula, po prostu wybiera sie co jest wazniejsze i jaki moze miec wplyw na nasze zycie Nieleczony zab ze stanem zapalnym moze narobic bardzo bardzo duzego balaganu wiec lepiej zrobic przeswietlenie gdzie dawka promieniowania jest niewielka i punktowa (na lotniskach chociazby przypuszczam mozemy zlapac wiecej promieniowania bo czesc skanerow wykorzystuje promienie Roentgena) niz czekac az dojdzie do zapalenia kosci albo czego gorszego -> http://www.dentysta.eu/dla-pacjenta/3759-zepsute-zeby-niebezpieczenstwem-dla-calego-organizmu Podobnie z innymi przypadlosciami, zawsze bierze sie pod uwage sprawe wazniejsza, np. moj lekarz nie zdecydowal sie podac mi lekow dopochwowych (zlapalam jakas bakterie - jedyne co bylo niefajne to kolor sluzu) w pierwszyszm trymestrze ciazy poniewaz stwierdzil ze teraz wazniejszy jest dzieciaczek, dopiero teraz kiedy dzieciaczek jest juz bezpieczny ( 14 tc) wprowadzil mi leki aby pozbyc sie bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również mam za sobą wizytę, ale była mała dziurka do zaklejenia, całość trwała ok 15 minut. Znieczulenie dostałam bo be ztego za nic nie usiądę na fotelu.dała mi, i zgadza się że jakieś bez adrenaliny(bo ona coś tam powoduje co nie jest wskazane dla ciężarnej i jej dziecka) a kolejna wizyta czeka mnie po porodzie, bo założyła mi tymczasowe wypełnienie, a nie srebro jak zawsze, zresztą teraz ściągam srebrne plomby i robię wszystkie te białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej no wlasnie czy te biale wypelnienia sa u Ciebie Kasienka platne? pytam z ciekawosci bo srebro w buzi okropnie wyglada. ja wynienialam plomby w Polsce jak bylismy u rodziny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiecie co ja nie wiem, ale chyba tu to normalne wypełnienie ze srebra jest w cenie, wiem że ja w sumie za 5 wizyt(kontrola, 2x kamień,ok 2x plomba,1 wyrwanie mleczaka) płaciła coś ok 50 funtów.ale jak macie tą zieloną kartę to uprawnia was ona fo darmowych leków i dentysty.więc ja po porodzie pójdę do dentysty i skoro uprawnia do darmowego leczenia to zmienię plomby na białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tylko ze ja slyszalam ze darmowe plomby w uk sa tylko srebrne :( A za laserowe sie placi, dlatego wszyscy w pl robia :( Ale moze sie myle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak w PL jeszcze leczyłam się na NFZ, to również dawali srebro, chyba że szło się prywatnie to proponowali jakieś termo,światłoutwardzalne, białe.Nie wiem dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale czekajcie jak to jest z tymi plombami amalgamatowymi czy czasem nie zostaly wycowane ze wzgledu na to, ze w sklad wchodzi rtec, ktora jest szkodliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co wchodzi w ich sklad ale kolegi syn ma 9 lat i jak sie usmiecha to jest masakra, az sie swieci takie srebrne plomby ma :( Wlasnie darmowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×