Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

co do listy to ja pytałam koleżanek które rodziły, co będzie nam potrzebne. a co do plomb-wiem tyle , że denstystka założyła mi coś na chwilę, bo powiedziała że tych normalnych nie zakłada się ciężarnym a po ciąży mam się zgłosić na wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, byłam u stomatologa(-; nie miałam ani zdjęcia ani znieczulenia, bo chodziłam do tej samej kobitki jeszcze kilka miesięcy temu przed ciąża i miała moje stare zdjęcia i powiedziała, ze tak szybko to próchnicę sie nie robi! Poruszała zabkiem, popukala i okazało sie ze zabek złamany w korzeniu( był już wcześniej martwy) narazie mi go tylko usztywnila, a reszta po porodzie. Fajnie teraz bo zawsze wydawalam fortunę tu na stomatologa, a teraz wszystko za darmo(-; ja tez sobie będę wymieniala wypełnienia amalgamatowe na kompozytowe( białe swiatloutwardzalne) i ogólnie chce wszystko porobic co sie do bo potem nie będzie czasu, nie mam żadnych ubytków ale chce kamień usunąć i taka tam bardziej estetykę zrobić, a moja pani doktor poprostu jest super!!! Chodzę do niej już kilka dobrych lat i powiem wam , ze tak kompetentnej osoby to jeszcze nie spotkalam. No i tak mi minął dzień(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos amalgamatow, to nie są szkodliwe tylko brzydko wyglądają ale za to są trwale i polecane do dużych, trzonowych ubytków. A rtęć zawarta w nich czasami może powiększać objętość dlatego ściany zęba musza być mocne do amalgamu, bo jak nie to rozsadzi. Szkodliwe jest gdyby sie miało bardzo dużo wypelnien amalgamatowych ale fakt ja tez wymieniam na białe(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina 29 sorki, że tak późno odpisuję: na pierwszej wizycie u stomatologa dot. koronki powiedział, że część prac trzeba będzie zrobić odpłatnie, ale przy drugiej wizycie i po rozmowie z właścicielem przychodni mój dentysta oświadczył, że koronę i licówkę będę miała całkowicie za darmo, muszę tylko zapłacić za wybielanie ząbków, o co sama zresztą poprosiłam, wybielanie górnej i dolnej szczęki będzie mnie kosztowało niewiele ponad 300 funtów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaMC Dzieki za odp :) Musze siez wybrac tutaj do stomatologa to zobacze co oni mi zaproponuja na ta darmowa karte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja mam pytanie odnośnie tego zielonego papierka uprawniającego do darmowych leków i dentysty. wysłałam to już 2 razy, i nie dostałam od nich żadnej odpowiedzi,ani żadnej karty z jakimś numerem ,ani potwierdzenia że mi te upusty przyznali...oni wogóle dają jakąś odpowiedź czy przyznają to automatycznie? bo ja mam zaznaczone, że jestem ciężarną diabetyczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych amalgamtów, to coś w nich musi być szkodliwego, bo mnie dentysta powiedział, że na razie nie będzie ruszał zęba skoro nic się nie dzieje, ajak urodze to mi wstawi. Podobnież są mniej ścieralne i wytrzymałe, niż inne plomby. I chyba ma rację bo te białe to mi się jakoś wycierają i muszą poprawiać. Właśnie wróciłam od położnej. Badała tętno dzidziusia i rozmiar brzucha. Wszystko w normie. Czy u was też jest tylko kilka godzin szkoły rodzenia. Bo w tych wszystkich mądrych książkach jest napisane kilka spotkań, a u mnie jest jedno dwugodzinne. Jak to u Was wygląda. Kasieńkaa jak samopoczucie? Przyszykowana już, żeby powitać nowego członka rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasieńkaa nie wiem czy to zielony papierek się wysyła, nie pamietam, ale mnie karte przysłali po 2 tyg. Nie miałam okazji z tego korzystać więc nie wiem jak to działa, ale może maja w komputerze i to wystarczy w aptece. pamietam, że to plożna musiała wypełnić cześc na tej karcie do wysłania, Ty też tak miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,położna coś tam pisała,dała pieczątkę, ja wpisałam swoje dane i zakreśliła adres na który mam to wysłać, wysłałam już 2 kartki i żadnej odpowiedzi.No nic, może przyjdzie, albo faktycznie jak ktoś w aptece/u dentysty wbije w system mój nr NHS to wyskoczy powiadomienie o lekach i zębach. a ja przygotowana..hmm fizycznie tak,torba spakowana,wszystko dla dziecka kupione ale psychicznie kompletnie jestem niegotowa :O boję się tegon żelu, tego całego cyrku jaki zrobią w szpitalu...jak mi pójdzie, czy mały urodzi się zdrowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ Nic sie nie boj :) Wszystko bedzie dobrze :) juz niedlugo bedziesz tulic swoja dzidzie, ja Ci zazdroszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina dzięki za pocieszenie, czasami mam silne bóle kości łonowej jakby mi ją rozpierało na boki-i chyba nie chcę wiedzieć jak wygląda sam poród i ból podczas rodzenia...ciekawa jestem jak zareaguję na dawki żelu-mały jest póki co wysoko, a pewnie będą mi badać rozwarcie? BO MIAłam mieć wizytę z położną 28 ale nie miały czasu aby mnie przyjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To juz za 2 dni :) super :) Zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze :) Rozyczka cos sie nie odzywa moze juz jest po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Różyczka zaś zaginęła w akcji.. ciekawe, czy nie korzysta z kompa czy niedługo wpadnie poinformować nas o wadze i wielkości maluszka :D ja wjadę na porodówkę zarażać, bo się przeziębiłam i jakoś nie chce mi przejść, ciągnie się już 1,5 tygodnia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaMC nie szkoda Ci zabkow? moja zaprzyjazniona dentystka odradzila mi bo do wybielania uzywa sie srodkow, ktore mozesz znalesc w farbach do wlosow. Co wiecej zab oslabia sie tak samo jak wlos tylko wlos odrasta.. zreszta kolejna sprawa to taka, ze ten efekt dlugo sie nie utrzyma - herbata, czerwone wino itp. zrobia swoje... KASIENKA ja dostalam ta karte po jakichs 2 tyg. od wyslania. Sluchaj a moze Ty to wysylasz jako free post? Wydaje mi sie ze pani w aptece nie bedzie miala informacji o tym ze Ci przysluguja darmowe leki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka wysyłam to normalnie 1st class, pod adres ten upon Tyne.ale juz sama niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankasoton, no mój stomatolog to mi w sumie doradził wybielenie, ja nie będę miała jakiejś drastrycznej zmiany, najwyżej o 1-2 tony żeby wyrównać kolor zębów i chcę to zrobić przed założeniem koronki bo później rezultaty mogą być różne, a co do efektów to powiedział, że zęby średnio powinny wyglądać super ok 4 do 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka jejku jeszcze tylko 2 dni i sie zacznie:)No właśnie co s różyczka sie nie odzywa.Może już po wszystkim. Co do tej karty to ja nic nie wysyłałam,za mnie wszystko położna zrobila,kart ami przyszla po jakiś 2 tyg od wizyty.A jak biore leki w aptece,tzn recepte wybieram to tylko na niej zaznaczam na odwrocie że mam ta karte i tyle i nawet o nią nie prosza.Oni pewnie to potem sprawdzaja,a jak ktoś ich oszuka to mają adres,bo leki za darmo przysługują tylko na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka jejku jeszcze tylko 2 dni i sie zacznie:)No właśnie co s różyczka sie nie odzywa.Może już po wszystkim. Co do tej karty to ja nic nie wysyłałam,za mnie wszystko położna zrobila,kart ami przyszla po jakiś 2 tyg od wizyty.A jak biore leki w aptece,tzn recepte wybieram to tylko na niej zaznaczam na odwrocie że mam ta karte i tyle i nawet o nią nie prosza.Oni pewnie to potem sprawdzaja,a jak ktoś ich oszuka to mają adres,bo leki za darmo przysługują tylko na recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chce któraś za mnie jechać w czwartek?:D jak się leży na porodówce a do 22 akcja się nie rozwiąże, to męża gonią do domu,a jak zacznie się w nocy, to ja krzyżuję nogi i robię larmo że bez niego nie rodzę i Olek nawet niech się nie waży wyłazić na zewnątrz :D nie no póki mnie jeszcze trzyma humor, to się cieszę, jutro już nie będzie tak wesolutko:D ehh, co ma być to będzie,najważniejsze aby mały wyszedł cały i zdrowy, tylko to mam na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka nic sie nie martw, każda z nas sie pewnie boi, to zupełnie normalne ale wyobrazasz sobie potem te kruszynke na Twoim brzuszku???(-: to dopiero Czad!!! Ja tez sie boje ale już sie nie mogę doczekać do sierpnia, ja tam już bym chciała być po i z moja dziewczynka, och jakie to musi być niesamowite! Kasienka, pomysl o dzidzi, to dla niej tez wysiłek nie tylko dla Ciebie(-; mlodziutka jesteś i myśle, ze wszystko u Ciebie pójdzie szybciutko- musisz nam opisać jak było! Sciskam Cie gorąco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noussa
Hej dziewczyny ! Mam nadzieje, ze nie macie mi za zle, ze dopisalam sie do waszej listy :-) NICK........WIEK.... TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIEJSCOWOŚĆ niki niki.........34........ 7.03 KASIEŃKAA__...21.....31.03/11.04......Syn...Aleksander Jan.....Luton Różyczka_.....29.........03.04.....synus......... aapacz22...................29.04......syn..........?..... ...............Bristol izunia1986.....24.........08/06.....synuś...Nathaniel... Bradford ewa_84.........27........18/07...dziewczynka...Karolinka Manchester kasztaanka.....27........18.07.....dz.................... .......... KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.....córka..Lena......Ne wcastle u/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.......?... ....................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.....synek....Nicolas...H elensburgh kasia ............20.........10 .08 Ninka............27.........18.08......?. ............... Grays77.........34..........22.08............. .Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23..........25.08 agi21.............24..........25.08 ankasoton.......35..........20.09........................ .Southampton noussa...........35...........(?).........corcia...Sara....Bognor Regis Pozdrawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noussa
NICK........WIEK.... TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIEJSCOWOŚĆ niki niki.........34........ 7.03 KASIEŃKAA__...21.....31.03/11.04......Syn...Aleksander Jan.....Luton Różyczka_.....29.........03.04.....synus......... aapacz22...................29.04......syn..........?..... ...............Bristol izunia1986.....24.........08/06.....synuś...Nathaniel... Bradford ewa_84.........27........18/07...dziewczynka...Karolinka Manchester kasztaanka.....27........18.07.....dz.................... .......... KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.....córka..Lena......Ne wcastle u/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.......?... ....................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.....synek....Nicolas...H elensburgh kasia ............20.........10 .08 Ninka............27.........18.08......?. ............... Grays77.........34..........22.08............. .Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23..........25.08 agi21.............24..........25.08 ankasoton.......35..........20.09........................ .Southampton noussa...........35...........05.05...córcia...Sara.....Bognor Regis Teraz jest Poprawnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Noussa witamy :)pisz jak tam u ciebie. Kasienka ja chętnie się z Tobą zamienie:)Już bym chciała być po ,chociaż wyprawka nie gotowa,ubranka jeszcze nie poprane.Zaczęłam prać ale pogoda sie popsuła.Nie martw sie napewno wszystko będzie dobrze.Dasz rade.Pomęczysz sie troche ale potem jaka nagroda:) Ale dzisiaj zle spałąm,co chwile się budziłam,gorąco mi było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszkę poprawiona tsbelka. Ale zaraz trzeba przygotować nową dla Kasieńki. Koniecznie sie odezwij po powrocie Kasienkaa, chociazby daj znac ze ok. NICK........WIEK.... TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIEJSCOWOŚĆ niki niki.........34..........7.03 KASIEŃKAA__...21.....31.03/11.04......Syn...Aleksander Jan....Luton Różyczka_.....29..........03.04..........synus......... aapacz22...................29.04..........syn..........?..... ...............Bristol noussa...........35........05.05..........córcia...Sara..............Bognor Regis izunia1986.....24.........08/06..........synuś..Nathaniel........Bradford ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolinka.............Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz..........................Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.............Newcastle u/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas........Helensburgh kasia ............20.........10 .08 Ninka............27.........18.08.........?. ............... Grays77.........34.........22.08........................Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08 agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09................................Southampton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIEJSCOWOŚĆ niki niki.........34........ 7.03 KASIEŃKAA__...21.....31.03/11.04......Syn...Aleksander Jan.....Luton Różyczka_.....29.........03.04.....synus......... aapacz22...................29.04......syn..........?..... ...............Bristol izunia1986.....24.........08/06.....synuś...Nathaniel... Bradford ewa_84.........27........18/07...dziewczynka...Karolinka Manchester kasztaanka.....27........18.07.....dz.................... .......... KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.....córka..Lena......Ne wcastle u/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.......?... ....................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.....synek....Nicolas...H elensburgh kasia ............20.........10 .08...coreczka.. ....Aberdeen Ninka............27.........18.08......?. ............... Grays77.........34..........22.08............. .Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23..........25.08 agi21.............24..........25.08 ankasoton.......35..........20.09........................ .Southampton noussa...........35...........(?).........corcia...Sara.. ..Bognor Regis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu jakiś zazdrosny pomarańczowy sie odezwał (((((-: grunt to brak kultury ale ci tam! A ja dzisiaj dziewuszki idę na zakupy pokupowac jeszcze jakieś rzeczy dla dzidzi, a w przyszłym tygodniu kupuje jeszcze wanienka, wózek i łóżeczko. A wy sierpnioweczki już macie wszystko???? Miłego dzionka(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... TERMIN.......PŁEĆ......IMIĘ.......MIEJSCOWOŚĆ niki niki.........34........ 7.03 KASIEŃKAA__...21.....31.03/11.04......Syn...Aleksander Jan.....Luton Różyczka_.....29.........03.04.....synus......... aapacz22...................29.04......syn..........?..... .............Bristol noussa...........35...........05.05.......corcia...Sara.. ..Bognor Regis izunia1986.....24.........08/06.....synuś...Nathaniel... Bradford ewa_84.........27........18/07...dziewczynka...Karolinka Manchester kasztaanka.....27........18.07.....dz.................... .......... KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.....córka..Lena......Ne wcastle u/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.......?... ....................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.....synek....Nicolas...H elensburgh kasia ............20.........10 .08...coreczka.. ....Aberdeen Ninka............27.........18.08......?. ............... Grays77.........34..........22.08................Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23..........25.08 agi21.............24..........25.08 ankasoton.......35..........20.09........................ .Southampton JUŻ PO: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ Kasienka specjalnie dla ciebie:)Czekamy na pierwszy wpis:)Jak macie jeszcze jakieś propozycje to wpisujcie:) A pomaranczki olejcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×