Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

aspirynę mogą brac tylko kobiety w ciązy, przy stwierdzonym zespole antyfosfolipidowym apsiryny bezwzględnie no wolno brac w ostatnim trymestrze, niestety Kasiu tylko aspiryna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomocy !!!! Jak sie4 nazywa ten podklad tzn ta cerata pod przescieradlo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pomaranczowej, rzeczywiscie odwazna jestes, bol porodowy wytrzymalas a boisz sie napisac swoje zdanie pod wlasnym nickiem i do tego krytykujesz osoby ktore w sposob przyzwoity i grzeczny wypowiadaja swoje zdanie. tobie udalo sie zapomniec o przezyciach z porodu, ale kazdy czlowiek jest inny i kazdy ma inna psychike i nie mozesz wiedziec jak kto na taka traume zareaguje. ja tez mialam trudny porod ktory trwal 25h, dzieki znieczuleniom cale szczescie nie bolesny, ale i tak na dzien dzisiejszy nie zdecyduje sie juz na drugie dziecko, zbyt duzo stresu mnie to wszystko kosztowalo. to wyobras sobie co mogloby sie ze mna dziac po porodzie jakbym jeszcze musiala meki bolowe przezywac. ktoras pytala jak rodzilam, no wiec mialam porod sn z pomoca kleszczy, ale bylam na koniec znieczulona jak do cc w razie jakby cos zaczelo sie dziac lub jakby nie mogli wyciagnac malej to by mnie odrazu cieli. jesli chodzi o te kosze na pampersy to ja kupilam taki zwykly nie tomme tippee w asdzie za 4 lub 5 i pasuja do niego worki tomme tippee i kazde inne. Gosiu mam nadzieje ze nosisz w brzuszku poprostu malutkiego leniuszka. postaraj sie nie zamartwiac zbytnio, wiem ze to trudne ale w niczym tym nie pomozesz a mozesz zaszkodzi. poczekaj do czwartku i wtedy nie wyjdz z tamtad dopoki nie udziela ci odpowiedzi na wszystkie pytania i nie posprawdzaja wszystkiego. musisz wierzyc ze lekarze wiedza co robia i nie zostawili by cie tak jak by cos twojemu dzidziusiowi grozilo. zmykam do lozeczka, bo padam na pyszczek. milutkiego weekendu dziewczynki :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
martwi mnie strasznie ten maly obwód brzucha :( 34 cm. dzis mam termin :) ale cos czuje ze maluszek dlugo jeszcze sobie posiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuska a masz juz jakies oznaki ??? Rodzisz z epiduralem?? AZycze szybiego i bezbolesnego porodu oraz zdrowiutkiego potomka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziewczynki mojego kochane troszke lepiej wczoraj maly wlozyl mi nozke pod zebro dzis tez go delikatnie czulam na samym dole wiec moze sie wybudzil ze snu wreszcie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamunia27
Czasami w nocy mam skurcze takie jak na miesiaczke, od 3 dni wiekszy apetyt no i twardy brzuch. Malo to troche :) Ja biore epidural- na poczatku mialam zamiar rodzic bez. ale odkad mam te nocne skurcze :):):) to juz wiem ze zdecyduje sie na znieczulenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamunia powodzenia na porodowce(-;a rodzisz z epiduralkiem??? brzuszkiem sie nie martw,pod koniec ciazy mozna spasc na wadze okolo 1 kg to i brzuszek spada(-:buziaki!!!i nie zapomnij nas odwiedzic po!!!!trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mnie nogi rano bola,szczegolnie stawy biodrowe,ledwo zlazlam z lozka(-:oj ta niunia!!!dopiero jak rozchodze to jest lepiej,no ja tez bym chciala ten epidural ale jak pisalam nie wiadomo czy bede mogla)-:no coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczo, być może Tobie nie był potrzebny epidural, ale niestety u mnie cała akcja powoli toczyła się 4 dni, i miałam serdeczenie dość bóli i skurczy i długo się nie zastanawiałam nad wzięciem epiduralu. 2 dziecko planuję za jakieś 4 lata i również ZAMIERZAM skorzystać z epiduralu ;) ale skoro dałaś radę=super. dziewczyny przed samym porodem bardzo wkurzyła mnie moja babcia ,bo sama zapytała czy chcę epidural a ja mówię że tak a ona wtedy z krzykiem ''jak to?!jak ja rodziłam,to nie było żadnych epidurali,urodziłam 2 dzieci z czego jedno ponad 4 kilo,i musiałam znieść ten ból,każda kobieta powinna się zmierzyć z porodem,najpierw uprawiają seks a potem płaczą na porodówce bo boli?ja się sprzeciwiam abyś ty brała epidural!'' i takie tam pierdolenie w bambus ;) o0czywiście skończyło się to awanturą ,że ona nie będzie mi nakazywała jak mam rodzić.Niby ''cierpienie uszlachetnia'', to rozumiem że kobieta powinna się tydzień męczyć w bólach tylko po to żeby potem być jakaś lepsza?Ja wychodzę z założenia , że jak ktoś stworzył jakąś rzecz po to aby ludziom ułatwić życie,to powinniśmy z tego skorzystać.Mam swoje zdanie nt epiduralu,jedne twierdzą że nie chcą, inne biorą i dobrze że każda z nas ma wybór.Forum jest właśnie do wyrażenia swojej opinii,ale już ubliżanie komuś dlatego że ma inne zdanie na pewny temat-już troszkę nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka a czy twoja choroba się jakoś nazywa?Bo ja jako dziecko chorowałam na napadowe skurcze krtani,przychodził moment ataku,krtań mi się zamykała,nie mogłam oddychać robiłam się sina i zawsze przyjeżdżało pogotowie,odrazu jakieś zastrzyki,normowanie oddechu..jak zdarzał się gordzy atak to zabierali mnie do szpitala.Wiecznie jeździłam na jakieś kuracje dróg oddechowych i ostatni atak miałam w wieku 9 lat,od tamtej pory nic.Samo przeszło.Wiem z opowieści mamy że byłam cholernym alergikiem,jako dziecko mój pokój na samym początku był pusty tzn żadnych rzeczy zbierających kurz czyli pluszaki,dywan bo to zaraz kończyło się atakiem,więc w całym domu nie było takich rzeczy,mój pokój był sprzątanmy 2 razy dziennie,potem jakies badania i jakby ta alergia się złagodziła trochę...Jedyne na co jestem uczulona to PNC + , a znieczulenie u dentysty biorę normalnie,tak samo jak epidural o nic mi nie było.Nie wiem czy akurat w twoim przypadku to choroba,może masz uczulenie na jakiś składnik tych znieczuleń?Bo ja miałam to coś od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm..sama nie wiem czy nadal jestem na penicylinę uczulona, kiedyś ktoś podał mi ją w szpitalu ,bo nie wiedzieli że jestem na nią uczulona i skończyło się wstrząsem.Ale być może z alergii już wyrosłam?czy z alergii można wogóle wyrosnąć z czasem?No nic, w każdym razie nie będę testować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIENKA ale sie usmialam z twojej babci :), niezla agentka :). zapytaj sie jej dlaczego korzysta ze srodkow transportu, samochodu, tv i kuchenki gazowej czy elektrycznej zamiast pieca, zarowek zamiast swieczek i innych ulepszaczy zycia skoro jej rodzice musieli w znoju i w bolu wszystko wykonywac swoimi rekami i nogami :) jesli chodzi o alergie to moze przejsc w stan uspienia, z dnia na dzien moze wrocic albo nie ujawnic sie do konca zycia. tak samo jak mozesz tez stac sie alergikiem w kazdej chwili swojego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko...generalnie jestem alergikiem, na skladnik w lekach brzeciwbolowych tez)-;moze to dziwne ale ja nigdy w zyciu nie bralam nawet ibupromu czy czegos w podobie.Cale szczescie mam silny organizm i nigdy nie bylam powazniej chora,czy nie lezalam w szpitalu.I tez mam uczulenie na penicylinke(-;ciekawe jak bedzie z epiduralem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja sobie tak siedzę i czekam na zbawienie. Brzuszek robi sie twardy, ale bez bóli na razie, tylko takie dziwne uczucie silnego napięcia. A dzisiaj, to w ogóle czuję sie bardzo słaba i zmeczona, jeśc mi sie nie chce wcale. No i dzidzia mało ruchliwa dzisiaj, dopiero wieczorkiem sie chwilke ruszala i to wszytsko. Juz sie nie moge doczekac. Mam nadzieje, ze wszystko pojdzie szybko i gładko :D A jak nie, to przynajmnie mam opcje- ten nieszczesny epidural. kasiulka czemu musieli użyć kleszczy i jak wyglada taki poród? Długo próbują tymi kleszczami? I czemu nie używają odkurzacza? Bo właśnie przy epiduralu, to sie podobno czesciej zdarza tzn użycie narzedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanko trzymam kciuki za szybki porod no i obys nie musiala dlugo czekac az sie rozkreci :) Ja przy zwyklym w pl tez mialam kleszcze !!! Wyprobuj znane nam juz sposoby na przyspieszenie moze cos zadziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce porody kleszczowe czy prozniowe to zaledwie 5% wszystkich porodow.Szwajcaria juz prawie od nich odeszla,robia tam czesciej cesarki niz kleszcze czy proznociag.powody moga byc rozne:zmeczona wielogodzinnym porodem mama,czy za duza dawki epiduralu jak babeczki sobie same dozuja(na co jest zywym przykladem moja znajoma-nie czula nawet jak parla ale porod wspomina dobrze).Jednak trzeba pamietac o tym ,ze kazda ingerencja lekarza czy poloznej jest po to aby nam pomoc(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanko ,a masz takie bole podbrzusza i bole kosci lonowej???bo ja kurde juz mam(-:to napisz nam jak tam sie czujesz i jak sie zacznie-trzymam kciuki(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasiulka ..
Kochana nie boje sie napisac pod czarnym nickiem , bo go po prostu NIE MA . NA IMIE MI JUSTYNA I POCHODZE ZE SLASKA , A dokladnie Z DOBROWY - GORNICZEJ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny prosze podajcie mi AC/HC waszych pociech w 34 tyg bo ja oszaleje a do kolejnego usg to wiecznosc ;( A i jaka jest norma oni maja tu normy wogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I FL tez jesli mozecie. Ja umre ze strachu ;( W kazdym USG wczesniejszym mialam AC mniejsze od HC a teraz na odwrot:/ A i mam pytanko czy przy kolejnym USG oni sugeruja sie na poprzednich pomiarach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ja moge Ci napisac jutro bo dzisiaj juz w lozeczku jestem a dokumenty mam na dole. Mi ani razu nie mowili jakich maluszek jest rozmiarow na kazdym usg slysze tylko ze jest wszystko dobrze i dziecko prawidlowo sie rozwija. Ostatnio sama poprosilam by mi powiedzieli jakie sa rozmiary dziecka bo tak pewnie znow bym nie wiedziala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem szczeze ze nawet nie wiem :) jutro wszystko sprawdze i dam znac :) w kazdym bac razie z 34 tyg mam wydruk tych wszystkich tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienko,sprawdz sobie w tej tabelce tam masz wymiary.musisz wiedziec dokladnie 34 tydzien i ktory dzien i tez sie tym tak nie sugeruj,bo sa zawsze troszke odchyly od normy i jeszcze plec maluszka jest wazna no i genetyka jesli chcemy isc dalej...a usg tez nie jest wyrocznia i czesto nie podaje tak dokladnie,bo czasem nie da sie zlapac dokladnej dlugosci lub obwodu czy objetosci danego organu(-;dlatego nawet jak pytasz o plec dziecka mowia ,ze na 99 % jest dziewczynka lub chlopiec.tak,ze nic sie nie martw i zaufaj lekarzowi,oni wiedza co robia.Wiesz,ze w Anglii jest jedno z silniejszych praw klienta,dlatego tak chetnie podaja sie kudzie do sadow.wierz mi jesli cos jest nie tak powiedzieliby Ci.Cierpliwie czekaj,a kiedy masz nastepna wizyte i na co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka wizyte z polozna mam 19stego a kolejne usg 21. Tak ale ktros podal pojemu mezulkowi srednia i jak tam wyliczylam i to podzielilam przez siebie to moj maluch jest poza norma;( A i u kazdej kobiety jest brzusio mniejszy od glowki u mnie jest na odwrot dlatego sie martwie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ,ja mialam usg 2 dni temu bo na wizycie u poloznej wychodzilo,ze maly nic nie urosl przez 2 tyg,i d;atego wyslala mnie dla pewnosci do szpitala.Mialam usg i ktg i wyszlo ze wszystko jest dobrze,lekarka doslownie mi powiedziala ze jest absolutely fine .Sledze forum i ostatnio sprawdzalyscie wymiary,tak wiec ja tez to zrobilam;) no i mnie rowniez wyszlo ze brzuszek jest wiekszy od glowki,no ale skoro lekraka mnie zapewnila,czyli wychodzi na to ze nie masz sie czym martwic.Wiadomo,jedne dzieci sa mniejsze ,drugie wieksze,inne maja dluzsze nozki,drugie krotsze i pewnie tak samo jest z brzuszkami;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny malo sie odzywam bo maly daje popalic.. karmie piersia ale dokarmiam butla i jak zje obije mu sie ladnie zasnie a pozniej mi wymiotuje w lozeczku:/ polozna mowila ze to normalne ale dla takiego malenstwa to musi byc udreka.. poza tym jest zdrowy ale jest teraz co robic.. a mnie zamiast coraz mniej bolec po cesarce to coraz bardziej..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×