Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Gosiu moja mama tez urodzila piatke dzieci ponad 4kg bez znieczulenia i jak sie teraz jej pytam ze jak by miala taka opcje jak epidural to czy by sie zdecydowala to odpowiada twierdzaco bo po co sie meczyc tak strasznie jak sa takie mozliwosci teraz. przy epiduralu to nie jest tak ze jak rodzisz i masz skurcze parte to juz nic nie czujesz, bol jest tylko sto razy mniejszy i do wytrzymania. dopiero przy znieczuleniu na cc nie czuje sie nic. zgadzam sie z biedronka, nie jedna byla taka twarda przed porodem a pozniej jak juz bylo za pozno na podanie epiduralu krzyczaly ze chca epidural. to ze zmniejszysz swoje cierpienie nie spowoduje ze ta chwila przyjscia dziecka na swiat bedzie mniej magiczna, wrecz przeciwnie, jest jeszcze bardziej magiczna bo jestes przytomna i jeszcze masz sile cieszyc sie ta chwila. co innego jak u Julki nie ma innej opcji ze wzgledu na alergie, ale jesli sa opcje i wybory to trzeba z nich korzystac. a i jeszcze jedno, epidural dozujesz sobie sama juz podczas porodu wiec sama masz decydujesz ile i kiedy, i jak jestes w stanie wytrzymac mozesz nie korzystac z tego. jednak macie racje, to sprawa indywidualna, oby wasze porody byly szybkie i malo bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo zaluje ze nie mialam okazji z niego skorzystac, pamietam jak wzruszalam sie na porodowce jak rodzily inne kobiety, slyszac ich malenstwa lzy mi sie same laly a za nim urodzil sie moj synek to juz bylam tak wyczerpana ze nie mialam na nic sily :( szkoda ze nie bylam wstanie okazac takiej radosci przy wlasnym dziecku :( Zazdroszcze Wam dziewczyny ze w uk macie wybor i nie wspominacie zle porodu... Ja w obecnej chwili mam paniczny lek i nie wyobrazam sobie rodzic sn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem jak bedzie moze bede o niego prosic ale na ta chwile pierwsze dziecko chce rodzic bez niego z tego co wiem to jest okropny bol samego wkłucia tej igly wiec chyba bardziej bym sie tego bala niz bolu podczas porodu no nic zobaczymy;) Tym bardziej ze nie wiem czy czasem nie bede miec wywolywanego porodu wiec w basenie napewno wtedy rodzic nie bede mogla ;( Wlasnei jestem po SCANIE I KTG i spotkaniu z Pania DR. wiec tak na ta chwile mam co tydzien SCAN na kolejnym w czwartek dowiem sie kiedy mam konsultacje z lekarzem. Moj maly wogole sie nie rusza serduszko bije ale ruchow brak Pani DR. powiedziala mi tylko tyle ze nie wiem dlaczego tak jest i dlatego mam scany co tydzien wiec nie wiadomo czy po 36-37 tyg ciaza nie bedzie wywolywana ;(;(;( Boje sie strasznie :( Dlaczego tak jest co malemu dolega ze nie chce sie juz nawet pod KTG ruszac ;(;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny znacie sie na normach w tych rozmiarach bo ja to klapa i zastanawiam sie czy obwod brzucha 312 a obwod glowki 306 jest dobry dla 34 tyg a i czy moim brzusiem tez ok jesli 4.6 bylo 29 a dzis 14.07 jest 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklucie boli mniej niz pobieranie krwi z reki, najpierw smaruja czyms co lekko znieczula, pozniej wpuszczaja znieczulenie a dopiero montuja caly sprzet. Gosia mam nadzieje ze z maluszkiem wszystko dobrze. polozna mowila dlaczego tak moze byc ze sie nie rusza? w rozmiarach zabardzo nie pomoge, wiem tylko ze obwod glowki powinien byc mniej wiecej taki sam co brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula nie wlasnie powiedziala mi ze ona nie wie dlaczego maly sie nie rusza;( Na usg tez sie nie ruszal a [pod KTG tylko raz czulam ruch ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski, kasiulka a Ty rodziłaś sn czy cc? Gosia odkąd jestem na forum to często jeździsz do szpitala bo martwisz się o malego (prawidłowo) ale powiem Ci że jak poszła na wywołanie, to dziwnym trafem potrafioli mnie 2 godizny pod ktg trzymać i jemu akurat zebrało się na głęboki sen, a ledwie wstałam z łożka, odpięli mnie to Oliś zaczął wariować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MI E JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol beatka@@@.....20........20.06........synek.......Fabian.. .Bournemouth mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL anitia............29.........26.08.............synek..... .Alex.......Exeter agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton Fabienka.........28.........26.09...........?............ ....Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ.......SN/CC kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm izunia1986.....28.....31.05.2011.....Nathaniel....3420g/5 1cm ewa_84........27.....26.06.11.......Karolina.......1900g/ 45cm katty@...........27 .........27.06.11 ......Omid......... 3680 / 52cm AniaMC........30........7.07.11.......Lena............240 0g/ok 45cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOże zmienimy tabelkę ja na końcu dopisałam rodzaj porodu sn czy cc? jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka ja juz dawno nie bylam w spzitalu !! Zgadza sie moze i nie kopac pod ktg tylko ze ja ruchow nie czuje od 3 dni tzn wczoraj tylko pod KTG i dzis raz pod KTG a nawet na USG nie bylo widac aby sie ruszal :/ To chyba normalne ze sie martwie jakbym napisala ze sie dziecko sie nie rusza ale do szpitala nie jade to by mnie tu dziewczyny zjadly... 2 dni nie jechalam ale bole brzucha i brak ruchow to nie jest dobry znak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis Scan zrobila mi na odwal sie mam nadzieje ze za tydzien zrobia dokladnie nio i zobaczymy co na tej konsultacji powie mi lekarz. A znacie sie na tych pomiarach?? Albo moglybyscie sprawdzic u siebie w 33-34 tyg jakie byly???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sobie wyobrażam jak musisz się martwić.. mój mały miał przestoje czasem po 12 godzin, ale wtedy zawsze brałam audio dopplera i wiedziałam żew wwszystko jest okej.Jesteś już w 33 tygodniu, mpamiętam że mnie też czasem brzuch bolał, miewałam już naweet jakieś skurcze.to zależy jak Ty opisujesz ten ból.ja miałam kilka razy,głównie bolały mnie też pachwiny i miałam takie uczucie drętwienia..a masz audio dopplera? ja uważam, że to bardzo pomocne urządzenie żeby najpierw samej skontrolować w domu czy bije serduszko , ale dobrze że dbasz o to i idziesz na kontrolę jeśli masz wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatni scan miałam w 36 tygodniu określający głównie wagę dziecka, obwód brzucha i główki.Ale nie podam pomiarów bo już mi tą żółtą kartę zabrali po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka mam doppler i sprawdzam nim ale mimo wszystko kazali mi przyjezdzac na ktg nawet codziennie jesli nie czuje do 10 ruchow!! Moj bol jest mocniejszy niz na okres ale taki wlasnie okresowy skurcze mam teraz juz jest ich mniej ale sa np. co 2 dzien i sa bolesne... Co do wagi dziecka dzis w karcie zapisali mi wage z pomiaru brzucha czyli brzuch ma 33 a waga dziecka 2460 ik nie chce mi sie w to wierzyc skoro 29 czerwca bylo 1760

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia z tym usg bywa różnie... mój ważył w 36 2900, a urodził się 3450. możliwe aby w 2 tygodnie przybrał ponad pół kg? wydaje mi się że na ostatnim usg musiał ważyć trochę więcej,ponadto podejrzenie powiększonego brzuszka i rozszczep i każde usg kończylo się u mnie prawie zawałem serca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko ale mojego malego waga nie ejst z usg a z pomiarow brzucha mojego czyli przez centymetr ;D a wogole jaki obwod brzuszka mialyscie/macie w 34 tyg ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia może Twój dzidzius jest bardziej aktywny w nocy? Mój tak ma teraz kolo 11pm wieczór rozrywki. Ale w 33 tc tez czułam mało ruchów lub wcale przez kilka dni. Byłam na KTG i scanie tez, bo brzuch był mały. Wymiary na 34+1tc głowa 316, brzuch 297 a szacowana waga z tych wymiarów to 2324g. Więc bardzo podobne wymiary i waga do Twojej dzidzi. A na scanie może spało?! Przecież większość dnia jeszcze śpi dzieciątko :D NIe martw się za dużo, bo to tez nie pomaga. A mnie 3 dni do terminu zostały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze nie wiem ja juz mam dosc;( caly czas plakac mi sie chce ;( Tym bardziej ze w 32 tyg niby kosc udowa byla za krotka a teraz tak szybciutko urosla az 8 mm mi sie wydaje ze one tak tu mierza:/ Zobaczymy co bedzie na USG za tydzien. No ale dziwi mnie tez ta konsultacja bo przeciez Pani dr dzis byla wiec czemu mam miec jeszcze konsultacje w klinice ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia zmartwiłaś mnie, one nie powiedza Ci, tylko w takiej sytuacji od razu na konsultacje a nie czekac, ale ani nic sie nie ruszał? a raczki chociaż? jejku miałam na odziale w ciagu całego zycia 2 takie przypadki, ale to było zdiagnozowane spina bifida, a drugi to miałam dziwczyna szybko poród wywolywany bo brak ruchów płodu choc bijace serduszko to przed wewnątrzmacicznym obumarciem, ale to były naprawde trudne przypadki, powiedz mi jak tetno maluszka gdy badają czy jest poniżej 120? Powiedz mi Gosia czy duzo chodzisz w ciągu dnia? dziecko więcej się rusza gdy leżysz, wtedy możesz liczyc ruchy ja mam jutro scan, obwód brzucha w najgrubszym miejscu to 119 cm, przed ciążą 64 cm, wiec kula jestem i na dodatek wysoka, ledwo się ruszam, jutro sie dowiek wszystkiego to bedzie ostatni scan i i choć kopie mnie równo, ledwo godzinę bez szturchania wytrzymuje to jednak niepokój jak zawsze u matki Gosia a co mówiła z łożyskiem, bo na scianie przedniej przeciez tłumi ruchy, wiec moze przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, epidural jest mniej inwazyjny niż domięsniowe! a nasze mamy bez znieczulenia rodzily i co? miło wspominają? traumą były porody, a ile nie przezywało tych porodów, nie można porównywac bo gloryfikacja cierpienia do niczego nie prowadzi a poród ma byc przeżyciem a nie martyrologią. Moja mama tez bez znieczulenia,i sn, zyje, ale Kochanie takie porody do póżniej wypadanie macicy, problem z pęcherzem i powikłania na całe zycie, w teorii to wszystko pieknie wygląda, i zycze wam jak najlżejszych, ale tylko w Pl nie ma znieczulenia w czasie porodu kazdego bo PL na to ie stac tutaj pukaja sie w głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fetus Measurement Growth Calculators Gosia tu masz te tabelki z rozmiarami,wpisz sobie te stronke,bo nie chce mi sie cos wkleic)-: dostalam ja ze szpitala odznajomej doktorki i tez sobie sprawdzalam(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ta stronka powyzej,nareszcie sie udalo! ja tez mam takie wyniki w przyblizeniu,nie identyczne z tej stronki,bo zawsze jest przedzial od do...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays77 ruszył sie tylko 1 raz pod KTG na usg nic nie bylo widac aby sie ruszal:( Ja teraz malo sie ruszam (moze dlatego)? Mialam teraz tak ze jak w dzien sie nie ruszal to wieczorem jak tylko polozylam sie na lozko zaraz kopniaki dawal a teraz ani w dzien ani wieczorem;(;( Co do lozyska to nawet go nie sprawdzila ;(;( A tak na marginesie to wysylali mnie ponownie na USG bo zapomniala sprawdzic serduszka ;( Masakra :( Czyli mowisz ze oni mi nic nie powiedza tylko jesli jest cos nie tak to odrazu na konsultacje??? Tetno raczej jest 130 Julka dziekuje zaraz sprawdze ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja po usg, 34 tydzi i 4 dzień mały ma 3100, i już nie mam łozyska przodującego, jest wysoko, Wszystkie wymiary wskazują na 36 tydzień Gosia czy wpisała ci na karte z usg ze nie ma ruchów plodu/ bo taki powinna miec zapis, a lozyska nie sprawdziła? nawet jak wysoka ciążą, to żeby sprawdzić czy z lozyskiem ok trzeba mieć pełny pęcherz. Jak chodzisz przy łożysku na scianie przedniej tłumi ruchy, ale przed snem powinien ruszać ci się najbardziej. Nie wiem co ci poradzic, ale kurcze jak nie ma ruchów na usg, to nie dałabym tyle czekac na konsultacje, bo to niepowazne ze strony szpitala, moze nie jest tak źle skoro tydzień każą ci czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna ta stronka Julka ale zawyża, wpisałam wszystkie pomiary z dzisiejszego usg i pokazuje mi ze jestem 37 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu chcialam Ci jakos pomoc wygrzebalam ostatnie usg i nic z niego nie kumam :( u mnie nie ma takich okreslen jak w tab albo ja ciemna jestem i ich nie widze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×