Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Nie wiem jak to jest wkoncu z tym brzuszkiem ale wiekszosc osob mowi ze brzusio nie moze byc wiekszy od glowki wiec to nie martwilo i martwi ale dowiem sie wszystkiego u poloznej i na kolejnym USG. Narazie chce o tym zapomniec i nie stresowac dodatkowo bo i maly na tym cierpi;( Powiem wam tylko tyle ja juz chodzic nie moge chodze jak kaczka a po 5 min chodzenia po sklepie musze usiasc bo dalej nie przejde;(;'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, u mnie wszystko oki, Karolinka rosnie - wazy juz 2335g, je tylko cyca- pokarmu mam nadmiar i musze odciagac i zamrazac-mam cala polke z mlekiem hihi, Karolka jest sliczniutka i taka kochana, jest bardzo grzeczna, budzi sie tylko do jedzenia, a potem slicznie zasypia, wiec mam czas dla siebie :) ugotuje obiadek,posprzatam i odpoczne-poki co nie wiadomo jak bedzie pozniej poki co korzystam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ewuniu(-;ale masz fajnie,ze masz grzeczna dzidzie,a my wszystkie powolutku sie wybieramy na porodowki,jak pewnie widzisz(-;buziaczki dla was dziewczyneczki.Ewuniu wklej no jakie zdjecie karolinki(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewunia to fajnie ze mala daje Ci czas abys mogla cos zrobic;) Fajnie ze nadal do Nas wpadasz:) A malutka nie watpie ze sliczniutka byla sliczna po urodzeniu a wiadomo ze dziecko co tydzien jest coraz fajniejsze i ładniejsze:) A ja na plecy juz wytrzymac nie moge wyc mi sie chce doslownie. I strasznie boli mnie kosc ogonowa czy to normalne i dlaczego wogole tak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia w ciazy to prawie wszystkie bole sa normalne(oczywiscie bez przesady)kosci i stawy bola z powodu wytwarzania sie hormonu o ironicznej nazwie relaksyna,ktora powoduje tzw,poluzowanie stawow ,a jak zwal tak zwal,ja juz tez nie moge sie doczekac rozwiazania,fajnie bylo na poczatku,teraz kazda noc to mordega)-;oj dobrze ze to juz niedlugo,dziewczyny a wy jak tam ???kasztanka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa brak mi slow normalnie by ta Twoja slodkosc malutka opisac :) ale ona malenka :) i ten usmiech na ostatnim zdjeciu powalajacy :) Gosiu przepraszam ze nie podalam Ci tych pomiarow ale moj M z samego rana do brata pojechal a karta w aucie oczywiscie ;) Gdy by mi rodzic przyszlo to bez karty bym byla, bo jeszcze nie wrocil :) Dziewczyny karmiace jakiego rozmiaru macie staniki do karmienia ? Konkretnie o miseczke mi chodzi, czy jest ona wieksza niz pod koniec ciazy? Ja mam teraz D i zastanawia mnie jaki stanik kupic do karmienia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewuniu(((-:jak patrze na Twoja dzidzie to wierze ze warto przejsc przez te bole itd.Ale ona slodziutenka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zgadza się że brzuszek nie powinien być większy od główki i ja miałam ten sam problem!!!Na jednym usg wyszło że brzuszek za duży,zaraz zrobiło się larmo,skierowali mnie na konsultacje,zaraz jakiś lekarz naopowiadał mi o komplikacjach przy porodzie,że dziecko może coś się stać jak się zaklinuje,ja oczywiście miałam dość,przez to usg zaczęli ''odchudzać'' małego jeszcze w moim brzuchu faszerując mnie lekami i dietą(akurat to miało na celu zbicie mojego cukru,i opóźnienie wzrostu dziecka),a na kolejnym usg okazalo się nagle że wszystko jest okej,tak samo jak usg wykazało rozszczep wargi a rozszczepu nie ma.I to powiedziała mi moja znajoma lekarka, że nie ma co ślepo wierzyć w wynik usg bo to jest badanie owszem bardzo pomocne,i konieczne ale nie daje 1000 % pewności.Gosia wiem że się marwtisz zbyt dużym brzuszkiem,ja miałam indentyczny problem.Przypuszczam że jeśli faktycznie brzuszek będzie dużo za duży to zrobią CC.A jaką masz różnicę pomiędzy brzuszkiem a głową?U mnie o ile dobrze pamiętam różnica ta wynosiła ok 1,3cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1,3 cm wydaje się mało,ale zaalarmowali mi że to tak nie powinno być.chyba że u Ciebie Gosiu różnica pomiędzy główką a brzuszkiem wynosi 10 cm to bardzo dużo.w każdym razie podkreślam że na usg 32/40 usg wykazało za duży brzuszek a na 36/40 już wszysykie wymiary Olka były dobre.. sama już nie wiem, ale dziecko urodziłam zdrowe,wymiarowe i dzięki Bogu poszło bez uszczerbku na zdrowiu dziecka. Gosiu ja chyba przeoczyłam,dlaczego masz zalecenia na dodatkowe usg?Bo normalnie są tu dwa, a ja miałam 2 standardowe,i 3 ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej na forum to jak na targu :P ja jestem trochę do tuły bo w ciągu dnia a to coś w domu a to małym się zająć i czasem nie da rady wszystkich postów przeczytać i spamiętać a w zasadzie mały chodzi mi spać 18.30 maksymalnie 19 i wtedy mam więcej czasu dla siebie a tu już tyle tematów się przewinęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiec tak zaczne moze od tego ze dzis sie wyplakalam za wszytskie czasy ogladajac film;D Tak sie rozkleilam ze moj mezulek mial cala mokra koszulke hehe :D Julka rozumiem ze kazdy bol w ciazy normalny ale ja dzis to naprawde fatalnie sie czuje nie dosc ze plecy to stopy tak do kostek strasznie rwia:/ Moze to przez pogode?? Ewuniu naprawde brak slow aby opisac to Twoje cudenko malenkie;) Jest urocza:) Biedronko szkoda nio ale coz nie ma ksiazki to nic nie zrobisz:) Kasienka Glowka malego ma 306 a brzusio 312 czyli roznica jest 6mm ale mi sie cos wydaje ze ta baba tak mi zmierzyla niedokladnie okaże sie na kolejnym USG bo naprawde dziwne to dla mnie ze w PL bylo wszystko ok na 3-4D oprocz kosci udowej ktora byla krotka ale mescila sie w normie. USG mam dodatkowe ze wzgledu na to ze maly sie prawie wogole nie rusza nawet na KTG. Ja juz do konca ciazy mam miec co tydzien usg i teraz jakos mam miec konsultacje. Ja mialam 2 standardowe i 3 extra plus teraz do konca ciazy co tydzien narazie w karte mam wpisane 2 . Czyli razem tych extra 5:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko ja sie bardzo tymi 6 mm przejelam bo patrzac na ta normę: HC/AC : 1,05-1,21 moj maly jest p poza nia. A pisalas ze moga zrobic mi CC wydaje mi sie ze nie bo lekarz w PL mi powiedzial ze sa przeciwwskazania do cc jesli lozysko jest na przedniej scianie a ja wlasnie tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy nosilam stanik miseczke DD, a do karmienia kupilam E, ale jak mi sie zbierze duzo mleka to mam troche za maly i sprzydalaby sie miseczka F wiec dziewczyny jak kupujecie staniki do karmienia to minimum jeden rozmiar wiekszy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienko,chcialam Cie pocieszyc(-:tez sie czuje fatalnie,a wczoraj w nocy jak poszlam do kibelka to spowrotem musialam sobie podtrzymywac brzuszek tak mnie ciagnal w dol,trzeba zwracac uwage na wszystko,bol bolem ale oczy musimy miec otwarte.kolejna noc przede mna ,a ja juz sie boje)-:masz tez tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienko,jeszcze jedno ;ale jak masz te kreseczki(takie miarki)w tej ksiazce ,gdzie jest opis usg,to tam masz ten punkcik w ktoryms miejscu.wychodzi jakis punkcik zupelnie poza kreseczke czy nie???troche zagmatwalam ale chyba wiesz o co chodzi(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienko teraz to mam metlik w glowie. Na moim opisie widnieje zapis ze scan satysfakcjonujacy,tak samo jak na poprzednich,data porodu ta sama jak poprzednio czyli na 11 sierpnia z tym ze faktycznie na scanie polowkowym wymiary glowki byly wieksze niz glowki a teraz mam tak wiek ciazy 36+1, HC-326.0,AC-343.2,Fl-68.4 czyli brzuszek faktycznie jest wiekszy.No ,ale dlaczego by mi nie powiedzieli ze cos jest nie tak? Przeciez maja taki obowiazek prawda. Wagowo dziecko tez nie tak zle ,bo szacunkowo ok 3000g,ale wiaodmo usg moze sie pomylisc zarowno w jedna jak i w druga strone.W kazdym razie troche sie zdenerwowalam,przeczesalam internet w poszukiwaniu jakis watkow o brzuszku wiekszym niz glowka i dziewczyny czasami pisza ze brzuszek byl pomiary dzidziusia byly rozbiezne z tyg w ktorym byly,czasami o pare tyg a i tak wszystko z malenstwem bylo dobrze,urodzilo sie zdrowe itp. Jak wbilam w kalkulator wymiary to mi wyszlo ze glowka jest na 37 tydz ,brzuszek na 38 ale widnial tez opis ze co do glowki to +-19 dni to standarowe odchylenia ,a w przypadku brzuszka 21dni.I co mam teraz myslec? Wiadomo,jak kazda mama boje sie o zdrowie malenstwa i juz zaczely mnie dopadac rozne mysli.... A taka byla szczesliwa ze wszystko dobrze po tym usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia te kilka mm różnicy na razie nic nie znaczy, ale pewnie warto mieć to pod kontrolą. Nie martw sie tyle, bo Twoje nerwy sa gorsze dla malenstwa. Nalegaj na nastepne scany. A ja nadal sobie czekam. Ogólnie dobrze sie czuje, czasem jakies kłucie w dole,i jakby głowka napierała w dół, brzuch twardnieje. Już sie nie moge doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki,ja tez mam wiekszy o kilka milimetrow obwod glowki od brzuszka ale poniewaz bylam juz na kilku scanach u innych lekarzy to sie nie martwie,bo jak sie miesci w przedziale to jest ok.i wy tez sie nie martwcie jak sie lapiecie w przedziale,dzidzia to nie komputer i nasze dzieci nie beda idealnie ksiazkowe(-;a Ty jakie masz wymiary???jaka roznica???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę spać:(nogi mi drętwieją, magnez już nic nie daje:( Gosia 6 mm, jest w normie, patrzyłam, że za normę przyjmuje się 3 tyg różnice miedzy rozmiarami, ale myślę jeszcze o innym rozmiarze, bo martwi mnie to że nie czujesz ruchów, przy prawidłowych wymiarach dziecka powinnaś czuć, nawet to łozysko nie powinno teraz wadzić, bo mały już ma swoją wagę, wiec trudno by go było nie wyczuć, powiedz ile wynosi u Ciebie AFI? Bo po 30 tyg ciązy podają, wiec powinnas miec tez rozmiar wpisany, ile wynosił teraz a ile wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny czy wy zdajecie sobie sprawe ze zaczynacie juz swirowac :)? rozumie zamartwianie sie o malenstwo ale bez przesady. uspokojcie sie troszke i przestancie tyle czytac na necie bo tylko zaszkodzicie swoim malenstwom. skoro doktor czy polozna mowi ze jest ok to musicie uwierzyc ze jest ok. przeciez nikt tu nie chce zebyscie stracily swoje malenstwa. zobaczcie przyklad ewy. bylo tylko podejzenie ze cos moze byc z malutka nie tak i odrazu zadzialali i juz tam mala slicznotka jest zdrowiutka na swiecie :). tak samo bedzie z waszymi bobaskami. czekajcie cierpliwie. kasztanko dzisiaj twoj wielki dzien :). ciekawe czy dzidzia zdola sie urodzic w terminie :). co do mojego porodu to kleszcze nie byly konieczne przez epidural tylko przez moja dzidzie. zle wstawila sie w kanal rodny i glowke miala zle odchylona a powinna miec brode przy kletce piersiowej. wiec musieli poprawic jej glowke i pomoc wyjsc bo do tego byla bardzo duza 4510g i 61cm dluga. a mialam znieczulenie na sam koniec jak do cc bo powiedzialy mi ze jak w trzech parciach nie uda im sie wyciagnac malej to beda mnie kroily. na szczescie sie udalo. biedronko jesli ksiazki w calej Szkocji sa te same to wszystkie wymiary i opisy z usg powinnas miec w ksiazce na takich zoltych kartkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULKA1609 tez tak mam jak ty zaczym zasne mecze sie chyba z 2 h pospie moze z godzinke i budze sie z bolem brzucha problem znow mam z zasnieciem co chwilke latyam do wc rece nogi mi strasznie drętwieją. Juz sie modle aby urodzic po 36-37 tyg odrazu bo dla mnie teraz to juz meczarnia straszna. Mezulkowi juz rece odpadaja od masowania bo masowanie plecow a bardziej lopatki to pomaga na 5 min. A i z boku na bok nie moge sie juz przekrecic ile sie przy tym na jecze to moje :/ A te wymiary w tabelkach to glowka jest ponizej 50% a brzusio powyzej 95% ;( Julka co ty piszesz ze masz obwod glowki wiekszy od kilka mm od brzuszka!!?? To jest prawidlowo. Zle jest jak brzusio jest wiekszy od glowki Grays Nio i tu jest problem nie mam pomiaru AFI. A lozysko jest przodujace ale nie jest nisko:/ Ale w PL jak mialam robione w 31t5d to AFI bylo 11 a tutaj nie podali mi tego pomiaru :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AC 283 HC 308 FL 66 U mnie Kasiu ta karta jest rozowego koloru i widze ze wpisane mam tylko 3 scany a mialam 5. Pomiary sa z 34tyg i 5 dni. Ale wiecie co muj synek jak sie urodzil to tez mial glowke mniejsza od brzuszka, glowke mial 32cm a klatke 33cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki za blad :( az mnie w oczy kole, szkoda ze nie da sie cofnac postow i bledy poprawic ;) no coz trudno, nie zwracajcie uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×