Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

Hej.u was tez tak slonecznie,super pogoda. co do usg 4d ja tez sie wybieram za 2 tyg.bo bede w polsce.bede wtedy w 30tc. i wogole pujde na bdadania do mojego gina. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witch78
ja mam jeszcze pare pytan Czy ktoras z was ma miesniaki w macicy? W Polsce ciaza z "miesniakami" jest traktowana "dokladniej" tutaj jakby wszystko bylo normalnie, denerwuje sie bo dziecko coraz wieksze i moga zaczac sie problemy, nie wyznaczyli mi juz usg w szpitalu, dlatego ide sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:) Ale piękna pogoda:)aż chce się żyć:) A ja byłam dzisiaj u dentysty,naszczęście nic nie bolało,nawet znieczulenie:) No Różyczka już chyba z maleństwem skoro nic się nie odzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 4d robione w Polsce w 23tc, ale w Polsce robia przeciez do konca ciązy USG. Wiec skoro masz jakies obawy to pewnie warto isc i w razie czego isc do polożnej i powiedziec ze lekarz ginekolog prywatnie coś w ypatrzył. I niech ci zmierzy szyjke, bo tego położna też chyba nie robi z tego co mi wiadomo. Czytałam różne opinie na temat 3/4D, że najlepiej robic do 24tc lub inna wersja 28-30 tydz. ale to chcyba ze wzgledu na rodziców, bo już pozniej dzidzius jest za duzy zeby miec go całego na ekranie. Ja już widziałm tylko głowke. Pewnie do sprawdzenia tych miesniaków nie potrzebne jest 3/4D, ale lekarzem nie jestem. Co myslicie dziewczynki o tym Graco symbio, bo ja tez sie zastanawiałam nad nim, ale on sie nie rozkłada, w sensie osobno nóżki i oparcie, tylko cały czas jest w tej samej pozyzcji, można jedynie całe siedzisko położyć, ale dziecko wciąż jest w tej samej pozycji. I to mi sie jakos nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kasztaanka fakt nie pokoja mnie te bole ostatnio, a im wiecej czytam tym gorzej...mam nadzieje ze dzisiaj ginekolok odpowie mi na pare pytan. Wiecie cos na temat odklejania sie lozyska? Wiem ze jak odklepja sie "stopniowo" to nie towarzyszy temu krwawienie zewnetrze, tylko wewnetrzne o ktorym nic nie wiesz. Czy ktoras z was ma bole przy wstawaniu,mam na mysli taki tepy bol, uczucie jakby "skora na brzuchu okolice pepka byla za krotka"? przeczytalam, ze normalnie po nocy czy dluzszym lezeniu nie powinno to miec miejsca bo macica powinna byc wtedy dobrze ukrwiona, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh zalamana jestem,strasznie duzo przytylam,a najgorsze ze poszlo w uda,pupe i biodra,a brzuch nie wyglada na ciazowy,wygladam jak wieloryb, kurcze to fakt jem wiecej,ale ograniczam slodycze i tluste potrawy,staram sie jesc zdrowo-owoce warzywa,chude mieso,ciemne pieczywo.przeraza mnie moj wyglad.chcialabym juz wziasc sie za siebie i zrzucic te kg.ale ja jestem w 27tc wiec jeszcze waga pujdzie w gore.buuu to straszne.mam dola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa nie panikuj ile bys nie przytyla tyle zrzucisz i to tak szybko ze ani sie nie obejrzysz. Ja do 30 tyg tej ciazy przytylam tylko 13 kg a teraz 39 tydz mam juz 23 na plusie. A zre co mi w lapy wpadnie, nie umiem inaczej, przez 2 trymestry nie moglam patrzec na mieso a teraz ile bym widziala tyle bym zjadla i do tego lody. W poprzedniej ciazy mialam przyrost wagi 30 kg dbajac o siebie i jedzac tylko zdrowe i nie tluste rzeczy, zero slodyczy itp. i myslalm ze umre ze wstydu zadne ciuchy na mnie nie pasowaly oprocz ciazowych ale po porodzie zeszlo 6 kg, pozniej w trakcie karmienia 10 a po 5 miesiacach jak odstawilismy cyca przeszlam na diete 1400 kcal i po kolejnych 3 miesiacach wazylam tyle co przed ciaza. Mi wszystko poszlo w pupe, ramiona, boczki a plecy mam jak wielorybica takie tluste. Fuuuj. Ale wiem ze wszystko zrzuce. Taki urok jedna przytyje 10 kg a inna ponad 20. Nie wiem od czego to zalezy. Jestem drobnej budowy jak moja mama, ona tez tyla minimum po 30 kg w kazdej ciazy ( a bylo ich 4 ). Glowa do gory kobieto ciesz sie ze bedziesz miec dzidziusia, a wage zostaw na po porodzie. Jak bardzo chcesz zacznij cwiczyc, jest tu w uk pelno plyt z cwiczeniami dla ciezarnych, zapisz sie na joge polozna ci powinna powiedziec gdzie sie takie zajecia odbywaja, spaceruj nie siedz i nie martw sie na zapas. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem przerażona swoją wagą:(wstyd mi jak ktoś sie pyta ile przybrałam.W sumie nigdy nie byłam chudzinką i mialam oponke na brzuchu.Teraz jestem w 33 tyg i przytyłam ok 15 kg,masakra.Tylko każdy mówi że brzuch mam duży.Mam nadzieje że szybko strace po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziecinka spoko,połaziłam z nim,odebrałam akty urodzenia,wojna w urzędzie bo głód go obudził. a co do wagi to mnie po porodzie zeszło 7 kg, w ciąży utyłam mało, a na koniec zgubiłam 4 kg, bo byłam na diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawde nie masz sie co przejmowac, ja mam 32 tydzien i tez jestem okolo 17 do przodu, a wlasaciwie 10 kilo przytylam przez pierwsze cztery miesiace, jadlam na potege bo strasznie bylo mi niedobrze, nawet w piatym miesiacu mialam jeszcze mdlosci a op zgadze nie wspomne, mam od poczatku i pewnie tak juz zostanie do konca:-), czasami w nocy tak pali ze mam wrazenie ze sie udusze i nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ,a ja jestem w 25 tygodniu i wygladam jak tucznik)-; jakbym wieczorem wyszla na ulice to jeszcze jaki mysliwy by mnie ustrzelil,bo myslalby,ze dzik)-: a przytylam 9 kilo ale to wszystko wlazlo tylko w brzuch!!!!!!!!!!!!masakra-moge robic za boje na morzu!!!! a tu jeszcze 15 tygodni zostalo!jak patrze na moje jeansy sprzed ciazy(size 8) to az mi smutno.Tylek plaski mi sie zrobil i tylko brzuch i cyce widac!!!ale jestem laska(((-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, a my dziś grillowaliśmy i nic a nic sie wagą nie przejmuję jadłam nie za dwoje ale za pięcioro ;) no ale ja w sumie dużo nie przytyłam i brzuszek też mam średniawy więc jeszcze pewnie sporo przybiorę, ale jakoś ta perspektywa wcale mnie nie przeraża. Trzymajcie się buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kochane jestescie, nie bede sie az tak przejmowala tymi kg, najwazniejsza dzidzia- ktorej tak bardzo pragnelam :), a waga zajme sie po porodzie, dziekuje kochane pocieszylyscie ,mnie buziaki :) i ucalujcie swoje brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również nie przejmowałam się kg, teraz nadrabiam brak ruchu w ciąży, codziennie wózek,małego zapakuję, butlę wody, jedzenie dla niego,pieluchę i sruu w teren, łażę po parkach,po małych osiedlach, ostatnio wyfrunęłam na 4,5 godziny, a mały ledwo wyjdzie na dwór i odpada.chciałam zacząć chodzić na basen,ale zastanawiam się czy znajdę czas na to, może jak małemu w miarę unormują się pory spania i jedzenia, póki co to staram się dużo deptać po dworze,póki jest pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm..brak ruchu w ciąży, w zasadzie ruch miałam cały czas, bo odeszłam z pracy 4 tygodnie przed porodem, więc prawie całą ciążę byłam w tym ruchu w robocie, ale jednak ostatnie 4 tygodnie zajęłam się ostatnimi pozycjami w wyprawce,i chodziłam po sklepach więc jednak ten ruch był mniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa olej teraz te kg,najważniejsze ze z dzidzia wszystko ok:)na odchudzanie jest czas po porodzie :) Dziewczyny ja tak z innej beczki.Znacie jakies ciekawe miejsca nad morzem,gdzie warto się wybrac??ja mieszkam na pólnocy więc okolice londynu odpadaja:) Chcemy gdzie sie wybrać w czasie świąt,a juz w wielu miejscach byliśmy i nie chcemy jechać w te same miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienkaa czyli nie czekałas 3 tyg zeby wyjsc z Olkiem? Bo jak ja po porodzie bede miała taka pogode, to też nie usiedze. A do ogrodu to od razu bym chciała wychodzic. Ale masz super z tymi spacerkam :D Moja mama dzisiaj kupiła czapusie na 56 i 62, bo dziecko musi nosic przez pierwsze miesiace. Wiec jej od razu powiedziałam co o tym mysle... No, ale na pewne rzeczy nie mam wpływu, a co zrobie z ta czapka, to już ja tylko bede wiedziała :) Znalazłam nowy wózek, szukając wzózków na ebuy'u. Ale mozna je zamówić z Polski ze sklepu, z gwarancja za podobna cene co na ebuy. Co myślicie? http://dino.sklep.pl/nowy/tako-jumper-x-spacergond-fotelikadapter-2011-kurier-gratis-p-9925.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztankaa zwroc uwage na wage bo wydaje sie dosc ciezki 16 kg z gondola to troszke, nie wiem jak sie ma do tego sola czy graco, trzeba porownac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztaanka ja jak 10 lat temu urodzilam w czerwcu synka to zaraz po wyjsciu ze szpitala (4 dni) wyszlam z nim na spacer. Bylo cieplo wiec byl w samym body, nie uwazam ze trzeba czekac wszystko zalezy od pogody i dziecka. Wiekszosc dzieci po wyjsciu ze szpitala ma jescze podwyzszony stan bilirubiny wiec promienie sloneczne to najlepsze lekarstwo (oczywiscie nie bezposrednio:-) no i naturalna wit D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia ja ostatnio bylam na plazy w formby,to jest miedzy southport a liverpoolem to taka plaza jak nad baltykiem,idzie sie przez wydmy i dochodzisz do piaszczystej plazy gdzie mozesz sie opalac,grilowac i kapac sie w morzu-my wlasnie tu sie w niedziele po swiatecznym sniadanku wybieramy.tj ok 65km od manchesteru. polecam tez walie np rhyl i llandudno-piekne miasteczka z plaza,gorami,warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka wydaje mi się że nie ma sensu aż tyle czekać aby wyjść z dzieckiem. ja sama myślałam czy nie przesadzam-Olek 2 dni a ja z nim na dwór,ale położna powiedziała że mogę jak najbardziej.Jeśli nie chcesz wychodzić-to wydaje mi się że z powodzeniem możesz dziecko wystawić na ogórdek na początek na kilkanaście minut, chociaż mój pierwszy spacer z półgodzinnego przerodził się w prawie godzinny.Teraz już wychodzę z nim codziennie,jeśli będzie gorsza pogoda- tzn zimniej,pochmurnie to też go wezmę-musi również mieć styk z gorszą pogodą,chłodem i wilgocią.Oczywiście odpowiednio go zabezpieczę tj.cieplejsze ciuszki,folia na wózek.Teraz zastanawiam się czy aby go nie przegrzewam...wczoraj założyłam mu 2 bawełniane bluzki z rękawem,portki bawełniane,cienka czapeczka i stopy przykryłam mu ''babcinym kocykiem'' (może kojarzycie,takie mają w szpitalach,z dziurkami) a dlatego,bo znajoma ubrała dziecko w samą koszulkę bawełnianą z długim rękawem i rajtuzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do morza-ja byłam w Southend On Sea(polecam wesołe miasteczko!) chociaż dla ciężarnej to chyba niewskazane ;D ale o ile dobrze pamiętam można zwiedzić długie molo,przejechać przez nie kolejką,sklepiki na plaży i plaża o ile dobrze pamiętam piaszczysta.Również super było w Folkestone-plaża kamienista(usiłowałam się kąpać w połowie lipca,ale dno z kamieni + zaj...zimna woda:D) ale ogrody...coś pięknego!waro jechać chociaż dla samych zdjęć. na zachętę dołączę jedno ;) http://www.voila.pl/390/64qqr/?1 i Portsmouth-akurat tam gdzie byłam pokąpać się człowiek nie pokąpie, ale warto zwiedzić muzea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) Ale piękna pogoda:)ajjjjjj:)Super Kasienka kiedyś moze sie wybierzemy tam,ale tam jest od nas 250 mil więc kawal drogi,nie chce mi sie siedziec 3 godz w aucie.Gdzies bliżej pojedziemy:) ewa a w tym formby jest też jakies miasteczko??czy tylko plaża i tyle?Byliśmy raz w walii pieknie:)Uwielbiam takie weekendowe wypady,teraz z małym to będziemy śmigać ile sie da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izunia w tym Formby to tylko plaza,ale jesli chcesz tez miasteczko to polecam Southport,malownicza miejscowosc ogromna plaza,a i Blackpool,tez pieknie,tam jest ogromny park rozrywki.na pewno cos fajnego wybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa byliśmy w Southport i w Blackpool.No potwierdzam bardzo fajnie tam jest:)w Southport był taki odpływ ze morza nie było widać:) Coś pomyślimy i wybierzemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zależy gdzie kto mieszka :) ja jechałam około 2 godziny, może ciut mniej.Ale warto było :) zwłaszcza dla tych widoków z ogrodów.Mąż był jeszcze kawałek dalej na klifie,ale ja nie skorzystałam bo zostałam na plaży się opalać. Właśnie a wiecie gdzie jest jakaś plaża piaszczysta i takie samo dno ?:P może wybierzemy się całą rodzinką jak będzie okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienkaa ostatnio czytalam jak ubierac dzieciaczki i o ile dobrze pamietam to na dwor jedna warstwe wiecej niz sobie a w domu tyle samo warstw, dodatkowo mozna sprawdzic czy dziecku jest goraco czy ok sprawdzajac kark. O to chyba ten artykul http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79409,1326220.html Co do plazy to piaszczysta znajdziesz w Bornemouth, calkiem sympatyczna miejscowosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka właśnie!coś na B.. bo ktoś ze znajomych mi mówił że był i widział piasek i miejscowość na B. dziś miałam z Olciem iść,ale brzuszek rozbolał,płakał,ale pomasowałam,walnął 2 kupska,wybączył się i narazie mi usnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzisz nie ma to jak reka mamusi :) dobrze ze juz okej, nie wiem czy to byla kolka w kazdym razie ja mojemu zapodawalam na takie dolegliwosci espumisan w kropelkach, moze jak sie bedzie powtarzac sytuacja to sprobuj cos w tym stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×