Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

jestem :) malutka spi wiec mam chwilke. mam 31 lat, to moje pierwsze dziecko chociaz trzecia ciaza (pierwsza c.pozamaciczna, druga serduszko przestalo bic okolo 8 tyg., trzecia szczesliwa mama malutkiej Joasi :D). termin mialam na 30 stycznia wedlug usg, a na 2 lutego wedlug miesiaczki. poniewaz bylam juz po terminie i wiedzialam ze mam duze dziecko zgodzilam sie na masaz szyjki zeby przyspieszyc porod, ktory wykonala mi moja polozna (bardzo mila kobieta). po dwuch dniach od tego zabiegu okolo 1. w nocy odeszly mi wody. zadzwonilam do szpitala tak jak to kazala polozna, ale poniewaz nie mialam zadnych skurczy jeszcze kazali mi czekac w domu az pojawia sie i zaczna byc regularne, mniej wiecej co 5 do 7 min. po godzinie z takimi skurczami pojechalam do szpitala, cieszylam sie ze wszystko tak szybko sie rozwija i ze szybko urodze i na weekend wyjde do domku :), ale to okazalo sie nie takie proste :). moja niunia poszla sobie spac i skurcze zmniejszyly sie. chcieli mnie odeslac do domu, ale nie wiem czy ze strachu czy z tego ze zaczelam wiecej chodzic skurcze znowu sie nasilily wiec postanowili mnie zatrzymac. skurcze byly do wytrzymania, dostalam gaz, ale rozwarcie postepowalo bardzo powoli. poniewaz dziecko bylo senne przez caly czas nie moglam dostac morfiny bo to by pogorszylo, wiec zaproponowali mi epidural, i to byla najlepsza decyzja w moim zyciu :D. problem byl tylko taki ze pomimo ze dostalam epidural caly czas czulam troszke skurcze, zwiekszali dawki a nie pomysleli sprawdzic czy rurka nie przecieka :), jak juz na to wpadli i zalozyli mi nowa to bylam ladnie nafaszerowana roznymi koktajlami jak to moja anestezjolog nazwala ;). zrobilo mi sie blogo i chwilami moglam sobie nawet sie przespac :). po wielu badaniach , oxytocynie, probach parcia okazalo sie ze nie dam rady jednak urodzic sama bo malutka nie chciala sie ustawic prawidlowo w kanale rodnym poza tym byla duza. stwierdzili ze bezpieczniejsze dla mnie i dziecka bedzie porod kleszczowy. mialam przed tym obawy ale jak sie okazalo pozniej lekarka miala racje. przygotowali mnie tak jak do cc, czyli dali mi jeszcze mocniejsze znieczulenie bo w razie jakby im sie nie udalo wyciagnac kleszczami miala bym cc. nacieli mnie wczesniej wiec nie bylo jakis nieplanowanych pekniec. i tak po 25h mielismy naszego babla :). oczywiscie moj maz mogl byc ze mna przez caly czas. na sali poporodowej spedzilam do rana. okolo 11. wzielam prysznic i dali nam osobny pokoj. lezalam dosyc dlugo bo chyba 3 dni (nie pamietam :D) bo bardzo chcialam karmic piersia a oni bardzo mi chcieli w tym pomoc zeby mi sie udalo :), chwilami az za bardzo ;). a jak pokarm dostalam dopiero chyba na 3 dobe po porodzie i wtedy mnie wypuscili po moich usilnych przekonywaniach ze dam sobie rade :). ogolnie doszlam do siebie bardzo szybko. a Asia jest duza zdrowa i usmiechnieta dziewczynka pomimo ze miala male siniaczki po obu stronach glowki i na uszku od kleszczy. ale to zniklo w ciagu dwuch czy trzech dni. wozek wybralismy graco symbio czarno czerwony. zalezalo mi na tym zeby ramka latwo sie skladala, zmiescila sie w bagazniku z gondolka i zeby mozna bylo fotelik przyczepic do ramki bo ja bardzo duzo jezdze samochodem. do tego kupilismy jeszcze baze do fotelika do samochodu dzieki czemu nie musze sie meczyc z pasami za kazdym razem wyciagajac i wkladajac fotelik. ogolnie jestem bardzo zadowolona z tego wozka tylko gondolka moglaby byc troszke dluzsza bo Asia juz prawie sie w niej nie miesci a ma niecale 4 miesiace :). no ale moja dziewczynka to pokazna babka wiec nic dziwnego ze tak szybko wyrosla ;). no, chyba odpowiedzialam na wszystkie pytania :). wybaczcie ze tak sie rozpisalam :) ewa_84 a ty skad jestes? na kiedy masz termin? wiesz juz plec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka :)
Rodzilas w Glasgow czy w jakims innym szpitalu w Hamilton ? Ja jestem z Glasgow :) No to sie kobitko nameczylas :) ale ze my dzielne jestesmy to zawsze rade dajemy... I powiedz mi jeszcze czy proponowali ci cc czy w razie w mieli zrobic. W ogole czy w uk jest cos takiego jak cesarka na zyczenie ?? Slyszala ktoras czy mozna sobie zyczyc cc, czy trzeba miec wskazania ku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cesarskir ciecie jest na zyczenie tylko w szpitalu prywatnym,w panstwowym robia to w ostatecznosci jak sa do tego wskazania(za darmo oczywiscie na Nhs jak caly porod) ale uwaga:mozna sobie zazyczyc i w panstwowym szpitalu cc ale wtedy trzeba zaplacic okolo 3000, zalezy od szpitala.Ja sie juz o to dopytalam u mnie w szpitalu i stad mam informacje(-: ale jak juz placic 3000 tylko za cesarke to lepiej doplacic troszke wiecej i isc do prywatnego szpitala.No to niestety sa koszty ale jak to mowia jak ma sie urodzic to i w panstwowym sie urodzi(-;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIE JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol izunia1986.....24.........08/06..........synuś..Nathaniel.......Bradford mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NATANIEL agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm A to tak dla przypomnienia:) Dziewcyzny których nie ma wspisujcie sie:)bedzie łatwiej zapamietac ktora juz urodzila,a ktora czeka na malenstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szpitalu gdzie ja rodziłam to bylo mleko na oddziale,więc jak maly darł się prawie pół nocy to nad ranem poszłam i przyniosła mi ze składziku,pytała się jakie wolę-sma,aptamil czy cow and gate.(jakbym ja wiedziała które najlepsze) w szpitalu dostał aptamil-zdziwiłam się że mleko nie podgrzane.Mleczko dostałam gotowe do picia tzn była buteleczka,oderwalo się folię i tylko zakładało smoczek który był doklejony do butelki i można było dać dziecku.we wtorek rano A wyszłam we wtorek o 17-to kazałam mężowi kupić małą puszkę sma i tak go karmiłam chyba 2 czy 3 dni a potem jak przyszła laktacja to już karmiłam moim.Jednak po sma miał zatwardzenia,zielone kupki.a po aptamilu załatwia sie dobrze, jak jest wieczorne kąpanie,idzie spać około 21, i przesypia ciągiem do ok 2.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronko ja rodzilam w Wishaw, tam jest najblizszy szpital polozniczy. cc mialam miec zrobione w ostatecznosci. ale wydaje mi sie ze jak bym sie uparla to zrobili by mi cc zamiast porodu kleszczowego. powiedzialy mi ze jezeli w trzech parciach nie uda im sie wyciagnac dziecka przy pomocy kleszczy to bede miala cc. druga sprawa to wydaje mi sie ze cc na zyczenie bez wskazan ku temu nie jest czyms legalnym w panstwowych szpitalach zarowno w UK jak i w Polsce. ale wiadomo, zawsze jest druga strona medalu ;). biedronko a ty na kiedy masz termin? to twoje pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka_x dziekuje za taki szeroki opis :) to jutro Twoja córeczka ma imieniny :) ja jestem z manchesteru, mam 27 lat i termin mam na 18 lipca- bedzie dziewczynka Karolinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK....TERMIN.......PŁEĆ....IMIĘ.......MIE JS COWOŚĆ aapacz22...................29.04..........syn............ .............Bristol izunia1986.....24.........08/06..........synuś..Nathanie l.......Bradford mamunia27.......27.........16.07............?............ ...........Batley ewa_84.........27.........18/07..........dz..Karolina.... .....Manchester kasztaanka.....27........18.07..........dz............... ...........Rugby KasiuniaUK......28.........25.07 AniaMC..........29.........26.07.........córka..Lena.... Newcastlu/Tyne JULKA1609.....34..........09.08.........?... .......................Londyn Ewelina29.......30.........10.08.........synek...Nicolas. ....Helensburgh kasia ............20.........10.08.........coreczka............... .Aberdeen Ninka............27.........18.08.........?.............. ..... Grays77.........34.........22.08.............. ..Grays/Chafford Hundred S_Gosia_S.......23.........25.08............synuś....NAT ANIEL agi21.............24.........25.08 ankasoton.......35.........20.09......................... ...Southampton SZCZĘŚLIWE MAMUSIE: NICK........WIEK....... DATA.........IMIĘ...........WAGA/DŁUGOŚĆ kasiulka_x ...31......5 luty..........Joanna.......4510g/61cm KASIEŃKAA__..21....4 kwietnia.....Aleksander...3450/około 53 cm noussa.........27....17 kwietnia.....Sara..........3280/ok 52 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje kasiulka- marzylismy z mezem o coreczce :) kasiulka wpiusalam Cie do naszej tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, moja pierwsza ciaza :) udalo sie w pierwszym cyklu staran :) juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke wam teraz zazdroszcze tych emocji, tego czekania i poddekscytowania, tych kopniaczkow w pecherz itd. :D milo sobie powspominac :). cieszcie sie dziewuchy kazda chwila w ciazy bo to jest niesamowite przezycie. aaa i wysypiajcie sie dopoki jeszcze mozecie ;) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi kasiulka uwielbiam te kopniaki - dluugo na nie czekalam bo dopiero okolo 21tc, to wspaniale uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak :) ja tez na te kopniaczki czekalam jak na zbawienie bo po dwuch nieudanych ciazach codzienny sygnal ze z dzidzia wszystko wpozadku byl jak oddech swiezego powietrza :). codziennie rano najpierw rozmawialam z brzuszkiem zeby dal mi sygnal i dopiero moglam zjesc sniadanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulka sliczna ta twoja coreczka - jeszcze raz gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje :) dla mnie jest najpiekniejsza :) twoja tez bedzie naj... dla ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to na pewno :) juz niedlugo przytule swojego skarbeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmykam dzisiaj wczesniej do lozeczka. spokojnej noocy wam i waszym brzuszkom zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde co z tą naszą różyczką zniknęła z forum na kilka tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale te wasze dzeciaczki słodkie:)już sie nie moge doczekać swojego skarbeczka:) No ciekawe co tam z Rózyczka,appacz tez zniknela,witch tak samo. zmykam spać,spokojnej nocy.Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale macie fajn ie,ze dzidzie juz z Wami(-:sliczniutkie bobaski,no dziewczyny sprawilyscie sie na medal!!!a ja czekam do 9 sierpnia i im blizej tym bardziej mam cykora przed porodem,juz nie moge sie doczekac jak bedzie po(-:ja tez spadam spac ciezaroweczki,to do jutra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczytuje WAS drogie mamy :).POZDROWIONKA! Kasieńka fajne bobo z Twojego synka :). Życze Wam wszystkim lekkich porodów a kobietkom rozpakowanym radosnego macierzyństwa :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienka Oli powala-slodziak, kurcze jak patrze na Wasze dzieciaczki to chce juz miec swoje na zewnatrz. dzisiaj mam 3usg maja zmierzyc i zwazyc dzidzie,polozna troche zaniepokoila sie wielkoscia mojego brzucha,ale ja wiem ze jest ok bo bylam na poczatku maja na usg w polsce i gin.pow.ze Karolinka rozwija sie prawidlowo.wiec teraz znow ja zobaczymy. pozdrawiam dziewczynki. Rozyczka a co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_Gosia_S
kasiulka_x Sliczna masz coreczke a jakie ma piekne dlugie rzesy;) Gratulacje .....;) KASIEŃKAA__ Twoj Oluś jest rowniez cudowny;) Gratulacje;* Jej jak ja juz bym chciala tulic mojego syneczka zazdroszcze Wam kobietki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dzieciaczki przecudne!!! Kasiulka_x nie mieszkam w Szkocji, ale całkiem blisko północ Anglii- Newcastle upon Tyne, no i też jestem z woj. dolnośląskiego hi hi. Ja też mam graco symbio, ale czeka na pasażerkę bo termin dopiero na 26 lipca. Dobrze że mamy z UK są z nami - informacje i porady z pierwszej ręki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dziekuje za mile slowa w imieniu Asi :) jak tam nocka u was? brzuszki daly wam pospac :)? mojej malutkiej cos sie poprzestawialo i zamiast raz w nocy (jak do tej pory) zaczela sie budzic dwa razy na karmienie. KASIENKAA twoj synus jest przeslodki :). ja zdjecia mojej Asi ktore jej robilam do paszportu chyba nikomu nie pokaze :), to jakas porazka robic takiemu malenstwu zdjecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×