Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Traja82

WRZESIEŃ 2011

Polecane posty

Hej. Fajnie, że się odzywacie:) dziekuję , że mnie trochę uspokoiłyście z tym bólem brzucha, mam też lekkie plamienie, nie wiem czy powinnam mieć okres, bo mam nieregularne cykle, ale podobno jak tylko lekkie są to jak najbardziej normalne. Dziewczyny napiszcie ile macie lat i któr ciąża. Ja 25 , pierwszy raz :) Może jest jednak jakaś dieta, która pozwoli mi zrzucić ze 4 kg, bez uszczerbku na zdrowiu? Co o tym sądzicie? Acha no i ćwiczenia. Co mogę robić teraz gdy jestem w około 5 tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to głupie ale co myslicie o diecie amerykańskiej? 5 dni wyrzeczeń ale pdobno może działać , no i potem racjonalne odżywianie. Można tak w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shayana_85, nie wiem czy to dobre wyjście brac się teraz za diety, pierwsze tygodnie ciąży są dość ważne, jeśli możesz ormalnie jeść i jeszcze nie masz mdłości, to jedz norlanie, zdrowo, warzywa ,owoce, gotowane zupki, po rpstu nie jedz słodyczy, a zobaczysz ,że waga będzie spadać, bo wszelkie diety mają to do siebie, że waga poem wzrasta do poziomu sprzed diety:) takie jest moje zdanie. a co do plamienia, to mimo wszystko poszłabym do lekarza, zeby cię uspokoił, ze to jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...Rozporządzenie ministra zdrowia stanowi, że kobieta powinna być pod opieką lekarską nie później niż od 10 tygodnia ciąży, do porodu. W tym czasie co najmniej trzy razy, czyli w każdym trymestrze ciąży, powinna skorzystać z świadczeń zdrowotnych w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, ewentualnie w przychodni specjalistycznej lub w szpitalu. ..." macie racje, trzeba wybrać się przed 10 tygodniem ciąży :) becikowe przeszłoby mi koło noska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Traja82
Shayana, może spróbuj poszukać zajęć z aerobicu dla ciężarnych. Moja znajoma jest instruktorką i mówi, że jej kursantki są bardzo zadowolone. Ćwiczenia są specjalnie dobrane, bezpieczne dla mamy i dziecka. Oczywiście można w nich brać, o ile nie ma jakiś przeciwskazań medycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Traja82
Dla mnie to również pierwsza ciąża, cóż nie do końca planowana, ale miałam czas, żeby się z tą myślą oswoić ;). Mam 28 lat, jestem z Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boobowa
JA w sylwestra dowiedziała się że zostanę mamą :) Zrobiłam 2 testy dzisiaj odebrałam bete wynik 1058 więc wychodzi 5 tydzień. Bardzo się ciesze, ale obaw też trochę mam. Narazie najważniejsze żeby dzisia zdrowo rosła. Traja82 Też jestem z wrocławia, 26 lat :) fajnie że ktoś z mojego iasta tu też jest będzie się można dzieliś informacjami lokalnymi ;) Na początek się spytam czy masz może jakiegoś dobrego lekarza? Bo ja nadal nie wybrałam żadnego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Traja82
Jeśli chodzi o lekarzy na NFZ, do tej pory chodziłam do doktora Wieszczka z przychodni na Podwalu. Jest to bardzo troskliwy i ciepły człowiek, jednak do dyspozycji jest tam dosyć stary sprzęt, planuję zatem kilka wizyt u prywatnego lekarza. Polecam panią profesor Lidię Hirnle, która przyjmuje na Ołtaszynie. To znana specjalistka o bardzo dużych kompetencjach i jeśli odpukać cos miałoby iść nie tak, to na pewno tylko do niej. Znam ją tez prywatnie i mogę powiedziec, ze to wspaniały człowiek. Jedyny minus to koszt wizyty: 150 zł. (choć to i tak nie jest wiele jak na tej klasy lekarza). Jeśli jesteś zainteresowana, poszukaj w google jej strony domowej. Jesli zaś chodzi nasze miasto, to trochę mnie przeraża, że nie ma ani prywatnych klinik, ani choćby możliwości znieczulenia. Nie twierdzę, że koniecznie chciałabym z tego skorzystać, ale to przykre, ze nie ma wyboru. Najbliższa prywatna klinika to Lubin, a szpital oferujący ZZO w Wałbrzychu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z miejscowości Jasło, na podkarpaciu, mała mieścinka, jeden szpital, rodziłam tu już raz i oceniam na 3+, ze względu na znajomości(jedna z pielęgniarek to moja ciotka). Rodziłam bez znieczulenia, nie wiem ,chyba takiej mżliwości u nas raczej nie ma, więc przygotowuję się na powtórkę z rozrywki, mam tylko nadzieję, że tym razem zacznę sama rodzić, a nie przez oxytocynę, i że poród będzie szybszy :) Mam 29 latek, jak już pisałąm jednego synka- Kubuś ma 3,5 latka. Teraz liczę na dziewuchę, synek liczy na chłopaka, więc zobaczymy co bozia da hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba macie rację co do diety, zdrowo, bez słodyczy napoi gazowanych, tłuszczu, no i przed snem ze dwie godzinki już stop. Pytam o ćwiczenia , bo mieszkam za granicą na stałe i nie wiem czy bede miala mozliwosc gdzies chodzic, moze znacie jakies fajne sprawdzone zestawy na strnkach www? A do lekarza za tydzien, mam urlop i bede w Polsce Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
A podobno nie ma być juz becikowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Traja82
Nic mi nie wiadomo nt. zmian odnośnie becikowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ;) My wlasnie bylismy ogladać dom bo chcemy kupić. Ale póki co odpada bo koszmarne korki są... Szukamy nadal. Ya mam 22 lata i 2 letniego synka. Teraz mogłaby byc dziewczynka chociaż czuye się na chłopca.. z młodym wiedziałam od samiusckiego poczatku że to bedzie chłopak ;) No i u nas możliwość ciąży bliźniaczey... szaleństwo!! :D Za tydzień myśle wizytę u gina. ;) Dziwne to bo nie bolą mnie cycki... nic mi w summie nie dolega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puouou
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja jestem :) no i mam kłopot, mam plamienia od jakiegoś czasu, przez chwilę krew taka jakby rozrobioną a teraz brązowe, na caly dzien troszke tylko ale jest, od paru dni. co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciąży z Fabianem plamiłam koło 10 tyg. i trafiłam do szpitala zagrożenie poronieniem. No ale się udało. Jeśli się niepokoisz to idz do gina albo na dyżur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lejdi_k
Ja też plamię. Biorę duphaston i jest trochę lepiej - u mnie wygląda to w ten sposób, że mam lekko brudną wkładkę, tak jakbym miała upławy w kolorze pomarańczowo-brązowym. W poprzedniej ciąży też tak miałam i okazało się, że to było puste jajo i skończyło się zabiegiem. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej, chociaż stresuję się tymi plamieniami. Na szczęście teraz mam już mdłości (wtedy ich nie miałam), więc to mnie utwierdza w tym, że ciąża jednak się rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna7890
cześć Dziewczyny. test zrobiłam tydzień temu - dwie grube krechy...do lekarza ide w poniedziałek potwierdzić...według moich wyliczeń kończe własnie 6 tydzień...co to będzie? Mam 30 na karku i to moja pierwsza ciąża..Nadal nie wierzę :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Justyna. NMie martw się , każda z nas jest zaskoczona, ja bylam wręcz w szoku. Teraz kiedy plamie, zaczynam się martwić czy wszystko jest ok. Byłam pełna obaw a teraz wiem ,że chce urodzić zdrową dzidzię :) także jest nas więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A poza tym to nie wymiotuję, tylko po zjedzeniu podchodzi mi wszystko do gardła, czuję wręcz smak ..no..wiecie czego, na szczęście nie zwracam, przez to nie mogę zjeść dużo . Uspokójcie mnie, że to objaw tego , że wszystko jest ok :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna7890
a ja mam na odwrót...straciłam smak totalnie...wszystko mdłe...bleh...jakbym jadła i piła papierowe rzeczy....no może z jednym wyjątkiem...czuję smak słony...czy to jest normalne?...mam nadzieję, że dziecko będzie się ładnie i zdrowo rozwijało, bo do tej pory prowadziłam bardzo niezdrowy tryb życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ,że normalne. A co do niezdrowego trybu życia to ja dopiero dzis zebralam sie zeby rzucic palenie.. Bedac juz w ciazy upilam sie dwa razy tak naprawde ostro.. :( od kidy sie dowiedzialam zero alkoholu i zmieniam diete, na zdrowsza, a jakie sa Twoje przewinienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna7890
Moje przewinienia? Podobne do Twoich...Dużo alkoholu ostatnimi czasy...a to urodziny, a to swieta, a to wesele o sylwku nie wspomnę...papierosy w ilości ...nawet też nie wspomnę ;-/...a tu sie okazało, że ja juz w ciąży byłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona007
Czesc dziewczyny dolaczam sie do wrzesniowek wedlug moich obliczen jestem w 5 tyg. Bardzo sie ciesze. Jednak jestem troche zestresowana bo czytalam w ksiazce "w oczekiwaniu na dziecko" (polecam) ze trzeba uwazac na koty. Ja mam tego pecha ze pracuje w miejscu gdzie sa 2 mlode koty i martwie sie bym przez nie nie zarawila sie toksoplazmoza ktora jest bardzo niebezpieczna dla plodu. Czy ktoraz z was ma moze jakies doswiadczenie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też podejrzewam u siebie ciążę, byłby to 4 tydzień ciąży, a od poczęcia jakieś 9ty dzień. Dziwnie się liczy tę ciążę - że niby od daty ostatniej miesiączki... Nie robiłam jeszcze testu, za tydzień dopiero zrobię. Nie wiem czy jestem w ciąży, ale miałam silny ból podbrzusza, który przeszedł po no-spie dopiero, częściej sikam, mam zaparcia, metaliczny posmak w ustach, totalny spadek libido - jak nie ja ;-), do tego mi momentami słabo. Brzuch cały czas troszkę pobolewa... MOże to wcale nie ciąża... Nie wiem. Kupiłam dziś na wszelki wypadek Kwas foliowy. Planowaliśmy zacząć starania od stycznia, ale myśleliśmy ze zajmie to co najmniej parę miesięcy. Zaczęliśmy jednak tuż przed Nowym Rokiem i kurcze, może za pierwszym razem trafiliśmy? Martwi mnie tylko to, że nie zdążyłam zacząć łykać kwasu foliowego wcześniej. Dopiero dziś zaczynam łykać, kiedy może jest już tzw 4 tydzień ciąży (początek).... Czy każda kobieta musi faktycznie łykać ten kwas foliowy przed ciążą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona007
Dog in the fog Ja tez myslalam ze bedziemy musieli dlugo czekac na rezultat a tu super niespodzianka bo za pierwszym razem zaskoczylam :) co do kwasu foliowego ja go zaczelam brac juz na 4 miesiace przed poczeciem tak mi lekaz zalecil. a tak przy okazji czy ty przypadkiem nie jestes w londynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×